Esileht Ilu ja tervis hädas madala vererõhuga

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: hädas madala vererõhuga

mul on koguaeg olnud väga madal vererõhk, raseduse ajal oli korra isegi 86/59le. arstid pidasid seda normaalseks. peale rasedust oli koguaeg stabiilselt 90/60. nüüd on see veidike küll tõusnud, viimati mõõtes oli 110/60 ja vanust on mul 27 aastat. muidu on tervis kõige paremas korras, aga igal hommikul mul pea valutab ärgates ja päeva peale või kohvi juues läheb üle, aga kui ma kohe kohvi ei saa, siis pea valutab terve päev. ma arvan, et peavalud on just tingitud sellest vererõhust. kas keegi on proovinud midagi, mis vererõhku stabiilselt tõsta võiks? pean ise omale abi leidma, sest perearst ütleb, et mu vererõhk on täiesti normaalne noore inimese kohta. no ma ei tea, andke nõu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled pidev kohvijooja, siis võib kohvi mittejoomisel pea valutada pigem sellest, et organism ei saa oma kohvilaksu kätte kui madalast vererõhust.

Muidu aga palju õnne – madal vererõhk on palju mõnusam probleem kui kõrge. Joo mõnuga kohvi ja lisa toidule soola. Ka lagrits on teada kui vererõhku tõsta aitav toiduaine. Seega kui lagritsakommid meeldivad, naudi mõnuga. Samuti soovitatakse palju vett juua, aitavat ka.

Mul endal on samuti 110/60 normaalne – see ei ole ju meditsiinilistest normidest väljas, tegu on normaalse vererõhuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama mure olnud terve elu. Pidevalt 90/60, raseduse ajal isegi veidi madalam. Kõige madalam mis mõõdetud on 86/49. Varem minestasin tihti, viimasel ajal seda eriti juhtunud ei ole õnneks. Pea käib pidevalt ringi kui äkilisema liigutuse teen. Lisaks on mul nii madala vererõhu kohta ka liiga kiire südamerütm, mis kõik kokku põhjustab pidevat väsimust ja unisust.
Olen ikka väga palju arsti juures käinud selle murega, eriti kui noorem olin, siis segas see mind rohkem. Alati räägiti üht ja sama: see ei ole haigus, see lihtsalt on nii. Joo kohvi, söö tükk ¨okolaadi, Gerimaksi ja Apilaki tablette on ka soovitatud.
Viimasel ajal olen aga rohkem teed joonud, sest kohvi ajab südame kloppima ja olen tähele pannud, et mu peavalud on kadunud. Veel võin kindlalt väita, et mu vererõhk tõuseb iga lisa kiloga. olen üldiselt väikest kasvu aga peale laste sünde kui olin veidi ülekaalus oli ja vere rõhk normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läks vererõhk madalaks (90/60) pealelapse sündi ja jäigi nii. Kohati nagu kohiseb kõrvus ja paar korda on ka tasakaaluhäired olnud. Arst ütles, et olge õnnelik, sest see ei pidavat tapma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka 90/60 alates teise lapse ootele jäämisest juba 13a. Vahel on ka madalam olnud. Tean, et see ei tapa ja ma ei tunne end ka pidevalt halvasti. Vahel ikka on kerget pearinglust vms, aga oli ka siis, kui rõhk oli 120/80. Kohvi ei ole ma mitte kunagi joonud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind aitab kui söön soola + apteegis on müügil kuldjuure ekstrakt.
Regulaarne aeroobika trenn hoiab ka vererõhu korras.

Ning vältida tuleb kõike sildiga \”südamele tervislik\” sest see enamasti langetab vererõhkuveelgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on lood trenni/liikumisega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sama teema. 90/55 ja veel madalam. Rasedus oligi minu jaoks väga ränk kogemus tänu sellele vererõhule. Opilaual epituraali tehes (keiser) lihtsalt hakkasin minestama ja tekkis meeletu hirm 🙁 Arsti juures UH ja muudel protseduuridel oli võimatu käia-pikali olles kohe minestus peal.
Joon palju kohvi,suitsetan, aga ei paista mõjuvat. Autoroolis ja poes käies tekib üsna tihti minestamise tunne, pilt virvendab, süda läheb pahaks…
Ootan samuti nõuandeid. Kas sellele mingit ravimit pole nagu kõrgele vererõhule?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reedel käisin viimati selle probleemiga kardioloogi juures, kes rääkis mulle just, et kohvi ei tasu palju juua, kuna see laiendab veresooni ja rõhk läheb veel madalamaks, siis hakkavad põsed õhetama ja süda kloppima(et rõhku juurde saaks).
Soovitas süüa soolast palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

trenn aitab tõesti hästi vererõhku reguleerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis hädas madala vererõhuga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.