Esileht Kodunurk Hädas tervislikuma toiduga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Hädas tervislikuma toiduga

Postitas:

Tere! Minu mure siis selles, et oleme abikaasaga pika aja vältel järjepidevalt kaalus juurde võtnud. 11a jooksul mina (hetkel 71kg 176cm) 10kg ja tema (109kg/182cm) 20kg. Mind on see häirima hakanud ja tahaksin paremini toituda aga mees ei söö midagi tervislikku. Menüüst on tema puhul välistatud kapsas, kaalikas, kurk, tomat, salat, tatar ja jumal hoidku sibula eest. No reaalselt kõik värske peale kartuli. Ma ei oska midagi enam süüa teha. Üleeile tegin frikadellisuppi – sõi läbi häda ja porgandi noppis välja. Täna tegin singi-juustu salatit. Sõi pigem sinki ja juustu kui salatit seal all. Mida veel teha? Korvpalli trennis ta ka ei käi, elame uues kohas ja ta ei taha minna, sest ei tea kedagi, kes seal käivad. Ma olen nõutu. Kuidas ta kaalu vähendada? Endaga saan hakkama, alustasin jälle jooksmisega ja olen oma toidu suhtes kriitilisem. Muidu sööme sellist kodust lihtsat toitu.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 01:00; 21.05 15:03; 21.05 15:06; 21.05 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga su mees siis äkki ei taha paremini toituda ja teda ei häiri? Ju tal pole motivatsiooni.
Üldiselt on inimestel üsna kindlad, aga vahel neile endile mitte teadaolevad põhjused, miks nad midagi ei söö. Mina nt tean, et ma ei söö seeni. Ei söö, sest lapsena oli tuba täis vänget vürtside haisu, kui ema männiriisikaid marineeris ja seened olid purgist võttes ilged libedad. Aga ma olen elu jooksul pistnud nahka hulgem seeni pitsa peal, salatites ja ilmselt kuskil veel, sest ma ei pane neid tähele ja maitse selles toidus ei ole väga seenelik. Ma ei telli ise seentega pitsat, aga kui on, siis söön seentest hoolimata.
Ma pakun, et su mees ka sööks porgandi ära, kui see on nt salatisse riivitud ja maitsestatud? Riivitud porgandit on suht karm välja ka nokkida.
Mis ta ise ütleb, miks ta neid asju ei söö?
Üldiselt on toidust välja nokkimise komme ja selline järgi jätmine, et söön juustu pealt ära, täiskasvanud inimesel üsna vastik. Siis ära tõsta ette endale asju, mis sisaldavad midagi, mida sa ei söö või ole see üks kord üle ja neela alla.
Ma olen surmani veendunud tegelikult, et kedagi ei tohi sundida sööma asju, mida ta ei taha, see on räige vägivald inimese suhtes. Aga nii ka ei käi asjad, et üks on pirtsperse ja teine siis katkestab pooleks end, et teda toita.
Tee söök enda järgi valmis ja mees võib ise midagi muud teha, kui ei kõlba. Aga ma pakun, kui te pole kokku leppinud, et mõlemad kaalu kaotama hakkate ja sa niisama salaja meest saledaks sööta üritad, siis läheb tal maha max kaks kilo ja asemele tuleb paha tuju.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene võib süüa ka absoluutset junki ja ikka olla sale, sõltub ju kogusest.
Oled mehele viisakalt öelnud, et ta on 110 kg ja midagi on vaja teha?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Menüüst on tema puhul välistatud kapsas, kaalikas, kurk, tomat, salat, tatar ja jumal hoidku sibula eest. No reaalselt kõik värske peale kartuli. Ma ei oska midagi enam süüa teha.

Muidu sööme sellist kodust lihtsat toitu.

