Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haige kolleeg

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Haige kolleeg

Postitas:

Kodukontorisse ei saa “sundida”?

kuidas saab kodukontorist tööd teha nt poe kassapidaja, ujumistreener, ekskavaatorijuht jne ametite esindajad?

Kujutad ette, selle pärast see oligi küsimuse vormis, et juhul kui kodukontor ei ole asutuses muidu kasutusel, siis ehk tasuks kaaluda ja pakkuda töötajale kodus töötamise eest palka juhul kui see on võimalik. See lihtsalt üks variantidest olukorraga tegelemiseks.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 18:55; 30.09 19:36;
To report this post you need to login first.

Ussitamise ja kittumise asemel pane omale siis mask ette ja kaitse end.

Üle poole aasta on juba jahutud söögi alla ja söögi peale, et mask ei kaitse maski kandjat peaaegu üldse. Maski peab kandma haige, et mitte teisi nakatada.

Ja ikka veel keegi ei saa aru! No millal ometi!

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 15:23; 02.10 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teata Terviseametile, pane nö kitse.

Tegelikult ka. Ma teeksin seda.

Terviseamet ei saa midagi teha. Pöördu parem Tööinspektsiooni, kuna teie asutuse juhtkond ei hooli oma töötajate tervisest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülejäänud ajasime kooli. Tuli välja, et me polnud ainsad. Kõik olid koolis nohused, köhased. Tunniajal hoiti hinge kinni, lutsutati salaja pastille. Vahetunnis nuusati. No ei saa ju nii, et kõik istuvad kodus.

Meie koolis saadetakse sellised lapsed koju. Miks sinu koolilapsed kodus ei või olla, kui nad haiged on? Ma saan aru, et lapsevanemad kardavad palgakaotust, aga mis põhjus koolilaste haigena kooli ajamisel on?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 16:03; 03.10 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ussitamise ja kittumise asemel pane omale siis mask ette ja kaitse end.

Üle poole aasta on juba jahutud söögi alla ja söögi peale, et mask ei kaitse maski kandjat peaaegu üldse. Maski peab kandma haige, et mitte teisi nakatada.

Ja ikka veel keegi ei saa aru! No millal ometi!

Aaa, et kui haige arvastab maski, siis mask püüab osakesed kinni, aga kui minu peale aevastatkse, siis ei pea?
Hämmastav loogika.
Loomulikult mask kaitseb ka tervet inimest.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 16:42; 04.10 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe ja imesta. Meil oleks selline töötaja kohe samal päeval koju saadetud ja keelatud tagasi tulla, enne kui pole terve. Iga nädala algul saadetakse töötajate listi meeldetuletus, kes on tõbine või tunneb end halvasti, ärgu tööle ilmugu. Vajadusel võtku haigusleht. Meil maksab asutus alates 2. päevast haigusraha ning ühekordsed maskid on tasuta saadaval ja desovahendid igal pool.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 17:38; 04.10 14:51; 10.10 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis saadetakse sellised lapsed koju. Miks sinu koolilapsed kodus ei või olla, kui nad haiged on? Ma saan aru, et lapsevanemad kardavad palgakaotust, aga mis põhjus koolilaste haigena kooli ajamisel on?

lapsed võidakse ju koju saata, aga kui mõni õpetaja julgeb nohu pärast arsti poole pöörduda, saab ta kolmest kohast korraga sõimata ja mõnitada: arstilt, juhtkonnalt ja lapsevanematelt

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.09 18:50; 29.09 19:00; 03.10 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

apsed võidakse ju koju saata, aga kui mõni õpetaja julgeb nohu pärast arsti poole pöörduda, saab ta kolmest kohast korraga sõimata ja mõnitada: arstilt, juhtkonnalt ja lapsevanematelt

Ei usu küll. Meil on viimasel ajal õpetajad pidevalt haiged ja tunnid jäävad ära. Pole neid keegi sõimanud ega mõnitanud.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 16:03; 03.10 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe ja imesta. Meil oleks selline töötaja kohe samal päeval koju saadetud ja keelatud tagasi tulla, enne kui pole terve. Iga nädala algul saadetakse töötajate listi meeldetuletus, kes on tõbine või tunneb end halvasti, ärgu tööle ilmugu. Vajadusel võtku haigusleht. Meil maksab asutus alates 2. päevast haigusraha ning ühekordsed maskid on tasuta saadaval ja desovahendid igal pool.

