Esileht Väikelaps haigus..ja nädalavahetus saabumas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: haigus..ja nädalavahetus saabumas

Postitas:

Laps oskas just \”õigel\” hetkel haigeks jääda. Tegemist kolmeaastase lasteaialapsega, kes pole kunagi veel palavikuga haige olnud. On olnud köha-nohu, aga ei midagi rohkemat. Ja ma olen nagu peata kana nüüd, ma ei oska mitte midagi ette võtta. Palavik eriti kõrge ei ole, 37.5 aga lapsel enesetunne halb, ütleb ka et kurgus on valus. vaatasin kurku-mandlid punased või valgete laikudega ei ole(mul endal angiini mitmeid kordi olnud, kahtlustasin kohe seda).
kas peaks lapsele palavikualandajat andma? Mitte küll palaviku pärast vaid just halva enesetunde pärast? Või see ei aita? Mida ma veel teha saaksin?
Muidu pöörduks perearstile, aga vastuvõtt tänaseks läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 17:12; 10.02 19:52; 10.02 22:28; 10.02 23:05; 10.02 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju juua, tee purustatud jõhvikaid meega. See hea kurgule. Nii väikest palaviku ei tasuks veel alandama hakata. Alandama hakatakse tavaliselt 38,5st kuid võib ka varem kui väga halb olla.

Tegemist arvatavasti viirusega ning see väike palavik kaitseb hetkel. Selline palavik näita, et keha võitleb.

Mu aastasel eilsest esimest korda kõrge palavikuga olemine. Käsin ka arstile näitamas teda. Alla 38 ütles, et ära alla võta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Lihtsalt123 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palju juua, tee purustatud jõhvikaid meega. See hea kurgule. Nii väikest palaviku ei tasuks veel alandama hakata. Alandama hakatakse tavaliselt 38,5st kuid võib ka varem kui väga halb olla.

Tegemist arvatavasti viirusega ning see väike palavik kaitseb hetkel. Selline palavik näita, et keha võitleb.

Teemaalgataja just ütles, et ei annaks palavikualandajat palaviku pärast.
Kuna need palavikurohud ka valuvaigistava toimega, siis mina olen lapsele enna magama minekut andnud küll. Saab laps rahulikumalt uinuda. Päeval ehk jah see jõhvikalurr (kui ta seda nõus võtma-see kurgule väga hea).

Mu aastasel eilsest esimest korda kõrge palavikuga olemine. Käsin ka arstile näitamas teda. Alla 38 ütles, et ära alla võta.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 17:40; 10.02 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Lihtsalt123 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palju juua, tee purustatud jõhvikaid meega. See hea kurgule. Nii väikest palaviku ei tasuks veel alandama hakata. Alandama hakatakse tavaliselt 38,5st kuid võib ka varem kui väga halb olla.

Tegemist arvatavasti viirusega ning see väike palavik kaitseb hetkel. Selline palavik näita, et keha võitleb.

Mu aastasel eilsest esimest korda kõrge palavikuga olemine. Käsin ka arstile näitamas teda. Alla 38 ütles, et ära alla võta.[/tsitaat]

Teemaalgataja just ütles, et ei annaks palavikualandajat palaviku pärast.
Kuna need palavikurohud ka valuvaigistava toimega, siis mina olen lapsele enna magama minekut andnud küll. Saab laps rahulikumalt uinuda. Päeval ehk jah see jõhvikalurr (kui ta seda nõus võtma-see kurgule väga hea).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 17:40; 10.02 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tule taevas appi!!! kuidas nii saamatu ja juhm võib olla?!
palaviku alandajat antakse kui palavik on üle 38, enne ei tohi anda. anna lapsele sooja teed juua, mett võid pakkuda, kurku võib astelpaju saialille õli lasta…
ja mis see nädalavahetus siia puutub? laps rikkus peo plaanid ära või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 17:52; 10.02 18:09; 10.02 20:47; 10.02 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tõesti! Ei saa olla nii abitu. Ega arst ei tee sul mingit imerohtu ei tööpäevadel ega nädalavahetusel, vaid räägib ikka seda juttu, et anna sooja jooki ja lase kurku astelpaju õli. 37,5 palavikku ei alandata ja paratsetamooliga haiget kurku ei ravita. Palavikku alandatakse siis, kui lapsel on silmnähtavalt halb juba olla või palavik on üle 39 kraadi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 18:04; 11.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tule taevas appi!!! kuidas nii saamatu ja juhm võib olla?!
palaviku alandajat antakse kui palavik on üle 38, enne ei tohi anda. anna lapsele sooja teed juua, mett võid pakkuda, kurku võib astelpaju saialille õli lasta…
ja mis see nädalavahetus siia puutub? laps rikkus peo plaanid ära või?[/tsitaat]hakkas kergem?
kuna palavikualandaja mõjub ka valuvaigistajana, siis võib seda lapsele anda ka väga halva enesetunde ja valu korral, seda just eriti enne und, sest see tagab enamasti lapsel parema une

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 18:06; 10.02 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
hakkas kergem?
kuna palavikualandaja mõjub ka valuvaigistajana, siis võib seda lapsele anda ka väga halva enesetunde ja valu korral, seda just eriti enne und, sest see tagab enamasti lapsel parema une[/tsitaat]

mina soovitaks sul tungivalt oma soovituse osas perearstiga konsulteerida. Üldiselt ükski rohi pole niisama siirup, mida võtta, kuidas isu tuleb.
samamoodi rahustavalt (teeb hea une) ja kurgule leevendavalt aitab mesi või soe tee.

aga tõepoolest hämmastav, kuidas 3aastase lapse ema selliste küsimustega lagedale tuleb. hea, et haiglasse pole veel tormanud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 17:52; 10.02 18:09; 10.02 20:47; 10.02 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te võtate inimese kallal! Kas ei mäleta enam enda lapse esimest palavikku? Ei mäleta hirmu, kui lapse mandlid olid nii suured, et kurku ei nänud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halb enesetunne on arvatavasti lapsel valutavast kurgust ning pea paks saabuvast nohust. See käib tavaliselt iga külmetushaiguse juurde.
Palavik alla 38 kaitseb haiget ja võitleb selle viirusega. Sellepärast nii väikest ei alandata.

Eile andsin alandajat lapsele kui palavik oli 38.3 ja tõusutrendis ehk viimase 30minuti jooksul oli saanud 37,5st 38.3
Arst ütles see on õige teha enne magama jäämist.

Tee lapsel olemine mõnusaks diivani nurka oma pesa, pane tool kõrvale kuhu kõike head paremat ning palju juua. Kätte mõni hea raamat või telekast multikas. Lase tal vaikselt põdeda. Kui enne magama minemist on palavik ikkagi tõusmas anna alandajat. Sellistest haigustest ei saada 1 päevaga lahti vaid tuleb natukene lasta haigusel kulgeda ja põdeda seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu poisil oli kõrvavalu ja palvikku ei olnud, siis perearst ütles küll, et laste ibumetini siirupit peaks andma. See on teatavasti nii palavikualandaja kui ka valu vastu.Valu ei tohiks lapsel lasta kannatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 19:43; 10.02 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mei arst ütleb alati, et kui lapsel ikka valutab, tuleb rohtu anda. Ise me võtame ju ka valuvaigistit kui pea valutab. Mis see laps siis teistmoodi on. Mina olen küll jah üritanud teha nii, et valuvaigisti(palavikualandaja annan enne lõunaund või ööund.
Kiiret paranemist teemaalgataja lapsel

