Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht, kui mul nii tööleping kui töövõtuleping

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Haigusleht, kui mul nii tööleping kui töövõtuleping

Postitas:

Töötan kahel töökohal. Üht tööd teen tavalise töölepinguga, teist töövõtulepinguga.

Laps haigestus ja pean võtma hoolduslehe. Samas töövõtulepinguga töötan kodust ja saaksin seda tööd edasi teha. Kas ma tohin?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei.

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen küll niimoodi teinud. Mul oli varahommikune lisatöö, mille tegemise ajal lapsed ja mees kodus magasid. Seda tegin edasi ja hoolduslehel olin ainult 9-17 kestval töökohal.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötada võib, aga ei tohi sama aja eest saada raha nii HKlt kui tööandjalt. Kui vahele jääd, nõuab HK raha tagasi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haigusraha ei tohi siis saada, kui sa tegelikult teed tööd. Samuti ei tohi näiteks allkirjastada dokumente jne. Haigusraha võidakse tagasi nõuda, kui selgub, et on põhjendamatult makstud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haigusraha ei tohi siis saada, kui sa tegelikult teed tööd. Samuti ei tohi näiteks allkirjastada dokumente jne. Haigusraha võidakse tagasi nõuda, kui selgub, et on põhjendamatult makstud.

võid küll haiguslehe ajal tööd teha, töötasu ei tohi selle aja eest saada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas haiguleht ja hooldusleht pole selles mõttes erinevad asjad?

TA pole ju ise haige.

Suures plaanis võttes, on see “haiguslehel ei tohi tööd teha” üldse veider lähenemine. Murtud käeluuga ei saa teha füüsilist tööd, kuid arvuti taga või telefoniga töötamist see ju ei sega. Ja kui inimesel on 2 erineva iseloomuga töökohta erinevate tööandjate juures, siis miks ta peab mõlema juures haiguslehele jääma kui selleks vajadus puudub.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa võtta riigilt hüvitist ja saada samal ajal palka.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas haiguleht ja hooldusleht pole selles mõttes erinevad asjad?

TA pole ju ise haige.

Suures plaanis võttes, on see “haiguslehel ei tohi tööd teha” üldse veider lähenemine. Murtud käeluuga ei saa teha füüsilist tööd, kuid arvuti taga või telefoniga töötamist see ju ei sega. Ja kui inimesel on 2 erineva iseloomuga töökohta erinevate tööandjate juures, siis miks ta peab mõlema juures haiguslehele jääma kui selleks vajadus puudub.

Sest töötasu hüvitatakse riigi poolt. Haigusraha ei ole boonusraha lisaks.

Teiseks, inimene peab sel ajal tervenema, puhkama, stressi vältima.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa saad murtud käega tööd teha, siis ei ole vaja töövõimetuslehte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas haiguleht ja hooldusleht pole selles mõttes erinevad asjad?

TA pole ju ise haige.

Suures plaanis võttes, on see “haiguslehel ei tohi tööd teha” üldse veider lähenemine. Murtud käeluuga ei saa teha füüsilist tööd, kuid arvuti taga või telefoniga töötamist see ju ei sega. Ja kui inimesel on 2 erineva iseloomuga töökohta erinevate tööandjate juures, siis miks ta peab mõlema juures haiguslehele jääma kui selleks vajadus puudub.

Sest töötasu hüvitatakse riigi poolt. Haigusraha ei ole boonusraha lisaks.

Teiseks, inimene peab sel ajal tervenema, puhkama, stressi vältima.

Inimene võibki samal ajal seal tööd edasi teha, kus murtud käeluu ei sega AGA ta ei tohi jah sel perioodil haigusraha siis saada selle töökoha eest, kus haiguslehel on.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga TVL-ga on ju idee poolest tükitöö, vahet pole, millal teed, peaasi, et tähtajaks tehtud? Või on  TVL n-ö maksude optimeerimiseks ja peab kindlal ajal sisu poolest tavalist palgatööd tegema?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan küll et võib, sest tegemist on ju kahe erineva tööga.

