Esileht Lapse ootamine Haigusleht rasedana kui tööandja veel ei tea

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Haigusleht rasedana kui tööandja veel ei tea

Postitas:

Kui võtan rasedana arvel olles haiguslehe, aga tööandjat pole veel teavitanud, siis kuidas tasutakse haigusrahad? Kas tööandja saab teada, et olen rase?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaks ikka nägema, kui oled juba rasedana arvel, siis on ka haigusleht rasedale väljastatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedale on kõik arstid (jah, ka hambaarst, kirurg jne, rääkimata perearstist) kohustatud väljastama haiguslehe koodiga 19- haigestumine või vigastus raseduse ajal.

See, kas sa rasedusest oled juba tööandjat teavitanud või ei, see ei muuda midagi. Oluline on, et lehe alustanud arst on rasedusest teavitatud.

Selle lehe eripära on, et Haigekassa maksab hüvitist haigestumise 2. päevast, hüvitise määr 70%. St ei ole esimesed 3p tasuta ja siis ei maksa tööandja 4.-8. päev nagu tavahaiguslehte.

Seega kui tööandja sinu lehe kinnitab, siis nähes koodi 19 saab ta tõesti teada, et oled rase.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 14:10; 30.08 14:33; 30.08 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole perearstile eraldi öelnud, et rase olen ja haiguslehel ka selle kohta märget polnud. Kõht oli juba päris suur ja eeldasin, et nad ise seal märkavad ja teavad, kui arvel olen, aga sain sõimata, et tuleb ikka öelda. Tööandja ise käis mind teavitamas, et haiguslehele ei ole märget tehtud ja peaksin ühendust võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen segaduses, meil on tavaolukorras nii: Tööandja maksab töötajale hüvitist haigestumise või vigastuse kolmanda kuni kaheksanda kalendripäeva eest 100% töötaja keskmisest töötasust.
Mina olin haiguslehel 12 päeva, haigekassast olen saanud mingi summa, mis tundub mulle kuidagi väike, ise eeldan, et palgapäeval ehk septembri algul saan oma augusti haigushüvitise veel ka tööandja poolt. Nüüd loen, et rasedana haiguslehel olles maksab ainult haigekassa 70% ja kõik või? Siis pole ju üldse mõtet haiguslehele jäädagi kui vähegi võimalik, ise tegin veel haiglas olles töödki edasi hädapärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ikka ise pead igale arstile kindlasti ütlema, et oled rase. Arst ei pea kehakuju või kaalu järgi oletama ja ega see eriti raseduse alguses polegi ju visuaalselt võimalik rasedust tuvastada.

Mitte vaid haiguslehe jaoks aga ka ravi puhul (teatud ravi, ravimid jne ei pruugi rasedale sobida).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 14:10; 30.08 14:33; 30.08 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen segaduses, meil on tavaolukorras nii: Tööandja maksab töötajale hüvitist haigestumise või vigastuse kolmanda kuni kaheksanda kalendripäeva eest 100% töötaja keskmisest töötasust.

Siis on teil erandolukord ja väga lahke tööandja.
Sina seega kaotad, kui leht on vormistatud rasedale, mitte nn tavaline haigestumine (kood 1)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 14:10; 30.08 14:33; 30.08 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen segaduses, meil on tavaolukorras nii: Tööandja maksab töötajale hüvitist haigestumise või vigastuse kolmanda kuni kaheksanda kalendripäeva eest 100% töötaja keskmisest töötasust.

Mina olin haiguslehel 12 päeva, haigekassast olen saanud mingi summa, mis tundub mulle kuidagi väike, ise eeldan, et palgapäeval ehk septembri algul saan oma augusti haigushüvitise veel ka tööandja poolt. Nüüd loen, et rasedana haiguslehel olles maksab ainult haigekassa 70% ja kõik või? Siis pole ju üldse mõtet haiguslehele jäädagi kui vähegi võimalik, ise tegin veel haiglas olles töödki edasi hädapärast.

Haigekassa maksab 9-12 päeva eest, ehk 4 päeva su eelmise kalendriaasta keskmisest päevatasust 70% -tulumaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassa maksab 9-12 päeva eest, ehk 4 päeva su eelmise kalendriaasta keskmisest päevatasust 70% -tulumaks.

Ei ole nii, kui haigestub rase. Siis maksab HK alates 2. päevast.

https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/toovoimetushuvitised

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Haigusleht rasedana kui tööandja veel ei tea