Esileht Pereelu ja suhted Haisev suu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Haisev suu

Postitas:

Mida ette võtta inimestega, kes oma haisva hingeõhuga keskkonda reostavad?

Kuidas seda neile öelda,  nii et neid ei solvaks?

+5
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Teata keskkonnainspektsiooni.

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahulikult ja mõistavalt: “Vabandust, ma saan aru, et sa ise ei tunne, kuid su suust tuleb ebameeldivat lõhna.”

Inimene ise ei saa aru sellest ja pigem on see positiivne.
Sama, kui öelda näiteks, et sul on põsk must.

Mina arvan nii.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi olla, et inimene seda ise ei tea. Võib-olla teabki ja on ise ka õnnetu, et ükski hügieenivõte ei aita. Enamasti on põhjus lagunevates hammastes või maos.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see on piinlik mõlemale. Mina pakun vahel sellises olukorras nätsu inimesele.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see on piinlik mõlemale. Mina pakun vahel sellises olukorras nätsu inimesele.

Ma ei julgeks ka otse öelda. Üritaksin taanduda ja distantsi hoida või siis pakuks nätsu, pastilli.

Kahjuks on korra olnud nii, et pakkusin niisama viisakusest nätsu (sest ise hakkasin närima just) teisele ja ta jäi kuidagi ebalema ja mõtlema. Tundus, et pidas seda vihjeks, et tal on hingeõhuga probleeme, kuigi ma seda üldse nii ei mõelnud 🙂 Mul lihtsalt komme võimalusel pärast söömist nätsu närida.

Kui ise hommikul ärkan või päevasel ajal liiga kaua söömata-joomata olen, siis tunnen küll tugevalt, kui mul suus halb maitse/lõhn on. Raske uskuda, et need väga tugeva halitoosiga inimesed seda ise üldse ei tunne.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 15:23; 17.10 15:27; 17.10 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ette võtta inimestega, kes oma haisva hingeõhuga keskkonda reostavad?

Kas sa oled see tädi, kes tunnistas, et mehega 15a koos ja suudelda ei saa, sest haiseb?
Siis nii ütledki, väga sõbralikult, et kuule Pets, sul tuleb suust haisu ja ma ei soovi seda rohkem kannatada. JAAA siis võtadki oma Petsikese käekõrvale ja hakkate välja selgitama, mis seal täpselt haiseb või milles probleem. (mida seal solvuda on, kui sa tema tervise pärast muret tunned?)

Pigem ikka magu, aga sellega osatakse tänapäeval juba midagi teha. Seega, kui Petsikene käib tööl ja maksab makse, siis ehk saab isegi abi.
Hammaste puhul ei saa tasuta abi, aga noh, need on lihtsalt remonditavad. Ükshaaval, nimelt.

See sinu teemas sõna “inimeSTEGA” – ei vasta päris tõele. Neid inimesi ei ole sul tutvusringkonnas siiski nii palju. No, ok, mingi paar tk.
Pakun, et tavalisi joodikuid on rohkem.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 15:24; 17.10 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole, see on see tädi, kes kohutavate suudlejate teemas väitis, et abielumehed on kohutavad suudlejad. Ja oli häiritud, et tema teema “kaaperdati” halva hingeõhu juttudega ja siis tegi eraldi teema.

Tõenäoliselt on halb hingeõhk ikkagi hammastest, igemetest jms mitte maost. Pole see maorprobleemi tõttu halb hingeõhk nüüd nii levinud. Mul on ka maoprobleemid, aga pole aru saanud, et see kuidagi hingeõhku mõjutaks. Halb hingeõhk tuleb igemetest, suus olevatest bakteritest, hammastest, põletikest hammastes. Need korda teha, peaks kaduma. 15a parandamata hammastega olla on ikka karm…