Aga sa ise oled ju oma mehe selliseks koolitanud nende 10 aasta ja oma “lihtsa toiduga”. Kui inimesele päevast päeva kartulit serveeritakse, siis ta ei oskagi muud tahta. Ma ei tea, mida sa teha saaksid. Ilmselt ei midagi. Näen ka ise selliseid täiskasvanud pirtsakaid matse, kellele miski ei sobi – ei muuda neid miski. Kui sealiha ja kartulit näevad, siis lähevad rõõmust rõngasse.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 08:20; 21.05 19:06; 21.05 19:28; 21.05 21:51; 22.05 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskendu enda kaalule ja anna mees vabaks. Sina ei ole selle mehe ema ja niikaua kui võtad ema positsiooni, et vastutad mehe väljanägemise eest, ega mees sind ei kuula. Sinu valik on kas elada selle mehega või mitte. Kui mees ei sobi, lahkud. Kui sobid tuleb arvestada, et mehe väljanägemine on mehe enda valikud. Kartul muide on üks kiire võimelus kaalus juurde võtta. Kõik tärklist sisaldavad toidud võimaldavad seda. Kui on harjutud eluaeg sööma ühtemoodi ja ka viimased 11 aastat on tehtud teatud toite kodus, siis tõesti loodad, et suudad teist muutuma panna. Kui loodad, viitab see sellele, et tahad mehe suhtes ema rollis olla. Kas mees tahab emaga elada ?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 08:50; 06.06 04:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian ka, et sundida ei saa. Kui sa ise oled otsustanud endaga midagi ette võtta anna tuld nii kuis jaksad. Kui mees kaasa tulla ei taha, las ta siis edaspidi hoolitseb oma toidu eest ise. Leppige nii kokku ja anna talle teada, er sina ei kavatse enam kaalu juurde koguda.

Ehk saab ta sinu kaalukaotusest ka enda jaoks tulevikus motivatsiooni.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

tihti saavad inimesed tõuke laiema toiduvaliku juurde reisides. Minge kuskile, kus liha süüakse vähe, seal on taimetoit tavaliselt väga ägedalt tehtud. Kindlasti mitte kõik-hinnas hotelli, seal õgite liha piiramatult…

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 09:48; 21.05 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lastega sarnane teema. Minu nippideks on:
– Igal võimalikul juhul asendan liha seentega (Rimis on tihti šampinjonid väga hea hinnaga). Kui muidu keeduporgandit ei sööda, siis näiteks takod, mille täidiseks on sibul+riivitud porgand+riivitud seened lähevad väga hästi.
– Omlett erinevate lisadega (sink, seened, paprika)
– Minu lastele meeldib 1 kindel külmutatud juurikate segu. Seda lisan ohtralt kui teen koospiima ja riisiga karrit, omleti sisse, voki sisse jne.
– Kala (mistahes kujul peale praadimise) on tervislik valik.

Mul tekib küsimus, et kui mees ei söö kurki, tomatit, salatit, sibulat jne, siis kus ta lõunat sööb? Need toiduained on ju igas sööklas ja pubis kasutusel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 10:22; 21.05 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal võimalikul juhul asendan liha seentega

Mis imenipp see on? Mida see liha (korralik taine liha?) su lastele halba teeb ja mida seened head teevad (peale kõhu täitmise)?

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.05 13:22; 26.05 12:56; 07.06 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal võimalikul juhul asendan liha seentega

Mis imenipp see on? Mida see liha (korralik taine liha?) su lastele halba teeb ja mida seened head teevad (peale kõhu täitmise)?

