Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht ja töölepingu lõpp.

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Haigusleht ja töölepingu lõpp.

Postitas:
Kägu

Olen alates 5 septembrist haiguslehel oli operatsioon puusaga.Nüüd aga soovib tööandja minuga lepingu lõpetada,et olen olnud piisavalt kaua haiguslehel.Kuna olen veel sellel aastal olnud haiguslehtedel eelnevalt ,kas tööandjal on õigus minuga lepind lõpetada.Kui pika aja peale seda haiguslehl olemist arvestatakse.

Hetkel ma tunnen,et mu ravi jääb pooleli,kui ma peas tööle tagasi minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen alates 5 septembrist haiguslehel oli operatsioon puusaga.Nüüd aga soovib tööandja minuga lepingu lõpetada,et olen olnud piisavalt kaua haiguslehel.Kuna olen veel sellel aastal olnud haiguslehtedel eelnevalt ,kas tööandjal on õigus minuga lepind lõpetada.Kui pika aja peale seda haiguslehl olemist arvestatakse.

Hetkel ma tunnen,et mu ravi jääb pooleli,kui ma peas tööle tagasi minema.

Jah on õigus

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguslehel olekud 4 kuud kokku jooksva aasta jooksul

TLS
§ 88. Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt töötajast tuleneval põhjusel
1) ei ole pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu, mis ei võimalda töösuhet jätkata (töövõime vähenemine terviseseisundi tõttu). Töövõime vähenemist terviseseisundi tõttu eeldatakse, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul;

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tavaliselt tööandja pigem lõpetab sellisel juhul lepingu. Aga kui haigusleht on alustatud veel töölepingu ajal, siis see ei lõppe töölepingu lõppedes ja haiguslehte (seda sama) saab vist isegi pikendada. Sugulasel oli just hiljuti sarnane olukord. Tema küll juba ise ütles tööandjale, kui oli selge, et on pikalt haiguslehel, et ei soovi nende juures edasi töötada ja et sooviks taolist lahendust.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu õel vahetati puus proteesi vastu. 11 päeva oli kodus, siis hakkas tööl käima. Sai tööandjaga kokkuleppe, et talle otsiti sobivam tool ja laud. Ühesse WCsse tõi ta kodust potikõrgenduse, st muidugi ta ei võtnud seda õhtuti kaasa vaid see oligi mingi kuu umbes seal. Mis see sinu mure on?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu õel vahetati puus proteesi vastu. 11 päeva oli kodus, siis hakkas tööl käima. Sai tööandjaga kokkuleppe, et talle otsiti sobivam tool ja laud. Ühesse WCsse tõi ta kodust potikõrgenduse, st muidugi ta ei võtnud seda õhtuti kaasa vaid see oligi mingi kuu umbes seal. Mis see sinu mure on?

Päris haige töönarkomaan…

 

Aga teemasse, kui oled aasta jooksul kokku 4 kuud olnud haiguslehel, siis saab tööandja lepingu üles öelda.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mehel tekkis õlaga jama (liiges deformeerus). Taastusravi võttis pool aastat aega. Aga tööandja saatis 4 kuu möödudes teatise töölepingu lõpetamisest tervislikel põhjustel. Nii et jah, tööandja saab lepingu lõpetada ja polegi midagi teha (teed taastusravi läbi ja pärast otsid uue töökoha).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna olen veel sellel aastal olnud haiguslehtedel eelnevalt

Siin ei ole kirjas, kui pikad need eelnevad haiguslehed on olnud ja mitu neid on olnud. Sellest nüüd olenebki, kas on õigus juba tööleping sel alusel lõpetada või mitte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui loeb jooksev aasta, siis pead hakkama oma haiguslehe päevi eelmise aasta novembri lõpust lugema.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu õel vahetati puus proteesi vastu. 11 päeva oli kodus, siis hakkas tööl käima. Sai tööandjaga kokkuleppe, et talle otsiti sobivam tool ja laud. Ühesse WCsse tõi ta kodust potikõrgenduse, st muidugi ta ei võtnud seda õhtuti kaasa vaid see oligi mingi kuu umbes seal. Mis see sinu mure on?

Päris haige töönarkomaan…

Aga teemasse, kui oled aasta jooksul kokku 4 kuud olnud haiguslehel, siis saab tööandja lepingu üles öelda.

See ei kehti rasedus-sünnituspuhkuse ajal, kuigi nn haigusleht kehtib 4,5 kuud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib lõpetada. Vaadatakse viimased 12 kuud. Selle jooksul 4 kuud või pikemalt haiguslehel (tõesti ei loe rasedus-sünnituspuhkus e nn dekreet, mis on ka töövõimetusleht vaid ikka haigestumine) ja tööandjal on õigus tööleping lõpetada. Loomulikult ta ei pruugi seda teha aga võib.

