Esileht Ilu ja tervis Haiguslehe võtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )

Teema: Haiguslehe võtmine

Postitas:
Kägu

Koolivaheaegadel jäävad millegipärast paljud täiskasvanud haiguslehele… et siis soojale maale reisile sõita.

Ja sotsmeedia pilte täis ning saabud päevitununa-keda niiviisi lollitada saab?

Keda peaks lollitama? Ettevõte ei tea, mis põhjusel haigusleht avati- ehk oli tööstress. Ja seda reisil ravitigi. Ega iga haigus pole gripp, kus palavikuga kodus passitakse.

kui see stress ikka regulaarselt koolivaheaegadeks peale tuleb, siis tekitab see mõnesuguseid kahtlusi kindlasti.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koolivaheaegadel jäävad millegipärast paljud täiskasvanud haiguslehele… et siis soojale maale reisile sõita.

Ja sotsmeedia pilte täis ning saabud päevitununa-keda niiviisi lollitada saab?

Keda peaks lollitama? Ettevõte ei tea, mis põhjusel haigusleht avati- ehk oli tööstress. Ja seda reisil ravitigi. Ega iga haigus pole gripp, kus palavikuga kodus passitakse.

Kui lolliks sa teisi pead?

Ega need tööstressajad julge hiljem öelda, et näe, haigekassa seekord hüvitust ei maksa, sest eelmine nõuti sisse.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui soovitakse koolivaheajaks reisile minna, miks seda siis normaalselt ette ei planeerita ja ei võeta puhkust, ma ei saa sellest aru. Või kui tahan paar päeva puhata, ongi stress, siis räägin sellest tööandjale ja saan need paar päeva vabaks. Kui hakkab mingi haiguslehtedega sahkerdamine, siis tekitab see kahtlusi nii perearstis kui tööandjas ja mõlemad on tegelikult ju minu kahjuks variandid. Perearst vaatab ju täpselt, mis muster joonistub, temal käivad kontrollid, ta jälgib seda. Teine kord ta ei anna enam haiguslehte sulle. Ja tööl näevad sinu käitumist nii kolleegid kui tööandja, mingit usaldust sa sellega ei tekita.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aus olla on mingi tuumateadus? Küsida mõned päevad palgata puhkust või siis kasutada ära puhkusepäevi?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust see see, kus haiguslehtedega “trikitatakse” ehk võetakse vaheaegadel jne tuleneb firmast – st nii nagu juhatus suhtub töötajasse suhtub ka töötaja.  Tavaliselt on sellised töötajad alamakstud ja ülekoormatud, kui minna tööandja juurde siis “meil pole teist inimest”, “meil pole raha” ja tööandja ise istub jälle uude autosse. Kui omavoliliselt muudetakse töötajate graafikuid, puhkuse päevad arvesse ei lähe, kui puhkuse ajal telefoni võtad siis kamandatkse tööle, sest keegi jäi haigeks/ei tulnud jne.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui soovitakse koolivaheajaks reisile minna, miks seda siis normaalselt ette ei planeerita ja ei võeta puhkust, ma ei saa sellest aru. Või kui tahan paar päeva puhata, ongi stress, siis räägin sellest tööandjale ja saan need paar päeva vabaks. Kui hakkab mingi haiguslehtedega sahkerdamine, siis tekitab see kahtlusi nii perearstis kui tööandjas ja mõlemad on tegelikult ju minu kahjuks variandid. Perearst vaatab ju täpselt, mis muster joonistub, temal käivad kontrollid, ta jälgib seda. Teine kord ta ei anna enam haiguslehte sulle. Ja tööl näevad sinu käitumist nii kolleegid kui tööandja, mingit usaldust sa sellega ei tekita.

no kui firmas on enamuslapsevanemad, siis on seda keeruline teha, isegi kui sooviks

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

no kui firmas on enamuslapsevanemad, siis on seda keeruline teha, isegi kui sooviks

Miks? Enamik titemammasid puhkab ju suvel.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aus olla on mingi tuumateadus? Küsida mõned päevad palgata puhkust või siis kasutada ära puhkusepäevi?

