Esileht Ilu ja tervis Haigusleht

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Haigusleht

Postitas:
Kägu

Ma käin tööl 0,75 koormusega ja graafikujärgselt. Olen praegu lapsega kaks nädalat haiguslehel. Mul nüüd sellised küsimused:
Kas haiguslehe ajal arvestatakse mul (hoolimata 0,75 koormusest) iga päev 8 töötundi või 6? Kas makstakse ka kõigi nende tundide eest 70%? Ja töögraafik tehti ju enne kui laps haigeks jäi, kui nüüd arvestatakse haiguslehe ajal iga päev 8 töötundi, siis kui ma tööle lähen, kas mul võetakse ülejäänud kuu lõikes tööpäevi maha (muidu tekivad ju ületunnid ja seda meie firmas ei tohi olla?) Et siis kahe nädala eest tuleb haiguslehel kokku 80 töötundi ja kui osalise koormusega ongi veebruaris 126 tundi kuus, siis jääbki üle terve kuu peale 46 töötundi? Ja kui need said näiteks enne haiguslehte tehtud, siis rohkem sel kuul ei olegi tööpäevi? või kuidas seda arvestatakse?
Segane kiri, aga äkki keegi spetsialist saab aru. Tänud

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Haigusleht

Sulle ei maksta haigusraha mitte mingite töötundide ega tööpäevade ega töögraafikute järgi, vaid kalendripäevade järgi. Oled 14 kalendripäeva lapsega hoolduslehel, makstakse iga hoolduslehel oldud kalendripäeva eest 80% eelmise kalendriaasta keskmisest kalendripäevatasust miinus tulumaks. Seda juhul, kui eelmise aasta keskmine on vähemalt miinimumpalk. Kui ei ole, siis makstakse vähemalt miinimumi järgi arvutatud haigusraha ainult siis, kui töövõimetuslehele jäämise hetkel oli palk vähemalt miinimum. Kui ei olnud, siis tegeliku palga järgi. Teisest päevast alates vist makstakse hoolduslehe korral haigusraha. Haigekassat ei huvita absoluutselt sinu töögraafik ega töökoormus. Huvitab ainult, mis päevast mis päevani on töövõimetusleht. Palka saad ikka tegelikult töötatud aja eest.

Please wait...
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Esileht Ilu ja tervis Haigusleht

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.