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 15:23; 17.10 15:27; 17.10 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt on halb hingeõhk ikkagi hammastest, igemetest jms mitte maost. Pole see maorprobleemi tõttu halb hingeõhk nüüd nii levinud. Mul on ka maoprobleemid, aga pole aru saanud, et see kuidagi hingeõhku mõjutaks. Halb hingeõhk tuleb igemetest, suus olevatest bakteritest, hammastest, põletikest hammastes. Need korda teha, peaks kaduma. 15a parandamata hammastega olla on ikka karm…

minu täisealisel lapsel on olnud halva hingeõhuga probleeme aeg-ajalt juba teismeeast saati. kõik hambad on alati aegsasti parandatud (üksik väike auk paari aasta jooksul), samuti käidud arstide juures, kõik uuringud tehtud ja arstki kehitab õlgu.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me saime juba kohutavate suudlejate teemast aru, et su mehe suu haiseb. Ei pidanud selleks uut teemat tegema.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise seda ikka ei tunne eriti. Mõni harjub oma muude haisudega ju ka ära, teistel jooksevad silmad vett, aga suuhaisu tunneb ise veel eriti halvasti. Vähemalt mina küll üldse ei taju seda, kuigi nt vahel isegi tean, et suu kindlasti haiseb, pärast oksendamist või hommikul ärgates, eriti kui olen veel vahel harva nii magama jäänud, et hambad jäid pesemata- nüüd ma kõlan nagu mingi alkohoolik, aga mis seal ikka, tegelikult need on enamasti erinevad olukorrad olnud. Nii et loota, et inimene seda kuidagi ise taipab, on ilmselt asjatu vaev. Ja osa võib-olla ka kahtlustavad seda, aga ei oska suurt midagi peale hakata, kogu aeg ju ka kuristada ei saa või pastille imeda ja võibolla on neile ka sattunud need õlakehitajad arstid. Katkisi hambaid muidugi võiks ka muudel põhjustel ravida, aga see on jälle kallivõitu, eriti kui juba on oma rumalusest olukord halba seisu lastud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt on halb hingeõhk ikkagi hammastest, igemetest jms mitte maost. Pole see maorprobleemi tõttu halb hingeõhk nüüd nii levinud. Mul on ka maoprobleemid, aga pole aru saanud, et see kuidagi hingeõhku mõjutaks.

Tõenäoliselt oled sa väga eluvõõras.
Sest katkised hambad absoluutselt ei pea tähendama haisvaid hambaid. Võivad, aga ei pea.
Ja kui need katkised ära pesta, siis mingi aeg on ju rahu. (magu haiseb edasi). Need saab ka eemaldada ja proteesiga asendada, samuti ok.

Ja see sinu maoprobleem ei tähenda seda, et su magu oleks vabalt välismaailmaga ühendatud. Seal on keeruline klapisüsteem vahel ja see on sul järelikult väga korras.
Selle hasva mao haiguse nimi on hoopis refluks, loe: https://ecosh.ee/refluks/. Kui sul refluksi ei ole, siis ongi ok.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 15:24; 17.10 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaksin lahendust sellele. Minu ühel lapsel on halb hingeõhk, jälgin hammastepesu, er peseks pikalt ja piisavalt. Hambad on täiesti korras. Nohu korral haiseb hullemini, aga haiseb ka siis, kui nohu ei ole. Näts aitab vaid hetkeks, st. Varjutab korraks haisu.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurige igemeid. Muide iga hambaarst ei oskagi seda diagnoosida.  Soovitan reklaami tegemata parodontiidile spetsialiseerunud arsti külastada

 

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Halb hingeõhk on enamasti (mitte alati, loomulikult) tingitud suuõõne probleemidest või mandlitest. Maoprobleemid ja refluks (ei ole üks ja sama asi) võivad seda põhjustada, aga mitte kuigi sageli. Pigem on põhjus katkistes hammastes, igemehaigustes, isegi tonsilliidis.
Ja lisaks suur halva hingeõhu põhjustaja- bakterid keelepäral. Ka keelt tasuks hambaid harjates õrnalt puhastada, rääkimata hammaste niiditamisest. Kõlab natuke vastikult, aga proovige peale keele harjamist, eriti keelepära harjamist, hambaharja nuusutada. Kas on sama suust tulev lõhn??