“Võta haigusleht!” Haiguslehe avamise ja lõpetamise üle otsustab arst, see ei ole inimese enda suva.
Meie asutuses on samasugused tarkpead- tuli juhatuse poolt käsk- kõik, kelle lähedased on karantiinis, peavad võtma kaheks nädalaks haiguslehe. Võtan lehe nagu poes pätsi leiba? Mille alusel? Minu perearst ei väljasta haiguslehte tervele, sümptomiteta inimesele, see on ebaseaduslik. Tööle tulla keelab juht, perearst haiguslehte ei ava. Mis mul üle jääb- tööluus ja vallandamine? Lõpetaks nüüd ära need lollused.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 00:04; 11.10 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, selle haiguslehega on selline põnev lugu. Jutu poolest justkui jääb tõesti kõlama, et võtke leht ja võtke leht. Võtke leht ka väikse nohu, köha ja kurgukriipimisega. Võtke leht, kui pereliige haige, aga ise terve. Tegelikkuses aga eeldatakse ikkagi, et töö saab kuidagi müstiliselt tehtud. Jah, kel kodukontor võimalik, sel ehk saabki. Aga teistel?
Varasemalt normaalsetel aegadel oli nii, et suurema haigusega kodus, aga kurgukriipimisega küll keegi koju ei jäänud. Seega nendel lehenõudjatel on praegu ka petlik mulje, et lehte võetakse nagu varem – kord aastas või kahe aasta tagant. Kui nüüd aga päriselt peaks iga asja peale lehte võtma, nagu siin kriisatakse, siis väga varsti hakkab teine jutt. Kui inimesed iga kuu mitu nädalat igaks juhuks või sisuliselt olematu haigusega kodus passivad, siis silma all poliitkorrektselt muidugi öeldakse, et ikkagi peab lehel olema, tegelikult aga vannutakse ja hakatakse tegema plaane, kuidas lahti saada. Ja nii ongi. Või kujutate ehk ise ette, kui ruttu muutub ebameeldivaks kuude kaupa mitme puuduva inimese eest tööd teha. Ja ka need firmad, kes hetkel veel “toetavad” sellist igaks juhuks kojujäämist – kui ühel hetkel kulud kokku lüüakse ja nähakse, mida see ennetav lehel olemine tegelikult kaasa toob. Oi kui kiirelt lõpeb see pull ja see propaganda.
Või olekski lahendus kõik suuremad puudujad lahti lasta? Mul on näiteks palju lapsi. Kui ma oleksin kodus iga jumala nuuskamise ja köhatuse peale või lihtsalt ennetusmeetmena karantiinis, ma ei saaks tööl käiagi. Aga olen eesrindlik, ei nakata teisi, kui tubli – löön endale rusikaga vastu rinda. Kas jah? Kaua huvitav tööandja ja kolleegid seda taluvad?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi kui praegune koroonaolukord kõrvale jätta, siis haigena võiks siiski koju jääda ja see peaks olema juhtkonna töö vajadusel haige töötaja kodukontorisse või perearsti juurde suunata. See ei ole teiste kolleegide töö. Pigem soovitaks vajadusel kas või kollektiivselt ülemuse poole pöörduda.

Jah, ma olen teadlik, et Eesti süsteem haigusrahade osas ei motiveeri inimesi haigena koju jääma ja haiguslehel olemine tähendabki rahalist kaotust, aga nii enda kui teiste tervise huvides on see vajalik. Mul oli ka kunagi üks kolleeg, kes pidevalt haigena tööle ronis ja ta oli üldse tihti haige. Nii kui lapsel lasteaias mingid viirused liikusid, oli tema ka tõbine ja kuna mina võtan ka tativiiruseid kergesti külge, jäin mina ka enamasti haigeks ja lõpuks pidime mõlemad koju jääma. Tööandjale on soodsam, kui haiguslehel on parasjagu üks töötaja, seega on ka tööandja huvi oma töötajate eest seista.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe ja imesta. Meil oleks selline töötaja kohe samal päeval koju saadetud ja keelatud tagasi tulla, enne kui pole terve. Iga nädala algul saadetakse töötajate listi meeldetuletus, kes on tõbine või tunneb end halvasti, ärgu tööle ilmugu. Vajadusel võtku haigusleht. Meil maksab asutus alates 2. päevast haigusraha ning ühekordsed maskid on tasuta saadaval ja desovahendid igal pool.