Töötajate leidmine on tuumateadus. Kui kõige kibedamal tööperioodil äkki mitu töötajat soovib palgata puhkust võtta, siis üks saab ja teised ei saa. Puhkusegraafik kinnitatakse aasta alguses ja ainult väga erandjuhul ja tööandja poolt suure vastutulekuna ollakse nõus seda muutma.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötajate leidmine on tuumateadus. Kui kõige kibedamal tööperioodil äkki mitu töötajat soovib palgata puhkust võtta, siis üks saab ja teised ei saa. Puhkusegraafik kinnitatakse aasta alguses ja ainult väga erandjuhul ja tööandja poolt suure vastutulekuna ollakse nõus seda muutma.

kas haiguslehel olijate asemele on lihtsam asendajaid leida?

arvestades,  et 2.-5. päeva eest tasub  haigushüvitist tööandja, maksad mõlemale, nii asendajale kui soojal maal koolivaheaega pidajale.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

arvestades, et 2.-5. päeva eest tasub haigushüvitist tööandja, maksad mõlemale, nii asendajale kui soojal maal koolivaheaega pidajale.

Ilmselgelt oled ise tööandja ja pole ammu või mitte kunagi olnud tavaline reatöötaja. Sinu, kui tööanda seisukohalt on sul tuline õigus. Aga töövõtjana on mul tuhat korda lihtsam võtta paaripäevane haigusleht ja sellest lihtsalt teada anda, kui et minna manguma ülemust, et äkki ma seekord saaks paar päeva vabaks. Kui tööandja esimese hooga keeldub, siis pole ka enam võimalik haiguslehte võtta, sest see oleks eriti läbinähtav. Seega jääb üle ainult üks variant – võtta kohe haigusleht.

Jah ma tean, et töötan nõmedas kohas kus on nõmedad ülemused ja et tuleks töökohta vahetada.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga koolilaste vanemad tahavad puhata nii suvel kui ka koolivaheaegadel

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

arvestades, et 2.-5. päeva eest tasub haigushüvitist tööandja, maksad mõlemale, nii asendajale kui soojal maal koolivaheaega pidajale.

Ilmselgelt oled ise tööandja ja pole ammu või mitte kunagi olnud tavaline reatöötaja. Sinu, kui tööanda seisukohalt on sul tuline õigus. Aga töövõtjana on mul tuhat korda lihtsam võtta paaripäevane haigusleht ja sellest lihtsalt teada anda, kui et minna manguma ülemust, et äkki ma seekord saaks paar päeva vabaks. Kui tööandja esimese hooga keeldub, siis pole ka enam võimalik haiguslehte võtta, sest see oleks eriti läbinähtav. Seega jääb üle ainult üks variant – võtta kohe haigusleht.

Jah ma tean, et töötan nõmedas kohas kus on nõmedad ülemused ja et tuleks töökohta vahetada.

ja nii regulaarselt ikka koolivaheaegadel? ja siis sa imestad, miks ülemused nõmedad on…

oletan, et peale ülemuste on sul ka nõmedad kolleegid. keegi peab ju ootamatult “haigestunud” töötajat asendama ja just ikka vaheajal, kui ka teistel ehk ma lastega plaanid olid.

veel, muidugi sa eksid, olen palgatöötaja.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga töövõtjana on mul tuhat korda lihtsam võtta paaripäevane haigusleht ja sellest lihtsalt teada anda,

Mis haigus kestab 2 päeva? Pärast tuled tagasi ning valetad kolleegidel suud-silmad täis? Väga vastik.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga töövõtjana on mul tuhat korda lihtsam võtta paaripäevane haigusleht ja sellest lihtsalt teada anda,

Ja puhkusegraafikusse need päevad ei saa panna miks?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja nii regulaarselt ikka koolivaheaegadel? ja siis sa imestad, miks ülemused nõmedad on…

oletan, et peale ülemuste on sul ka nõmedad kolleegid. keegi peab ju ootamatult “haigestunud” töötajat asendama ja just ikka vaheajal, kui ka teistel ehk ma lastega plaanid olid.

veel, muidugi sa eksid, olen palgatöötaja.