Minu meelest oli teemaks, kuidas teha lahjemat toitu.
100 gr koduses hakkliha (siga+veis) on 263 kcal
100 gr šampinjonides on 15 kcal.
Kui panen toidu sisse poole kilo hakkliha asemel pool kilo šampinjone, siis on potitäis 1250 kcal võrra lahjem.
Lisaks olen arvamusel, et inimene ei pea igal toidukorral tingimata liha sööma.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 10:22; 21.05 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa nõus eelnevatega – kui ikka läbi räägitud ja kokku lepitud pole, lõpeb toiduga mängimine suurema jamaga. Nii et mis mees arvab? Kui teda see kaalutõus häirib, siis võiks natuke söömist muuta küll. Näiteks hoida laual kaabitud porgandeid, maasikaid jmt (porgandit võib mees ka kaapida). Mitte teha pirukaid, piirata riisi-makaronilisi ja kartulit. Peeti sa ei maininud välistava asjana näiteks.
AGA kui söögimuutust pole kokku lepitud, võid seda ainult enda peal praktiseerida. Ehk lähete näiteks hoopis koos ujuma (suve lõpuks 100 km ära ujuda näiteks kumbki?) või rattaga sõitma või rulluisutama. Ei ole see korvpall ainus sportlik võimalus ju.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalu saab langetada küll ilma tervislikuta, aga see pole hea…

Minu mees jäi koos minuga lchf toitumisele. Kaalu oli minul rohkem vaja kaotada, temal kadus iseenesest. Aga meie muidugi sõime liha-kala kõrvale ikka rohelist köögivilja ka.
Aga mehele sobis see, et sööd õhtuks rammusat grillribi ja kaal muudkui langeb ja tervis paraneb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et su mees ka sööks porgandi ära, kui see on nt salatisse riivitud ja maitsestatud? Riivitud porgandit on suht karm välja ka nokkida.

Mis ta ise ütleb, miks ta neid asju ei söö?

Ma ei saa teda isegi salatit sööma, et sinna porgandit peita.
Ta ema rääkis, et poisikesena ta sõi rohelist ka aga ta isa ja vanaisa olid naernud, et mis sa poiss maltsa sööd ja edaspidi ei söönudki. Nüüdseks väidab, et ei maitse.
Kaal häirib teda ainult nii palju, et kaalu nr on suur. Küsisin kuidas ma ta toitu tervislikumaks muuta saan ja ta vastas, et tema ka ei tea.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 01:00; 21.05 15:03; 21.05 15:06; 21.05 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekib küsimus, et kui mees ei söö kurki, tomatit, salatit, sibulat jne, siis kus ta lõunat sööb? Need toiduained on ju igas sööklas ja pubis kasutusel.[/quote]
Ta tellib toidu ja ütleb juurde, et salatit pole vaja panna. Mõni koht juba teab teda selle järgi. Ja kui on salat siis ta lihtsalt lükkab selle kõrvale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 01:00; 21.05 15:03; 21.05 15:06; 21.05 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa nõus eelnevatega – kui ikka läbi räägitud ja kokku lepitud pole, lõpeb toiduga mängimine suurema jamaga. Nii et mis mees arvab? Kui teda see kaalutõus häirib, siis võiks natuke söömist muuta küll. Näiteks hoida laual kaabitud porgandeid, maasikaid jmt (porgandit võib mees ka kaapida). Mitte teha pirukaid, piirata riisi-makaronilisi ja kartulit. Peeti sa ei maininud välistava asjana näiteks.

AGA kui söögimuutust pole kokku lepitud, võid seda ainult enda peal praktiseerida. Ehk lähete näiteks hoopis koos ujuma (suve lõpuks 100 km ära ujuda näiteks kumbki?) või rattaga sõitma või rulluisutama. Ei ole see korvpall ainus sportlik võimalus ju.

Porgand on ikka täitsa out. Peedi suppi ta jälestab – selle oli juba lasteaias sahtlisse kallanud. Saia söömist lubas piirata.
Trenni koha pealt rulluisud on meil olemas, sõidame tõesti harva ???? Tema ainus sport on tsikliga sõitmine (enduroga sõidab). Ujumine on hea mõte – elame nüüd mere ääres, see oli juba plaanis ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 01:00; 21.05 15:03; 21.05 15:06; 21.05 15:11;
To report this post you need to login first.

Kui te just talisuplejad pole, siis meres ujumisega küll kilosid ei kaota… Alati on kas vesi liiga külm, või tuul, või vetikad, või mis iganes.
Su mehel on mingid lapsepõlvefoobiad juurviljatoitudest. On aeg neist üle saada – tänapäeval ei söö keegi keedetud porgandeid või peeti. Neid tehakse ahjus, isuäratavalt tüümiani, mee ja balsamicoga. Munataimest ja suvikõrvitsast saab täieliku gurmee, retsepte on tohutult.
MIna olen oma mehe nii kaugele saanud, et ta sööb isegi külmsuppi – just peediga, roosat – balgeni on veel aega.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 09:48; 21.05 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis harjutad köögiviljadega nagu kolmeaastast! Hakklihakotleti sisse pool massist pastinaaki (esialgu, edasijõudnutele jääb peedikotlet ja porgandikotlet, sest neil paistab värv välja) või seeni. Või hakklihaga oakotletid. Lihasoustide sisse hautad paaaalju suvikõrvitsat, see on hea köögivili, mingi veiseliha-tomatihautise sisse saab ära keeta kilojagu juurikaid (paprika, suvikõrvits, sibul). Kui kahtled, siis hautad liha ja kõik valmis, tõstad lihatükid välja ja lased saumikseriga kastme ühtlaseks, liha sisse tagasi, keegi ei aimagi, et seal on sibulat ja paprikat. Vabalt võib kõikides toitudes sama teha praesibulaga (kes ei armasta sibulatükke).
Karri sisse värvi järgi kõrvitsat, kollast paprikat jne.
Nagu onu Murphy ütles “kõik on söödav, kui see ainult küllalt peeneks hakkida”, niiet mõnikord on peen riiv abiks 😀

Isegi kooke saab teha kõrvitsapüree või õunapüreega asendades vähemalt pool võist püreega. Kõrvits annab imeilusa kuldse värvi, nt toite kõrvitsast ja suvikõrvitsast: https://perenaine.ee/category/retseptikogumik/suvikorvitsast/

https://sobranna.postimees.ee/604906/kuidas-peita-igapaevatoidu-sisse-rohkem-puu-ja-koogivilju
https://toitumine.ee/artiklid/aitame-koogiviljad-kohtu
jne

Mulle tundub ka, et su mees on lödise “muhediku” ja vettinud keeduporgandite lapsepõlvetrauma ohver ja tal kulub lihtsalt natuke aega, et köögivilju jälle usaldama hakata. Ahjujuurikad, porgandid ingveri ja meeglasuuriga, suvikõrvitsa frittatad, maisikotletid (corn fritters), seened juustu ja singiga, oehhhh.
Tegelikult ei pea sa oma “lihtsaid toite” ja 100% menüüd muutma, võid täiesti jääda oma repertuaari juurde, ka kõiki tavalisi toite saab teha rasvavaesemalt: kasutada vähem majoneesi (majoneesis on samamoodi 70-80% rasva) ja hapukoort, võid, asendada need toorjuustu, kohupiimapasta, jogurti, hummusega nt. Rasvase seahakkliha asemel proovi kanahakklihatoite, valget kala jne. Võib ka osta uue serviisi väiksemate praetaldrikutega, kui mees ja sina olete harjunud suuurte portsjonitega, tegelikult saab kõht täis ka natuke vähemast.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 17:44; 22.05 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Porgand on ikka täitsa out. Peedi suppi ta jälestab – selle oli juba lasteaias sahtlisse kallanud.

