Esileht Ajaviite- ja muud jutud Häirivad/ärritavad (pisi)asjad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 146 )

Teema: Häirivad/ärritavad (pisi)asjad

Postitas:
Kägu

Väljaelamisteema.

Millised on sellised (pisi)asjad, mis teid häirivad/ärritavad (pet peeve)?

Mind näiteks ärritab, kui keegi luristades suppi sööb.

See, kui kellelgi kuskil avalikus kohas telefon heliseb, mõnikord helin läheneb järk-järgult aina valjemaks ja inimene kobab pikalt mööda taskuid, enne kui telefoni lõpuks üle leiab.

See, kui seistakse täpselt keset mingit kitsast kohta, ise edasi ei liiguta ja teisi ka mööda ei lasta.

+29
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soovitan otsida abi, kui mingi pisiasi nii närvi ajab, et sellest kohe Perekooli teema peab tegema.

+4
-56
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soovitan otsida abi, kui mingi pisiasi nii närvi ajab, et sellest kohe Perekooli teema peab tegema

Sellised inimesed ajavad närvi nagu tsiteeritud kirjutaja.

+51
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mind ärritab  kui inimesed keskenduvad ebaolulisele – näiteks, selle asemel, et söögilauas meeldivalt vestelda, pigem vaikivad piinlikult ja jälgivad kuidas täpselt keegi teine sööb.

See ka häirib, kui inimesed troppis seisavad ja teisi mööda ei lase või ei oska eskalaatoril paremal pool seista ja teisi liikuvaid inimesi mööda lubada.

+31
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind häirib, kui inimene on poes ja piiiiikalt-piiiiikalt lobiseb telefoniga ja ikka nii, et kogu pood kuuleb. Eriti sellised keskealised nahkportfelliga ja villamantliga daamid, kes siis seal kapsariiuli kõrval mingeid äriasju ajavad. Ma lähen sellest täiega närvi, kuigi see mind otseselt ei puuduta. Tahaks neile öelda, et ‘jääge ükskord vait, minge autosse ja plädisege seal edasi’.

Närvid läbi, mis teha.

+18
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaks S.Reegi kehastatud tegelaskuju moodi vastata (Mrs Savage): ma vihkan maailmas kõike- tolmu tänavatel, selgatrügijaid kassasabas, üleolevaid pilke, haukuvaid koeri, ärasõitvaid busse, karjuvaid lapsi, ninanokkimist, ümmargust juttu, … mõni päev on kohe selline. Teisel päeval on ümber soe heleroheline mull, mis ei lase välismaailmast mitte midagi sisse.

+26
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõnad – pannukad, võikud, tõuks. Kui käänatakse sõnu omamoodi – Sõidan homme Eesti… Õuna ragistavad inimesed. Matsutajad ja luristajad. Inimesed, kes otsa ei vaata. Inimesed, kes söövad maaliini bussis või rongis. Krõbistavad ja nn haisutavad oma toiduga su kõrval.

+17
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kanaõrre pildid instagramis.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ennast maailma valitsejateks pidavad perekoolikad. Need kes usuvad, et nendel on ainuõigus öelda kes ja mille kohta võib teemat algatada. See hull ka kes kraaksatab: see on film/raamat/seriaal! siis kui teised on juba pikalt sellest arutlenud.

+12
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Inimesed kes enda arvates jube diibid ja siis loed, tõuksid, võikud, pannukad, jalkad, jne.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

mõtlesin, et ei kirjuta midagi, sest üks asi ainult tuli meelde. kui inimesed ei nuuska nina vaid luristavad pidevalt sellega. aga avasin ühte teise teema ning seal räägiti 70 eurisest proovist. jälk! kas euro on raske öelda? ma saan aru, kui see oleks lühem sõna, kui euro, aga täpselt sama pikk on ju. lisaks äärmiselt rõve. kõnekeeles on ka vastik kuulda, kui räägitakse, et kampsun maksis ainult kümme euri vms.

