Esileht Lapse ootamine Haigusleht mõjutab mu vanemahüvitist?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Haigusleht mõjutab mu vanemahüvitist?

Postitas:
Kägu

Olen püüdnud siin küll arvutada ja otsida vanemahüvitise suurust, kuid loll nagu ma olen, mitte midagi aru ei saa.

Laps peaks sündima 2021 aasta Mai lõpus. Töötasin see aasta vaid septembri kuuni.Kuna tööandjal polnud kergemat tööd pakkuda siis jäin haiguslehele. Alates septembrist olen siis saanud vaid haigusrahasid mis on poole väiksemad kui mu palk oli. Palga suurus oli 900 kätte. Ilmselt peaksin saama vanemahüvitist vähem kui palk oli ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vanemahüvitis arvestatakse rasedusele eelnenud 12 kuu keskmise põhjal, seega ei mõjuta. Küll aga mõjutab see sinu sünnituspuhkuse rahasid, mis arvestatakse 2020 aasta põhjal.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.kalkulaator.ee/et/vanemahuvitise-kalkulaator

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas teil selle aasta puhkus on kasutatud täies ulatuses?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas teil selle aasta puhkus on kasutatud täies ulatuses?

Nädal jäi kasutamata. Kollektiivpuhkus samuti 2 nädalat aastalõpus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas emta.ee’s saab kuskilt ka kuu kaupa vaadata oma brutotulu? Vastasel juhul on see vanemahüvitise kalkulaator ju mõttetu, sest pakub vaid vaatamiseks tervet 2020 või 2019, mul aga vaja osad kuud ühest ja osad teisest aastast…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas emta.ee’s saab kuskilt ka kuu kaupa vaadata oma brutotulu? Vastasel juhul on see vanemahüvitise kalkulaator ju mõttetu, sest pakub vaid vaatamiseks tervet 2020 või 2019, mul aga vaja osad kuud ühest ja osad teisest aastast…

Muidugi saab. Logid emta-sse sisse–>vasakult registrid ja päringud–>minu sissetulekud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanemahüvitist ei mõjuta aga mõjutab nn dekreediraha sest see arvestatakse kogu aasta tulu alusel.

Haiguslehega pead jääma dekreeti 70p enne tähtaega, ei saa ise valida, millal jääd. Laps sünnib mais siis dekreeti jääd märtsis.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Lapse ootamine Haigusleht mõjutab mu vanemahüvitist?