Esileht Kodunurk “Haisvad” riided kodus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: “Haisvad” riided kodus

Postitas:

Äkki keegi oskab anda nõud-soovitusi-nippe – nimelt tegelen palgatöö kõrvalt loomakasvatusega (kitsed, mõned mägiveised, kanad). Mure on seoses tööriiete hoiustamisega
Tahes tahtmata laudas töötades need riided võtavad külge spetsiifilise lõhna, vahel ka siit sealt natuke porised-sitased. Iga päev ma neid pesta ei tahaks, tavaliselt 2-3 päeva tagant, olenevalt siis määrdumisest.
Samas ei tea ma, kus neid riideid hoiustada. Laudas ei ole kuhugi jätta. Kodus on üks suur majapidamisruum, kus pesumasin, kuivatt, tolmuimeja jms kodusmasinad ja teises seinas suur garderoob, kuhu siis kõik riided koondatud. Neid riideid ma sinna riiulisse koondada küll ei tahaks.
Olen mõelnud mähkmekonteineri laadse pesukorvi peale, et viskan riideid sinna ja järgmisel päeval võtan sealt. Või kas keegi veel on sama probleemiga kokku puutunud? Või näiteks kuidas hoiustate meeste musti tööriideid?

Tänud, kes vastata viitsivad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa need sinna kinnisesse konteinerisse paned ja siis järgmisel päeval võtad, on hais ju veel hullem. Kui seal riiete külhe on sattunud mingit sõnnikut, siis see hakkab vahepeal oma elu elama.

Kuna sul on loomad, siis arvatavasti on sul seal ka mingi õu.
ma soovitaksin osta väikse aiamaja, umbes 800-1000 euroga saad sellise kätte ja selle püstipanemiseks ei ole sul ka mingit ehitusluba ega teatist vaja.

no näiteks: https://pood.palmako.ee/est/store-products/183

guugelda aiamaja. Neid müüakse ka hansapostis jm, hansas on hetkel odavaim 629.

Haisvaid riideid tuleb ikka sellises kohas hoida, kus nad saavad tuulduda. Terrass, puukuur, rõdu jms. Ja kui mujale ei saa jätta, siis jätadki sinnasamasse lauta, seegi on parem variant kui see, et sa nad kuidagi hermeetiliselt suletuna hoiustad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskil majaukse juures nagis (aga mitte põhisissekäigu kõrval, need haiseksid seal muidu kõigile näkku) või lauda seina paned nagi, et saaksid riided seljast võtta, kui majja tuled. Need peaksid rippuda ja tuulduda ja kuivvada saama, niiskeid-sõnnikusi jne riideid ei pane ju kilekottivõi ei kägarda kinnisesse nõusse kuhugi. Või Jyskis jms osta kerge kokkupandav riideseintega riidekapp/riidepuu, kus nad ei oleks silma all, aga saaks õhku. Parem oleks siiski tekitada selline koht siis juba lauta, kui sa tööd tegema lähed, mitte tuua haisvaid riideid majja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majal 2 sissekäiku pole? Ise hoian nn tööriideid (mul loomi pole aga eraldi ikka nn aiatööde riided, samui puude toomise jopp vms) nn köögipoolses esikus e tagaukse juures.

Tädil on üks sissekäik lauta õuest ja teine kõrvalhoone nn puukuuri osast. Seal puukuuris on kahel pool ust nagid: ühele poole paneb oma puhta jope ja mütsi (st need, millega sügisel-talvel toast lauta läheb) ja teisel pool ripuvad nn laudariided(püksid+jopp ja eraldi müts v rätik või kombinesoon ja peakate), samuti on ukse juures matile jäetud puhtad jalanõud ja teiselt poolt paneb jalga laudakummikud v kalossid.

Vanaemal oli pikk kõrvalhoone: garaaž, sauna pesuköök+saun, laut. Laudariided olid hoiul pesuköögis ja seal vahetatigi, samuti eraldi nagid.

Äkki annab kuskil kõrvalhoones koha leida? Või ehitate laudale nn tuulekoja(esiku) kus saab vahetada?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

garaažis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad peaks ikkagi hoiustama kusagil kus õhk liigub ja on võimalikult vähe niiskust. Niiskes ruumis hoiustatuna segunevad lauda ja niiskusehais ja selline kompott on õudne.
Meil on välisukse ja siseukse vahel esik kus saab selliseid riideid hoiustada, aga sind see ju eriti ei aita. Mõnda kütteruumi – puukuur, katlaruum vms abiruum?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa elad maal? Maamajas? Sul on oma loomapidamisfarm? Kui jah, siis uskumatult veider küsimus.
Kui ei, siis pöördu oma naiivse küsimusega tööandja poole.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korra hoidmine on töö, ent mul on õnnestunud mitmetes mitte haisvates lautades käia, kus peamist nooti õhku annab sööt.
Regulaarne sita koristamine, sobiv allapanu ja puiste aitavad.
Iga päev pesemine on ka tegelikult normaalne.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korra hoidmine on töö, ent mul on õnnestunud mitmetes mitte haisvates lautades käia, kus peamist nooti õhku annab sööt.

Regulaarne sita koristamine, sobiv allapanu ja puiste aitavad.

Iga päev pesemine on ka tegelikult normaalne.

Sita koristamisega hakkavadki riided haisema 😀 Niisama ringi jalutades seda probleemi ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk “Haisvad” riided kodus