Põhikohalt on haiguslehel ja põhikoha tööd ei tee.

Lisatöö on kodus ja kuna ta ise haige ei ole, siis teeb selle lisatöö ära, seda maksab hoopis teine tööandja.

Mul on endal olnud sama seis ja ma olen täiesti rahuliku südamega niimoodi teinud. Põhitööd haiguslehe ajal ei tee, istun kodus. Lisatöö on paar tundi õhtuti, selle olen ikka ära teinud, kui just suremas haige ei ole. Keegi pole kuskil midagi tagasi nõudma tulnud, ilmselt see juhtuks vaid siis, kui keegi läheks haigekassasse kaebama. Aga mul põhitöö kolleegid üldse ei teadnudki seda, et mul veel mingi kodune lisatöö on. Lisatöö on nagunii osalise koormusega ja tasu selle eest väiksem, hoolduslehel olles saad ka nagunii palju väiksema raha, kui ma veel seda lisatööd ka ei tohiks hoolduslehe ajal teha, siis oleks rahvakeeli öeldes sitt leivakotis.

Seadus on ikka selleks, et sa ei võltsiks oma haiguslehte, et teed oma tööd, lased endale haiguslehe vormistada ja siis saad oma tavatöö eest palka ja samal ajal kasseerid ka haigekassast raha. Selline topelt rahasaamine ei sobi. Aga kui on kaks erinevat tööd, üks lisaots ja teine põhitöö, siis ei tohiks küll mingit konflikti olla.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan küll et võib, sest tegemist on ju kahe erineva tööga.

Põhikohalt on haiguslehel ja põhikoha tööd ei tee.

Lisatöö on kodus ja kuna ta ise haige ei ole, siis teeb selle lisatöö ära, seda maksab hoopis teine tööandja.

Mul on endal olnud sama seis ja ma olen täiesti rahuliku südamega niimoodi teinud. Põhitööd haiguslehe ajal ei tee, istun kodus. Lisatöö on paar tundi õhtuti, selle olen ikka ära teinud, kui just suremas haige ei ole. Keegi pole kuskil midagi tagasi nõudma tulnud, ilmselt see juhtuks vaid siis, kui keegi läheks haigekassasse kaebama. Aga mul põhitöö kolleegid üldse ei teadnudki seda, et mul veel mingi kodune lisatöö on. Lisatöö on nagunii osalise koormusega ja tasu selle eest väiksem, hoolduslehel olles saad ka nagunii palju väiksema raha, kui ma veel seda lisatööd ka ei tohiks hoolduslehe ajal teha, siis oleks rahvakeeli öeldes sitt leivakotis.

Seadus on ikka selleks, et sa ei võltsiks oma haiguslehte, et teed oma tööd, lased endale haiguslehe vormistada ja siis saad oma tavatöö eest palka ja samal ajal kasseerid ka haigekassast raha. Selline topelt rahasaamine ei sobi. Aga kui on kaks erinevat tööd, üks lisaots ja teine põhitöö, siis ei tohiks küll mingit konflikti olla.

See on täielik ja otsene seadusrikkumine.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan küll et võib, sest tegemist on ju kahe erineva tööga. Põhikohalt on haiguslehel ja põhikoha tööd ei tee. Lisatöö on kodus ja kuna ta ise haige ei ole, siis teeb selle lisatöö ära, seda maksab hoopis teine tööandja.

ei või, sest kuna haigushüvitis on kogu eelmise aasta tulu pealt, siis ei tohi haigushüvitisega sama aja eest saada mitte mingit töist tulu. tundub kohati ajuvaba, et nt jalaluumurruga ei saa sa oma laotööd teha, aga lisatööna tehtavat raamatupidamist ju saaks, aga kuna haigekassa süsteem ei võimalda niimoodi üksikisikupõhist lähenemist ja kontrolli, siis ei tohi haiguslehe ajal saada mitte kusagilt mingit töist tulu

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan kahel töökohal. Üht tööd teen tavalise töölepinguga, teist töövõtulepinguga.

