Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Haigusleht

Postitas:

Tere, töötan klienditeenindajana , tööpäevad on pikad umbes 10 h, tööülesandeid on ka palju, suht palju peab olema püstijalu, viimased nädalad on õhtuti ikka selg väga haige voodistki on raske hommikul püsti tõusta ja jalad samuti valusad. Dekreeti jään 16 august. enne seda on 14 päeva põhipuhkust veel välja võtmata, st seda et 1 augustis jääks puhkusele ja siis dekreeti. Aga ausalt öeldes olen väga väsinud tööst ja tahaks puhata, kas mul on õigus nt võtta haigusleht 1juulist kuni juuli lõpuni ja siis puhkusele jääda ja dekreeti järgi. Või tuleks mul palgaliselt parem nt poole kohaga tööle jääda juulis.( palk on meil täiskohaga olles 330 euri kätte umbes). Ettetänades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 10:46; 10.06 12:09; 10.06 12:20; 10.06 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled haige(tunned end halvasti) saad võtta haiguslehe (kood 19-haigestumine raseduse ajal), see leht ei lähe VH arvesusse.
Kood 19 puhul ei ole esimesed 3p tasuta, ei maksa tööandja kuni 8. päevani ja alles edasi Haigekassa vaid maksab kohe II päevast alates Haigekassa.

Äkki nädal haiguslehte kosutaks pisut, et jaksad edasi veel töötada kuni juuli lõpuni?

Kas tööandja puhkepauside kohustuslikkusest, rasedale lamamsvõimalusest jne on teadik? On sul need võimalused tööl?

Sinu VH arvestatakse 2012.a alusel kuid dekreeti 16.august.

Kui lihtsalt töö käib üle jõu=soovid üleviimist kergemale tööle siis see leht +raha (nii tööndja makstav kui Haigekassa oma) jäävad VH arvestusse sisse
st
a) kui tööandjal ON kergemat tööd, n töötad edaspidi 0,5 koormusega ja saad vähem palka kui nüüd, maksab Haigekassa JUURDE nii, et KOKKU saad eelmise kalendriaasta keskmise
st
kui ka eelmise aasta töötasid ja palk ok, siis nii ei kaota VH suuruses
aga
b) kui tööandja teatab, et kergemat tööd EI OLE, jääd haiguslehele kuni dekreedini ja Haigekassa maksab 70% eelmise aasta keskmisest ning see läheb VH arvestusse ning langetab VH…

st
üldjuhul pole üleviimine kergemale tööle kasulik, kui sa eelmisel kalendriaastal keskmiselt just vähemalt 30% kõrgemat palka ei saanud.

Aga eelkõige lähtu oma tervisest.

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks põhipuhkusele on sul õigus saada puhkust ka dekreedi eest! Puhkuse hetkeks olin välja teeninud 12 päeva põhipuhkust (arvestatakse dekreeti mineku kuupäeva eelmise päevani)+võtsin kogu dekreedi (140 päeva) eest 11 päeva+2 päeva mis olid reservis..tahtsin võimalikult vara koju jääda.

Üleviimine kergemale tööle on küll igati mõnus lahendus, ise käisin viimased 1.5 kuud enne puhkust 0.75 kohaga tööl (8h päevad) ja oli ikka palju kergem – enne olin 10h klienditeenindajana. Kui tahad kergemale tööle üleviimise lehte maini seda ämmakale, kes suunab su ka sotsiaaltöötaja juurde, kes täpselt kirjutab välja mis tingimustel võid tööd teha ja, et sulle on ettenähtud rohkem pause. Päikest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen seal firmas töötanud peaaegu 3a. Nüüd ongi kindlasti see probleem et teistel töötajatel on puhkused paika pandud, aga kuna suvine aeg on meil tööd palju . Palga tõus oli meil selle aasta aprillis 10%. Mis õigused siis mul on.? Tööl olles nagu ei jõua mõelda oma rasedusele ja seda nautida, teised töökaaslased ka siin ütlevad et rasedus pole haigus ja küll jõuad oma rasedust nautida piisavalt. Väike stress on peal kergelt. 4 päeva järjest 10 h tööl ja siis on tavaliselt 2 vabat päeva. Nüüd jäi üks töökaaslane haigeks ja teine on puhkusel. ja koormus on tänu sellele suurem. Kolletiivis on 4 inimest ja üks praktigant abiks suvel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 10:46; 10.06 12:09; 10.06 12:20; 10.06 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit puhkust LISAKS põhipuhkusele dekreet ei anna!

Dekreet st rasedus-sünnituspuhkus on TÖÖVÕIMETUSPERIOOD ja läheb tööaasta ning puhkuse arvestusse võrdselt töötamisega.

