Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Halosperm analüüs ja ICSI

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Halosperm analüüs ja ICSI

Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kes ICSI proovinud ja ebaõnnestunud.

Kas teile on soovitatud? Halosperm testi?

Kas see aitab kaasa kuidagi rasestumisele, kui ainsa võimalusena näeb arst ICSIt?

Tänan!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mehe sperma kvaliteet on kehv, siis ei aita ka ICS üksi. Tuleks kaaluda ikkagi spermadoonori kasutamist. Kui on aga kindel soov saada mehe bioloogiline laps, siis võib kasutada ICS-i ning kohe embrüode saamise järel teha PGS (embrüode siirdamiseelne geneetiline uuring). Siirdada siis PGS alusel siirdamiseks sobilik embrüo. Ent kui mehe sperma ikkagi väga kehv, siis neid siirdamiseks sobilikke embrüosid ei pruugi tekkida, mis tähendab seda, et tuleks kasutada siiski doonorspermat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mitu korda on proovitud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

halosperm on test, see ei aita kuidagi rasestumisele kaasa. ka ei ole leitud teaduslikku tõestust, et heade halospermi tulemustega tegelikult oleks parem rasestumistõenäosus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti, halospermi puhul ei ole tegemist kunstliku viljastamise meetodiga, vaid sperma n-ö kvaliteedi testiga teiste sperma testide kõrval. Lisaks halospermile on Eestis võimalik teha sperma oksüdatiivse stressi testi. Kuna mulle teadaolevalt on need põhilised Eestis kasutusel olevad testid, mis võivad viidata sperma DNA fragmentatsioonile, siis räägitakse enamasti neist testidest.
Sageli on mitterasestumise, raseduse katkemise või peetumise põhjuseks mehe sperma DNA fragmentatsioon, st et mehe seemnerakkudes olev DNA ei ole korras, mistõttu ka ei saa tekkida normaalseid ja arenguvõimelisi embrüosid, mis võiksid viia eduka raseduse ja terve lapse sünnini.
Võimalik, et tulevikus töötatakse välja ühtne ja täiuslik sperma test, mis mõõdab nii sperma DNA fragmentatsiooni kui ka muid sperma täpsustatud kvaliteedi näitajaid, ent praegu saab parema pöördumisel kasutada teste mis hetkel olemas on.
Endal seljataga kolm luhtunud loomulikul teel tekkinud rasedust (üks katkemine, üks peetumine ja üks väärarenguga embrüo tõttu toimunud abort) ja lisaks kaheksa edutut siirdamist doonormunarakkudest loodud embrüodega. Siirdati kokku üheksa väliselt ilusat embrüod, viimasel siirdamisel kaks embrüod korraga. Pärast kõiki neid ebaõnnestumisi selgus, et mehel oli krooniline eesnäärmepõletik, mis on üks sperma DNA fragmenteerumist põhjustavaid haigusi. Kuigi mehe n.-ö tavaline spermogramm ei näidanud midagi, siis nii halosperm kui ka oksüdatiivse stressi test näitas, et mehe sperma kvaliteet on väga halb, mis ilmselt oligi eelkirjeldatud ebaõnnestumiste põhjuseks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ICS kasutamine viitab sellele, et mehe sperma kvaliteet on halb. Kas on aga uuritud mehe tervist (meestearsti poolt), et millest sperma kvaliteedi langus põhjustatud on? Meestel seemnerakud uuenevad, kui mehe tervist oleks võimalik parandada, siis võib tema sperma kvaliteet muutuda paremaks ja viljastumise võimalus suureneda.
Tean juhtumit, kus mehe sperma kvaliteet oli halb ja naise viljastumise võimalus temast väike. Esimene laps saadi ravimeid kasutades. Ent mees võttis ennast kätte: lõpetas suitsetamise, hakkas regulaarselt sportima, tervislikult toituma. Teine rasedus tuli juba kiiresti ja loomulikult, s.o ilma igasuguse meditsiinilise sekkumiseta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil oli samamoodi- esimesed ivf ei andnud tulemusi, sest ka katseklaasis spermid ei viljastanud, lõpuks saime esimese lapse ivf+icsi abil ja sedagi 4. korral. 2a hiljem tuli teine laps 2 proovimise kuuga täiesti ise, ilma ravimite ja isegi vitamiinide jms-ta. Meil oli uus ivf konsultatsiooni aegki juba kinni pandud, sest arvasime, et pole mõtet proovimagi hakata, läheme parem kohe kliinikusse.

Halosperm test on lihtsalt üks sperma viljastamisvõimet näitav test, iseenesest pole see vajalik, kui juba icsi tegemiseks läheb. Teine diagnoosivahend (lisaks kõige tavalisemale sperma kvaliteedi-liikuvuse+morfoloogia analüüsile) on veel sperma oksüdatiivse sressi uuring. MA ei oska hinnata, kuivõrd need testid on tähtsad või kriitilised ivf või viljakuse hindamiseks, või on need lihtsalt kliinikutes lisavahendid, kuna nõudlus diagnoosimise järele on nii suur ja üksik spermaanalüüs on väheinformatiivne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Halosperm analüüs ja ICSI