Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: haigekassa

Postitas:

Mul oleks selline küsimus, et kui palju visiit maksab? Kuna ma olen kodune ja haigekassat pole ja nüüd sain oma triibud siis palju maksab arsti visiit?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin algul visiidil(8+nädalat), kus vaid tuvastati rasedus, siis sain juba arstilt paberi, mis haigekassasse viia ja siis järgmine kord alles tehti analüüsid jms vajalik. Esimene tasuline visiit läks 26¤.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Päris palju maksab- visiidile lisanduvad analüüsid ja uh (riigi poolt saad ravikindlustuse taotleda alates 12näd)
Soovitan: võta end töötuks, kuu pärast hakkab haigekassa kehtima- ega ennem polegi arstile mõtet minna kui 6-7näd. Alates 12näd võta arstilt/ämmakalt tõend, et rase oled, siis töötutest maha ja tõendiga haigekassasse.
Aga kui raha ülearu siis vaata ITK kodulehelt, seal info tasulise kohta olemas. Erakate kodukatel samuti.[/tsitaat]

No ei ole enam ammu mingit 12 nädala nõuet. Maksta tuleb lihtsalt esimese visiidi eest ja tõendi haigekassale saab kohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole jah mingit nõuet. Oled rase ja sul on automaatselt haigekassa kindlustus. Mina, kellel peetus rasedus, olin haiglas neeruvaagna põletikuga ja peetumisega, ilma et oleksin olnud rasedana arvel, oli kindlustus olemas.
Oled rase: arvel või mitte- kindlustus ikka!
Kui peaks midagi juhtuma, lähed aga rahumeeli kohale ja pole mingit muret.
Mina kutsusin omale kiirabi kohale- põletiku pärast. Kordagi ei küsitud haiglas kindlustatuse kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kerstin21 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole jah mingit nõuet. Oled rase ja sul on automaatselt haigekassa kindlustus. Mina, kellel peetus rasedus, olin haiglas neeruvaagna põletikuga ja peetumisega, ilma et oleksin olnud rasedana arvel, oli kindlustus olemas.
Oled rase: arvel või mitte- kindlustus ikka!
Kui peaks midagi juhtuma, lähed aga rahumeeli kohale ja pole mingit muret.
Mina kutsusin omale kiirabi kohale- põletiku pärast. Kordagi ei küsitud haiglas kindlustatuse kohta.[/tsitaat]

See on siiski eksitav info.
12 nädala nõuet tõepoolest pole, kuid iseenesest puhast kodusest rasedustestist nüüd ka kindlustus ei teki.
Kui rasedus pole tuvastatud = rasedusega arvele võetud, ei saa kuidagi ka rasedana kindlustatud olla.

Ju sul oli kindlustus mingil muul alusel.

Kui kindlustus puudub, tuleb esimese visiidi eest siiski tasuda. Kindlustuse rasedana saad siis, kui arst raseduse tuvastanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmane visiit oli lihtsalt visiiditasu. Muud midagi. Ja kindlustust mul kohe kindlasti polnud. Kontrollisin veel ise järgi.
Günekoloog fikseeris raseduse ja kohe ka peetunud raseduse. Seoses sellega ka kohe neeruvaagna põletiku

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enam pole 12 nädala nõuet. Paned aja arsti juurde ja ta fikseerib raseduse. Maksad visiiditasu ja uh eest. Ütledki, et sul hetkel haigekassat pole ja ta annab paberi, mille viid haigekassasse ja juba samal päeval hakkab sul kindlustus kehtima. Saad ju vereproovi ja uriiniproovi anda järgmisel päeval, kui kindlustus juba kehtib, siis ei pea ise maksma. Kindlasti uuri arstilt, kui on mõistev arst siis kindlasti on nõus ja soovitab, kuidas sul mõttekam oleks. Ise käisin, kui oli rasedust 9+ nädalat

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kerstin21 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole jah mingit nõuet. Oled rase ja sul on automaatselt haigekassa kindlustus. Mina, kellel peetus rasedus, olin haiglas neeruvaagna põletikuga ja peetumisega, ilma et oleksin olnud rasedana arvel, oli kindlustus olemas.
Oled rase: arvel või mitte- kindlustus ikka!
Kui peaks midagi juhtuma, lähed aga rahumeeli kohale ja pole mingit muret.
Mina kutsusin omale kiirabi kohale- põletiku pärast. Kordagi ei küsitud haiglas kindlustatuse kohta.[/tsitaat]

Haigekassa kindlustuse rasedana saab ikka ja ainult siis, kui rasedus on arsti poolt tuvastatud. S.t esimese visiidi eest tuleb kindlustuse puudumisel ise tasuda.

Rasedana kindlustuse saamiseks tuleb Haigekassale esitada arstitõend. Rasedana kindlustuse saamiseks 12 nädala nõuet tõepoolest enam pole.

Kuidas sa saanuks olla rasedana kindlustatud, kui rasedus oli tuvastamata? Ilmselt kehtis sul veel muu kindlustus – kas olid töötuna arvel, oli töösuhe äsja lõppenud (kindlustus kehtib veel 2 kuud), olid õpilane, on sul alla 3-aastane laps vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.