Kui oled Tallinnas, siis lastehaiglas võtab nädalavahetusel vastu kurgu-nina-kõrva arst. Seal küll enamasti pikem ooteaeg, aga kui vaja, siis sealt saab ka abi. Oleme ise seal käinud ja kiirelt ravi peale saanud. Haigused kipuvad jah just reede-laupäev millegipärast välja lööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskilt olen kuulnud, et kurguvalu korral sooja teed just ei soovitata. Tundub loogiline ju – kurguvalu on põletik kurgus, kurk punane jne. Ega põletiku peale ikka kuuma ju ei pane. Mett piimaga võib anda ja muudki teha, aga see ei pea kuum olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 19:43; 10.02 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äitäh kõigile, kes mõistlikke soovitusi jagasid.
Ilkujatele-olen jah saamatu ja rumal, hakkas parem nüüd?
Laps läks nüüd magama ära, andsin talle ikkagi rohtu, ehk magab paremini ja vaatab mida homne päev toob.
Erakorralisse ei kipu lapsega, see jäägu ikka tõesti erakorralisteks juhtumiteks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 17:12; 10.02 19:52; 10.02 22:28; 10.02 23:05; 10.02 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Erakorralisse ei kipu lapsega, see jäägu ikka tõesti erakorralisteks juhtumiteks[/tsitaat]

Meie käisime, sest olin täiesti kindel, et lapsel kõrvapõletik. Oma arsti juurde oleks saanud alles teisipäeval. Nii et võitsime 3 päeva ravi alustamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ilkujatele-olen jah saamatu ja rumal, hakkas parem nüüd?
[/tsitaat]

tore, et ikka ise ka aru said.
üldiselt võiks ennast harida ka vastava kirjandusega, siis ei paistaks ehk teinekord nii rumal välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 17:52; 10.02 18:09; 10.02 20:47; 10.02 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te tänitajakäod pole ammu isast näinud või millest selline õelus ja parastamine?

Ma arvan, et kui kolmeaastasel lapsel pole palavikkugi olnud, on tegemist tervist väärtustava ja tubli emaga, kes on osanud oma lapse eest oluliselt paremini hoolitseda, kui need kätsatajad, kes siin igapäevaselt EMO vahet vuravad.

Igaühel on mõni haigus esimest korda. Kui teie lapsel kunagi kõriturse või epilepsiahoog on, siis kas tõesti usute, et teil on abi sellest, kui mõni kõiketeadja teid osatama tuleb?

Teemaalgataja lapsele soovin kiiret paranemist. Rahulikku olemist, palju juua ja puhata, ette muretseda pole vaja. Kui olukord läheb hullemaks saab abi ka lastearsti nõuandetelefonilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te tänitajakäod pole ammu isast näinud või millest selline õelus ja parastamine?

Ma arvan, et kui kolmeaastasel lapsel pole palavikkugi olnud, on tegemist tervist väärtustava ja tubli emaga, kes on osanud oma lapse eest oluliselt paremini hoolitseda, kui need kätsatajad, kes siin igapäevaselt EMO vahet vuravad.

Igaühel on mõni haigus esimest korda. Kui teie lapsel kunagi kõriturse või epilepsiahoog on, siis kas tõesti usute, et teil on abi sellest, kui mõni kõiketeadja teid osatama tuleb?

Teemaalgataja lapsele soovin kiiret paranemist. Rahulikku olemist, palju juua ja puhata, ette muretseda pole vaja. Kui olukord läheb hullemaks saab abi ka lastearsti nõuandetelefonilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mina soovitaks sul tungivalt oma soovituse osas perearstiga konsulteerida. Üldiselt ükski rohi pole niisama siirup, mida võtta, kuidas isu tuleb.
samamoodi rahustavalt (teeb hea une) ja kurgule leevendavalt aitab mesi või soe tee.

aga tõepoolest hämmastav, kuidas 3aastase lapse ema selliste küsimustega lagedale tuleb. hea, et haiglasse pole veel tormanud…[/tsitaat]tead, minu laste pärast pole sul vaja muretseda, olen sellega ise 22a juba edukalt hakkama saanud, ju saan ka need järgmised, mis veel nooremate laste suureks kasvamiseni jäänud on 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 18:06; 10.02 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lugeda siin erinevaid teemasid, siis on inimestel tõsised mured, mõtlen just laste tervist. täiesti arusaadav, et küsitakse nõu, abi ja kogemusi. Seda naeruväärsem tundub teema, et appi appi lapsel on 37,5 palavik ja kurk valus?! So what? see on ju tavaline külmetus, mitte midagi hullu. Kui endal on kurk valus ja 37,5 palavik, ei hakka ju kohe rohtu võtma (palaviku vastu), ei hakka perearsti kohe tüütama. Mida see arst antud juhul teeks? ütleks, et olge kodus, jooge palju ja saate terveks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 17:52; 10.02 18:09; 10.02 20:47; 10.02 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja küsis kell 17-18 palavikualandaja kohta. Õhtul kella 21 või isegi hiljem võib aga palavik tõusta.

Kui laps juba magab, siis mina tavaliselt ise äratama ei hakka, aga ööks võid palavikualandajat ikka muretseda. Ja aitab ka viina-vee lahus, mille tavaliselt valmis panen (kui palavik öösel äkki tõuseb). Sellega määrimine võtab paar minutit ja tavaliselt uinub laps seepeale kohe ning palavik alaneb imekiiresti (kusjuures seda soovitas mulle just kiirabiarst).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps sai rohtu kella 20 ajal, siis läks magama(palavik läks ilusti alla ja tuju oli kohe parem). Nüüd 2,5 tundi hiljem on laps jälle üsna tuline. Rohtu nii ruttu anda ei tohi, eks hõõrun viina-vee seguga, aga mind paneb natuke muretsema see, et palavik nii ruttu tagasi tuli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 17:12; 10.02 19:52; 10.02 22:28; 10.02 23:05; 10.02 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka sellest parteist, kes annab lapsele paratsetamooli tema enesetunde parandamiseks (üldiselt siis ikkagi 38 kandis, alla seda on laps lihtsalt ise selline rõõmurull edasi, 38-kraadist alates aga vajub väga ära, aga jah, alati vaatan lapse pealt, et kustmaalt ta ära vajub…). Olin ise siin hiljuti palavikus, üksnes 37.3 oli, ja niiii sant oli olla, jubejube, miks peaks lapski siis kannatama. Parats.vähendab ka põletikku seal kurgus, nii et jah, ma ei mõista neid emasid, kes oma pisikestel kõrges palavikus huugata lasevad ja ma pole küll kuulnud, et nende lapsed kuidagi kiiremini terveks saavad (noh, et keha võitleb sellega siis kuidagi edukamalt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teemaalgataja, palju su laps kaalub ja palju ta paracetamoli sai? See, et palavik langeb natuke, aga tõuseb kohe uuesti, viitab sageli sellele, et annus on liiga väike. Esimesel-teisel haiguspäeval ca 38 palavikuga ei tee ükski perearst ega haigla vastuvõtt mitte midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 22:54; 10.02 23:14; 11.02 13:03; 11.02 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja, palju su laps kaalub ja palju ta paracetamoli sai? See, et palavik langeb natuke, aga tõuseb kohe uuesti, viitab sageli sellele, et annus on liiga väike. Esimesel-teisel haiguspäeval ca 38 palavikuga ei tee ükski perearst ega haigla vastuvõtt mitte midagi. [/tsitaat]
laps kaalub 15 kilo, panadoli andsin talle ühe mõõtlusikatäie ehk siis 5 ml

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 17:12; 10.02 19:52; 10.02 22:28; 10.02 23:05; 10.02 23:52;
To report this post you need to login first.

