Esileht Tööelu, raha ja seadused. haigusleht ja töö teise tööandja juures

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: haigusleht ja töö teise tööandja juures

Postitas:
Kägu

Kui põhitöölt on pikemat aega haigusleht ja töövõtulepinguga on võimalik teha teise tööandja juures paar päeva tööd, siis kuidas peaks tulumaksuvaba miinimumiga toimima? Kui lasen kahe päeva pealt tulumaksuvaba miinimumi arvestada, siis kas haiguslehe juures selle kaotan? Saan aru,et see tagastataks järgmine aasta deklaratsiooniga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haiguslehel olles ei või tööd teha mitte ühegi tööandja juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haiguslehel olles ei või tööd teha mitte ühegi tööandja juures.

no tegelikult mõned liigutused ikka võib teha, kui väga vaja, kuigi ei tohiks, nt ma tegin haige olles küll paar pangaülekannet, sest muidu oleksid kõik mu asutuse töötajad pidanud 3 nädalat ilma palgata elama. samuti maksin ära kontori rendi arve. väikefirma, omanik=juhataja=sekretär=raamatupidaja=…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haiguslehel olles ei või tööd teha mitte ühegi tööandja juures.

no tegelikult mõned liigutused ikka võib teha, kui väga vaja, kuigi ei tohiks, nt ma tegin haige olles küll paar pangaülekannet, sest muidu oleksid kõik mu asutuse töötajad pidanud 3 nädalat ilma palgata elama. samuti maksin ära kontori rendi arve. väikefirma, omanik=juhataja=sekretär=raamatupidaja=…

Saad ju ise ka aru, et see on teine olukord kui töövõtulepinguga tööle minemine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ravikindlustuse seaduse järgi on töötajal keelatud haiguslehel olles töötada nii oma kui ka mõne teise tööandja juures. Kui inimene siiski töötab haiguse ajal ja saab töötasu, ei teki tal sotsiaalmaksuga maksustatud tulu kaotust ja haigushüvitise maksmine ühel ajal palga maksmisega ei ole õigustatud.

Ravikindlustuse seadus keelab ka tööandjatel ajutiselt töö-võimetut inimest tööle või teenistusse võtta. Tööandja küll seadust rikkudes ei kannata, kuid haiguslehe ajal tööle tulnud inimene võib alates seaduse rikkumise päevast kaotada haigusraha.

St haiguslehe/hoolduslehe aja eest töötasu saada ei tohi (tõsi, võib saada kätte töötasu varasema perioodi st enne haiguslehe algust töötamise eest vms).

ERAND on leht “üleviimine kergemale tööle”, mille puhul võib mujal (kus tingimused sobivad rasedale) töötada ja tulu saada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

§ 60. Ajutise töövõimetushüvitise saamise õiguse piirang
(1) punkt 5
ja (2)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. haigusleht ja töö teise tööandja juures