Esileht Ilu ja tervis Haiguslehe võtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Haiguslehe võtmine

Postitas:
Kägu

Kas tavalise külmetushaiguse puhul (palavik, nohu, köha) on vaja haiguslehe saamiseks minna perearsti vastuvõtule või piisab, kui helistada ja arst avab haiguslehe?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi oma perearstilt. Igaühel omad reeglid. Kui tahad haigust teeselda, siis mõtle uuesti.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tavalise külmetushaiguse puhul (palavik, nohu, köha) on vaja haiguslehe saamiseks minna perearsti vastuvõtule või piisab, kui helistada ja arst avab haiguslehe?

Sõltub arstist. Mina saan enamus asju emaili või telefoni teel.

Samas teiste perearstid käsivad palavikuga kohale tulla.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan helistades. Ma üldiselt pole aastaid olnud haige, aga nüüd olen 2 korda järjest lühikese ajaga. Mul käib kõik telefoni teel. Haiguslehe alustamine ja lõpetamine ja ravi minu hädade kirjelduse põhjal. No ja kuidas saab arst kutsuda polikliinikusse palavikuga, kui on koroona aeg. Oleks ma kutsutud, oleks mitmed nakkuse saanud. Test ei olnud esimestel haiguspäevadel positiivne.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan ka telefoni teel rääkitud. Just hiljuti oli nohu ja kurk valus. Tegin igaksjuhuks testi ja oligi koroona.
Enamus arste ikka väldivad külmetushaiguse sümptomitega kohale kutsumist.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tavalise külmetushaiguse puhul (palavik, nohu, köha) on vaja haiguslehe saamiseks minna perearsti vastuvõtule või piisab, kui helistada ja arst avab haiguslehe?

See tavaline külmetushaigus võib vabalt ka koroona olla. Keegi ei kutsu Sind arsti juurde kohale.,

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati on kohale kutsutud ja ka uuritud, isegi kui tavaline palavik. Kurk, kõrvad, põletikunäit.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen pidanud vist alati käima siiski näitamas, mõnikord küll mitte kohe siis kui helistan – nt neljapäeval helistan siis arst esmaspäevaks vastuvõtule kutsunud. Kuigi ma ei tea kuidas nüüd koroonaajal on, kas ja kuidas kutsuvad, kuna sümptomid kattuvad.

Kõhuhädadega ei ole kordagi kutsutud, ka siis mitte kui nädal aega rivist väljas olin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mul normaalne perearstikeskus. Ja ma olen täiskasvanud inimene. Võtan haiguslehe siis kui tunnen, et olen haige. Köha, nohu, palavikuga ei nõua mu perearst, et peaksin ronima end näitama. Olen ühenduses telefoni teel. Ravida oskab end selliste sümptomitega ka iga täiskasvanu, arstil pole selleks võluravimeid. Arst kutsub enda juurde, kui haigus kestab kaua või ei allu nö. tava ravile või on mul muidu kaebusi, millega ma ise hakkama ei saa.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub sellest, kui palju Sa oma perearstile varem valetanud ja vahele jäänud oled.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minna perearsti vastuvõtule või piisab, kui helistada

Meil on hoopis kolmas variant: e-visiit. Selle kaudu login sisse, kirjeldan oma sümptomeid ja märgin, et tänasest alates haigusleht näiteks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma saadan pereõele SMSi et alates tänasest vaja alustada haiguslehte.

Ja siis nad helistavad mingil hetkel tagasi, küsivad, mis viga. Enne koroonat pidi ka arsti visiidil käima, koroona ajal sai arsti vastuvõtule ainult siis, kui enne oli ette näidata negatiivne PCR test. Ühtegi koroonapositiivset uksest sisse ei lastud, st et perearstikeskuse uks oli lukus ja kes kohale tuigerdas, see sai siis läbi fonoluku rääkida. Kui oli selline asi, et vaja arsti vastuvõtule saada, siis enne tuli käia testimas.

Nüüd sel hooajal ma ei tea, kuidas on, kui enam PCRi ei tehta. Aga kui keegi endal kahtlustab koroonat, siis ega teda sinna arsti juurde kindlasti ei kutsuta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kusjuures olen ka deprekaga saanud telefoni teel haiguslehe.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mul normaalne perearstikeskus. Ja ma olen täiskasvanud inimene. Võtan haiguslehe siis kui tunnen, et olen haige.