Tundub, et su mees ei ole lihtsalt hästi tehtud maitsvat toitu väga saanud. Mida ta jälestab? Vees keedetud aedvilja? Nii peeti kui porgandit saab imeliselt valmistada. Õpi peenemalt süüa tegema ja saad mehe ka tervislikumalt sööma. Ja see ei ole mõnitavalt öeldud – päriselt, mine mõne koka juurde õppima. Kui kodus pakutakse roogi nagu restoranis, siis ei keeldu ükski mees neid proovimast. Maitsemeel on arendatav muide.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 08:20; 21.05 19:06; 21.05 19:28; 21.05 21:51; 22.05 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis harjutad köögiviljadega nagu kolmeaastast! Hakklihakotleti sisse pool pastinaaki (esialgu, edasijõudnutele jääb peedikotlet ja porgandikotlet) või seeni. Või hakklihaga oakotletid. Lihasoustide sisse hautad paaaalju suvikõrvitsat, see on hea köögivili, mingi veiseliha-tomatihautise sisse saab ära keeta kilojagu juurikaid (paprika, suvikõrvits, sibul). Kui kahtled, siis hautad liha ja kõik valmis, tõstad lihatükid välja ja lased saumikseriga kastme ühtlaseks, liha sisse tagasi, keegi ei aimagi, et seal on sibulat ja paprikat.

Karri sisse värvi järgi kõrvitsat, kollast paprikat jne.

Nagu onu Murphy ütles “kõik on söödav, kui see ainult küllalt peeneks hakkida”, niiet mõnikord on peen riiv abiks ????

Isegi kooke saab teha kõrvitsapüree või õunapüreega asendades vähemalt pool võist püreega.

https://sobranna.postimees.ee/604906/kuidas-peita-igapaevatoidu-sisse-rohkem-puu-ja-koogivilju

https://toitumine.ee/artiklid/aitame-koogiviljad-kohtu

jne

See on bullshit. Vaja on muuta mehe suhtumist toidusse, mitte teda “ära petta” mingi riivimise ja blenderdamisega. See on raske tee, aga kui naine tahab ja oskab süüa teha, siis väärt proovimist.
Lisaks võiks toidukordadest teha elamuse. Et istudki nagu restoranis – laud kaetud, mees valab veini välja jne. Boonusena sätib see meeleolu ülejäänud õhtuks, mis peaks küll iga isase isegi porgandit sööma panema 😉

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 08:20; 21.05 19:06; 21.05 19:28; 21.05 21:51; 22.05 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustame ikka sellest, kas mees tahab kaalsut alla võtta või sina tahad, et ta võtaks alla. Alla võtta võib ka normaalset tavalist toitu süües, asi on kogustes. Ei pea porgandit ja salatit närima.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 19:43; 21.05 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustame ikka sellest, kas mees tahab kaalsut alla võtta või sina tahad, et ta võtaks alla. Alla võtta võib ka normaalset tavalist toitu süües, asi on kogustes. Ei pea porgandit ja salatit närima.

Juba sinu suhtumine on vale. Miks seda porgandit ja salatit kuidagi rohkem NÄRIMA peab kui kartulit ja sealiha? Ja mis mõttes porgand ja salat ei ole normaalne toit?

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 08:20; 21.05 19:06; 21.05 19:28; 21.05 21:51; 22.05 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustame ikka sellest, kas mees tahab kaalsut alla võtta või sina tahad, et ta võtaks alla. Alla võtta võib ka normaalset tavalist toitu süües, asi on kogustes. Ei pea porgandit ja salatit närima.

Juba sinu suhtumine on vale. Miks seda porgandit ja salatit kuidagi rohkem NÄRIMA peab kui kartulit ja sealiha? Ja mis mõttes porgand ja salat ei ole normaalne toit?

Sest teemaalgataja kirjutab, et mees sööb lihtsat kodust toitu. Ja võibki sedasama edasi süüa ka siis, kui on vaja kaalust alla võtta, mitte süüa asju, mis tema jaoks ei ole normaalsed.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 19:43; 21.05 23:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

las sööb mis tahab, ega sa ta ema ei ole, et kasvatama pead.
kui sinu tehtud toit ei meeldi, siis tehku ise.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hakkad ise jooksmas käima, kutsu mees kaasa. Või alternatiivina kepikõnd, kui joosta ei meeldi.

Üldiselt on see m´pigem laste teema, et päh, kapsus, porgand jne ei meeldi. Imelik näha, et mõni täiskasvanu nii käitub.