St
kui teemaalgataja on antud töökohas ööl alates 1.jaanuar 2012 või varem, kestab tema 2012.a puhkuse arvestus edasi ka dekreedi ajal ja kuna dekreet kestab vähemalt kuni 31.12.2012 on tal õigus saada kätte kogu 2012.a puhkus e 28 puhkusepäeva VAHETULT enne dekreeti.

Kui teemaalgataja väidab, et juuli lõpuks on tal saada vaid 14 puhkusepäeva, on ta tööle asunud ilmselt hiljem kui jaanuaris?

Palun täpsusta oma tööle asmise kuupäev, siis saan vastata, mitmele puhkusepäevale 2012.a eest sul õigus on.

marjantsik-
sotsiaaltöötaja juurde enamuses kohtades Eestist EI SAADETA vaid rst/ämmaemand väljastab ise tööandjale esitamiseks lehe, kus kirjas mis lubatud ja mis keelatud st millised on kergema töö nõuded

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen ka haiguslehel,homsest lähen dekreeti..
pane tõesti aeg sotsiaaltöötaja juurde,tema vormistab sulle lehe ja selle lehe järgi vormistab ämmaemand sulle haiguslehe..
minul olid nõudmised,et 8h tööpäevad nädalas kahe järjestikuse vaba päevaga,üle 5kg tõsta ei võinud ja rohkem pause oli ettenähtud…….kuna tööandjal pold sellist võimalust pakkuda,siis jäin kuni dekreedini haiguslehele…ehk olin haiguslehel üle nelja kuu.haigusrahasid sellisel tingimusel saad 70% eelmise aasta keskmisest sissetulekust…
veel mis…kui jääd sellisele haiguslehele või kergemale tööle,siis pead võimalikult varakult jääma dekreeti(ehk 70 päeva enne sünnitähtaega).
puhkuse saad ju hiljem kah välja võtta-olles juba lapsega kodus,emapuhkus lõppemas:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tulin firmasse tööle 23 märts. 2010 ja 2013 a saab mul 3a. Sellepärast saan oma 14 päeva veel põhipuhkust kuna olen eelnevalt juba 14 päeva puhanud siis ongi mul veel 14 päeva jäänud. ja sättisin selle enne dekreeti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 10:46; 10.06 12:09; 10.06 12:20; 10.06 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kohalikule:
miks ei saadeta sotsiaaltöötaja juurde?tema teab täpselt neid seadusi,ämmaemand pole nii kursis !
pealegi ei pea läbi ämmaka sotsiaaltöötaja juurde aega saama..saab ka ise panna aja,nt tallinna ida keskhaiglas…helistad sinna ja soovid aega..
mul ämmakas ütles,et helistaksin,aga siis pani ikka ise aja:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

muide enne dekreeti on rasedal õigus nõuda kõik oma puhkused välja,olenemata,kas oled tööandjale soovi avaldanud või mitte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka klienditeenindaja ja tööpäev oli 12 h . Väsitas nii füüsiliselt kui ka vaimselt . Käisin ämmaka juures ja tema pani aja kinni sotsiaaltöötaja juurde . Sain tööd kergendava tõendi, et ei tohi üle 8 tunni töötada , raskeid asju tõsta . Dekreeti peaksin jääma 24 juuli , aga kuna on ka veel puhkus saamata siis kavatsen selle võtta ennem dekreeti , et siis pm puhkusele jään esimesel juuli nädalal . Kuna meil tuli uusi praktikante siis aheldatakse neid praegu rohkem tööle kui mind . Pm neljandat päeva istun juba kodus , kella 3meks lähen tööle . Aga ma olen välja puhanud ja see ei ole probleem . Vähemalt ülemus tuli mulle vastu , kuna mina tulin talle vastu sellega et ei läinud kohe haiguslehele .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ona vaja vahel kell 8 hommikul olla tööl ja 18ni. Ja nii palju tahtsin öelda veel et enne rasedust oli mul juuli algul puhkus aga kui teada sain et rase siis palusin muuta nii et saaksin veel oma 14 päeva enne dekreeti, ja mulinat tuli nii personali osakonnast et siis lubavad kui mul puhata kui teised on nõus sellega. Ja ülemus ütles et mis kergemat tööd, töö onju kerge. muidugi tema istub päev läbi kontoris. ega mul enne rasedust ei olnudki see töö nii väsitav kui praegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 10:46; 10.06 12:09; 10.06 12:20; 10.06 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis mine sotsiaaltöötaja juurde tõesti ja võta endale haigusleht ja istu terve see aeg kodus . Kui tema sinuga nii käitub .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja
Kui su teksti lugesin siis oli täpselt selline tunne nagu oleksin selle ise kirjutanud.Mina olin ka klienditeenindaja ,tööpäevad olid 10 ja 13 tunnised ja mul oli sama teema et ma lihtsalt ei jõudnud seista.Ise muidugi tahtsin mai lõpuni rahulikult ööd teha aga läks teisiti.Alates märtsi lõpust olen haiguslehel ja dekreeti lähen 16 juuni.
Viisin ülemusele avalduse kergemale tööle ja siis kortsutati kulmu,lisaks veel teised töötajad keeldusid mind aitamast kuni lõpuks loobusin ise.Tööl võin ja saan veel käia terve elu aga see kõhubeebi võib jääda minu ainukeseks ja sellepärast otsustasin ka jääda koju.Muidugi vahe on selles et minul tuleb emapalk eelmise aasta arvestuse järgi,aga jh raha ei komenseeri alati kõike…
jõudu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei saadeta sotstöötaja juurde- väga lihtsal põhjusel, 90% Eesti haiglates/polikliiniutes EI OLE sotstöötajat vaid arst/ämmaemand on täiesti kursis ja võimeline tööandjale esitamiseks väljastama kergema töö nõuded.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja-

