Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Haigusleht

Postitas:

Olukord eelmisest aastast:
Olin just tulnud uude töökohta tööle. Töötasin 3 kuud ja jäin haiguslehele. Haigusleht, nagu see enamjaolt on, 3 päeva ja oled terve.
Need 3 päeva, kui mul haigusleht oli, tegin mina tööd kodust. Haiguslehel nagu teada, on 3 päeva tasuta. Kokkuvõttes ma tegin 3 päeva tasuta tööd.
Ma ise olin loll, et ei öelnud tööst ära kolmeks päevaks, aga no mida enam tagant järgi targutada.
Küsimus pigem selline: mida teie oleksite teinud? Öelnud siiski juhtkonnale, et teil on haigusleht ja tööd ei tee sellel ajal või siiski oleksite kodust tööd teinud, olgugi et tasuta?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“omad vitsad peksavad” ütleb vanasõna.
täna õnne, et sa vaid 3p haiguslehel olid.
kui oleks pikemalt olnud ja hüvitust saanud, oleksid pidanud selle nagunii riigile tagasi maksma, sest seadus keelab selgesõnaliselt haiguslehel oleku ajal töö tegemise. kui teed tööd, pead hüvituse tagasi maksma.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öelnud siiski juhtkonnale, et teil on haigusleht ja tööd ei tee sellel ajal või siiski oleksite kodust tööd teinud, olgugi et tasuta?

Ei oleks “juhtkonnale” midagi öelnud, vaid oma otsesele ülemusele, et olen haigeks jäänud ja haiguslehel.
Tööd muidugi sel ajal kodust ei pea tegema.
Kummaline, kui võõras on inimestele väljend “Ma jäin haigeks”

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kavatseksin haigena tööd teha kodus, siis ei võtaks haiguslehte või lepiks tööandjaga kokku, et see tehtud töö saaks ka tasustatud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid ju lasta lehe tühistada- teatad arstile, et kokkuleppel tööandjaga said kodus töötada. Või jätad esitamata st palud tööandjal mitte kinnitada.

Saad vähemalt palka kui tööd tegid.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 18:42; 24.09 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord eelmisest aastast:

Olin just tulnud uude töökohta tööle. Töötasin 3 kuud ja jäin haiguslehele. Haigusleht, nagu see enamjaolt on, 3 päeva ja oled terve.

Need 3 päeva, kui mul haigusleht oli, tegin mina tööd kodust. Haiguslehel nagu teada, on 3 päeva tasuta. Kokkuvõttes ma tegin 3 päeva tasuta tööd.

Ma ise olin loll, et ei öelnud tööst ära kolmeks päevaks, aga no mida enam tagant järgi targutada.

Küsimus pigem selline: mida teie oleksite teinud? Öelnud siiski juhtkonnale, et teil on haigusleht ja tööd ei tee sellel ajal või siiski oleksite kodust tööd teinud, olgugi et tasuta?

mis mõte sellel haiguslehe võtmisel üldse oli, kui sa niikuinii kodus olles tööd tegid? ma oleks kas olnud haiguslehel ja tööd mitte teinud (tegelikult ei tohigi teha) või siis teinud lihtsalt kodust tööd ilma lehte võtmata. selle peale ei tulekski, et võtta haigusleht ja sel ajal tööd ka teha

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas üldse taoline olukord juhtus?
Kas teavitasid, et jääd haiguslehele (ja see info jõudis õigete inimesteni) mitte, et oled haige, et võiski jääda mulje, et teed kodus tööd ja haiguslehe info nt ainult raamatupidajal, mitte otsesel ülemusel. Kuidas muidu on lubatud ja planeeritud kodus töötamine, st kas on aksepteeritav kodus töötamine (ka tervena olles või nö õrnalt tõbisena). Ning kas tegid siis kellast-kellani tööd või millised need tööülesanded olid, mis tegid (ja kas keegi teine oleks saanud ära teha).

Tihti võib see ka kaduma minna töökaaslaste jaoks kui nendeni ei jõua info, et oled haiguslehel vaid võis jääda mulje, et teedki kodus tööd (kuna oled haige, aga mitte haiguslehel).

Kui tunned tõesti, et panustasid 3 päeva jooksul sama palju kui tööl olles siis lähekski ütleks,et juhtus selline asi, et võtsin haiguslehe, kuid tundub, et saime üksteisest aru, et tegelikult sain sel ajal kodus ka X ja X ülesanded, mis ära tegin ehk tegelikult kulus mul samuti 3 tervet tööpäeva haiguslehe all, mis olid tasustamata, et kas ja kuidas saaks seda lahendada.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid ju lasta lehe tühistada- teatad arstile, et kokkuleppel tööandjaga said kodus töötada. Või jätad esitamata st palud tööandjal mitte kinnitada.

Saad vähemalt palka kui tööd tegid.

Eelmise aasta lehe laseb nüüd tühistada?!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust. Jäi tähelepanuta, et inimene mingil põhjusel lahkab praegu eelmise aasta juhtumit.

Nõuanne oli ikka n ö värske juhtumi korral anda arstile teada, et lehte polegi vaja.

Mis sellest eelmise aasta 3p nüüd enam juttu teha? Mis olnud see olnud, tee järeldused ja ole targem-
kas oled haige, lehel ja tööd ei tee
või
kui tervis lubab siiski töötada aga kodus siis ära haiguslehte võta.

Või lepi tööandjaga kokku, et n ö lehe ajal tasuta tehtud töö kompenseeritakse kuidagi teisiti kui nende päevade eest palka ei makstud,

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 18:42; 24.09 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tunned tõesti, et panustasid 3 päeva jooksul sama palju kui tööl olles siis lähekski ütleks,et juhtus selline asi, et võtsin haiguslehe, kuid tundub, et saime üksteisest aru, et tegelikult sain sel ajal kodus ka X ja X ülesanded, mis ära tegin ehk tegelikult kulus mul samuti 3 tervet tööpäeva haiguslehe all, mis olid tasustamata, et kas ja kuidas saaks seda lahendada.

Kas endale ei tundu narr minna ülemuse juurde jutuga, et mul siin 2019 aastal jäi 3 päeva tasustamata, ma olen nüüd terve aasta seda mõtet haudunud ja tahaks teada, kuidas te selle lahendate?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise aasta juhtumiga pole praegu enam miskit teha. Edaspidi soovitaksin mina juhul, kui töö olemus ja tervise seisund võimaldavad, leppida kohe kokku, et oled kodukontoris ja teed oma tööd edasi. Mingit lehte pole vaja.

Meie tegime selle aasta erilisust silmas pidades tööl kokkuleppe, et kui tervis võimaldab (nt ongi vaid nohu ja köha), siis teeb inimene pigem kodust tööd nii palju kui see võimalik on ja mingit lehte ei võta. Võidavad kõik, sest haigestunu ei kaota rahas, tema töö ei seisa ja ei kuhju ning teistele ei lange topelt koormust (jah, kolleegi kodus oleku ajal võibolla tegelen tõesti mõne jooksva kliendipöördumisega rohkem, aga ma ei tee 100% kolleegi asendust ehk kõike, mida muidu tema teeb).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen juba ammu mõelnud, et võiks olla võimalik võtta haigusleht mingi % ulatuses. Mina tavaliselt haigena 100% töövõimeline pole, aga hädapärased asjad saan tehtud. Sel juhul võikski arst mulle anda haiguslehe näit. 70% ulatuses, 30% teen tööd – või mis iganes, inimene ise oskab ju tavaliselt hinnata, kui halvasti ta ennast tunneb ja kui suurt osa tööst üldse võimalik kodust teha on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )