Esileht Pereelu ja suhted häid soovitusi töö- ja pereelu ühendamiseks

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: häid soovitusi töö- ja pereelu ühendamiseks

Head töötavad väikelastevanemad, palun jagage oma nippe ja aidake vältida ämbreid töö- ja pereelu võimalikult rahumeelsel ühendamisel.

Olen varsti uuele töökohale minemas peale 4-aastast koduperenaiseelu. 4a laps käib lasteaias, temaga pole muret. 2a hakkasin hoidu harjutama, küllap saame ka varsti järje peale. Haiguste ajaks on kokkulepe pensionärist vanaemaga. Mees töötab sarnase graafikuga E-R.

Loen siit, kui keeruline võib olla kõigi pereliikmete jaoks ema tööle naasmine. Nii et püüan natuke ette mõelda, kuidas uut elu paremini korraldada.

Õhtud on lastele kuni nende magamaminemiseni (u kl 21). Et nemad saaks oma päevapinged välja ja oleks aega koos mängida ja lihtsalt olla.
Mõneks ajaks tagasi tõmmata seltskonnaelu ja meelelahutusüritusi, et ka kõige pisem uue elukorraldusega harjuks.
Püüda võimalikult vähe toidupoes käia, eriti koos lastega. Abiks on nädalamenüü.
Leida aega liikumiseks ja tervisliku toidu tegemiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust kõige parem soovitus: töö juurde mitte koduseid muresid kaasa võtta ning koju mitte töömuresid kaasa võtta.
Kuidas asi toimima hakkab, seda näed juba ise ja küll kõik paika loksub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 14:47; 01.02 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vähegi võimalik, võiks toidupoes käimiseks kasutada tööpäeva lõunapausi. Hoiab palju aega ja närve kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole nõus, et toidupoes käia lõunapausil. Kui soovid osta toidu valmis mitmeks päevaks, siis üksi on seda füüsiliselt raske teha. Mina soovitaks käia poes puhanult pärast tööpäeva ja kõhu täis söömist. Teile see ilmselt ei sobi, kuna keegi peab lapsi valvama. Aga lõuna ajal, kuhu see toidukott pannakse?
Nädalamenüü on natuke palju. Meie käime mehega koos poes kaks korda nädalas, ostame 3-4 päeva toidu. Pikemalt pole mõtet, selle ajaga saab ikka midagi otsa: leib, kohv, vorst, piim … Kolm suurt kotitäit toitu iga kord. Üks laob lindilt kotti, kui teine korvist lindile paneb. Üksi jääks selle kogusega teistele jalgu. Ka on kolme kotitäit raske tassida. Kõigis poodides pole võimalik kärutada parklasse auto kõrvale. Olen ka käinud üksi poes, seepärast ütlengi, et raske on.
Minu soovitus sulle on eelkõige, et kaasa mees kodutöödesse! Su mees on ilmselt nelja aastaga harjunud, et tema kodutöid ei tee, sina kui kodusolev naine teed kõik.Soovitan sellest lihtsalt rääkida, et üks asi, mis kaasneb sinu tööleminekuga, ongi see, et mees peab ka hakkama nüüd kodutöödes kaasa lööma.
Vähemalt minul oli see kõige raskem. Minu tubli mees, kes enne tegi kõike koos minuga, oli kolme aastaga täiesti võõrdunud kodutöödest. Üldse mitte pahatahtlikult, aga ta enam ei näinud nende tegemise vajadust lihtsalt. Tal oli ka tekkinud üks aeganõudev hobi, millest võõrutamist ta raskelt üle elas:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui vähegi võimalik, võiks toidupoes käimiseks kasutada tööpäeva lõunapausi. Hoiab palju aega ja närve kokku.[/tsitaat]

Minu arust see tööaja lõunapaus ongi enam-vähem ainus vaba aeg päevas, kus saab rahus olla ilma et peaks tööd tegema või koduseis asju asjatama. Millal siis vaene naine sööb kui ta peab kuhugi poodi jooksma oma lõunapausi ajast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 14:47; 01.02 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindel koduste tööde jaotus mehega, rääkige enne läbi. Üks viib lasteaeda, teine toob. Kindel plaan laste haiguste puhuks. Poodi kord-paar nädalas, toitu teha korraga rohkem – ka järgmiseks päevaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus 50 töötunniga nädalas, (ka õhtuti ja nädalavahetustel), 2 lasteaialast peres ja üsna tubli mees: kõige rohkem hakkab väsitama süütunne laste ja pere ees. Muidu tuleks veel toime. Ahjaa, uneajast jäi ka puudu. Loodan, et sul on normaalsem töökoormus! 🙂
Mis aitas: et vältida hommikustressi, panin alati kõik õhtul valmis: laste riided, lasteaiakotid, oma võileivad lõunaks jms. Nädalavahetusel tegime nädala menüü ja panime seinale, selle järgi ostsime nädalaks toidu. Kuna pean oluliseks mitte süüa valmistoitu ja võimalikult vähe poolfabrikaate, tegin vahel ka mitmeks päevaks söögi ette valmis ja sügavkülma. Nädala sees ostsime juurde ainult leiba-saia-piima. Koristamine oli pea ainult mehe kaelas, mina oma töökoormuse kõrvalt enam ei jõudnud. Teil on see pluss, et vanaema saab haigeid lapsi hoida. Usun, et kõik sujub kenasti!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Pereelu ja suhted häid soovitusi töö- ja pereelu ühendamiseks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.