Laps haigestus ja pean võtma hoolduslehe. Samas töövõtulepinguga töötan kodust ja saaksin seda tööd edasi teha. Kas ma tohin?

Tööd ei keela keegi teha, aga haiguslehel oldud aja eest ei tohi palka saada. Ehk sõltub, kuidas Su TVL leping on tehtud. Kas saad raha projektipõhiselt või kuidas ja ehk kannatab nii teha, makstakse peale haiguslehete selle ajal tehtud töö eest.
Mul on ka TVL, aga arvestus on projektipõhine ning iga kuu esimesel kuupäeval arvestatakse eelmise kuu tööd kokku kõik ja mitte keegi ei saa kindlaks teha, kas ma haiguslehe ajal teenisin midagi või mitte. Kui haigusleht kestaks terve kuu, siis paneksin need tööd järgmisse kuusse lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan küll et võib, sest tegemist on ju kahe erineva tööga. Põhikohalt on haiguslehel ja põhikoha tööd ei tee. Lisatöö on kodus ja kuna ta ise haige ei ole, siis teeb selle lisatöö ära, seda maksab hoopis teine tööandja.

ei või, sest kuna haigushüvitis on kogu eelmise aasta tulu pealt, siis ei tohi haigushüvitisega sama aja eest saada mitte mingit töist tulu. tundub kohati ajuvaba, et nt jalaluumurruga ei saa sa oma laotööd teha, aga lisatööna tehtavat raamatupidamist ju saaks, aga kuna haigekassa süsteem ei võimalda niimoodi üksikisikupõhist lähenemist ja kontrolli, siis ei tohi haiguslehe ajal saada mitte kusagilt mingit töist tulu

oot-oot, pole võmalik, et see päris nii on.

mul on töövõtuleping ja ma ise otsustan ja reguleerin, millal tapselt ma selle töö ära teen – kuidas haigekassa saab väita, et ma tegin selle töö just sellel perioodil kui ma haigus/hoolduslehel olin?  pole usutav, et ma ei tohi nüüd terve kuu eest tasu saada, kuna olin nädal aega hoolduslehel?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täielik ja otsene seadusrikkumine.

Kus ta siis seaduserikkumine on, kui tegemist on kahe erineva töökoha ja kahe erineva tööandjaga? Sa ei tohi samal ajal töötada ja haiguslehel olla ühes ja samas kohas.

Kui seda kogu aastatulu kokku arvutatakse, siis põhimõtteliselt saab ka nii, et selle lisatöö teed ikka ära siis kui sul on vaja seda teha (näiteks hoolduslehe ajal), lased raha üle kanda järgmisel kuul, kui on suur hirm, et keegi näpuga järge ajama hakkab. Ma olen ka nii teinud, ükskord maksti kolme kuu raha korraga ja hiljem. Aasta lõikes ei muudaks see minu töö puhul midagi, mul on nagunii enamasti sellised projektid, et vahepeal on vaiksem aeg, vahepeal rohkem tööd. Ma ei saa jätta mingeid asju tegemata, muidu jääksin üldse lisaprojektidest ilma. Aga kui ma nendest ilma jääksin, siis see oleks väga halb.

Bürokraatiamasinas exceli tabelites on igasuguseid imelikke asju välja mõeldud, aga kui tulu nagunii arvutatakse aasta lõikes, mis kuradi vahet seal on, kas keegi näiteks tõlgib raamatu ära samal ajal jalaluumurruga voodis lebades kuu varem või kahel jalal keksides kuu hiljem.

