Ega kui inimestel emotsioonid laes on aj end nurja surutuna tunnevad, siis hakkavadki urisema, hanbaid näitama ja haukuma. Väga kena oleks küll, kui mees suudab sellest parem olla ja tülist enne taganeda, kui emotsioonid lakke jõuavad – aga see on inimesest palju oodatud – st – kas sa ise oled võimeline vestlusele ja kaaslasele nii palju tähelepanu andma, et suudad õigel ajal öelda, et okei, ma hakkan endast välja minema, vajan väikest pausi, jätkame 15 minuti pärast vms.
Üks halvinaid tulemusi peale mahlakamat sõnelust on see, et üks või teine partner ei julge enam probleemidele valgust heita, kui need tulevad.
Aga ega probleemidest rääkimine ei peagu lihtne ja mugav olema – aga kui need mõrud tabletid alla neelata, teeb see suhte ainult paremaks.
Kui on plaanis suhet pikemalt jätkata, on ‘kaklema õppimine’ vajalik – st mõista, et vihasena öeldud asjad ongi üle võlli ja neis ei ole mingit ratsionaalset tõde. Inimesed solvavad teist, et teine taganeks. Kui neid asju teada ja emotsioonide pealetulekul silma peal hoida, on võimalik need jutud rahulikumalt ära ka ajada.
Sa võid ju oma mehele vastavad ettepanekud teha, ta võib isegi lubada, et prooviks ise paremini – aga peamine on see, et sa ise tahad ja proovid… Sest neid tülisid ja libisemisi tuleb kindlasti veel.
Edu!