Esileht Koolilaps Haigusleht ja laps kooli

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Haigusleht ja laps kooli

Postitas:

Mul selline mure. Laps kukkus oma käeluu katki ja pandi kipsi. Arst arvas et laps võiks olla paar paeva kodus ja siis saaks ta tasapisi koolis käia. Perearst määras meid kuni 25 ndani koju. Samas laps tahab kooli minna, näen et ta saab õues hakkama jne. Et kas sellest oleks hullu kui on haigusleht. Aga aitan lapsel kooli minna, st harjutan teda riide panema ja ta oleks ainult niikaua kuniks tunnid labi. Muidu ta pikapäevarühmas kella poole 5 ni. Miks ma harjutada tahan teda on selleparast et ma ise lahen kodust valja kell pool 7 ja siiamaani peab ta ise ennast riide panema ja kooli minema. Aga tal on väga halb ennast riide panna. Eriti dressipluusi jne. Veidi keeruline tekst tuli. Aga ma just tahangi teada et kas arst ütleks midagi kui me oleme Haiguslehel veel aga ma aitaks lapse kooli ja läheks talle kooli järgi. Ta üldse ei taha kodus istuda, aga just paneb muretsema, et kuidas ta riide saab ja koolikotti selga jne, keeruline 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas, et käeluuga nii kauaks koju jäeti. Mul lapsel jalaluu katki, murdis eelmisel laupäeval ja esmaspäeval oli juba koolis. Muidugi ma autoga viin ja toon, aga mulle tundub, et käeluuga see asi veel ikka poole kergem. Ja miks sa muretsed sellepärast, mida arst ütleks, kui ikka laps tunneb end hästi ja tahab kooli minna, siis ma küll ei keelaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hoolduslehe mõte on selles, et vanem on koos lapsega kodus ning põetab teda. kui selgub, et laps on koolis, kuid vanem hoolduslehel, siis võib sellest jama tulla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaieldav tegelikult, ei pruugi mingit jama tulla kui endas kindel ja hästi põhjendatud. Hoolduslehe \”mõte\” ei ole kusagil defineeritud selliselt, et vanem lapsega kodus. Kõik haigusjuhtumid ei ole ju üheselt hooldatavad, kipsis käsi ei ole kindlasti võrreldav palavikuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10. aastasel oli küünarliigese murd – käsi siis kipsis (5 nädalat). Laps kohanes väga halvasti. Kahe nädala pärast läks kooli (siis ka sundimise peale). Kõige toredam oli see, kuidas teised temaga arvestasid ja teda aitasid. Kooli minek mõjus igati positiivselt. Kui su laps ise tahab minna siis igal juhul mingu, mõjub tervenemisele hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel tähendab see hooldusleht, et ema ei saa tööl käia, sest ta HOOLDAB trauma saanud last, aitab teda.

St aitabki riietuda, v-o koolikotti kanda jne, süüa…st ei ole nõuet, et on lapsega koos kodus. Võib vabalt aidata koolis käia (hommikul sinna saata, aitab lahti riietuda jne, vajadusel läheb vastu ja aitab koolikoti koju, turvab ühistranspordis jne)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sina oled lapsega hoolduslehel, siis tähendabki see, et sa ei tohi tööl käia sel ajal. minul kogemus, kui laps 1. klassis käeluumurruga käis ning nii kaua, kuni kipsis oli, käisin teda viimas-toomas ja aitasin riidesse (talv oli, päris palju talveriideid oli vaja selga aidata).
ja veel – kui sina soovid varem tööle minna, siis on sul õigus igal ajal perearstikeskusesse helistada ja avaldada soovi haigusleht lõpetada (laps lehte kooli jaoks ei vaja). kui perearst on vanamoodne ega taha sind tööle lubada, siis valeta, et keegi teine on nii kaua lapsega. sain aru, et sul praegu hea, et saad kodus olla, kuid lihtsaklt edaspidiseks teadmiseks sulle see.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Naljakas, et käeluuga nii kauaks koju jäeti. Mul lapsel jalaluu katki, murdis eelmisel laupäeval ja esmaspäeval oli juba koolis. Muidugi ma autoga viin ja toon, aga mulle tundub, et käeluuga see asi veel ikka poole kergem. Ja miks sa muretsed sellepärast, mida arst ütleks, kui ikka laps tunneb end hästi ja tahab kooli minna, siis ma küll ei keelaks.[/tsitaat]
jajah, niiii tublid olete. Minu tuttava lapsel murti 4 korda valesti kokkukasvanud luu katki ja pandi uuesti kokku, sest poisike ei suutnud rabelemata elada. Mina isiklikult olin küünarluu nurruga kodus 4 nädalat, sest arst keelas mul koolirüselusse minna.
Teemaalgatajal soovitan asja vabalt võtta. olla hoolduslehel niikaua kui lapsele vaja ja kindlasti ei tule mingit \”jama\” sellest, et vanem oma lapsest hoolib ja teda trauma ajal aitab. Rongaemad muidugi seda ei mõista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka laps septembris kipsis käega olnud aga käeluumurrul on vahe, kõik oleneb kui kõrgelt see on ja kui suur on kips. MInu laps ei vajanud tõesti mitte mingit abi riietumisel. NO palju neid riideid siis hetkel ikka on ja kui on veel riided mida nööpima ei pea, siis on lihtne.

KOju jätmise mõte on ikka uute põrutuste vältimine aga nii pikalt? see pidi vast ikka mingi tõsisem murd olema’? või on see, et kips on kuni 25 peal aga tööle läheb vanem hetkest kui ta otsustab, et nüüd on paras aeg hooldusleht lõpetada, sets hoolduslehte ei saa nii pikalt ette ära ju lõpetada, ta on lihtsalt avatud ja 2 nädalat makstakse, edasi on tasuvaba istumine.

tegelikult ei viitsi teemaalgataja veel tööle minna ja tal on kahju, et laps pole nõus kodus istuma.,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellega on nii, et mitte TE ei ole kahekesi haiguslehel, vaid sinul üksi on hooldusleht. Lapsel ei kaasne sellega mingeid õiguslikke kohustusi ega piiranguid. Las läheb kooli kui tahab ja käsi enam ei valuta.
Põhimõtteliselt toob ju kooliskäimine isegi hooldamisvajadust juurdegi ja hooldusleht on igati vajalik. Kodus istudes saaks ta vast üksigi hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Haigusleht ja laps kooli

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.