Mina saan igal aastal tulu mingi 10 erinevast kohast, üks on põhitöö ja teised on kõik lisaprojektid, mõnes kohas ma teen korra nädalas sutsu, teises kohas korra kuus, kolmas on hoogsam ja kestabki vaid kuu aega… Siiani ei ole keegi õiendama hakanud, et miks sul aasta jooksul nii palju erinevaid tööandjaid on ja ega sa juhuslikult midagi nendest töödest haiguslehel olles ei teinud… Eks see oleneb ilmselt ka valdkonnas. Mina töötan kultuuri valdkonnas, seal on tavaline, et inimesed saavad paljudest eri kohtadest tilga kaupa summasid. On töövõtulepingud ja litsentsilepingud, õnnelik on see, kellel on ka mingi päris tööleping.

 

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täielik ja otsene seadusrikkumine.

Kus ta siis seaduserikkumine on, kui tegemist on kahe erineva töökoha ja kahe erineva tööandjaga? Sa ei tohi samal ajal töötada ja haiguslehel olla ühes ja samas kohas.

Kui seda kogu aastatulu kokku arvutatakse, siis põhimõtteliselt saab ka nii, et selle lisatöö teed ikka ära siis kui sul on vaja seda teha (näiteks hoolduslehe ajal), lased raha üle kanda järgmisel kuul, kui on suur hirm, et keegi näpuga järge ajama hakkab. Ma olen ka nii teinud, ükskord maksti kolme kuu raha korraga ja hiljem. Aasta lõikes ei muudaks see minu töö puhul midagi, mul on nagunii enamasti sellised projektid, et vahepeal on vaiksem aeg, vahepeal rohkem tööd. Ma ei saa jätta mingeid asju tegemata, muidu jääksin üldse lisaprojektidest ilma. Aga kui ma nendest ilma jääksin, siis see oleks väga halb.

Bürokraatiamasinas exceli tabelites on igasuguseid imelikke asju välja mõeldud, aga kui tulu nagunii arvutatakse aasta lõikes, mis kuradi vahet seal on, kas keegi näiteks tõlgib raamatu ära samal ajal jalaluumurruga voodis lebades kuu varem või kahel jalal keksides kuu hiljem.

Mina saan igal aastal tulu mingi 10 erinevast kohast, üks on põhitöö ja teised on kõik lisaprojektid, mõnes kohas ma teen korra nädalas sutsu, teises kohas korra kuus, kolmas on hoogsam ja kestabki vaid kuu aega… Siiani ei ole keegi õiendama hakanud, et miks sul aasta jooksul nii palju erinevaid tööandjaid on ja ega sa juhuslikult midagi nendest töödest haiguslehel olles ei teinud… Eks see oleneb ilmselt ka valdkonnas. Mina töötan kultuuri valdkonnas, seal on tavaline, et inimesed saavad paljudest eri kohtadest tilga kaupa summasid. On töövõtulepingud ja litsentsilepingud, õnnelik on see, kellel on ka mingi päris tööleping.

Seadus ei räägi tööKOHAST, vaid töövabastusest haiguse ajal. Ehk igast töökohast, olgu neid 1 või 5.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan küll et võib, sest tegemist on ju kahe erineva tööga. Põhikohalt on haiguslehel ja põhikoha tööd ei tee. Lisatöö on kodus ja kuna ta ise haige ei ole, siis teeb selle lisatöö ära, seda maksab hoopis teine tööandja.

ei või, sest kuna haigushüvitis on kogu eelmise aasta tulu pealt, siis ei tohi haigushüvitisega sama aja eest saada mitte mingit töist tulu. tundub kohati ajuvaba, et nt jalaluumurruga ei saa sa oma laotööd teha, aga lisatööna tehtavat raamatupidamist ju saaks, aga kuna haigekassa süsteem ei võimalda niimoodi üksikisikupõhist lähenemist ja kontrolli, siis ei tohi haiguslehe ajal saada mitte kusagilt mingit töist tulu

oot-oot, pole võmalik, et see päris nii on.

mul on töövõtuleping ja ma ise otsustan ja reguleerin, millal tapselt ma selle töö ära teen – kuidas haigekassa saab väita, et ma tegin selle töö just sellel perioodil kui ma haigus/hoolduslehel olin? pole usutav, et ma ei tohi nüüd terve kuu eest tasu saada, kuna olin nädal aega hoolduslehel?