paracetamoli annus on 10-15 mg kilo kohta, seega sinu lapsele väikseim toimiv annus on 150 mg ja max lubatud 225mg. Panadoli 1 lusikas on 120 mg, ehk liiga vähe, s,t. ei võta ära valu( juhul kui see on) ja kõrgele palavikule kas ei mõju, või mõjub väga lühiajaliselt. Soovitan 1,5 lusikat, ehk 180 mg- saad ilusti annustada ja peaks toimima ka. Kui palavik 40 ligi, annaks hoopis ibuprofeni 150 mg. See siis edaspidiseks meelde jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 22:54; 10.02 23:14; 11.02 13:03; 11.02 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]paracetamoli annus on 10-15 mg kilo kohta, seega sinu lapsele väikseim toimiv annus on 150 mg ja max lubatud 225mg. Panadoli 1 lusikas on 120 mg, ehk liiga vähe, s,t. ei võta ära valu( juhul kui see on) ja kõrgele palavikule kas ei mõju, või mõjub väga lühiajaliselt. Soovitan 1,5 lusikat, ehk 180 mg- saad ilusti annustada ja peaks toimima ka. Kui palavik 40 ligi, annaks hoopis ibuprofeni 150 mg. See siis edaspidiseks meelde jätta.[/tsitaat]
suur tänu seletamast. Ibuprofeni siis tabletina?
Igatahes lapsel hetkel palavikku pole(ei ole talle vahepeal rohtu andndud ega midagi teinud), ehk möödub see palavik sama kiiresti kui tuli.
Aga siiski tänud kõigile vastajatele, sain kõvasti targemaks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.02 17:12; 10.02 19:52; 10.02 22:28; 10.02 23:05; 10.02 23:52;
To report this post you need to login first.

Ibuprofeni annus lapsele on 10 mg kilo kohta. Ibuprofeni 200 mg tablett tee pooleks ja üks pool veel pooleks, ja purusta siis see poolik ja üks veeranditest noaga või 2 lusika vahel ära. Et siis 3/4 tabletti. Kõige parem on panna see puru teelusika peale ja lisada sinna veidi jogurtit või paksemat mahla(ploom vms). kui teed liiga suure koguse, nt tassi, ei pruugi laps seda kõike ära võtta ja vägisi sisse toppida on suht kehva. 1 teelusikatäis jogurtit õnnestub tavaliselt sisse petta. Ibuprofen on ka siirupina dolormini nime all, aga eestis see retseptiravim.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 22:54; 10.02 23:14; 11.02 13:03; 11.02 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panadoli suspensiooni VÕIB anda ka nõrga valu korral (kurguvalu, hammaste lõikumise ajal, peavalu). See on ka valuvaigisti mitte ainult palaviku alandaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ibuprofeni annus lapsele on 10 mg kilo kohta. Ibuprofeni 200 mg tablett tee pooleks ja üks pool veel pooleks, ja purusta siis see poolik ja üks veeranditest noaga või 2 lusika vahel ära. Et siis 3/4 tabletti. Kõige parem on panna see puru teelusika peale ja lisada sinna veidi jogurtit või paksemat mahla(ploom vms). kui teed liiga suure koguse, nt tassi, ei pruugi laps seda kõike ära võtta ja vägisi sisse toppida on suht kehva. 1 teelusikatäis jogurtit õnnestub tavaliselt sisse petta. Ibuprofen on ka siirupina dolormini nime all, aga eestis see retseptiravim.[/tsitaat]

Tüüpiline perekooli \”nõuanne\”!!!

Ibaprofeni (ega ka muid tablette) ei tohi jagada suvaliselt, vaid ainult murdekohast. Kui tabletil on peal murdekoht, siis sealt võid pooleks teha, kuid seda poolikut enam omakorda mitte. KUna tabletti suvaliselt ise poolitades manustad sa lapsele teadmata koguse toimeainet ehk et sa võid talle anda liiga palju, või hoopis liiga vähe. Siitki foorumist on korduvalt läbi käinud see teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 18:04; 11.02 13:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Väikelaps haigus..ja nädalavahetus saabumas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.