Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusest teatamine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Haigusest teatamine

Postitas:

Jäin eile haigeks ja endiselt on enesetunne halb, hullem kui eile. Kurk on valus, suur väsimuse/jõuetuse tunne ja “pea on paks”. Nohu ega köha ei ole. Tunnen, et ei suuda homme tööle minna ja ega see polegi meil soovitatav tõbisena tööle ilmuda. Tunnen, et tahaks lihtsalt olla ja magada. Samas ma tean, et suudan tööd ikka ka teha, lihtsalt see on palju raskem kui muidu ja ilmselt võtab sama asi palju kauem aega. Kodukontorist teen tööd edasi.
Pelgan haigusest tööle teatada, sest rääkides olen tavalise häälega ja siis on selline tunne, et ma ju ei tundu haige olema, et äkki ülemus ei usu. Ilmselt on see tunne mulle sisse kasvanud sellest, et üks mu vanematest on aastaid juhtival kohal töötanud ja olen kodus kõrvalt näinud, et mingi skepsis jääb ülemusele sisse kui häälest haigust ei paista. Kui hääl ära, on kõik kaastundlikud, kuigi üldenesetunne võib isegi parem olla. Ei oska haledat häält teeselda ka.
Eks ma teatan nii nagu oskan ja töötan siis kodust. Tahtsin küsida, kas mõnel veel sellised mõtted on kui peab haigusest tööle teatama?

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saada tööandjale meil
ei, ma ei tunne end imelikult, kui haigusest on vaja teatada. enamasti teengi seda kirja teel, et jääks nö jälg maha

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ma teatan nii nagu oskan ja töötan siis kodust. Tahtsin küsida, kas mõnel veel sellised mõtted on kui peab haigusest tööle teatama?

Kui sa oled haige, siis võtad ühendust perearstiga ja saad haiguslehe ning tööd ei tee.
Kui oled kergelt tõbine – kontorisse minna ei saa, aga kodust tööd teha jaksad, siis ütled ülemusele, et töötad kodust, sest pole päris terve.
Kui juba nagunii kodust töötad, siis pole ju miskit teatada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga sa ütle, et sul on kõht lahti, siis ei oota keegi sul sealt mingeid hääli.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee koroona test ka. Sümptomid on tüüpilised.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pigistasin ükskord nina kinni, kui ülemusele rääkisin, et haige olen.
Olin noor ja võtsin elu esimest haiguslehte aga kuna mul nohu ega köha polnud siis kõlasin endale “liiga tervena”.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi töötaja, kes alati hirmus hädist häält tegi telefonis, kui haigusest teatas, hästi ülepingutatult hädist. Väga nõmeda mulje jättis alati, selline tunne, nagu peaks mind idioodiks, kes aru ei saa, kui kunstlikult hädiseks tehakse end. Teised töötajad on lihtsalt normaalselt teatanud ja see on täitsa ok, ma usun, kui inimene ûtleb, et on haige. Ei pea alati häälest kosta olema diagnoos. Milleks lolli mängida?

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jääb mulje, et ainus haigus maailmas on köha ja hääl on ära 😀 Haigusi on ju erinevaid ja mitte kõik ei ole häälest tuntavad. Näiteks silmapõletik, millega võikski vältida ka arvutitaga pikalt olemist.

teatad lihtsalt et oled haige ja ei seleta, mis viga. Kui sa mõtled niisama vaba päeva ilma vormistamata, siis jah, seda ei pea tööandja nagunii võimaldama ja võib öelda, et võta haigusleht – eks siis pead suutma ka arsti veenda, et oled haige.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kodus töötamise võimalus on olemas, sinu töö kellegi teha või tegemata ei jää, siis täiesti arusaamatu muretsemine minu jaoks. Igal juhul on koju jäämine parem, kui pooltõbisena tööle end vedada ja kedagi nakatada. Ja kui enesetunne on ikka halb, siis tuleb haigusleht võtta.

Kui inimene on haige, siis ta on haige, mingit janti valetamisega, et kõht korrast ära või hääle moonutamisega, et kuidagi tõbisem tunduda vmt, pole küll vaja. Kui selliseid asju tehakse, siis pole ime, et mõnel ülemusel on eelarvamused. Täiskasvanud inimene suudab ju ülemusele teatada, et jäi haigeks, vassimine või olukorra moonutamine on see, mis halva mulje jätab, mitte see, et teatad, et oled mingi viiruse saanud ja töötad kodus või võtad haiguslehe.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, kui enesetunne on halb, miks on vaja siis ikka punnitada tööd teha? Kas inimesed arvavad, et tööandja tuleb teid kunagi tänama, et oi aitäh, et sa oma tervise p.rse keerasid firma hüvanguks? Kui inimene on haige, siis on ta haige ja ravib ennast rahulikult kodus, mitte ei hakka halva enesetunde korral veel tööd punnitama. Selleks on haigusleht. Millal ükskord küll see orjameelsus hakkab vähenema? Kas arvate, et saate mingeid paguneid selle eest, kes rohkem ja tervist kahjustavamalt tööd teha suudab?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas arvate, et saate mingeid paguneid selle eest, kes rohkem ja tervist kahjustavamalt tööd teha suudab?

Eks nad kardavad, et leitakse uus töötaja nende asemele, kui oled selline haige ja hädine ja ei täida ülemuse soove. Praegu ju töötuid palju ja järjekord ukse taga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum, kui enesetunne on halb, miks on vaja siis ikka punnitada tööd teha? Kas inimesed arvavad, et tööandja tuleb teid kunagi tänama, et oi aitäh, et sa oma tervise p.rse keerasid firma hüvanguks? Kui inimene on haige, siis on ta haige ja ravib ennast rahulikult kodus, mitte ei hakka halva enesetunde korral veel tööd punnitama. Selleks on haigusleht. Millal ükskord küll see orjameelsus hakkab vähenema? Kas arvate, et saate mingeid paguneid selle eest, kes rohkem ja tervist kahjustavamalt tööd teha suudab?

Kõik inimesed ei tee lihttöid, mille võib suvaline asendaja haiguse ajal valmis visata. Kui ikka tõbi otseselt maha ei murra, siis miks mitte kodust rahulikult omas tempos tööd teha? On siis parem istuda nädal aega haiguslehel, kaotada märkimisväärselt oma sissetulekus ja siis tööle minnes ootab see nädalane tegemata töö kõik sind seal ees. Parem variant?

Mul on 20 aastat tööstaaži, 2 last. Selle aja jooksul ei ole ma võtnud mitte ühtegi haigus- ega hoolduslehte. Kangelaseks ennast ei pea, paguneid ka omast arust ei teeni, mulle lihtsalt sobib see, et mul ei ole kuhjunud tööülesandeid, mis stressi tekitaks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt saan aru, et olen haige juba varahommikul. Siis saadan sõnumi – et olen haige, palavik jne – et võtan rohud sisse ja jään magama. Et ei oota kuni sobiv aeg on helistamiseks. Helistan siis, kui  olen väljamaganud, arstiga suhelnud ja oskan hinnata, millal tööle lähen. Aga ei hakka mingit hädist häält tegema – räägin nii nagu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusest teatamine