Keegi polegi seda väitnud, et nädal oled hoolduslehel ja kuu eest ei või tasu saada.

Seaduslikult ei või, tegelikult ei tõesta keegi taolise tööga ära, et kas tegid need asjad sel nädalal kui haige olid või järgmisel kolmel nädalal. Nagu öeldud – vahele siiski saab jääda kui teine töö on kuskil kollektiivis, allkirjastad asju vmt, et jääb kontrollitav märk maha, mil töö tehtud.

 

See oli mu arust eelmine aasta meedias ka, aga pole miskit teha. Kui tahta murtud jalaga ühes kohas haiguslehel olla siis seaduslikult võid sel perioodil teises kohas teha tööd vaid juhul kui haigusraha vastu ei võta. Nii on lubatud.

Mingisugused põhitöökoht (sellist mõistet pole) ja erinevad tööandjad ja ülesanded jne seaduslikult ei mängi mingit rolli.

Me räägimegi siin seaduslikust poolest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seaduslik pool seaduslikuks pooleks, aga vahele jääd sellise asjaga siiski vaid siis, kui keegi su peale kaebuse esitab.

ma ei räägi siin samas kohas samaaegselt töötamisest ja hoolduslehel olemisest vaid just sellest olukorrast, et sul on kaks töökohta ja ühest oled kuu jooksul nädal aega hoolduslehel.

Ükski normaalne inimene ei jäta siis oma kodust lisatööd tegemata ega istu hoolduslehel tasuta.

Hirmus on mõelda sellele, kui palju on meil selliseid mõttetult seaduses näpuga järge ajavaid inimesi. Lõppude lõpuks – kui ka keegi kaebab su peale, no maksad siis järgmisel aastal selle haigusraha tagasi ja kõik, vangi sind ei panda selle eest. Inimlikus plaanis vast ikka saate aru sellest, et see ei ole mingi kuritegu, teha haige lapsega kodus olles oma lisatööd edasi. Sest sa ju siis teedki mõlemat ja lepingud ning tööd on erinevad, samal ajal ei ole ka haige laps unaruses.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seaduslik pool seaduslikuks pooleks, aga vahele jääd sellise asjaga siiski vaid siis, kui keegi su peale kaebuse esitab.

ma ei räägi siin samas kohas samaaegselt töötamisest ja hoolduslehel olemisest vaid just sellest olukorrast, et sul on kaks töökohta ja ühest oled kuu jooksul nädal aega hoolduslehel.

Ükski normaalne inimene ei jäta siis oma kodust lisatööd tegemata ega istu hoolduslehel tasuta.

Hirmus on mõelda sellele, kui palju on meil selliseid mõttetult seaduses näpuga järge ajavaid inimesi. Lõppude lõpuks – kui ka keegi kaebab su peale, no maksad siis järgmisel aastal selle haigusraha tagasi ja kõik, vangi sind ei panda selle eest. Inimlikus plaanis vast ikka saate aru sellest, et see ei ole mingi kuritegu, teha haige lapsega kodus olles oma lisatööd edasi. Sest sa ju siis teedki mõlemat ja lepingud ning tööd on erinevad, samal ajal ei ole ka haige laps unaruses.

Otseloomulikult nii tehakse, aga seepärast tulebki seadust tunda, et osata ennast kaitsta – kitujaid on tihti palju.

Kasvõi see kuidas lasta arveid vormistada, et kellelegi ei räägi, kui on kontakttöö siis ei tasu öelda, et teises kohas haiguslehel vmt.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski normaalne inimene ei jäta siis oma kodust lisatööd tegemata ega istu hoolduslehel tasuta.