Teil seal riiulis mingid lehed mida ise võtmas saab käia?

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub sellest, kui palju Sa oma perearstile varem valetanud ja vahele jäänud oled.

MIks peks keegi seda tegema ning palgas palju kaotama, kui tervis korras?

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub sellest, kui palju Sa oma perearstile varem valetanud ja vahele jäänud oled.

MIks peks keegi seda tegema ning palgas palju kaotama, kui tervis korras?

Inimrsed on erinevad. Ntx noored..mingi pidu tulemas,  kohe haigusleht. Või vaja hoopis randa minna.

+9
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kujuta ette, mis perearst see on, kes käsib haigel inimesel kohale tulla. Oled gripiga voodis ja ronid sealt välja sellepärast? Kui pea valutab, siis lähed seda valu kuidagi näitama sinna? Kõhulahtisusega roomad ka kohale, mähe püksis?

Mul käib kõik telefoni teel.

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearstidel on järelevalveteenus ja perearsti kohus on tegelikult haigus fikseerida – nad peavad pärast aru andma, miks pole patsienti nt läbivaadatud kui tuleb kaebus või vaatavad juhuslikkuse alusel. Ehk seal peab perearst andma aru kuidas ta sai telefoni teel hinnata patsiendi tegelikku tervislikku seisundit, ma hetkel ei leia, aga minu teada peaks üks kontaktvisiit olema haiguslehe jooksul sisuliselt kohustuslik – küll aga ilmselt nüüd koroonaajal ja olenevalt sümptomitest on ka mingid järeleandmised.

Järelvalve

• TVL-i õigsuse ja põhjendatuse kontrollimine dokumenteeritu alusel! 2021.a TVL-de kontrolliga oli seotud 70 pöördumist ja kontrollitud 400 TVL-i õigsust ja põhjendatust, neist 27 kontrolli tulemusena ja esitatud nõuded 299 TVL osas.

Sagedasemad probleemid:

• kesine dokumenteerimine

• töövabastus/töövabastuse periood ei ole põhjendatud

• patsiendi seisund/läbivaatus on hindamata/teostamata

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub sellest, kui palju Sa oma perearstile varem valetanud ja vahele jäänud oled.

MIks peks keegi seda tegema ning palgas palju kaotama, kui tervis korras?

Sellepärast, et mõnel on väga hea palk (pole ühtegi laenu ega liisingut) ja tahaks lihtsalt puhata närve, või tükitöö, kus on just kasulik võtta haigusleht, kui tööd on vähem ja niikuinii ei teeni midagi, või tahaks jaanipäeval-jõulude ajal vaba päeva, aga töö on just selline et siis peab kindlasti kohal olema ja ennast pooleks rabama (sama palga eest) või läksid ilmad äkki väga soojaks ja üldse ei huvita et palgas kaotan kui tahan kaks päeva aias lebotada.

Miljon põhjust on veel.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub sellest, kui palju Sa oma perearstile varem valetanud ja vahele jäänud oled.

MIks peks keegi seda tegema ning palgas palju kaotama, kui tervis korras?

Sellepärast, et mõnel on väga hea palk (pole ühtegi laenu ega liisingut) ja tahaks lihtsalt puhata närve, või tükitöö, kus on just kasulik võtta haigusleht, kui tööd on vähem ja niikuinii ei teeni midagi, või tahaks jaanipäeval-jõulude ajal vaba päeva, aga töö on just selline et siis peab kindlasti kohal olema ja ennast pooleks rabama (sama palga eest) või läksid ilmad äkki väga soojaks ja üldse ei huvita et palgas kaotan kui tahan kaks päeva aias lebotada.

Miljon põhjust on veel.

no sa ju muidugi võid arstile puru silma ajada. kord või paar võib see õnneks minna küll, aga kindlasti mitte rohkem. edaspidi oledki sina see, kes ka palavikuhaigena kohale kutsutakse, et haigusseisundi tõsidust hinnata. keegi ei hakka selliste pärast mingeid riske võtma.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast, et mõnel on väga hea palk (pole ühtegi laenu ega liisingut) ja tahaks lihtsalt puhata närve, või tükitöö, kus on just kasulik võtta haigusleht, kui tööd on vähem ja niikuinii ei teeni midagi, või tahaks jaanipäeval-jõulude ajal vaba päeva, aga töö on just selline et siis peab kindlasti kohal olema ja ennast pooleks rabama (sama palga eest) või läksid ilmad äkki väga soojaks ja üldse ei huvita et palgas kaotan kui tahan kaks päeva aias lebotada. Miljon põhjust on veel.

