Esileht Ilu ja tervis Haigusleht depressiooniga

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Haigusleht depressiooniga

Postitas:

Kui töötingimused on selle eriolukorraga nii pingeliseks läinud ning tekitavad stressi,kas perearst annaks haiguslehe 1,5kuuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 08:35; 30.04 09:01; 30.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sellise jutuga minna, et tahad 1,5 kuuks haiguslehte, siis kindlasti mitte. Aga kui on selged näidustused, siis ikka, perearstidel on täielik õigus ka vaimse tervisega tegeleda. On ju olemas depressioonitaseme mõõdikud ja nende abil saab arst otsustada, kuidas ravida jms. Ja loomulikult arst otsustab, kui pikaks ajaks on vaja tvl anda.

Haigekassa on alustanud eriolukorra ajal antud töövõimetuslehtede kontrolli, et selgitada välja väärkasutusi. Seega lihtsalt kena jutu põhjal ei anna keegi tvl, ikka näidustused tuleb patsiendi terviseandmetesse märkida.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 08:45; 30.04 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kunagi olnud ärevushäirega 2 kuud haiguslehel, aga siis oli mul ikkagi psühhiaatri poolt kinnitatud diagnoos selleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vaja 1.5 kuuks, sest selle lõpuks peaks kõik vanaviisi paika loksuma, kui ei, siis ma pean lahkuma. Küsiks psühhiaatrilt,aga ma ei taha, et tööandja näeb minu raviarsti nime ning eriala.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 08:35; 30.04 09:01; 30.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemuste kohaselt panevad nad ikka ravimid ka kohe peale, sest nad ei taha sind niisama pikalt tööst eemal hoida. Minul tekkis pingelise töö pärast ärevushäire. Arst pani kohe rohud peale, andis ühe nädala haiguslehte ja ütles, et kauaks ei tohi töölt eemale jääda, sest muidu on pärast veel raskem uuesti ree peale saada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemuste kohaselt panevad nad ikka ravimid ka kohe peale, sest nad ei taha sind niisama pikalt tööst eemal hoida. Minul tekkis pingelise töö pärast ärevushäire. Arst pani kohe rohud peale, andis ühe nädala haiguslehte ja ütles, et kauaks ei tohi töölt eemale jääda, sest muidu on pärast veel raskem uuesti ree peale saada.

Mul on juba hunnik ravimeid peal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 08:35; 30.04 09:01; 30.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vaja 1.5 kuuks, sest selle lõpuks peaks kõik vanaviisi paika loksuma, kui ei, siis ma pean lahkuma. Küsiks psühhiaatrilt,aga ma ei taha, et tööandja näeb minu raviarsti nime ning eriala.

siis sa ju ei taha, sa ei saa korraga lükata ja tõmmata

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassa on alustanud eriolukorra ajal antud töövõimetuslehtede kontrolli, et selgitada välja väärkasutusi.

kas see tähendab, et kui perearst ei viitsi digilugu normaalselt täita, siis võetakse väljamakstud haigusraha tagasi?
mul oli nädalaid selline köha, et ajas lausa oksele, + palavik + valud rinnus, digiloost loen nüüd peale kuu aega haiguslehel olemist, et ma vaid köhatasin ja et mul oli kõik see aeg vaid põskkoopapõletik.

ps. soovitage tallinnas mõnd normaalset perearsti, kes digilukku seda kirjutaks, mis patsient kaebas, mitte mingit umbluud ja kes vaevuks mõnd analüüsi ka tegema.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassa on alustanud eriolukorra ajal antud töövõimetuslehtede kontrolli, et selgitada välja väärkasutusi.

kas see tähendab, et kui perearst ei viitsi digilugu normaalselt täita, siis võetakse väljamakstud haigusraha tagasi.

mul oli nädalaid selline köha, et ajas lausa oksele, dgiloost loen nüüd peale kuu aega haiguslehel olemist, et ma vaid köhatasin ja et mul oli kõik see aeg vaid põskkoopapõletik.

Kui perearst on terviseandmeid puudulikult täitnud ja sealt ei selgu tvl andmise põhjused, siis on haigekassal õigus teha nõudeavaldus enammakstud hüvitise tagasimaksmiseks. Nõudeavaldust ei tehta mitte patsiendile, vaid ikka perearstile. Ega patsient pole ju süüdi, kui arst puudulikke sissekandeid teeb.
Kuid see paneb arstile suurema vastutuse ja sissekanne – “patsient tahab 1,5 kuud tvl, et hoida ennast eemale kuni asjad laabuma hakkavad” ei ole kohe kindlasti selline sissekanne nagu haigekassa nõuded ette näevad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 08:45; 30.04 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud depressiooniga haiguslehel, aga on olemas ka psühhiaatri diagnoos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada ei olegi haiguslehel enam arsti nime, ainult haigla nimetus.
Olin ise aasta alguses depressiooniga 2 kuud haiguslehel, arst oleks pikendanud kui oleks vaja olnud. Kui sul vastavad ravimid ka peal on siis kindlasti saad haiguslehe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida tööl olete öelnud oma haiguse põhjuseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Haigusleht depressiooniga