Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Haigusleht ja sünnitusraha

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Haigusleht ja sünnitusraha

Postitas:
Kägu

Tere. Kas on siin kedagi, kes oskaks öelda, kuidas mul oleks kõige mõistlikum käituda.
Peaksin dekreeti jääma 15.jaanuaril. Kuna olen riskirase, siis alates septembrist olen olnud töövõimetuslehel. Kuna 2017 ma ei töötanud, ja 2018 aastal olin 0.25 kohaga tööl, siis praegu saan töövõimetushüvitist töötasu järgi. Alates 01.01.2019 on ametlik töötasu 4x suurem. Olen aru saanud, et dekreedirahad võetakse eelmise aasta sots maksu järgi, kuid kui see on väiksem kui miinimum, siis võetakse arvesse hetkel kehtiv palk. Kas keegi aga oskab öelda, et kui enne dekreeti ollakse töövõimetuslehel kas dekreeti minnes lõpetatakse töövõimetusleht ära ja alustatakse sünnituslehega. Ehk minu küsimus on kas need on kaks eraldiseisvat dokumenti või on sünnitusöeht töövõimetuslehe üks liike.
Küsimus sai segane, aga loodan, et saate aru mida mõtlen.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei saa, tegelikult.
Töövõimetusleht on üldnimetus. Sa oled praegu haiguslehel. Kui lähed dekreeti, siis haigusleht lõpetatakse ja algab sünnitusleht.
Nii haigusleht kui sünnitusleht on töövõimetuslehed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei saa, tegelikult.

Töövõimetusleht on üldnimetus. Sa oled praegu haiguslehel. Kui lähed dekreeti, siis haigusleht lõpetatakse ja algab sünnitusleht.

Nii haigusleht kui sünnitusleht on töövõimetuslehed.

Aitäh vastamast.proovin täpsustada. Praegu arvestatakse töövõimetshüvitust praeguse palga järgi, mis on alla miinimumi. 1.jaanuarist tõusis see 4 korda. Küsimus ongi kas ma peaksin töövõimetuslehe päev-paar ära lõpetama, ennem kui sünnituslehe võtan või arvestatakse sünnitushüvitus igaljuhul praegu kehtiva palga alusel. Mul oleks kasulik et sünnitushüvitus tuleks praeguse palga algusel, mitte 2017 aasta alusel, mis oli alla miinimumi. Kui on aga töövõimetuse jätkuleht siis arvestatakse seda kuupäeva, mil esimest kord leht avati ehk minu puhul sept.2017.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu on 2019.
Sina ei saa mingit lehte lõpetada. Sul on haigusleht, sest pole kergemat tööd anda. Ja nüüd äkitsi tööandja leiab kergema töö?
Sel pole muidugi tähtsust, sest sünnitusleht on eelmise aasta arvestus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

PS su töötasu ei saa see aasta tõusta, sest su tööleping on peatunud, kuna sa oled haiguslehel. Sulle ei maksta töötasu ega sinu pealt ei maksta sotsmaksu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

PS su töötasu ei saa see aasta tõusta, sest su tööleping on peatunud, kuna sa oled haiguslehel. Sulle ei maksta töötasu ega sinu pealt ei maksta sotsmaksu.

mis jutt see nüüd on? mis peatunud sul tööleping on? dekreeti jäädes näiteks jooksevad puhkusepäevad, mis osadel tööandja maksab ette välja või jäädakse nende päevade ulatuses varem koju puhkusele, osad kasutavad tagasi tööle minnes. Kui dekreet läbi, siis esitad tööandjale paberid emapuhkusele jäämiseks ja selle alusel sul tööleping alles peatatakse.
sellest jutust, et palk tõuseb neli korda, ma aru ei saanud muidugi. jutt suht segane, aga ma eeldaks, et need on erinevad asjad nagu haiguslehel olemine enne ja siis dekreet. sisuliselt sama, aga alus on erinev. ma pakun, et üks lõpetatakse ja uus alustatakse. homme uurin raamatupidajalt üle, kuidas käib. tekkis endal ka huvi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see, kui loodad saada, 2019 aasta palga aluseks endal, on väga vähe tõenäoline. selle teooria järgi saaks riigilt ikka korralikke summasid kõik välja nõuda. vormistad end korraks kuskile sõbra juurde lisaks tööle, näitad, et seal palk selline ja siis riik maksab max summasid. kas see 0,25 koormus oli väiksem kui min palk? aasta keskmisest arvestusest peaksid jätma välja perioodi, mil olid haiguslehel. see ei lähe sisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis jutt see nüüd on? mis peatunud sul tööleping on? dekreeti jäädes näiteks jooksevad puhkusepäevad, mis osadel tööandja maksab ette välja või jäädakse nende päevade ulatuses varem koju puhkusele, osad kasutavad tagasi tööle minnes. Kui dekreet läbi, siis esitad tööandjale paberid emapuhkusele jäämiseks ja selle alusel sul tööleping alles peatatakse.

sellest jutust, et palk tõuseb neli korda, ma aru ei saanud muidugi. jutt suht segane, aga ma eeldaks, et need on erinevad asjad nagu haiguslehel olemine enne ja siis dekreet. sisuliselt sama, aga alus on erinev. ma pakun, et üks lõpetatakse ja uus alustatakse. homme uurin raamatupidajalt üle, kuidas käib. tekkis endal ka huvi.

Ta ei ole sünnituslehel, ta on haiguslehel. Ta ei tööta.
Muud asjad tulevad seadusedt, mitte töölepingust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miinimumpalga järgi peaks ikka siis sünnitushüvitis olema arvutatud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ükskõik millisel haiguslehel sa oled, siis ei ole korrektne öelda, et leping on peatatud, Tööleping jookseb siiski edasi. peatatakse alles, kui jääd emapuhkusele.
kui su enda keskmine madalam, siis dekreedirahad saad 2018 eestis kehtiva min palga ja emapalga 2019 kehtiva min palga. See, mis sul endal tööl toimub 2019, ei ole oluline. võimalik, et nii mõtlesidki, aga jäi mulje, et mõtlesid enda kehtivat palka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.
Tänud kõigile, kes kaasa mõelnud. Alustasin selles ettevõttes tööd 0.25 kohaga ja töölepingusse läks punkt, et alates 01.01.2019 jätkan 1.0 kohaga ( see oli meil kokkulepitud juba enne rasedaks jäämist. Sellest ka tulenev palgavahe.
Aga olen uurinud ka ise, ja niipalju kui praegu aru saan, siis dekreeti minnes praegune haigusleht siiski lõpetatakse ja avatakse uus leht- sünnituspuhkuse leht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah, nii oleks õige. dekreedi ja tavalise haiguslehe raha arvestused on erinevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna sul algas haigusleht 2018 siis selle raha saad dekreedini 2017 järgi. Kui dekreeti jääd siis arvestatakse dekreedirahad 2018 järgi nagu ka vanemahüvitis.2019 raha sind kuidagi ei mõjuta.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Haigusleht ja sünnitusraha