Esileht Lapse ootamine Hallitusvorst rasedana

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Hallitusvorst rasedana

Postitas:
Kägu

Jah? Ei?

Ja kui lõhesaia isu tapab… ikka ei?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma eile sõin just paar viilu vinnutatud vorsti ja pool lõhesaia. Terve raseduse (23 ndl) on isutanud ja mis see pool lõhesaia ikka siis teeb 🙂

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eeldan, et jutt käib toorest, soolatud kalast. Ega jah, pool lõhesaia iseenesest pole tõesti midagi halba, terve sai või kasvõi mitu viilu samamoodi, AGA arvestada tuleb, et listerioosi võid saada ka ühest ampsust toorest kalast. Enda asi kas võtad riski või mitte. Ise ei võtaks.

Salaamit sõin raseduse alguses, aga mingi hetk hakkasin mõtlema, et ups, see on ju samamoodi toores liha. Püüdsin googeldada, aga ühest seisukohta ei leidnud, et kas tohib või mitte. Seega loobusin, kindluse mõttes. Ühtlasi, see on tegelikult nii rasvane toode, et rasedal niikuinii pole vaja midagi sellist süüa ????

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sõin rasedana kõike mille järgi isutas k.a toores kala ja salaami. Kui kogu aeg karta, siis nii juhtubki. Ainus mida vältisin, oli härjasilm.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mõlema rasedusega külmsuitsu lõhega saiu söönud.  Tavaelus sööte ju ka mõnikord toorest muna või liha. Kas siis ei karda surra? Pole vaja kõike üle mõelda.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mõlema rasedusega külmsuitsu lõhega saiu söönud. Tavaelus sööte ju ka mõnikord toorest muna või liha. Kas siis ei karda surra? Pole vaja kõike üle mõelda.

Tavaelus söön meeleldi soolakala,  aga siis vastutan vaid ise enda valikute eest. Söön toorest liha/kala, saan listerioosi, olen süüdi ja põen. Rasedana listerioos saada on kahjulik eelkõige lootele. Soovitan tutvuda internetis kättesaadava materjaliga mitte hoobelda sellega, et Sa pole mingi ülemõtleja.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fueti vorst, ma ei suuda lihtsalt sellele vastu panna. Varem viilutasin terve lati  ja sõin õhtu juuksul ära, nüüd pean piiri, korraga üle kolmandiku ei söö.
Selle hallituskihi koos nahaga olen alati maha võtnud.
Ma ei söö seda iga päev, aga mitu-mitu korda kuus kindlasti.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mõlema rasedusega külmsuitsu lõhega saiu söönud. Tavaelus sööte ju ka mõnikord toorest muna või liha. Kas siis ei karda surra? Pole vaja kõike üle mõelda.

Enne hooplemist uuri, kuidas müjub listerioos tervele täiskasvanule ja kuidas lootele.

Mina ka ei karda listerioosi – kui ma pole rase! Aga 9kuud suudan vältida küll. Isegi kui isu tapab – no ega ta päris maha tapa ju, kui sa just isule järele ei anna….

Ja kui ei juhtunud midagi, siis vedas. Alati ei vea.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures porgandilõhe (liquid smoke ja soolaga nö marineeritud porgandi”fileed”) maitseb soolalõhele päris lähedale, tekstuurilt ka – annaks ehk isu ära petta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseduse ajal küpsetasin lõhe ära ja fueti asendasin suitsuvorstiga. Pärast sünnitust koju jõudnuna lasin endale ühe korraliku fueti tuua ja nautisin rahulikult.

Kuigi listerioos on harv, mina siiski kartsin seda. Eriti seetõttu, et rase ise ei pruugigi midagi aru saada, on korra kehv olla, aga loode võib hukkuda või raskelt haigena sündida.

Googeldasin hoolega ja leidsin, et tugevalt soolane ja säilitusainetega kala (no umbes nagu meil vürtsikilud) peaks olema ohutu. Listeeriabakter ei suutvat sellises keskkonnas elada. Aga sellegipoolest ei julgenud vürtsikilu ka süüa.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raseduse ajal küpsetasin lõhe ära ja fueti asendasin suitsuvorstiga. Pärast sünnitust koju jõudnuna lasin endale ühe korraliku fueti tuua ja nautisin rahulikult.

Kuigi listerioos on harv, mina siiski kartsin seda. Eriti seetõttu, et rase ise ei pruugigi midagi aru saada, on korra kehv olla, aga loode võib hukkuda või raskelt haigena sündida.

Googeldasin hoolega ja leidsin, et tugevalt soolane ja säilitusainetega kala (no umbes nagu meil vürtsikilud) peaks olema ohutu. Listeeriabakter ei suutvat sellises keskkonnas elada. Aga sellegipoolest ei julgenud vürtsikilu ka süüa.

Mina leidsin Google’st, et soolast kala tohib süüa ainult juhul, kui teda tohib hoida toatemperatuuril, nt konserveeritud kala, kui vastav info on pakendil.

Ka lihatooteid (saan aru, et ka suitsutatud vorste) tohib süüa, kui seda eelnevalt kuumtöödelda.

Allikas: https://www.cdc.gov/listeria/prevention.html

V.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasin terve esimese trinestri toorsalaamit näost sisse, võileivad olid maru teemas siis. Üldse ei mõelnud sellele, et see pole ju küpsetatud vaid toores ????‍♀️ ???? Teisel trimestril olin nii stressis, sest kartsin igasuguseid asju süüa. Et kas ikka kana on seest piisavalt kuumutatud jne jne. Põhimõtteliselt ei julgenud isegi kuskilt süüa osta, sest ma ju ei tea, kuidas nad toitu on käitlenud jne. Eks rasedana oled ju nii alalhoidlik ka. Aga kui ikkagi common sense’i kasutada, siis meil siin on toiduhügieen tasemel ja listeeriaoht on tegelikult minimaalne. Tootjad ei saa seda lihtsalt lubada endale. Me kõik tarbime mitterasedatena/tavainimestena igasuguseid toite ja selliseid juhtumeid on ikka väga väga vähe. Aga eks hoida end rasedana tahad ikka ja need toidud jätad kõrvale????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Lapse ootamine Hallitusvorst rasedana