Esileht Ilu ja tervis Haigused näitavad su vaimset olekut?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Haigused näitavad su vaimset olekut?

Postitas:
Kägu

Kas usute, et kehalised hädad (haigused) väljendavad inimese vaimset seisundit? Kas keegi on iseenda peal teinud läbi “eksperimendi”, et hakates ellu ja iseenesesse suhtuma positiivsemalt, kaovad ka füüsilised hädad?

Hakkasin mõtlema, et mul on kõik elus väga hästi: parim mees, terve laps, toetav päritolupere, oma kodu, töö, mida naudin ja armastan, tegelen enesearendamisega ja õpin palju, teen trenni, liigun looduses ehk teen kõike, mis mulle meeldib, mind ümbritsevad armastatud inimesed, aga pidevalt on mul mingi tervisejama. Pigem väike ja peagi kaduv, kuid ära tüütab juba. Mõtlen, et asi on minus eneses, et ma olen ju õnnelik, aga samas ikka muretsev (et midagi halba juhtub), isiksusetüübilt juba neurootiline (mõjutatud lapsepõlvest). Olen palju tegelenud eneseanalüüsiga, aga ilmselt päris õigele lahendusele pole ikka suutnud jõuda.

+10
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguste kohta ei tea öelda. Aga meie joogatreener ütleb et tasakaalu säilitamise suutlikkus näitab ka vaimset tasakaalu ja kindlust.
Mul on väga vilets tasakaal. Kõik need ühel jalal olevad poosid ja liikumised ei õnnestu mul.
Ma ei tea mis siis oleks kui sul on hea tasakaal ja vilets tervis ????

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb inimesest ma arvan. Mul on hetkel käsil uskumatult raske ja vilets periood aga tervis on korras ja isegi autoimuumhaigis on püsinud ilusti remissioonis. Seda viimast kartsingi, et lööb välja.

Samas tean lähedast, kellel iga väiksemgi raskus lööb kehva tervisena ja füüsiliste sümptimitena kohe välja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei kaota positiivne suhtumine tõsiseid tervisehädasid. Sul segamini see asi. Ükshetk näitab haigus suhtumist ja järgmine suhtumine haigust. Haigus muidugi kujundab suhtumist ja kui neurootiline, siis mismoodi õnnelik oled? Võimatu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks siis nii lihtne “hakata positiivseks”…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tubli, et tegeled eneseanalüüsiga, sellest on ühiskonnas karjuv puudus.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haigusi ravivad arstid, mitte eneseanalüüs, sellepärast need tervisehädad ei kao.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole midagi, ei meest ei lapsi, elu on suht pepus, aga ikka olen suurema osa aastast terve. Nii et ma ei usu seda teooriat. Võib küll olla, et mul on mingi kole haigus, millest ma lihtsalt ei tea, eks elu näitab.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Mul pole midagi, ei meest ei lapsi, elu on suht pepus, aga ikka olen suurema osa aastast terve. Nii et ma ei usu seda teooriat. Võib küll olla, et mul on mingi kole haigus, millest ma lihtsalt ei tea, eks elu näitab.

Äkki su enda suhtumine on eluterve?</p>

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei kaota positiivne suhtumine tõsiseid tervisehädasid. Sul segamini see asi. Ükshetk näitab haigus suhtumist ja järgmine suhtumine haigust. Haigus muidugi kujundab suhtumist ja kui neurootiline, siis mismoodi õnnelik oled? Võimatu.

Isiksuse omadused jagunevad laias laastus viieks, neurootilisus on üks neist. Kindlasti on ka neurootikute seas õnnelikke!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei kaota positiivne suhtumine tõsiseid tervisehädasid. Sul segamini see asi. Ükshetk näitab haigus suhtumist ja järgmine suhtumine haigust. Haigus muidugi kujundab suhtumist ja kui neurootiline, siis mismoodi õnnelik oled? Võimatu.

Isiksuse omadused jagunevad laias laastus viieks, neurootilisus on üks neist. Kindlasti on ka neurootikute seas õnnelikke!

Mitte püsivalt nagu TA ise ütleb, et on JU õnnelik.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neurootilisus pidi ka vanusega suurenema, mitte vähenema…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neurootilisusest tõenäolisemalt on su haiguste põhjused siiski maisemat laadi, nt vitamiinipuudus või liiga vähe magamine, mis põhjustab seda, et immuunsüsteem on nõrgem. Muidugi ei tee paha “oma hinge eest hoolt kanda”, seda kindlasti! Aga vaevalt see peale vaimse rahulolutunde midagi muudab. Muretsemine on väga halb komme, see koormab su neerupealiseid ja kurnab keha pideva stressihormooni eritusega, pealegi on see ka lähedastele nõme taluda (ma olen muretseja ema laps, seega tean, mismoodi see “ema süda” kunagi rahu ei saa ja pidev kiun käib).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haigusi ravivad arstid, mitte eneseanalüüs, sellepärast need tervisehädad ei kao.

Tervisehädad ei kao, sest enamasti ravitakse sümptomeid, mitte juurpõhjust.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on toetav pere. Ja hea suhe.

Samas trenni suurt teha ei viitsi, looduses ka palju ei liigu ja hoolitseda 2 tugeva psüühikahäirega täiskasvanud last. Tööl käin ka täiskohaga, vanust ka 50+.