Hirmus on mõelda sellele, kui palju on meil selliseid mõttetult seaduses näpuga järge ajavaid inimesi. Lõppude lõpuks – kui ka keegi kaebab su peale, no maksad siis järgmisel aastal selle haigusraha tagasi ja kõik, vangi sind ei panda selle eest. Inimlikus plaanis vast ikka saate aru sellest, et see ei ole mingi kuritegu, teha haige lapsega kodus olles oma lisatööd edasi. Sest sa ju siis teedki mõlemat ja lepingud ning tööd on erinevad, samal ajal ei ole ka haige laps unaruses.

Ise ongi selles, et sa ei istu kodus tasuta – riik maksab selle eest hüvitist, et saa palka ei saa. Kui aga saad palka – siis ei ole õigust hüvitisele. Igati loogiline.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline asi on toonud kaasa ka kriminaalasja.

 Kelmuse toimepanemise süüdistuse sai ka Tael, kes on töötamise ajal esitanud haiguslehe ning saanud selle eest ka hüvitist.

https://pealinn.ee/2022/04/10/kohtunik-vavrenjuk-ja-tema-kaassuudistatavad-oma-suud-ei-tunnista

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline asi on toonud kaasa ka kriminaalasja.

Kelmuse toimepanemise süüdistuse sai ka Tael, kes on töötamise ajal esitanud haiguslehe ning saanud selle eest ka hüvitist.

https://pealinn.ee/2022/04/10/kohtunik-vavrenjuk-ja-tema-kaassuudistatavad-oma-suud-ei-tunnista

kas sa tead, et seal oli just analoogne situatsioon nagu teemaalgatuses?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

plaan on lubada osaline töötamine ka haiguslehe ajal, aga see on hetkel alles plaan.

https://sm.ee/uudised/ettepanek-tulevikus-voiks-ka-haiguslehe-ajal-osaliselt-tootada

hetkel on see keelatud http://www.vastused.ee/loe/sotsiaalne-turvalisus/ravikindlustus/16360/kas-kahes-kohas-tootades.html

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline asi on toonud kaasa ka kriminaalasja.

Kelmuse toimepanemise süüdistuse sai ka Tael, kes on töötamise ajal esitanud haiguslehe ning saanud selle eest ka hüvitist.

https://pealinn.ee/2022/04/10/kohtunik-vavrenjuk-ja-tema-kaassuudistatavad-oma-suud-ei-tunnista

kas sa tead, et seal oli just analoogne situatsioon nagu teemaalgatuses?

Ei tea, lihtsalt on selline võimalus, et kui võtad haigusraha ja töötasu – siis võib jamaks minna. Targem on hoiduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

plaan on lubada osaline töötamine ka haiguslehe ajal, aga see on hetkel alles plaan.

https://sm.ee/uudised/ettepanek-tulevikus-voiks-ka-haiguslehe-ajal-osaliselt-tootada

hetkel on see keelatud http://www.vastused.ee/loe/sotsiaalne-turvalisus/ravikindlustus/16360/kas-kahes-kohas-tootades.html

see teine link ei ole ju asjaga seotud – võs lepingu puhul ei ole tegemist tööandjaga.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

plaan on lubada osaline töötamine ka haiguslehe ajal, aga see on hetkel alles plaan.

https://sm.ee/uudised/ettepanek-tulevikus-voiks-ka-haiguslehe-ajal-osaliselt-tootada

hetkel on see keelatud http://www.vastused.ee/loe/sotsiaalne-turvalisus/ravikindlustus/16360/kas-kahes-kohas-tootades.html

see teine link ei ole ju asjaga seotud – võs lepingu puhul ei ole tegemist tööandjaga.

RaKS ei räägi tööandjatest, vaid sotsmaksuga maksuststavast tulust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene võibki samal ajal seal tööd edasi teha, kus murtud käeluu ei sega AGA ta ei tohi jah sel perioodil haigusraha siis saada selle töökoha eest, kus haiguslehel on.

Just, ühest töökohast võib saada haigusraha ja teisest töökohast töötasu, kui ühel töökohal saab töötada ja teisel ei saa. Ühest töökohast ei saa samal ajal saada nii töötasu kui võtta haiguslehte.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht, kui mul nii tööleping kui töövõtuleping