Esileht Kodunurk häda eesti juustuga

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: häda eesti juustuga

Postitas:

Palun avaldage arvamust, kas teile ka tundub, et eesti juustu kvaliteet kõigub kohutavalt. Mõtlen just seda juustu, mille nimi ongi \”Eesti juust\”. No nt Valio oma. Mõnikord on see lausa imeliselt hea – pehme, värske, natuke veniv, jääb noa külge kinni. Teinekord on aga kuiv ja vastik nagu tallanahk, maitse ka kohe täiesti teine, absoluutselt süüa ei kõlba. Millest see ometi tuleb? Ma ei ole kahjuks suutnud leida meetodit, kuidas visuaalsel vaatlusel läbi pakendi kvaliteeti tuvastada.
Nojah, sai natuke imelik teema küll, aga just täna hommikul jälle vihastasin järjekordset tallanahapakki avades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 23:10; 12.12 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda Valio Eesti juustu pole ma söönud, aga üldiselt nõus, et Eesti juustud on kõikuva ja kehva kvaliteediga.
Mulle endale maitseb küll kuiv ja kõva juust, aga ennekõike peab juustu maitse asjal olema. Muidu on tõesti kõlbmatu. Pehmete juustudega on see häda, et neist ei saa juustunoaga õhukesi viile lõigata. Peab lõikama tavalise noaga, aga siis tulevad nii jämedad tükid, et juust on kohe otsas. Valio Forte on minu maitse järele, aga natukene liiga kallis, et seda igapäevaselt tarvitada. Saaremaa juustud on enam-vähem söödavad, aga kui sõbranna külas käib ja Prantsusmaa juustusid kaasa toob, siis on tükiks ajaks isu Eesti juustu peale kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun, et see imeliselt pehme, veniv ja kleepuv on liiga värske, st ei ole piisavalt laagerduda lastud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 08:50; 14.12 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aru saab juustu pigistades. Siin on kohe tunda, et mõni on tugevam ja mõni pehmem. Ise Eesti juustu ei söö, sest minu jaoks on selle tekstuur nagu kumm. Meeldivad ka rohkem pehmemad juustud ning rohkete pisikeste aukudega juustud. Millegipärast ei ole kordagi pettunud, kui olen tundmatu juustu valinud prooviks selle järgi, millised augud juustus on. Suurte aukudega juustud ei maitse mulle.
Minule meeldivad: Vene juust, Võru Havarti, Hiirte juust. Kunagi maitses väga Farmi Lahe, aga siis solgiti ära ja soolati väga palju üle.
Hea näide kummilaadsest juustust on Epiim Naerujuust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pehme juustu jaoks on eraldi nuga olemas, sellega saab väga edukalt lõigata. Vabandust, ma aktiivset linki ei oska panna vist:
http://www.loodusinvest.ee/aiakaup/?grupp=39&toode=987&nr=63

Võibolla tõesti, et mulle maitsebki vähelaagerdunud, \”toores\” juust:) Aga see \”valmis\” juust on nii kuiv ja maitsetu, no ei taha seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 23:10; 12.12 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka täheldanud, et eesti juustu kvaliteet on kõikuv.
Ja tegelikult on minu pahameele põhjus just vastupidine – mõnikord on eesti juust just selline nagu ta olema peab – kuivem ja kõvem, kuid mõnikord on vastikult pehme ja nätske, jääb noa külge jms.
Ma ei salli nätskeid juustusid ja kui omateada ostad kuivema juustu ja satub hoopis nätske, siis on nõme küll.
Õnneks lastel vahet ei ole ja nende kõhtu kaob ka juust, mis mulle ei kõlba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei söö eesti juustusid, kuna ei mõista, miks juust peab sisaldama säilitusaineid ja muud säärast jama. Saaremaa juustud on puhtaimad, aga miskit on neil ikka viltu, et nad pole nagu päris juustud. Nõmme turul on üks tore juustuputka, mida aeg ajalt külastan. Sealsed tooted on midagi muud….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei söö eesti juustusid, kuna ei mõista, miks juust peab sisaldama säilitusaineid ja muud säärast jama. [/tsitaat]

millise juustu pakil on kirjas, et sisaldab säilitusaineid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 08:50; 14.12 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka see mure, et kõik juustud sisaldavad säilitusaineid peale saaremaa omade, nood aga veidi maitsetud. muidu valio juustude kvaliteedi üle väga ei kurdakski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

millise juustu pakil on kirjas, et sisaldab säilitusaineid?[/tsitaat]

enamikus Eestis müüdavate juustude sees, koostisainete loetelus kirjas kenasti. Ise ostame Saaremaa juuste (va Juku ja Light, sest need on jubedad kummid). Sõbra ja tavaline Saare juust mekivad meile hästi ja lastele ka ja on ilma säilitusaineteta. Kohe saab aru ka, suur juustu pakk läheb vahest käest ära, sest ei jõua ära süüa selle ajaga, kuniks säilib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk häda eesti juustuga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.