Esileht Pereelu ja suhted Hagi abielu lahutamiseks

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Hagi abielu lahutamiseks

Postitas:

Küsimus selline- olen abielus välismaalasega, kes keeldub lahutusest. Andsin sisse hagiavalduse ja nüüd ootan. Kui teine pool ütleb,et tema keeldub tõlkidekulusid jne kandma,siis mis lootust on mul abielu kohtumenetlusega “ühepoolselt” lõpetada? Eeldades,et abikaasa ei ilmu kohtusse ja ei vasta nõuetele?
Olen juristi poole pöördunud ja vastused pole väga selged olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 20:09; 20.03 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõlkekulud kannab hageja. Tagaseljaotsust kohus teha ei saa, küll saab kohus asja lahendada ilma kostjata sisuliselt, kui asjaolud seda võimaldavad.
§ 410. Kostja puudumine kohtuistungilt
Kui kostja ei ilmu kohtuistungile, muu hulgas eelistungile, teeb kohus kohale ilmunud hageja taotlusel kas tagaseljaotsuse, lahendab asja sisuliselt või lükkab asja arutamise edasi. Kui hageja vastavat taotlust ei esita või kui kohus taotlust ei rahulda, lükkab kohus asja arutamise edasi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 20:57; 20.03 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siit tekibki küsimus-teine osapool sai vastavasisulise e-maili. E-mail oli eesti keeles. Kuidas peaks tema aru saama, mida temalt oodatakse ja millisel hetkel peaksin siis mina selle tõlkeprobleemi lahendama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 20:09; 20.03 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kohus saatis siis hagi juba kostja meili peale? Tavaliselt küsib kohus kohe kas tõlkimise kulud ette, korraldab tõlkimise ja siis saadab kostjale. Samas, kohus ei pruugi hagist arusaada, et tegu on välismaalasega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 20:57; 20.03 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abielu ühepoolse lõpetamisega Eestis probleemi ei teki. Meie kohtusüsteemis õnneks “ei anna lahutust” ei tööta ja lahutatakse lahutada soovija avalduse alusel 100% juhtudest. Oluline on see, et kohus teavitaks teist poolt talle arusaadavalt, milles kohtumenetlus seisneb ja milline on otsus. Tõlki taotle ise, siis ei saa menetlust pidurdada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahutatakse igal juhul. Varasuhted on võimalik lahendada ka nii, et lahutus on jõustunud. Senimaani lihtalt on vara jagamata. Ja lasteküsimus lahendatakse lahutusest täiesti eraldiseisvalt (elatise nõue on võimalik esitada ka siis, kui abielu veel ei ole lahutatud, st abielu on mehe ja naise suhe, elatis lapse ja vanema suhe)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Pereelu ja suhted Hagi abielu lahutamiseks