Alanud haiguslehe (mis on alanud kehtiva töösuhte ajal) maksab Haigekassa lõpuni, isegi kui töösuhe lõppenud.

Kui ei soovi töölt lahkuda, võiks tööandjaga läbi rääkida…ehk saad kodus töötada või ajutiselt koormust vähendada, muule tööle ajutiselt suunata vms st tööle naasta kuid ravi jätkata juba haigusleheta. Loomulikult kui tervis lubab üldse töötada. Kui tegu seisvas asendis või pidevat liikumist nõudva vm tööga, siis see puusaopi järel ilmselt problemaatiline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis saab siis, kui “haigusleht” sai alguse töövõtulepingu kehtimise ajal? Töövõtuleping lõpeb, haigekassa kindlustus ka, kas siis edasise ravi (ikka seesama haigusjuht) peab ise kinni maksma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

VÕS lepingu (töövõtulepingu) lõppedes kehtib ravikindlustus veel 1k.

Edasi tuleb tõesti ise maksta. Pakun, et mõistlikum on võtta vabatahtlik ravinkindlustus kui et raviarveid maksta
või
lepingu lõppedes võtta end töötuna arvele ja saada (töö otsimise ajaks) riigipoolne ravikindlustus.
Kui ei ole teisi põhjuseid olla ravikindlustatud,
näiteks
*ülalpeetav abikaasa (ametlikult abielus, abikaasa töötab ja peres on vähemalt 1 alla 8a laps või vähemalt 3 alla 16a last)
või
*lapse/laste olemasolul, kui pole abielus
kas vähemalt 1 alla 3a laps
või
vähemalt 3 alla 19a last, kellest vähemalt 1 on alla 8a
või
puudega isiku ametlik hooldaja

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

VÕS lepingu (töövõtulepingu) lõppedes kehtib ravikindlustus veel 1k.

See on ikka nii, et tasu väljamakse 29.10, TSD esitamine 10.11, ravikindlustus kehtib kuni 10.12? Või kuni 10.01?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kehtib kuni 10.12. Kui sel kuupäeval uuesti SM ei deklareerita, siis on ravikindlustus läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravikindlustus lõpeb 1k pärast sotsiaalmaksu deklareerimata jätmist
st
kindlustatud inimese kindlustuskaitse peatub ühe kuu möödumisel, kui maksu- ja tolliametilt saadud andmete kohaselt ei ole ette nähtud kuupäevaks inimese eest deklareeritud miinimumkohustuse ulatuses sotsiaalmaksu.

https://www.haigekassa.ee/inimesele/ravikindlustus/tooandja-kindlustatud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oled vähemalt 12 kuud viimase 3 a jooksul töötanud ja oled maksnud töötuskindlustust, siis saad peale tööandja poolset lepingu lõpetamist riigi poolt töötuskindlustushüvitist – mida kauem oled selle tööandja juures töötanud, seda pikemalt hüvitist makstakse. Kui töö säilitamine on oluline, siis on mõistlik tööandjaga rääkida, aga ise kindlasti mitte kirjutada lahkumisavaldust ega nõustuda mingisuguste töövõtulepingutega – siis kaotad kõik ettenähtud toetused.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui ma olin selle aasta alguses haiguslehel 6 kuud. Vahepeal nüüd mitu kuud tööl käinud. Ja kui nüüd peaks võtma väikse külmetuse köha-nohu-palavik vms haiguslehe kolmeks päevaks, kas siis saab ka tööandja minuga lepingu lõpetada?

Minu tööandja on õnneks väga toetav aga  mõtlen reaalset juhtumit, et kui ta pika aja joksul ei tahtnud minust lahti saada siis järgneva poole aasta jooksul on tal reaalselt võimalus ühepäevase haigestumise korral ka leping ühepoolselt lõpetada?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui ma olin selle aasta alguses haiguslehel 6 kuud. Vahepeal nüüd mitu kuud tööl käinud. Ja kui nüüd peaks võtma väikse külmetuse köha-nohu-palavik vms haiguslehe kolmeks päevaks, kas siis saab ka tööandja minuga lepingu lõpetada?

Minu tööandja on õnneks väga toetav aga mõtlen reaalset juhtumit, et kui ta pika aja joksul ei tahtnud minust lahti saada siis järgneva poole aasta jooksul on tal reaalselt võimalus ühepäevase haigestumise korral ka leping ühepoolselt lõpetada?

Jah, haiguslehe põhjus pole oluline, vaid see, et töötaja pole pika perioodi jooksul saanud oma tööülesandeid teha. Tööandja jaoks ei ole oluline, et kas oled 4 kuud kipsis jalaga haiguslehel ja seejärel nädal külmetusega haiguslehel – tööd on ikka täpselt sama palju päevi tegemata ja teiste koormus suurem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht ja töölepingu lõpp.