Ka sina eksid. Mul polegi lapsi, mulle ei lähe koolivaheajad üldse korda. Ma tahaks palaval suveajal mõnd pikemat nädalalõppu äkki, aga ei saa, sest titemammadel on eesõigus ja lastetud peavad suvevaheajal tööl olema. Näiteks.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ssletan siis veel kord – puhkusegraafik tehakse jaanuaris ja tööandjal pole mingit kohustust mulle keset augustit veel ühte vabat reedet anda, kui äkki tekib mingi idee misiganes kolmepäevaseks ürituseks.

Sa ikka tead, et tavatöötajal on aastas saada ainult 28 päeva puhkust, et kui talvel või kevadel kahenädalane reis teha, siis suveks jääb puhkust ka ainult kaks närust nädalat? Kogu suve käid tööl!

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ssletan siis veel kord – puhkusegraafik tehakse jaanuaris ja tööandjal pole mingit kohustust mulle keset augustit veel ühte vabat reedet anda, kui äkki tekib mingi idee misiganes kolmepäevaseks ürituseks.

Sa ikka tead, et tavatöötajal on aastas saada ainult 28 päeva puhkust, et kui talvel või kevadel kahenädalane reis teha, siis suveks jääb puhkust ka ainult kaks närust nädalat? Kogu suve käid tööl!

Lisaks on õigus vabu päevi võtta väikelaste vanematel – ehk kui nemad oma suvepuhkused ja vaheajad ära võtavad siis peavadki teised sel ajal asendama ja muul ajal puhkuma.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis haigus kestab 2 päeva? Pärast tuled tagasi ning valetad kolleegidel suud-silmad täis? Väga vastik.

Ei valeta. Ei ole vastik! Kolleegid teevad seda sama ja me kõik mõistame üksteist.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alati on kohale kutsutud ja ka uuritud, isegi kui tavaline palavik. Kurk, kõrvad, põletikunäit.

See “põletikunäit” ei näita mitte midagi huvitavat ega faktilist, kui tegu sellise külmetuse või gripiga, millega end saab sinna kohale veetud.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsin veelkord-mis keelab sul jaanuaris neid päevi planeerimast?
Mina näiteks kasutan oma puhkust ainult reisimiseks-olen välismaal ca 3 korda aastas 21+ päeva. Sekka aasta jooksul üksikud sutsakad. Puhkusepäevi võtan ainult tööpäevadest ning vastavalt vajadusele. Hetkel näiteks on alles veel terve 2022 puhkus ning 19 päeva 2021 oma.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsin veelkord-mis keelab sul jaanuaris neid päevi planeerimast? Mina näiteks kasutan oma puhkust ainult reisimiseks-olen välismaal ca 3 korda aastas 21+ päeva. Sekka aasta jooksul üksikud sutsakad. Puhkusepäevi võtan ainult tööpäevadest ning vastavalt vajadusele. Hetkel näiteks on alles veel terve 2022 puhkus ning 19 päeva 2021 oma.

Tööandja pole kohustatud andma korraga lühemat kui 14-päevast puhkust ja puhkus peaks olema 7päevaline ehk tegelikult kaasama ka nädalavahetusi. Jah, ka minu tööandja lubab jupitada, kuna nädal on kergem inimest asendada kui 2+ nädalat.

Esimesena on õigus puhkuse päevi võtta välja endale sobival aegadel väikelaste vanematel. Seega kui nemad võtavad kõik vaheajad ja suved ära siis teised lihtsalt “peavad leppima” kui nemad on juhtumisi nende asendajad.