No sellised asjad tulevad tööl päris kiiresti välja, et sa selline looder oled. Ja kuna esimese päeva eest sa ei saa üldse palka, aga 2.-6. päevani maksab hüvitist tööandja, mitte haigekassa, siis huvitab selline tegevus eelkõige tööandjat, kes peab sulle raha maksma mitte millegi eest. Kaua sellised eriti tööl ei püsi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub sellest, kui palju Sa oma perearstile varem valetanud ja vahele jäänud oled.

MIks peks keegi seda tegema ning palgas palju kaotama, kui tervis korras?

Sellepärast, et mõnel on väga hea palk (pole ühtegi laenu ega liisingut) ja tahaks lihtsalt puhata närve, või tükitöö, kus on just kasulik võtta haigusleht, kui tööd on vähem ja niikuinii ei teeni midagi, või tahaks jaanipäeval-jõulude ajal vaba päeva, aga töö on just selline et siis peab kindlasti kohal olema ja ennast pooleks rabama (sama palga eest) või läksid ilmad äkki väga soojaks ja üldse ei huvita et palgas kaotan kui tahan kaks päeva aias lebotada.

Miljon põhjust on veel.

Mul oli ühes telekommi ettevõttes kaks kolleegi, kes pidevalt suvel olid haiguslehel aga neid nähti koos hoopis rannas.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolivaheaegadel jäävad millegipärast paljud täiskasvanud haiguslehele… et siis soojale maale reisile sõita.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolivaheaegadel jäävad millegipärast paljud täiskasvanud haiguslehele… et siis soojale maale reisile sõita.

sellised vanemad ilmselt ei anna endale aru, et eeskuju kasvatab.

ja jälle, nii arstid kui tööandjad teavad samuti, millal koolivaheajad on. ja teavad ka haigekassa inspektorid. iga üksikut juhtu muidugi taga ei aeta, aga kui kindlad mustrid kuhjuvad, siis torkab sees ilma ja küllap ka reageeritakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolivaheaegadel jäävad millegipärast paljud täiskasvanud haiguslehele… et siis soojale maale reisile sõita.

Lihtsam on kodukontoris olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub sellest, kui palju Sa oma perearstile varem valetanud ja vahele jäänud oled.

MIks peks keegi seda tegema ning palgas palju kaotama, kui tervis korras?

Inimrsed on erinevad. Ntx noored..mingi pidu tulemas, kohe haigusleht. Või vaja hoopis randa minna.

Eks neil tööl ka pikka pidu pole, kui korduvalt sellist jura korraldavad.

Meie pere arsti puhul piisab ka helistamisest, et avada haiguslehte, ei pea haigena kohale ronima

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolivaheaegadel jäävad millegipärast paljud täiskasvanud haiguslehele… et siis soojale maale reisile sõita.

Ja puhkus eelnevalt sinna perioodi planeerida keelab kes?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolivaheaegadel jäävad millegipärast paljud täiskasvanud haiguslehele… et siis soojale maale reisile sõita.

Ja sotsmeedia pilte täis ning saabud päevitununa-keda niiviisi lollitada saab?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolivaheaegadel jäävad millegipärast paljud täiskasvanud haiguslehele… et siis soojale maale reisile sõita. Ja puhkus eelnevalt sinna perioodi planeerida keelab kes?

Mina küll ei keela. Aga teema on haiguslehe võtmisest, täpsemalt sellest, kas õnnestub see ilma perearstile näole andmata välja petta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolivaheaegadel jäävad millegipärast paljud täiskasvanud haiguslehele… et siis soojale maale reisile sõita.

Ja sotsmeedia pilte täis ning saabud päevitununa-keda niiviisi lollitada saab?

Keda peaks lollitama? Ettevõte ei tea, mis põhjusel haigusleht avati- ehk oli tööstress. Ja seda reisil ravitigi. Ega iga haigus pole gripp, kus palavikuga kodus passitakse.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Ilu ja tervis Haiguslehe võtmine