“Võta haigusleht!” Haiguslehe avamise ja lõpetamise üle otsustab arst, see ei ole inimese enda suva.

Meie asutuses on samasugused tarkpead- tuli juhatuse poolt käsk- kõik, kelle lähedased on karantiinis, peavad võtma kaheks nädalaks haiguslehe. Võtan lehe nagu poes pätsi leiba? Mille alusel? Minu perearst ei väljasta haiguslehte tervele, sümptomiteta inimesele, see on ebaseaduslik. Tööle tulla keelab juht, perearst haiguslehte ei ava. Mis mul üle jääb- tööluus ja vallandamine? Lõpetaks nüüd ära need lollused.

Kui tööandja käsib kodus olla, siis ei ole tööluus. See ongi ju tööandja korraldus.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.10 16:42; 04.10 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööandja käsib kodus olla, siis ei ole tööluus. See ongi ju tööandja korraldus.

Aga samas tema tööandja nõuab ju tema sõnul ikkagi haiguslehte. Seega, kui perearst haiguslehte ei väljasta, siis vist ju ikkagi on tööluus?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 17:38; 04.10 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööandja käsib kodus olla, siis ei ole tööluus. See ongi ju tööandja korraldus.

Aga samas tema tööandja nõuab ju tema sõnul ikkagi haiguslehte. Seega, kui perearst haiguslehte ei väljasta, siis vist ju ikkagi on tööluus?

Ei, tööandja ei nõua. Kõik ikkagi oleneb. Kes saab, on kodukontoris. Kui on vahetustega töö, siis tehakse vajadusel vahetused ringi. Ja kes saab, võtab haiguslehe. Aga mina isiklikult pole täheldanud mingit protesti perearsti poolt: saadan hommikul e-kirja, et olen haige ja mulle avatakse haigusleht küll ilma probleemideta. Praegusel hetkel peaks see veel eriti soodustatud olema.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 17:38; 04.10 14:51; 10.10 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe ja imesta. Meil oleks selline töötaja kohe samal päeval koju saadetud ja keelatud tagasi tulla, enne kui pole terve. Iga nädala algul saadetakse töötajate listi meeldetuletus, kes on tõbine või tunneb end halvasti, ärgu tööle ilmugu. Vajadusel võtku haigusleht. Meil maksab asutus alates 2. päevast haigusraha ning ühekordsed maskid on tasuta saadaval ja desovahendid igal pool.

“Võta haigusleht!” Haiguslehe avamise ja lõpetamise üle otsustab arst, see ei ole inimese enda suva.

Meie asutuses on samasugused tarkpead- tuli juhatuse poolt käsk- kõik, kelle lähedased on karantiinis, peavad võtma kaheks nädalaks haiguslehe. Võtan lehe nagu poes pätsi leiba? Mille alusel? Minu perearst ei väljasta haiguslehte tervele, sümptomiteta inimesele, see on ebaseaduslik. Tööle tulla keelab juht, perearst haiguslehte ei ava. Mis mul üle jääb- tööluus ja vallandamine? Lõpetaks nüüd ära need lollused.

Kui tööandja käsib kodus olla, siis ei ole tööluus. See ongi ju tööandja korraldus.

Loe ja imesta. Meil oleks selline töötaja kohe samal päeval koju saadetud ja keelatud tagasi tulla, enne kui pole terve. Iga nädala algul saadetakse töötajate listi meeldetuletus, kes on tõbine või tunneb end halvasti, ärgu tööle ilmugu. Vajadusel võtku haigusleht. Meil maksab asutus alates 2. päevast haigusraha ning ühekordsed maskid on tasuta saadaval ja desovahendid igal pool.

“Võta haigusleht!” Haiguslehe avamise ja lõpetamise üle otsustab arst, see ei ole inimese enda suva.

Meie asutuses on samasugused tarkpead- tuli juhatuse poolt käsk- kõik, kelle lähedased on karantiinis, peavad võtma kaheks nädalaks haiguslehe. Võtan lehe nagu poes pätsi leiba? Mille alusel? Minu perearst ei väljasta haiguslehte tervele, sümptomiteta inimesele, see on ebaseaduslik. Tööle tulla keelab juht, perearst haiguslehte ei ava. Mis mul üle jääb- tööluus ja vallandamine? Lõpetaks nüüd ära need lollused.

Kui tööandja käsib kodus olla, siis ei ole tööluus. See ongi ju tööandja korraldus.