Lisaks kui kellelgi juhtub veel talviti olema 2-nädalane “kohustuslik” kollektiivpuhkus siis jääbki vaid 2 nädalat omale sobival ajal valida.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puhkusepäevi võtan ainult tööpäevadest ning vastavalt vajadusele

Sellist asja küll suurem osa tööandjaid ei luba, nädalavahetused peavad sisse minema.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga koolilaste vanemad tahavad puhata nii suvel kui ka koolivaheaegadel

Lastetu inimesena olen mina järjekorras viimane, kes puhkust saab valida. Suvi läbi töötan, jõulude ja aastavahetuse vahel samuti. Lapsevanemad puhkavad. Ainus võimalus minul juulis “puhata”, on võtta haigusleht. Ja ma ei võta seda asjata- pidevalt lastega haiguslehel istuvate kolleegide asendamine tekitab tõesti stressi.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei valeta. Ei ole vastik! Kolleegid teevad seda sama ja me kõik mõistame üksteist.

valetad!

valetad arstile, tööandjale, teistele maksumaksjatele? sinu libahaiguse eest maksab sulle haigushüvitist nii tööandja kui haigekassa. mida rohkem selliseid susserdajaid, seda vähem raviraha päriselt haigete inimeste raviks.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks kui kellelgi juhtub veel talviti olema 2-nädalane “kohustuslik” kollektiivpuhkus siis jääbki vaid 2 nädalat omale sobival ajal valida.

kokkuleppel on võimalik ju ka palgata puhkus?

ehkki jah, 28 kalendripäevane puhkus on ka minu arvates ajale jalgu jäänud, aga see ei ole siiski õigustus haiguslehtedega trikitamiseks.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

valetad!

valetad arstile, tööandjale, teistele maksumaksjatele? sinu libahaiguse eest maksab sulle haigushüvitist nii tööandja kui haigekassa. mida rohkem selliseid susserdajaid, seda vähem raviraha päriselt haigete inimeste raviks.

Kes talle kahe päevase haiguslehe eest maksab? Ise ainsana kaotab palgarahas ju.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

kokkuleppel on võimalik ju ka palgata puhkus?

ehkki jah, 28 kalendripäevane puhkus on ka minu arvates ajale jalgu jäänud, aga see ei ole siiski õigustus haiguslehtedega trikitamiseks.

Ega tööandja ka palgata puhkust ei anna siis kui lapsevanemad oma lastega suvel ja vaheaegadel puhkavad. Asi polegi, et inimene puhata ei võiks, vaid et töötegijaid jätkuks. Oleneb ametikohast kipub meil see näiteks nii olema, et “puhka” aga tee samal ajal siis kodus tööd.

Kõige toredamad on ülemused kui puhkust planeerid siis tuleb: “räägi siis ise X-ga läbi, kas ta on nõus/saab sind asendada”

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

valetad!

Kes talle kahe päevase haiguslehe eest maksab? Ise ainsana kaotab palgarahas ju.

esimese päeva palgaraha kaotab, teise eest maksab tööandja. kuuendast päevast alates maksab haigekassa.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimesed ei pea töötama kohtades, kus neil ei võimaldata normaalselt puhata. Mina olen terve elu suvel puhanud, vahet pole, kas on lapsed või ei ole lapsi. Ja alla 35 päevast puhkust pole ka kunagi olnud. Me ei ole sunnismaised pärisorjad, kui ikka töökorraldus on vastuvõetamatu, tuleb töökohta vahetada, vajadusel juurde või edasi õppida, et parem töökoht saada.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui stress on üle pea ja ülemus tropp, siis on haigusleht kiireim viis puhkust saada. Nagu üks eelkõneleja hästi kirjutas, et lehtedega trikitamine tähendab, et juhtkonnas on midagi mäda. Võtke siis peegel ette ja analüüsige oma juhtimisotsuseid (kui suudate)

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )

Esileht Ilu ja tervis Haiguslehe võtmine