+12
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen väga müratundlik ja kui stressitase on kõrgem, võivad igasugused asjad häirida. Nt kui tänaval kõnnib pikalt järel mõni naine, kes ei oska hästi kontsadel kõndida ja pidevalt “kraabib” tänavapinda. Kui kellelgi on suur võtmekimp riputatud vööle või hoiab seda mitte pihus, vaid käes, nii et see igal sammul koliseb. Kui olen sunnitud pealt kuulma kellegi lõputuid telefonikõnesid, kus inimene lihtsalt muliseb tühjast-tähjast, ning eriti veel, kui tal on ebameeldiv hääl või kõnemaneer. Üldiselt inimesed, kes ei oska või ei taha üldse teistega arvestada. Nt kui poes on niigi mingi kitsam koht ja keegi “pargib” end mõne riiuli ette seisma nii, et hoiab ühel pool korvi käevangus ja teine käsi on puusas, kuigi võiks poole vähem ruumi võtta, nii et teised saaksid ka asjadele ligi.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan otsida abi, kui mingi pisiasi nii närvi ajab, et sellest kohe Perekooli teema peab tegema

Sellised inimesed ajavad närvi nagu tsiteeritud kirjutaja.

Mind häirivad kaaa kõik inimesed, keda alati midagi häirib teiste juures, ilm pole kunagi hea, alati teeb keegi midagi, mis teeb nende olemise halvemaks, paremaks haruharva 🤭

Ja häirib, et sellised keelduvad kategooriliselt peeglisse vaatama ja on nii raudselt veendunud, et neil küll mitte midagi viga pole.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõnad – pannukad, võikud, tõuks. Kui käänatakse sõnu omamoodi – Sõidan homme Eesti… Õuna ragistavad inimesed. Matsutajad ja luristajad. Inimesed, kes otsa ei vaata. Inimesed, kes söövad maaliini bussis või rongis. Krõbistavad ja nn haisutavad oma toiduga su kõrval.

Sa vajaksid vist küll abi kui nii paljud asjad häirivad. Muide, kes otsa ei vaata on tavaliselt autistlike joontega, nad ei vaata kellelegi otsa nii et ära võta isiklikult.
Mind häirivad inimesed keda kõik häirib ja kes sellest kõva häälega alati ka teada annavad. Kõik muu suudan tähelepanuta jätta, kui häirib liiga palju, astun lihtsalt eemale ja kõik. Mu vaimne tervis on mu jaoks liiga tähtis, et pisiasjade pärast endast välja minna (olen ka viimaste aastate jooksul elult kõvasti räsida saanud)

+13
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enam-vähem ainsad pisiasjad, mis mind alati häirivad, ongi söömise hääled – matsutamine, luristamine, krõmpsutamine jms., ka need, mida tegelikult kuidagi vältida ei annagi. See on misofoonia, mul õnneks kergemal kujul (st päris kallale pole läinud kellelegi, kes häälekalt sööb, aga stressitase tõuseb lakke küll).

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kergliiklusteel lükkavad lapsevankrit kaks kõrvuti jalutavat inimest, kellest mööda ei mahu.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas süüa siis õuna nii, et ühtegi heli ei tekiks?

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind häirivad kaaa kõik inimesed, keda alati midagi häirib teiste juures, ilm pole kunagi hea, alati teeb keegi midagi, mis teeb nende olemise halvemaks, paremaks haruharva 🤭

Mind ilmateemad ei ärrita, küll aga need kes ilmateemade keelamisele/laitmisele viskuvad. Mida teeme? Ärritume koos või järgemööda?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ärritavad ülemõtlejad, kes iga liigutust peavad viimseni analüüsima ja üldse kõike teadma. Oleks nad siis päriselt detektiivid, aga ei. Kirjutasin tuttavale hilinenud õnnesoovid fb. Ta vastas mulle, et ta oli muudkui juurelnud, et kas ta oli midagi valesti teinud, et ma varem ei kirjutanud ja meenutas, kas tema ikka mulle kirjutas eelmisel aastal, sest äkki ma sellepärast ei kirjutanud õigel päeval…Fakt on see, et ma lihtsalt ei käinud enne fb ja tema sünnipäev mul peas ei olnud. Kõige taga ei ole vaja mingit tonti näha.
Eile kuulsin rõdul istudes, kuidas kaks naabritädi arutasid, miks ma tulin töölt 2 tundi varem koju – äkki lasti lahti, äkki koroonas, lapsed koroonas jne. Tegelikult olin ma terve hommiku kodukontoris ja käisin vaid tund aega poes ära. Nemad nägid mind vaid tulemas. Otse keegi minult ei uurinud.