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see sinu maoprobleem ei tähenda seda, et su magu oleks vabalt välismaailmaga ühendatud. Seal on keeruline klapisüsteem vahel ja see on sul järelikult väga korras.
Selle hasva mao haiguse nimi on hoopis refluks, loe: https://ecosh.ee/refluks/. Kui sul refluksi ei ole, siis ongi ok.

Just nimelt on mul refluks, mis on tingitud klapiprobleemist. Aga selle tõttu halba lõhna või maitset ei esine. Töökaaslased, kellel on halb hingeõhk, neil minu andmetel mingeid maoprobleeme pole.Halba maitset seostan otseselt hammaste ning igemetega. Kui kuskil hambas auk, eriti tarkusehammastes, siis tekib see probleem, et hommikuks ebameeldiv. Kui hambad korda saab, kaob probleem ära. Lisaks kui öösel suu lahti magada, siis võib kindel olla, et halb maitse hommikuks suus, kuna niimoodi suu kuivab ja see soodustab bakterite levikut.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 15:23; 17.10 15:27; 17.10 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Logisin sisse, et selles teises teemas soovitada, aga kae, juba uus teema.

Igatahes, kellel mure halva hingeõhuga- ostke Zendiumi nimeline hambapasta (vähemalt Prismast peaks saama, sisaldab sülje koostist mõjutavaid ensüüme, munaallergikutele ei sobi) , sobiv vahatatud hambaniit, keelekaabits ja ToothGuide või Rela imemistablette. (Pole kindel, kas viimaseid Eestis müüakse, aga Soomest saab ja vastavad tooted sobivad ka ehk suu ning hammaste heaoluks mõeldud piimhappebaktereid sisaldavad imemistabletid) Võib teha nädalase kuuri kloorheksidiini sisaldava suuveega ja peale seda hakata kasutama kuivale suule mõeldud suuvett, Biotene, BioExtra või muud vastavat.

Eksil on, ühel lapsel on ja ise sain koos implantaatide ja kuiva suuga halva hingeõhu. Loodetavasti Zendium ei kao müügilt!

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui piisavalt sülge ei eritu, võib see samuti lehka põhjustada – ilma piisava süljeta jäävad bakterid suhu. Selle jaoks on spets suuvesi, pastillid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti 3 varianti ongi. Hambad, magu ja mädased mandlid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka ninaprobleemidega kaasneb hais kui põsekoobastes või ninaneelus mingi pikemaajalisem häda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanust kuuekümne ringis, minul on põhjuseks mandlid. Nina-kõrva-kurguarstil käidud, operatsiooniks pole piisavalt põhjust. Üle päeva püüan mandlikorke, midagi ikka jääb ja sealt see hais tulebki.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain enda suuhaisule abi Therabreathi toodetest. Listerin ega ka muud eestis müüdavad tooted mitte mingit tulemust ei andnud. kui, siis ainult tunniks-paariks, kuid kui neid tooteid kasutada nii hommikul kui ka õhtul, siis on probleem kadunud.Hommikul ärgates on värske maitse/lõhn suus ja hommikul uuesti seda kasutades püsib see värskus terve päeva. Seda räägib ka naine kõrval kes ei pea enam autos hinge kinni hoidma 🙂  Ise vaevlesin selle probleemiga aastaid ja aastaid, kuid mitte miski ei aidanud kuniks leidsin need tooted. Ise olen rahul ja julgen ka teistele soovitada!

Eestis saab osta tooteid Osta.ee internetikaubamajast.