TA teooria  järgi peaks haigused muudkui kimbutama. Mul pole viimase assta jooksul nohugi olnud ning ravimitest võtan vbl peavalutableti kord kuus.

Pakun et lihtsalt on vedanud geenipaketiga mis vanematelt sain.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas usute, et kehalised hädad (haigused) väljendavad inimese vaimset seisundit? Kas keegi on iseenda peal teinud läbi “eksperimendi”, et hakates ellu ja iseenesesse suhtuma positiivsemalt, kaovad ka füüsilised hädad?

Usun või alguses ei uskunud, mainin kohe ära et kõik see jant kestis mul mingi 4 aastat. Mul olid kõhuvalud, alguses arvasin et mul on pimesool, sest kohati kõht valutas väga hullult, aga sai käidud arstil, ultrahelisid mitu korda tehtud ja kõik, ei midagi pole kõhus viga. Siis arvasin, et mingi kõhulihase rebestus, soolehaigus, isegi põrna hädad. Perearst lõpuks ei võtnud mind enam vastu. Isegi arvasin et söön mingeid halbu toite kuigi sõin täiesti tavaliselt. Aga siis hakkasin ise jälgima end, kui õhtuti hakkas kõht valutama, siis mõtlesin mis mu päevas juhtus. Tegelikult ei juhtunudki midagi, lihtsalt oli mingi ärevus ja siis hakkasin oma mõtteid ise suunama. Kõik valud kadusid, järsku sain kõhuvaludeta olla terve kuu järjest. Siis tulid kohati jälle tagasi, aga õppisin neid enam mitte tähele panema ja nüüd ei kurda. Tähendab mu tervisel ei ole füüsiliselt midagi viga, lihtsalt aju tembutab.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguste kohta ei tea öelda. Aga meie joogatreener ütleb et tasakaalu säilitamise suutlikkus näitab ka vaimset tasakaalu ja kindlust. Mul on väga vilets tasakaal. Kõik need ühel jalal olevad poosid ja liikumised ei õnnestu mul.

Ma joogas ei käi, aga mingid ühel jalal poosid või veel hullem liikumised pole kindlasti minu rida. Samas pean oma vaimset tasakaalu ja kindlust üsna heaks, mingid mured või probleemid võivad mind vaevata maksimaalset üheks õhtuks, no ei saa samal õhtul ka und korralikult, mõtlen võimalike lahenduste peale. Aga mitte rohkem, järgmisel päeval on see juba kusagil kaugel ja küllap laheneb kuidagi. No ja seda et mind mingi mure vaevaks ei juhtu ka sagedasemini kui vast korra aastas kui sedagi.

Haige ma ka kunagi pole, seega teemaalgataja väitele nagu vastaks, kuigi tegelikult ei usu, et haigused vaid vaimsest seisundist sõltuvad on. No vaimselt ebastabiilsed ilmselt mõtlevad endale ka kõik muud hädad külge, aga et vaimselt tugevad ka muude tervisehädade eest kaitstud oleksid vaat seda ei usu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina omast kogemusest ütlen, et kui haigusele ei mõtle ja ei lase ennast sellest häirida olen kohe palju tervem.
Kui aga peaksin nurgas nukrutsema, siis võimendub ka halb enesetunne.
Muretsemine, et midagi halba juhtub on veel kõige hullem. Mõttejõud on tugev ja sellega genereerid ise endale külge midagi.
Mõte peab olema-ma olen terve! Kõik on hästi!
Ka olen kogenud seda, et kui füüsilisi vaevusi on vähem, siis on ka vaimne tasakaal palju parem.
Põen kahte harvaesinevat autoimmunhaigust, kuid haige olemast keeldun põhimõtteliselt. Elan oma elu aktiivselt ja ignoreerin halba füüsilist olekut nii palju, kui vähegi võimalik.
Mu tuttavad ei teagi, et nii tõsiselt haige olen. Minu tablettide nosimist nad õnneks ei näe.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei usu. Enda puhul küll pole tähele pannud, et rasketel perioodidel füüsiline tervis kannataks või vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

stressata ei tohi, bomšikud olevat päris terved.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 Mõtlen, et asi on minus eneses, et ma olen ju õnnelik, aga samas ikka muretsev (et midagi halba juhtub), isiksusetüübilt juba neurootiline (mõjutatud lapsepõlvest). Olen palju tegelenud eneseanalüüsiga, aga ilmselt päris õigele lahendusele pole ikka suutnud jõuda.

Jah, usun. Sa ise kirjutad ju ka, et muretsed liiga palju. Iga kord kui hakkad muretsema, sisenda endale midagi positiivset.  Hea raamat pidepunktiks läbi lugeda: E-RAAMAT: TERVENDA END ISE: Louise Hay | Rahva Raamat

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas usute, et kehalised hädad (haigused) väljendavad inimese vaimset seisundit? Kas keegi on iseenda peal teinud läbi “eksperimendi”, et hakates ellu ja iseenesesse suhtuma positiivsemalt, kaovad ka füüsilised hädad?

Mina ei usu seda üldse, sest minu vaimne tervis on väga halb, olen depressiivne ja eluisu pole, aga füüsiliselt olen vägagi hea tervisega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Haigused näitavad su vaimset olekut?