Esileht Tööelu, raha ja seadused. haigusleht keset puhkust

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: haigusleht keset puhkust

Postitas:
Kägu

töökaaslane võttis haiguslehe keset puhkust, et kauem puhata saaks. midagi endal viga pole, käib igal pool ringi, teeb hoidiseid ja käib seenel. perearst olevat öelnud, et tema haigusele polegi ravi vaja, ainult puhkust.
kas selline asi on perearsti poolt õige? keset puhkust puhkamiseks haigusleht anda? väidetavalt pidi perearst teadma, et inimene on niigi juba puhkusel. ja puhkus ei ole sugugi lühike, kõik ühes tükis suvekuudel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No seaduslikult on õigus anda jah kest puhkust haigusleht. Kas just inimesest eetiline seda võtta on (kui reaalselt viga pole), et ise rohkem puhata ja eeldan, et teised teevad siis tema tööd. Maksab peale veel tööandja ja riik. Ma ei tea kuidas perearstidele sellisel juhul kontrolli tehakse kui on kahtlust, et haigusleht on antud alusetult?
Samas jah, tänapäeval on täiesti okei anda haigusleht ka tööstressi või depresioonipuhul kus reaalselt aitabki puhkamine, kuid keset puhkust see ilmselt väga eetiline ja õige pole. Perearst peab suutma põhjuse haigusleheks ikka väga ära põhjendada.

Kas töötajal läheb siis peale haiguslehte puhkus edasi? Kui jah ja keegi teine asendab teda või näiteks pidi oma puhkusest ära ütlema, siis uuriks seaduslikke võimalusi töötaja puhkuselt varem tagasi kutsuda. Seda saab teha, aga peab ilmselt väga ära vaatama, mis põhjusel seda õigus teha on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vist kadedus närib hinge?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui sa juhtuksid see töötaja olema, kes peab oma puhkusest selle tõttu ära ütlema kuna pead asendama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui sa juhtuksid see töötaja olema, kes peab oma puhkusest selle tõttu ära ütlema kuna pead asendama?

Puhkusegraafikud on ammu ette ära kinnitatud ja see, kui ei suuda ära öelda, et sa tõesti puhkuse aeg ei saa asendada, kuna plaanid on juba tehtud, on rohkem sinu viga vist? Tööandja ei saa nõuda asendamist.

Mis konkreetselt sellesse puutub, et sellises olukorras kirjutati haigusleht.. Ma olen isegi võtnud haiguslehe kaks nädalat enne puhkust, sest olid pingepeavalud. Perearsti hinnangul pidi aitama puhkus. Ütlesin talle ka kohe, et mul 2 nädala pärast algab, ta pakkus siiski, et võib haiguslehe kirjutada. Kui mul töökeskkonnast tekkinud tervisehäda (mida jah, lahendab küll puhkus), siis mul on õigus saada haiguslehe näol lisapuhkust, et sellest taastuda, mitte raisata selle peale enda päris puhkusepäevi. Eetilisus ja mitte-eetilisus – ma ei tea, vaieldav, minu jaoks on olulisem enda tervis ja heaolu, kui töökoht, mis minu kiirelt asendaks, kui mul midagi juhtuma peaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina ei tea, mis töökaaslasel viga on. Mõni haigus polegi kõrvalolijale näha ja laiale ilmale seda ei kuulutata kah. Kui inimene võtaks haiguslehe tööl käimise ajal, siis on tal selleks õigus ka puhkusel olles. Kui tervis kehv, pole ka väljateenitud puhkus suurem asi, ükskõik kuidas see ka kõrvalt ei paistaks.
Ja mis see asendamine siia praegu puutub? Teiste jaoks pole ju vahet, kas inimene on puhkusel või haiguslehel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas töötajal läheb siis peale haiguslehte puhkus edasi?

ei, ta käiski rääkimas, et ostis sügiseks reisi ja jätab ülejäänu selleks ajaks. ega ta ei varjanud ise ka seda skeemitamist. ma lihtsalt imestan, et perearst nii teha saab. ilma igasugu uuringuteta diagnoos ja haigusleht anda. kaebuseks oli öelnud seedehäired ja arst siis oli öelnud, et see on närvidest ja vaja puhkust.

ei näri, eks see kõigi maksumaksjate taskust lähe, mitte ainult minu ega sinu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

milles probleem.
kui inimesel on mingi haigus või tervislik probleem, nt opijärgne taastumine vmt, siis pole vahet, kas on puhkus või ei, arst annab haiguslehe. töötaja peab lihtsalt tööandjat informeerima, see katkestab haiguslehe ajaks puhkus ning puhkus jätkub kas pärast haiguslehte või mingil muul ajal, kui see töökohustuste tõttu varem võimalik pole.

juhul kui tegu oli mingi traumaga, kuhu kaasatakse ka kindlustus, siis on haigusleht (ja puhkuse katkestamine) lausa kohustuslik, sest vastasel korral ei maksa kindlustus kindlustushüvitust.
nt kui murdsid ära sõrmeluu või varbaluu või ka lihtsalt nihestus või kõõluserebend vmt, siis on see kindlustusjuhtum ja istudki mitu nädalat või isegi kuu haiguslehel, kuigi tegelikult saad juba teisest nädalast päris palju asju ka kipsiga teha.

paljudes ametites on ka nii, et töö ajast pole võimalik opile minna, sest tihti pole teada, kuidas taastumine õnnestub. võib minna 2 nädalat aga võib minna kuu.
nt enamik tuttavaid õpetajaid ja lasteaednikke (ma ise ka) on lükanud just suvele oma plaanilise mandliopi ja kui peale oppi koju pääsed, siis see, et süüa ja rääkida ei saa ja kurk valutab, tõesti ei paista kaugelt silma kadedale kolleegile, keda poes juhuslikult kohtad. aga haiguslehel ollakse peale seda oppi miinimum 2, max ca 6 nädalat, sõltuvalt sellest, ka peale oppi tekkis põletik ja palavik või ei.

puukborrelioos on nt ka selline pikk haigus, kus inimene on lihtsalt väga väsinud ja võtab kamaluga antibiotse, aga välja paistab nagu oleks täitsa terve.

Please wait...
Postitas:
Kägu

töökaaslane võttis haiguslehe keset puhkust, et kauem puhata saaks. midagi endal viga pole, käib igal pool ringi, teeb hoidiseid ja käib seenel. perearst olevat öelnud, et tema haigusele polegi ravi vaja, ainult puhkust.

kas selline asi on perearsti poolt õige? keset puhkust puhkamiseks haigusleht anda? väidetavalt pidi perearst teadma, et inimene on niigi juba puhkusel. ja puhkus ei ole sugugi lühike, kõik ühes tükis suvekuudel.

Mis sa ise arvad, kui sa töötegemise läbi oled haigestunud, tulemuseks on ravi, mis vajab puhkust, kas sa siis teeksid seda ajast kui peaksid jõudu koguma järgmiseks tööaastaks või võtad ikkagi kõigepealt ravi ja siis puhkuse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei, ta käiski rääkimas, et ostis sügiseks reisi ja jätab ülejäänu selleks ajaks. ega ta ei varjanud ise ka seda skeemitamist. ma lihtsalt imestan, et perearst nii teha saab. ilma igasugu uuringuteta diagnoos ja haigusleht anda. kaebuseks oli öelnud seedehäired ja arst siis oli öelnud, et see on närvidest ja vaja puhkust.

tead, haigekassa (st meie kõigi) jaoks on odavam seedehäirete kaebusekorral nädalaks-paariks haigusleht anda kui iga kõhuvalu kaebusega patsient kulukatele uuringutele (sh kompuuter) saata, et enne lehe andmist ikka kindlaks teha, kas tõesti kõht valutab või tahab inimene puhkust pikendada.
haiguslehe võtmine on enamiku inimeste jaoks rahaliselt nii kulukas tegevus, et pigem käiakse haigena tööl kui võetakse puhkuse pikendamiseks haigusleht

Please wait...
Postitas:
Kägu

tead, haigekassa (st meie kõigi) jaoks on odavam seedehäirete kaebusekorral nädalaks-paariks haigusleht anda kui iga kõhuvalu kaebusega patsient kulukatele uuringutele (sh kompuuter) saata, et enne lehe andmist ikka kindlaks teha, kas tõesti kõht valutab või tahab inimene puhkust pikendada.

haiguslehe võtmine on enamiku inimeste jaoks rahaliselt nii kulukas tegevus, et pigem käiakse haigena tööl kui võetakse puhkuse pikendamiseks haigusleht

lõpuks ometi üks vastus ka teemasse. aitäh. ilmselt nii ongi.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. haigusleht keset puhkust