+38
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naised, kellel on üle õla pisike käekotike ja siis ülejäänud tavaar, mis sinna ei mahu, kilekotiga käe otsas. Eriti näen sellist pilti hommikuti, kui kilekotis on karbikesed lõunasöögiga. No nii häirib, on ju olemas ka riidest kotid, mida võiks kasutada või osta suurem käekott.

+11
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naised, kellel on üle õla pisike käekotike ja siis ülejäänud tavaar, mis sinna ei mahu, kilekotiga käe otsas. Eriti näen sellist pilti hommikuti, kui kilekotis on karbikesed lõunasöögiga. No nii häirib, on ju olemas ka riidest kotid, mida võiks kasutada või osta suurem käekott.

🙂 kas tõepoolest härib kedagi, milliste kottidega teine ringi käib? Mina näiteks ei vaevu üldse pikalt mõtlemagi, mis koti ma kaasa võtan, peaasi, et asju kannab. Kelle asi see on, milliste kottidega ma ringi liigun, eriti kui mind ennast see absoluutselt ei huvita? Koti funktsioon on asju sees hoida.

+24
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Heh, ma olen selline. 😀 Aga ma veel hullem – ma ei kasuta isegi kilekotti, vaid hoian oma lõunakarpi ja termost niisama käes, kuigi mul on ka riidest kott üleõlakotis olemas, aga selle võtan välja alles siis, kui peale tööd poest läbi lähen. Rohkem kui üks inimene on mulle öelnud, et lahtiselt oma asju vedada on kole/näotu/ebapraktiline/ebaviisakas. Minu jaoks on just praktiline ja mugav niimoodi.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kilekott on nt vihmaga praktilisem, kui korraks nt on vaja maha panna kotti. Võib-olla ta ei usalda ka oma karpi ja kardab, et midagi imbub sealt välja ja rikub käekoti voodri ära?

Mind muidu häirivad ka paljud siin juba mainitud asjad: vaikses ruumis krõmpsuvate asjade söömine, võtmetega kõlistamine, kitsas kohas uimerdamine või ees seismine, seetõttu mind ka häirib, et mõnes poes on need vahekäigud nii kitsad, inimene ju tahab ka vahel kaupa uurida, aga ei saagi ju, kui järgmine on tagant tulemas ja ruumi möödumiseks polegi jäetud. Lisaks mind häirivad inimesed, kes kõrvaklappideta ühistranspordis muusikat kuulavad võivideoid vaatavad või mänge mängivad, nii et need helid on ka teistele kuulda, või jätavad klahvid piiksuma ja siis muudkui klõbistavad sõnumeid saata vms. Eks ma ole ka närviline inimene, aga mis ma parata saan, ei meeldi mulle need asjad ja kui on võimalik eemalduda sellisest olukorrast, siis teengi seda.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on mõnus maakodu, kus suviti aeg-ajalt ka ööbima jäävaid külalisi käib. Külalised mind muidu ei häiri, aga ärritavad heatujuliselt pealetükkivad inimesed enne hommikusööki – mornid ja vaikivad (nagu ma ise) mitte. Ärkan seega võimalikult vara, et jõuda enne külalisi rahus toibuda, vaikselt kohvi juua ja süüa. Ma ei taha mõjuda ebaviisakana, olen muidu rõõmsameelne ja lahke inimene, aga hommikuti mingit loba ja sädinat lihtsalt üldse ei kannata.

Samuti ärritavad mind kroonilised hilinejad ja sahmerdajad, st muidu ei ärrita, aga kui pean nende rütmist sõltuma, nt et oleme kokku leppinud koos kuhugi minna ja siis pean nende järel lõpmatult oooooooootama. Lõpuks jookseme teatrisse 3 minutit enne etenduse algust või jääme vajalikust bussist maha või jõuame külla tund aega hiljem, kui kutsutud oli. Piinlik ja närvikulukas.