Alustage maiustuste piiramisest, näksimise piiramisest, alkoholi piiramisest. Võti võib olla ka toiduvalmistamise viisis. Valge jahu toodetest liikude täisteratoodetele (täisteramakaronid, täistera riis, leib saia asemel). Pajaroad. Püreesupid.

ja mis peamine: väiksemad kogused! Algatuseks vähendage mõlemad oma õhtuse toiduportsu suurust natuke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeduporgand või selline klassikaline Eesti ühepajatoit on paljudel mingi foobia.

Kõige olulisem küsimus on siin juba küsitud, kas mees päriselt ise tahab alla võtta? Kui tahab, siis saab juba edasi liikuda.

Muidu on siin ka juba häid soovitusi. Esiteks see, et juurikaid nö peita nagu lastele. See ei ole üldse mitte halb plaan, esiteks tervislik ja samas teeb toidud lihtsalt mahlasemaks. Nt kõik kotletid-pikkpoiss jms asjad saab teha nii, et pool lihakogusest on riivitud köögiviljad ja sekka maitserohelist ja muud. Maitsestad korralikult ära ja suvikõrvits-porgand jms läheb niimoodi sisse, et silm ka ei pilgu.

väga tänuväärsed asjad on ka erinevad kaunviljalised, oad ja läätsed nt. Neid annab samamoodi lihaga pooleks teha, erinevatesse hautistesse visata jne. Nt chili con carne vs chili sin carne. Sellisesse punasesse möksi annab nii palju head ja paremat sisse peita, et ei ole mingit nurinat. Saabki teha nt pool ja pool, pool veisehakkliha ja teine osa nt läätsed või oad. Või siis bolognese – punase kastme alustad sibula-küüslaugu-selleriga, viskad peale purgi purustatud tomateid, sisse võid veel panna suvikõrvitsat, seeni, paprikat – mida iganes 🙂

Minu abikaasa sööb küll suht kõike aga tema erilised lemmikud on hoopis igasugused Aasia maitsed. Kui su mehele see meeldib, siis võid ju proovida midagi selles vallas. Erinevad karrid nt või lihtsalt küüslauk-ingver-soja kombo juurikatele peale visata. Või soja-mesi jne.

Mina söön ka kõike aga ütlen ausalt, et väga paljude inimeste arvamus heast salatist on minu jaoks ikka väga mittemidagiütlev. Ei ole hullemat asja kui tellid salati ja siis talvisel ajal on selleks komboks olematult maitsestatud talvine plastiktomat, kurk ja nt hiina kapsas… . No ei ole ju maitsev! Üleüldse oleks aeg kaugemale vaadata sellest tomati-kurgi-salati värgist.

Palju maitsvamaid ja ka odavamaid salateid on olemas. Ise armastan väga erinevaid sooje salateid, mis on ka väga tänuväärsed selleks, et jääkidest lahti saada. Mingi juustulõpp, jupike grillliha, tuunikalakonserv – no mida iganes. Erinevad seemned on ka hea ja toitev lisand.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Boonusena sätib see meeleolu ülejäänud õhtuks, mis peaks küll iga isase isegi porgandit sööma panema ????

Emme neljasele” “Söö oma brokoli ilusti ära, siis alles saad jäätist!”
Naine neljakümnesele: “Söö oma porgand ilusti ära, siis alles saad keppi!”

😀 motiveeriv, seda küll, kindlasti.
Tegelikult sain aru küll ja mõte oli hea, eks präänikuga saab siin elus paljud asjad tehtud 🙂

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 17:44; 22.05 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvuta välja kaloraaž, mis vajalik kaalu langetamiseks (tegelikult hoidmisekski), seejärel orienteeruvalt, palju praegune tavaline keskmine toit annab. Tulemus võib olla jahmatav. Kui on numbrimees, äkki hakkab midagi koitma.