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

No kuna lugesin ka suudlejate teemat, siis tean, et konkreetne asi on ärgitatud sellest, kas naine on süüdi, kui ta mehe suu haiseb 😀 St süüdi siis selle tõttu, et ta mehel ei ütle, vaid 15 aastat on suudlemist vältinud 😀

Tegelikult on kurb, kui elukaaslased ei suuda sellist asja üksteisele öelda. Kui suuhügieeniga on probleeme, tuleks seda ikka öelda – või lõpetas mees üleöö hoolitsemise? Kui aga suuhügieen tundub olevat korras – ja “korras” all ei pea ma silmas piinlikku steriilsust suus, et iga päev 3x hambapesu+niit+suuvedelik ja jumal-teab, mida veel võib teha nende hammastega 😀 Vaid ütleme, et ikka 2x päevas peseb hambaid ja kord aastas ka hambaarstil kontrollis. siis sellisel juhul tuleks kahtlustada mingit muud terviseprobleemi ja kohe kindlasti peaks ütlema seda – kallis, sul viimasel ajal hingeõhk haiseb natuke ebameeldivalt, äkki peaksid arsti juures käima, see võib viidata mingile sisemisele terviseprobleemile.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesemata hambad ei haise, haisevad toidujäänused igemete ja hammaste vahel (igaühel sinna ei kogune),  kõige hullem hais on aga hambamädal ehk mädasel põletikul.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, põskkoopaprobleemiga võib ka tulla suust paha lõhna. Röga valgub kurku.. Minul näiteks on selle tõttu ära kadunud lõhnataju ja ma ei tunne paha lõhna. Lapsed vahest mainivad ja kuna tean, et mul see probleem hetkel on, siis jälgin lihtsalt tihedamalt suuhügieeni. Aga kui inimene ei tea, siis ongi tulemus teemaalgataja pahameel..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehel ka probleemid, haisva suuga. Teda see ei häiri. Aga tervet peret häirib. Pole lihtsalt võimalik isegi ühes toas viibida, kui inimene nii jubedalt haiseb. Isegi siis kui suu kinni hoiab. Kui nüüd arstile pole nõus minema, siis kahjuks on päevakorras lahkuminek. Ei suuda haisva inimesega koos elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole, see on see tädi, kes kohutavate suudlejate teemas väitis, et abielumehed on kohutavad suudlejad. Ja oli häiritud, et tema teema “kaaperdati” halva hingeõhu juttudega ja siis tegi eraldi teema.

Tõenäoliselt on halb hingeõhk ikkagi hammastest, igemetest jms mitte maost. Pole see maorprobleemi tõttu halb hingeõhk nüüd nii levinud. Mul on ka maoprobleemid, aga pole aru saanud, et see kuidagi hingeõhku mõjutaks. Halb hingeõhk tuleb igemetest, suus olevatest bakteritest, hammastest, põletikest hammastes. Need korda teha, peaks kaduma. 15a parandamata hammastega olla on ikka karm…

Ei, see polnud see teema. Üks igivana teema meenub.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljude eesti meeste suu on nagu haisev sitapütt, peldikuharjaga nühivad oma hambaid vist

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mehel tuli ka, ütlesin otse, et suu haiseb ja palun mine hambaarstile. Siis hakkas mingeid mõttetuid vabandusi otsima, et pole aega ja tööl kiire ja bla bla bla. Lõin neti lahti, bronnisin talle aja ja käidud. Puhastati ja möllati ja hais kadus. Hambapesu on tal ka lohakas. Samas hambaauke ei teki. Bronnin talle ise neid hambapuhastuse aegasid umbes nii iga 6 kuu tagant.
Hambakivi ja puudulik suuhügieen ( hammaste vahede mittepuhastamine, hambapesu ) tekitavad ka suhu halva haisu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on aeg-ajalt see probleem ja siin ei aita tarved hambad. Need on korras. Midagi on organismis, aga ega arstid ka shamaanid ei ole. Näts ongi ainus abimees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted Haisev suu