Või näiteks kuskil poes koos toitu ostes: ma mõtlen, mida vaja on, kõnnin riiuli juurest riiuli juurde, maksan, lahkun poest. Need sahmerdajad aga kolistavad vaimustunult igas riiulivahes, proovivad mingeid suvalisi riideid selga, mida nad osta ei plaani, sätitavad peegli ees ninale päikeseprille või pähe kübaraid, käpivad läbi kõik juustupakid ja uued grilltooted, et lõpuks kärru panna ikka seesama värk, mida nad viimased 10 a ostnud on; vahepeal nad veel helistavad poest kellelegi, siis avastavad, et rahakott jäi autosse jne jne jne. Neil läheb tavaliste asjade ostuks vabalt tund või kauemgi. Tüütu!

+22
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks mind häirivad inimesed, kes kõrvaklappideta ühistranspordis muusikat kuulavad

Igati mõistetav, et matslikkus häirib.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mõtlesin, et ei kirjuta midagi, sest üks asi ainult tuli meelde. kui inimesed ei nuuska nina vaid luristavad pidevalt sellega. aga avasin ühte teise teema ning seal räägiti 70 eurisest proovist. jälk! kas euro on raske öelda? ma saan aru, kui see oleks lühem sõna, kui euro, aga täpselt sama pikk on ju. lisaks äärmiselt rõve. kõnekeeles on ka vastik kuulda, kui räägitakse, et kampsun maksis ainult kümme euri vms.

Eur on rahaühiku lühend nagu sek või fim või dem või eek.

+5
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kanaõrre pildid instagramis.

Mis see olema peaks, pole ise näinud 😀 Rõõmsate kanade kampaania, vabapidamine jne?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on mõnus maakodu, kus suviti aeg-ajalt ka ööbima jäävaid külalisi käib. Külalised mind muidu ei häiri, aga ärritavad heatujuliselt pealetükkivad inimesed enne hommikusööki – mornid ja vaikivad (nagu ma ise) mitte. Ärkan seega võimalikult vara, et jõuda enne külalisi rahus toibuda, vaikselt kohvi juua ja süüa. Ma ei taha mõjuda ebaviisakana, olen muidu rõõmsameelne ja lahke inimene, aga hommikuti mingit loba ja sädinat lihtsalt üldse ei kannata.

Samuti ärritavad mind kroonilised hilinejad ja sahmerdajad, st muidu ei ärrita, aga kui pean nende rütmist sõltuma, nt et oleme kokku leppinud koos kuhugi minna ja siis pean nende järel lõpmatult oooooooootama. Lõpuks jookseme teatrisse 3 minutit enne etenduse algust või jääme vajalikust bussist maha või jõuame külla tund aega hiljem, kui kutsutud oli. Piinlik ja närvikulukas.

Või näiteks kuskil poes koos toitu ostes: ma mõtlen, mida vaja on, kõnnin riiuli juurest riiuli juurde, maksan, lahkun poest. Need sahmerdajad aga kolistavad vaimustunult igas riiulivahes, proovivad mingeid suvalisi riideid selga, mida nad osta ei plaani, sätitavad peegli ees ninale päikeseprille või pähe kübaraid, käpivad läbi kõik juustupakid ja uued grilltooted, et lõpuks kärru panna ikka seesama värk, mida nad viimased 10 a ostnud on; vahepeal nad veel helistavad poest kellelegi, siis avastavad, et rahakott jäi autosse jne jne jne. Neil läheb tavaliste asjade ostuks vabalt tund või kauemgi. Tüütu!

Ja lõpuks postitavad instasse ja fb et näe ” tüüpiline …”  et igale poole jäävad hiljaks, eksivad ära, jne. No nagu image kohe.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas süüa siis õuna nii, et ühtegi heli ei tekiks?

Oma kodus

+3
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind häirib see, et ma endiselt raha pärast täiskohaga tööl pean käima. Teiste inimeste tegemisestest on mul täiesti suva.

+16
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 146 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Häirivad/ärritavad (pisi)asjad