Muidugi jah, erilist muljet ei jää, et mees oleks huvitatud oma toitumist muutma? Kui kohale ei jõua, et ilma selleta kaalust alla ei saa, polegi midagi nuputada siin.
Äkki prooviks ka muust rääkida kui kaalunumbrist, s.t. selle muudest mõjudest – enesetunne, tervis, energia… Kuskil peab see motivatsioon ju ka peituma.

p.s. Mehe jutt söögi kohta on nagu lasteaialapse oma muidugi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel juhtudel ei ole asi üldse söögis, vaid joogis.

Kas mees alkoholi joob? Kui sageli?

Liha söömine ei tee paksuks, oleneb, mis liha süüa. Rasvasem vaheta vähemrasvase vastu. Salati saad teha ka pastasalati, suitsukalaga. Ei pea olema ilmtingimata roheline salat.

Oluline on see, et söök tekitaks täis kõhu tunde, selles osas on seenetoidud küll head (kui inimene sööb seeni). Saad teha kartulivormi seente ja mitte väga rasvase hakklihaga, kartuleid on selles vormis vähem kui muud mudru.

Saad teha muffineid, kuhu on peidetud suvikõrvitsat, peeti jne. Porgandimuffinid on täitsa head.

Suvi tulekul, hankige see raamat, proovige midagi järele, metsas ehk mees suure näljaga sööb midagi muud ka peale tavalise poepihvi: https://www.rahvaraamat.ee/p/metsak%C3%B6%C3%B6k/1016973/en?isbn=9789949621194

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 17:32; 22.05 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks nimetatud juur- ja köögiviljadele on veel palju teisi (lillkapsas, suvikõrvits, baklažaan, paprika, peet, jne, jne). Ja neid ei ole tõesti vaja pehmeks keeta vaid näit. ahjus kerge õli ja maitsetaimedega teha, kiirelt pannil vokkida, kergelt krõmpsuks jätta ning maitsestada. Mul lapsed ka supi sees porgandit ei söö, aga kiirelt vokitud kergelt krõmpsud miniporgandid sidruni-mee-tüümianiga maitsestatult on nende lemmikud! Suvel saab kõiki köögivilju grillida ja jällegi igati maitsestada. Kui lehtedega salat ei meeldi, siis saab teha sooja salatit erinevatest köögiviljadest. Igapäevast toitu saad tervislikumaks ka nii, et kui pakud kartulit, siis selle kõrval ei ole liha vaid näit. kohupiimakaste. Liha kõrvale pigem teised köögiviljad. Saab teha ka riisi ja pastatoite, kuhu vähemalt 1/3 ulatuses erinevaid köögivilju sisse panna. Kenasti värviline toit vast ikka kutsub sööma :D.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel juhtudel ei ole asi üldse söögis, vaid joogis.

Kas mees alkoholi joob? Kui sageli?

Liha söömine ei tee paksuks, oleneb, mis liha süüa. Rasvasem vaheta vähemrasvase vastu. Salati saad teha ka pastasalati, suitsukalaga. Ei pea olema ilmtingimata roheline salat.

Oluline on see, et söök tekitaks täis kõhu tunde, selles osas on seenetoidud küll head (kui inimene sööb seeni). Saad teha kartulivormi seente ja mitte väga rasvase hakklihaga, kartuleid on selles vormis vähem kui muud mudru.

Saad teha muffineid, kuhu on peidetud suvikõrvitsat, peeti jne. Porgandimuffinid on täitsa head.

Suvi tulekul, hankige see raamat, proovige midagi järele, metsas ehk mees suure näljaga sööb midagi muud ka peale tavalise poepihvi: https://www.rahvaraamat.ee/p/metsak%C3%B6%C3%B6k/1016973/en?isbn=9789949621194

Oi jeerum küll – sa päriselt kujutad ette, et pastasalatit ja porgandimuffineid mugides kellegi kaal alaneb???

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 08:20; 21.05 19:06; 21.05 19:28; 21.05 21:51; 22.05 19:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Kodunurk Hädas tervislikuma toiduga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.