kui töötad ettevõttes juba 3a sis ei saa kuidagi olla, et sul on 2012.a puhkust vaid 14p.
Sa ju ei ole 2012 puhanud?
Või ant mingil imelikul põhjusel sulle 2011 osa 2012.a puhkust?

Või pole teie raamatupidaja/ülemus/personalitöötaja ikka veel aru saanud, et puhkust alates Töölepingu seaduse uue versiooni kehtimahakkamisest antakse KALENDRIAASTA JOOKSUL kg KALENDRIAASTA EEST, mitte tööaasta eest ja mitte väljateenitud puhkus ainult. Kui anda 2012.a puhkus vaid väljateenituna, puhkaksid kõik töötajad detsembris, see on ju mõeldamatu!

Just seepärast koostab tööandja puhkusegraafiku nii, et 2012.a jooksul saavad kõik töötajad(eri ajal, kui pole ette nähtud kollektiivpuhkust) oma 28 puhkusepäeva kätte.

Erandiks on ka RASE, kellel on hoolimata graafikust SEADUSLIK ÕIGUS saada oma puhkus VAHETULT ENNE DEKREETI. Esitad 14p varem avalduse:

kellele
sinu andmed

AVALDUS

Soovin kasutada 2012.a põhipuhkust 28 puhkusepäeva alates …, puhkust soovin vastavalt Töölepingu seaduse paragrahv 69 punkt 7.1 vahetult enne rasedus-sünnituspuhkusele jäämist alates 16.08.2012.a.

kuupäev
allkiri

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid samuti pikad tööpäevad, puhkepauside ega lamamise võimalust ei olnud (ausalt öeldes ei saanud wc-ssegi minna muul ajal kui ainult lõunapausil) ja arst kirjutas mulle kergemale tööle üleviimise lehe, millega jäin koju.
+ olid muidugi ka muud probleemid – tööl ebanormaalselt külm ja ei olnud võimalik palavikuga koju jääda, kuna keegi teine ei saanud ka asendada.
Aga nüüd juba dekreedis:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan et siis minul tuleb ka selline teema. Töötan samuti klienditeenindajana ning tööpäevad 13h . ning tervepäev suht püsti jalu. Mul küll alles 5 nädalat rasedust aga olen pisikest kasvu naine :)! Aga meil õnneks töö kollektiiv väike ning omavahel töötajad saame hästi läbi ning loodan, et tulevad mulle vastu ning saan enam vähem lõpuni tööl olla. Muidugi kui tööandja ise mulle nii öelda käru keerama ei hakka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa teemast mööda…. aga kas tõesti saab klinediteenindaja täiskoormusel töötades palka 330 eurot? Ja seda mitte katseajal, vaid ka pärast seda nagu ma aru saan…
Vabandust sellise tobeda küsimuse pärast, aga pole tõesti iial klienditeenidusega kokku puutunud ja ka minu tutvusringkonnas pole ühtegi klienditeenindajat. Kuna klienditeenindajaid on ju reaalses elu ikka väga palju, siis tundub uskumatu, et nii suur hulk teeb sellist tööd sellise palga eest. Tegemist ei ole ju väga lihtsa ja mugava tööga – see muidugi minu subjektiivne arvamus, aga ma ei mõista seda tõesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siin uskumatut on?

Üle 60% eestlastest saab palka alla Eesti keskmise
sh
miinimumpalgalisi on tohutult
st miinimumpalk kuni +50 saavad
enamus müüjaid, kassapidajad, koristajad,ettekandjad, kokaabid, nõudepesijad, majahoidjad, õpetaja abid lasteaedades, registraatorid, valvurid, riidehoiutädid, muuseumi saalitöötajad, haljastajad, pea kõik põllumajanduses töötajad jne jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.