Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht raseduse alguses, hüvitis?

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Haigusleht raseduse alguses, hüvitis?

Postitas:
Kägu

Palun abi asjatundjatelt. Nimelt jäin haiguslehele seoses rasedusega, alguse iiveldus. Haigekassa kodulehelt sain aru, et sellisel juhul maksab haigekassa 70% hüvitist. Kahjuks ei saa ma nüüd täpselt aru – kas tööandja maksab sis 30% või kuidas see maksmine käib? Mure on selles, et kas järgmine palgapäev saan siis palju vähem tasu kui muidu? Kuidas neid päevi arvestatakse?
Ette tänades asjalike vastuste eest!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Haigusleht raseduse alguses, hüvitis?

Ei, see 30% tuleb sul oma kuludesse kanda, seda ei hüvita keegi.

Kui haigusleht on \”haigestumine raseduse ajal\” tüüpi, siis esimese päeva eest ei maksta midagi ja edasi maksab HK 70% aasta 2011 keskmisest päevapalgast päevas.

Tööandjalt loomulikult haiguslehel oldud päevade eest mingit tasu ei saa. St kuupalgast saad proportsionaalselt töötatud päevadele (või tundide, kui tunniarvestus) osa kätte.

Seda ka, et palgapäeval saad ainult tööandja palga. HK maksab hüvitise eraldi. Pärast tervenemist viid arstilt saadud haiguslehe tööandjale (vaata ka lehele kõige alusemised väljad pead ise täitma). Tööandja täidab sealt temale kohustusliku osa ja saadab edasi HK (seaduse järgi kohustus saada 7p jooksul). Seaduse järgi on HK õigus maksta 30p jooksul pärast lehe HK-sse laekumist. Seega makse saamine võib venida, aga enamasti saab u 10-14p jooksul pärast lehe HK-sse laekumist raha sulle arvele.

Juhin tähelepanu veel sellele, et haigusraha makstakse kalendripäeva ees. Samuti eelmise aasta sissetulek jagatakse kalendripäevade arvuga (365). Seega kui oled haiguslehel nt E-R, siis saad vähem raha, kui siis kui oled E-P. Samas kui sul pole nädalavahetusel tööpäevad, siis üldiselt lõpetatakse leht enamasti R, L-P sisse ei jääta.

0
0
Please wait...

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Haigusleht raseduse alguses, hüvitis?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.