Esileht Tööelu, raha ja seadused. haigusleht lapsega

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: haigusleht lapsega

Postitas:

Kas pärast seda kui vanemahüvitis lõpeb (kuid ema tööle ei lähe)on võimalus lapse isal võtta lapse haiguse korral haiguslehte?
ja see ka tavapärases korras hüvitatud saada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah! Võtta saab ka vanaema, tädi või üldse suguvõsaväline isik, kes hooldab haiguse ajal last reaalselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lhp-l (või töötu) ema pole sunnismaine, ta võib asuda kuskil mujal, näiteks Eesti teises otsas või välismaal.

Lhp on seaduslik õigus olla töölt eemal töökoha säilitamisega. Ükski seadus ei sätesta, et peab olema 24/7 koos lapsega. Laps võib käia lasteaias või lastehoius. Ema võib olla sugulastel külas, puhkusereisil, õppimas…

Kui laps on terve, viib issi või vanaema ta lasteaeda. Kui on haige, jääb haiguslehele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pole siin tingimust, et ema ei või vh-d saada. Põhimõtteliselt võib ema saada vh ja samas ka tööl käia nt. Ning siis võib kindlasti keegi lapsega ka hoolduslehel olla.

Minu meelest võib ka siis, kui ema saab vh, olla isa lapsega hoolduslehel, kui selleks vajadus on. Vähemalt meie saime mõned aastad tagasi (ma ise tegelikut töötasin, aga mitteametlikult, laps ja mees olid haiged ja koos kodus, mees lapsega hoolduslehel).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. haigusleht lapsega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.