Minu tööandja just nii ütlebki- võta haigusleht. Helistan perearstile- mu mees on karantiinis (tuli Rootsist), sümptomeid ja kaebusi pole. Mul ka loomulikult mitte, aga andke mulle haigusleht kaheks nädalaks. Loomulikult ta ei anna. Mille alusel peaks? Et minu tööandjal on foobia?
Töötan riidepoes müüjana, kaugtöö pole võimalik. Ilma haigusleheta tööle mitteilmumine lõppeb vallandamisega.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palaviku ja gripiga mina tööle kindlasti ei lähe. Nohu-köha ei ole minu jaoks mingid haigused. Haigus on siis, kui ma voodist välja ei saa ja palavikus sonin või pidevalt oksendan.

Gripiga ju kaasneb ka nohu ja köha. Sa ju nakatad teisi ikka ja mõnele mõjub sinu nohu-köha viirus väga raskelt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe ja imesta. Meil oleks selline töötaja kohe samal päeval koju saadetud ja keelatud tagasi tulla, enne kui pole terve. Iga nädala algul saadetakse töötajate listi meeldetuletus, kes on tõbine või tunneb end halvasti, ärgu tööle ilmugu. Vajadusel võtku haigusleht. Meil maksab asutus alates 2. päevast haigusraha ning ühekordsed maskid on tasuta saadaval ja desovahendid igal pool.

“Võta haigusleht!” Haiguslehe avamise ja lõpetamise üle otsustab arst, see ei ole inimese enda suva.

Meie asutuses on samasugused tarkpead- tuli juhatuse poolt käsk- kõik, kelle lähedased on karantiinis, peavad võtma kaheks nädalaks haiguslehe. Võtan lehe nagu poes pätsi leiba? Mille alusel? Minu perearst ei väljasta haiguslehte tervele, sümptomiteta inimesele, see on ebaseaduslik. Tööle tulla keelab juht, perearst haiguslehte ei ava. Mis mul üle jääb- tööluus ja vallandamine? Lõpetaks nüüd ära need lollused.

Kui tööandja käsib kodus olla, siis ei ole tööluus. See ongi ju tööandja korraldus.

Loe ja imesta. Meil oleks selline töötaja kohe samal päeval koju saadetud ja keelatud tagasi tulla, enne kui pole terve. Iga nädala algul saadetakse töötajate listi meeldetuletus, kes on tõbine või tunneb end halvasti, ärgu tööle ilmugu. Vajadusel võtku haigusleht. Meil maksab asutus alates 2. päevast haigusraha ning ühekordsed maskid on tasuta saadaval ja desovahendid igal pool.

“Võta haigusleht!” Haiguslehe avamise ja lõpetamise üle otsustab arst, see ei ole inimese enda suva.

Meie asutuses on samasugused tarkpead- tuli juhatuse poolt käsk- kõik, kelle lähedased on karantiinis, peavad võtma kaheks nädalaks haiguslehe. Võtan lehe nagu poes pätsi leiba? Mille alusel? Minu perearst ei väljasta haiguslehte tervele, sümptomiteta inimesele, see on ebaseaduslik. Tööle tulla keelab juht, perearst haiguslehte ei ava. Mis mul üle jääb- tööluus ja vallandamine? Lõpetaks nüüd ära need lollused.

Kui tööandja käsib kodus olla, siis ei ole tööluus. See ongi ju tööandja korraldus.

Minu tööandja just nii ütlebki- võta haigusleht. Helistan perearstile- mu mees on karantiinis (tuli Rootsist), sümptomeid ja kaebusi pole. Mul ka loomulikult mitte, aga andke mulle haigusleht kaheks nädalaks. Loomulikult ta ei anna. Mille alusel peaks? Et minu tööandjal on foobia?

Töötan riidepoes müüjana, kaugtöö pole võimalik. Ilma haigusleheta tööle mitteilmumine lõppeb vallandamisega.

Sellises firmas peaks olema siis sisekord selline, et ülemuse suulisel loal võid olla haiguslehel kuni 5 päeva. Meil Soomes täpselt nii on. Tööandja tasub al.esimesest kodusoldud päevast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööandja käsib haiguslehe võtta ja perearst keeldub seda avamast, siis see on tööandja mure, kuidas olukord lahendada, et tema kollektiivist järjekordset koroonakollet ei saaks. Terviseamet on vastavad juhised andnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 17:38; 04.10 14:51; 10.10 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minul oleks selline kolleeg tööl, ma käsutaksin ta ise koju. Kui ta mind ei kuulaks, pöörduksin tööandja poole. Ütleksin, kas lähen koju mina või tema, esimesel juhul jääte teie siia selle haigle töökaaslasega mõnusalt võimalikke nakkusi jagama.

