Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht ja töötasu vähendamine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Haigusleht ja töötasu vähendamine

Postitas:
Kägu

Palun veidi nõu. Olen nimelt kolmandat kuud haiguslehel ja kuuldavasti hakatakse töötasu suurelt töö juures vähendama ja ka otsast koondama. Kuna tervislik seisund on selline, et haigusleht kestab tõenäoliselt üle 4 kuu, siis mis variandid mul laual on? Olen 4 kuud lehel ja siis tööandja lõpetab ühepoolselt lepingu ning mul on õigus töötukindlustushüvitisele. Või kuna tunneli lõpus valgust nagunii ei paista, siis keelduda kärpest ja lasta ennast koondada? Kas selleks sammuks peaksin lehe lõpetama või võib seda ka lehel olles teha? Tahan lihtsalt oma õigusi teada, ei ürita midagi skeemitada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tööinspektsioonil on tasuta juristi telefon 640 6000, saad pädevat nõu
muide, palgakärpega mittenõustumine ei anna õigust koondamiseks
haiguslehe ajal ei pea sa kärpega nõustuma, võid oodata sellega tööle naasmiseni
koondada saab ka haiguslehe ajal

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pidasin seda silmas:
Töötajal on õigus töötasu vähendamise juhtudel tööleping ka erakorraliselt üles öelda TLS-i § 37 lõike 5 alusel, teatades sellest viis tööpäeva ette (s.t enne, kui hakatakse uut korda rakendama) ja saada töölepingu ülesütlemise hüvitist sarnaselt koondamisega ehk TLS-i § 100 lõigete 1 ja 2 järgi. Tööandja peab selle võimalusega arvestama ehk tööandja otsus on pöördumatu – kui see on töötajatele teatavaks tehtud, siis tekib töötajal ka töölepingu erakorralise ülesütlemise õigus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inspektsiooni töötajad selgitavad tööandjatele, kuidas töötasu vähendada:
eelkõige informeerimise ja konsulteerimise kohustus, 14 kalendripäevane etteteatamise aeg. Ning töötajatele tuleb selgitada, et kui nad ei ole töötasu vähendamisega nõus, on neil võimalus tööleping TLS § 37 lg 5 alusel üles öelda. Lisaks huvitab töötajaid, milliseid hüvitisi neile sellisel juhul makstakse. Tööandja peab maksma töötajale ühe kuu keskmise töötasu ulatuses hüvitist ning töötukassa vastavalt staažile: kui töötaja on olnud tööl vähemalt viis aastat, siis ühe kuu palga ning kui töötaja on ettevõttes töötanud kümme tööaastat -kahe kuu hüvitise.

Sain siit oma vastuse ja õigused teada, seega asi vististi selge.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht ja töötasu vähendamine