Esileht Tööelu, raha ja seadused. haigusleht, puhkus ning siis dekreet?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: haigusleht, puhkus ning siis dekreet?

Postitas:

TA on juuni kuu lõpus, siiani arvasin, et lähen dekreeti kuu ennem, ehk siis töötan mai lõpuni ja siis. Nüüd aga on tekkinud oht enneaegseks sünnituseks ja olen haiguslehel, seda kui kaua veel ei tea, kuid nähtavasti terve aprilli. Alates 30.05 algaks mul muidu puhkus (võtta veel 2 nädalat). Peale seda soovisin tööle tagasi minna, kuid täna tööandjaga arutades arvasime, et arvestades hetke olukorda on trgem peale puhkust dekreeti jääda. Kuulsin kuskilt, et dekreedi aja eest on võimalik saada ca. 11 lisapuhkepäeva?

Kuidas oleks kõige targem toimida, olla rahulikult haiguslehel, siis peale seda puhata ning siis kui puhkus läbi dekreet? Või on mul õigus küsida puhkusele lisaks ka dekreedi eest saadavad päevad?

Oeh keeruline sai…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 22:02; 13.04 22:22; 14.04 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole olemas mingisugust LISAPUHKUST dekreedi eest.

Kui oled dekreedis, siis ju töötamise eest puhkust ei teeni sellel ajal, vaid teenid dekreedi ehk töövõimetuse aja eest. Kokkuvõttes ikka täpselt sama palju kui tööl käieski puhkust saaksid.

Mitu puhkusepäeva 2012 välja teenid?
Loe kokku mitu kalendripäeva (x) on dekreedi viimase päevani.

x/366 x 28 = väljateenitavate puhkusepäevade arv 2012

(366 – päeva arv aastas, 28 – põhipuhkuse kestus)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jeerum no mitte midagi ei saa aru:) Ühesõnaga hetkel on mul saada 14 päeva puhkust, selle ütles mulle raamatupidaja, kes arvutas välja päevad. 7 päeva kasutasin juba ära. Seda millal dekreet lõpeb ei tea, sest pole kindel millal see algab. See oleneb sellest kui kaua arst mind haigluslehel hoiab.

Selline küsimus ka, et kui olen haiguslehel, kas siis maksab Haigekasse kõikide päevade eest 70% (st. ka. L ja P) Kuskilt vanast teemast leidsin sellise jutu, aga äkki oli see hoopis hoolduslehe kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 22:02; 13.04 22:22; 14.04 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, Haigekassa maksab kõigi töövõimetuspäevade eest, ka L, P ja riigipühade eest.
Nii haigusehe, hoolduslehe kui sünnituslehe eest.

Millal on sinu sünnituse tähtaeg? Juuni lõpp.
Plaan minna dekreeti mai lõpus?
Seega kuskil mais pead puhkusele minema (vahetult enne dekreeti).

Seega kuna dekreet kestab 140 p e 4,6 k, lõpeb see oktoobris
ja
aasta 2012 puhkust võid julgelt võtta 9 kuu eest (jaanuar-september).

Kui sinu põhipuhkus on 28p, annab iga kuu (töötamist, puhkust, haiguslehte, dekreeti) 28:12=2,33 puhkusepäeva
st
2012.a
eest on saada
9 x 2,33= 20,97 st 21 puhkusepäeva
kui 7 käes(olid need ikka 2012 a eest?) siis jääb 14.

Seega tee puhkuseavaldus, puhka 14p enne dekreeti ja puhkuse alguseks lõpeta enne haigusleht,
või
ole rahulikult haiguslehel, mine dekreeti ja puhkus jäta hoopis pärast VH lõppu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kuidas plaanid minna 30.05 puhkusele 2n, kui sul on tähtaeg juuni lõpus. Pead ju 30p enne TA dekreeti minema, et rahades ei kaotaks. Puhkuse peaksid võtma enne seda.

Sul on praegu veel 1n aega selleni, kui tekib õigus rasedus- ja sünnituspuhkusele. Seega kui sul enneaegse sünnituse oht, siis arst võib nädala pärast öelda, et haiguslehte ta enam sulle ei anna ja annab dekreedilehe kohe kui 30n täis. Sel juhul ma soovitaks puhkuse kohe välja võtta ja siis alles dekreedilehe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru, kuidas plaanid minna 30.05 puhkusele 2n, kui sul on tähtaeg juuni lõpus. Pead ju 30p enne TA dekreeti minema, et rahades ei kaotaks. Puhkuse peaksid võtma enne seda.

Sul on praegu veel 1n aega selleni, kui tekib õigus rasedus- ja sünnituspuhkusele. Seega kui sul enneaegse sünnituse oht, siis arst võib nädala pärast öelda, et haiguslehte ta enam sulle ei anna ja annab dekreedilehe kohe kui 30n täis. Sel juhul ma soovitaks puhkuse kohe välja võtta ja siis alles dekreedilehe.[/tsitaat]

Mul sama seis. Haigusleht on kuni 30 nädalani ja siis kohe dek.puhkusele. Lootsin ise ka, et saan 30 päeva enne dek.puhkust haiguslehel olla, kuid ei. Puhkust ei saa ,kuna kohe raseduse algul kasutasin ära kõik oma päevad ära (jään isegi – , kuna tööandja andis terve 2012 aasta puhkuse ette) ´
ise loll, oleks saanud ju haiguslehel olla algul ja siis lõpus puhkust kasutada, aga…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

30.04 algab puhkus, kirjutasin valesti. Eeldavasti on arst mõislik inimene ja kui 30 nädalat täis saab ja säilitusravi läbi saan siiski puhkama minna…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 22:02; 13.04 22:22; 14.04 18:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. haigusleht, puhkus ning siis dekreet?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.