Väike sissevaade teemassse ka.
Meie tööd saab ka kaugtööna teha, aga osa inimesi tõesti ei taha tatisena kodus olla, sest neil on seal näiteks igav. Lobiseda tahaks. Või tahaks laste juurest vaheldust.

Või on ka nähtud kohe kahes töökohas eriti koonreid, kes ka päris köhasena tulevad tööle, et lasta termos täis firma kohvimasina kohvi, vaadata ega kellelgi pole kuskil mõnd sünnipäeva, et midagi pakutaks, teha mikros soojaks kaasavõetud makaronid ja lasta sinna ühiskondlikust külmkapist “ah, ma võtan ainult piisakese, küll toon tagasi” kellegi ketšupit. Makaronitaldrik töökohal videokõndeks kasutatava 65” teleka ees tühjaks süüa, pannes teleka enne kuuldavalt männgima mingi lemmikseriaali peale. Siis laadida oma läpaka ja mobiili akud täis, käia korralikult kempsus ja nautida, et kodus oli korralik elektri kokkkuhoid (ka lampide arvel pimedal aja). Peaaegu viimaseks asjaks kodust kaasa võetud kuum kott veekeetjast kuuma vett täis (eriti popp talvel). Apteegikapist paar ibuprofeeni ja aspiriini. Köögist veel peoga kotti salvrätikuid “no see nina alles mul jookseb”. Siis haarata “ma toon tagasi” paar ajalehte-ajakirja ning panna taskusse mõni tükisuhkur, võtta plastikpudelisse asutuse köögist kohvipiima ja siis termosega kodu poole astuda. Jah, ma olen seda korra ise kuulnud (st inimene ise uhkustas, kui osav ta on, vastuseks küsimusele, et miks sa ometi nii haigena tööle tulid). Ja mitmeid kordi ise näinud. Osa neid teeb seda nii osavalt ja delikaatselt, et kui ei jälgi, ei saagi aru. Koonreid on uskumatult palju, kes ilmselt kodus ka igale kergemale hädale vett ei tõmba säästmiseks ja seega neil ununeb see ka sageli tööl.

Ülemus käratab korra tõbisele ringitöllerdajale ja see kaob. Mõnele lollile tuleb lausa kaks korda öelda, et mine nüüd koju ja tee seda NÜÜD.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 18:10; 11.10 19:09; 12.10 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on rumal küsimus ka. Olen vanuses 60+, aga pole kunagu haiguslehel olnud. Kas tõesti peab selle saamiseks kohale minema? Mismoodi ma läheks, kui teemaks oleks näiteks põiepõletik? Mis mõttes nagu? Telefonikõnest tõesti ei piisa?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 18:10; 11.10 19:09; 12.10 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on rumal küsimus ka. Olen vanuses 60+, aga pole kunagu haiguslehel olnud. Kas tõesti peab selle saamiseks kohale minema? Mismoodi ma läheks, kui teemaks oleks näiteks põiepõletik? Mis mõttes nagu? Telefonikõnest tõesti ei piisa?

Praegu piisab. Kevadel ka piisas. Aga tavaolukorras mitte.
Mul veel see halenaljakas olukord, et töötan vahetustega, ka laup- pühap ja riigipühadel. Kui juhtud mõnel nimetatud päeval haigestuma, PEAD pöörduma EMOsse, muidu läheb kirja tööluus. Ma olen aastate jooksul 3 korda käinud EMOs nohu ja 37,4 palavikuga. Võite arvata, kuidas seal minusse suhtuti, kuigi tunnistasin juba vastuvõtus, et ausalt, ma poleks siia infarktide ja traumade sekka tulnud, aga mul on tööpäev ja tööandja nõuab olukorra fikseerimist või tööletulemist.
Ühel mu töökaaslasel algas pühap hommikul okse- ja kõhutõbi. Tööle ei saanud, kodu vetsust välja ei saanud, aga tööandja helistas korduvalt ja nõudis arstitõendit töölt puudumise kohta. Pärastlõunaks sai olukorra nii palju korda, et kihutas autoga EMOsse ja seal otse vetsu. Oleks ta pidanud trolliga minema, ei kujuta ette mis oleks saanud.
Arstid haiguslehte tagantjärgi ei ava ja nii ei jäägi vahetustega töötajatel muud üle kui EMOs arstide niigi nappi aega viita.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 00:04; 11.10 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on rumal küsimus ka. Olen vanuses 60+, aga pole kunagu haiguslehel olnud. Kas tõesti peab selle saamiseks kohale minema? Mismoodi ma läheks, kui teemaks oleks näiteks põiepõletik? Mis mõttes nagu? Telefonikõnest tõesti ei piisa?

