Esileht Ilu ja tervis Halb uni

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Halb uni

Postitas:
Kägu

Milles võib asi olla, et ma ei saa normaalselt magada?

Magama jään hästi. Magan 15 minutit ja siis käib nagu mingi pauk teadvusest läbi ja olen hoobilt üleval ja täiesti virge. Ja siis enam magama jääda ei saa. Mõnikord vähkren veel mitu tundi. Mõnikord läheb paremini ja uinun kiiremini. Aegajalt on siiski nii hull, et pean võtma unerohtu. Uni on peaaegu alati pinnapealne. Ja nii on see eranditult iga öö. Viimasel ajal juba kardan magama minna, sest tean, et jälle algab see jant.

Jah, depressioon on. Erinevaid ravisid olen proovinud. Miski ei aita. Asi on kestnud aastaid ja mul on krooniline haigus, mis tekitab depressiooni ja hormonaalseid häireid.

Kas sellisel unehäirel on mingi selgitus või diagnoos? Kas sellele on mingit lahendust? Ma olen juba meeleheitel. Praegugi olen jälle selle kahe une vahelises faasis. Just magasin 15 minutit ja nüüd olen täiesti ärkvel. Ainult siis, kui olen veini joonud magan katkematult jutti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind aitab kl 21 voodi minek, toa õhutamine ja teadlik mõtete katkestamine. Ütlengi mõttes endale, et ei mõtle.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind aitab söömine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind aitas depreka ajal kas unerohi või hiljem AD nimega Mirtazapin. Psühhiaater kirjutas selle AD just ainult unerohu asemel kasutamiseks.
Magasin muidu samuti 15-20 minuti kaupa, vahepeal vähkresin mitu tundi enne, kui uuesti natuke magasin. Jube aeg oli. Magamatus kurnab meeletult ära.
Ilmselt deprekas ikka mõjutab ja närvilisus ning pinges olek ka. Kui algpõhjust “ära kaotada” ei saa on ilmselt väga raske und korda saada.

Vein lõdvestab keha ära, sellepärast siis saadki magada.
Püüa midagi muud leida, mis kea lõdvestab. Mind aitab praegu mediteerimine ja Reiki seansid. Alternatiivmeditsiinist võib ka kasu olla, homöopaatia, Hiina meditsiin või rahustavad/lõdvestavad teed.
On selline rahustav taim olemas nagu veiste südamerohi. Toimib hästi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtad unerohtu ja jood veini peale? Ja imestad veel et ei jää magama? Mida veel tarbid? Kanepit ka ehk veidi ikka lohutuseks? Mõnuaineid tarbides läheb kõik ainult hullemaks.Lõpuks sa ei saa enam uinuda isegi mitte 15 minutiks.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtad unerohtu ja jood veini peale? Ja imestad veel et ei jää magama? Mida veel tarbid? Kanepit ka ehk veidi ikka lohutuseks? Mõnuaineid tarbides läheb kõik ainult hullemaks.Lõpuks sa ei saa enam uinuda isegi mitte 15 minutiks.

Ole kena ja loe MÕTTEGA algne postitus uuesti läbi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teadmata, mis unerohtu sa võtad, siis neid on ka erinevaid. Arst peaks määrama ehk mõne teise. Esmalt peaks ärevuse maha saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks depressiooniga on paljudel unehäired. Mina soovitan pöörduda unenõustaja poole, ka näiteks väike kogus kohvi (päeva jooksul) ja alkoholi mõjutavad unekvaliteeti ja väljapuhkamist, samuti õhtune söömine ja muremõtted. Need suurendavad mikroärkamisi, millest inimene ise teadlik pole, aga välja ikkagi ei puhka. Sinu puhul tundub juba tegemist olevat tõsise unehäirega ja kindlasti tuleks pöörduda spetsialisti poole, kes aitab leida just sulle sobiva magamamineku ja tõusmise aja ning annab konkreetseid näpunäiteid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtad unerohtu ja jood veini peale? Ja imestad veel et ei jää magama? Mida veel tarbid? Kanepit ka ehk veidi ikka lohutuseks? Mõnuaineid tarbides läheb kõik ainult hullemaks.Lõpuks sa ei saa enam uinuda isegi mitte 15 minutiks.

Perekoolile nii omane reageering. Katsu vaid mainida sõna “alkohol” ja kohe on kindel, et tarbid seda iga päev, suurtes kogustes ja läbisegi tablettidega.

Kui see peaks nii oluline olema, siis unerohtu tarbin pool tabletti ca 2 korda kuus. Ehk siis terve kuu peale tervelt 1 (!) tablett. Aga seda kohe kindlasti mitte koos alkoholiga. 20 tabletiga pakk on kasutuses juba rohkem kui kaks aastat.

Tean, et unerohi on sõltuvust tekitav ja sellepärast võtan seda ainult viimases hädas.

Veini tarbin mõnikord, nädalavahetusel, paar pokaali, aga ei iialgi koos unerohuga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teadmata, mis unerohtu sa võtad, siis neid on ka erinevaid. Arst peaks määrama ehk mõne teise. Esmalt peaks ärevuse maha saama.

Stilnoxi võtan. Paljudest proovitutest on see ainuke, mis mul toimib. Aga nagu öeldud, siis kasutan seda väga harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Halb uni