Praegu piisab. Kevadel ka piisas. Aga tavaolukorras mitte.

Mul veel see halenaljakas olukord, et töötan vahetustega, ka laup- pühap ja riigipühadel. Kui juhtud mõnel nimetatud päeval haigestuma, PEAD pöörduma EMOsse, muidu läheb kirja tööluus. Ma olen aastate jooksul 3 korda käinud EMOs nohu ja 37,4 palavikuga. Võite arvata, kuidas seal minusse suhtuti, kuigi tunnistasin juba vastuvõtus, et ausalt, ma poleks siia infarktide ja traumade sekka tulnud, aga mul on tööpäev ja tööandja nõuab olukorra fikseerimist või tööletulemist.

Ühel mu töökaaslasel algas pühap hommikul okse- ja kõhutõbi. Tööle ei saanud, kodu vetsust välja ei saanud, aga tööandja helistas korduvalt ja nõudis arstitõendit töölt puudumise kohta. Pärastlõunaks sai olukorra nii palju korda, et kihutas autoga EMOsse ja seal otse vetsu. Oleks ta pidanud trolliga minema, ei kujuta ette mis oleks saanud.

Arstid haiguslehte tagantjärgi ei ava ja nii ei jäägi vahetustega töötajatel muud üle kui EMOs arstide niigi nappi aega viita.

Aitäh vastuse eest. See on ikka suhteliselt müstika. Elan maal ja minu perearst asub lähimas linnas – Tallinnas – ja selle linna teises otsas. Minust siis umbes 68 km. Eelmise elukoha järgi. Sinna saan ilusasti ühistranspordiga, see 1 km jalutada pole tervena mingi probleem ja transpordiplaneerija järgi oleksin kohal juba 2 tunni ja 02 minutiga. Ümberistumisega. Koos Vru keskuse all parklas mõnusa pisikulevitamisega. Saaks vahvalt kaua köhida bussikaaslaste peale. Haigena on see ju asjalik ettevõtmine, kas pole? Põiepõletikuga kuidas?

Kui ma võtaks lähema perearsti, siis temani on 6 km ja tema võtab vastu 2x nädalas 3 tundi ja õhtupoolikul, vist kella 15st. Kuidas ma sealt saaksin hommikul perearstitõendi ja analüüse tema vastuvõtul kuskil lasteaia eesruumis niikuinii ei saa. Lisaks on tal eelregistreerimine ja oli ka enne koroonat, sest mõistetavalt on seal vastuvõtt alati puupüsti täis,

Järgmine koht, kust ma saaksin perearsti viiel päeva nädalas on 23 km ühes suuremas alevikus. Sinna sõitmiseks peaksin ma esmalt kõndima jala 7,5 km, millest 6 kilomeetrit mööda ühe Eesti suurima maanteetrassi äärt – ja me kõik teame, et need maanteepeenrad on suhteliselt kitsad. Ja nüüd kujutage ennast seda teed kõndimas talvel, suured rekad 1,5 meetri kauguselt mööda vuhisemas, lumega ja näiteks palaviku või põiepõletikuga. Siis saaksin sõita 10 km bussiga, siis peaksin ümber istuma oodates vahepeal näites veebruaris õues 18 minutit ja siis saaksin teise bussiga kohe naksti kohale ka.

See oli näitlikkuse huvides, kui mul autot ei oleks. Aga paljudel polegi. Ja kui mul oleks masendav nohu, uimasus koos palavikuga või ikka see põiepõletik või kõht lahti, KUIDAS ma ka oma autoga selle tund aega sõidan? Mis loogika see on, absoluutne totrus. Ja kuidas tatiseid lapsi siis…peab tänapäeval ka arstile kaasa vedama, kui just kiirabi liin pole?

Kas see oli juba enne Ossinovskit ka nii?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 18:10; 11.10 19:09; 12.10 07:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haige kolleeg