Esileht Pereelu ja suhted Halvasti ütlemine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Halvasti ütlemine

Postitas:
Kägu

Laste isa ütles tüli ajal mulle nii koledasti, et ma ei saa sellele mingi tegevusega reageerimata jätta. Mu isa ütles mu emale väga koledaid asju mu lapsepõlves ja ma ei saanud aru, miks ema midagi ette ei võta. Ja minu sisetunne ei luba ka lihtsalt sõnade tagasi võtmisega leppida. Mees sai üsna kiirwlt aru, et ütles väga koledasti ja hajjas selgitama, kuidas ta oleks võibud öelda ka “ma olen väga vihane”, aga tegi seda lihtsalt mahlakamalt. Ma ei tea, kuidas teha selgeks, et sellistel ütlemistel on tagajärjed…kuidas mitte lapsikult solvumist väljendada? Oma sõbumi andsin talle juba edasi, aga ma tunnen, et sellest ei piisa mu jaoks.

+5
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nii palju vigu tuli 🙁 aga telefonis ei lasnud teemat tehes tekstis tagasi minna, et üle lugeda.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa loe oma tekst enne saatmist üle.
Kui sa nimetad teda laste isaks, siis seega te ei ole abielus?

Kuudega asi ainult halveneb. Mõtle, kas sinu lapsed tunnevad end turvaliselt kui te tülitsete. Lapsed kuulevad rohkem, kui te arvate. Ka siis, kui teie arvates nad magavad. Kas sa tahad neid sellises kodus kasvatada?

+2
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kuidas teha selgeks, et sellistel ütlemistel on tagajärjed…

No ma ei tea. Pane ta siis nurka seisma? Vitsa anda tänapäeval enam ei tohi, tegelikult ei ole vist nurka seisma panemine ka enam soovitatav. Arvutikeeld või koduarest võiks olla sobiv tagajärg ehk?

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea – ehk puhkus spaas? Olen Perekoolist aru saanud, et puhkus spaas ravib kõike alates mehe petmisest kuni lolli ämmani.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tee vahet, kas mees ütles mahlakalt “ma olen nii vihane” ehk iseenda ja olukorra kohta käivalt, või sõimas sind “mahlakalt”? Arusaadav, et sinu lapspõlvetraumad aktiviseerusid ja elustusid selle peale, aga püüa hinnata objektiivselt a) kas asi oli tema sellist reageerimist väärt, b) kas ütlus oli suunatud olukorra või SINU vastu, c) kas see on mehe poolt esmakordne/erakordne/kriisiolukorra käitumine. Iga krõbeda sõna pärast ei pea põdema (KUI see polnud sinu sõimamine), aga mingit verbaalset ahistamist ei pea taluma.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laste isa ütles tüli ajal mulle nii koledasti, et ma ei saa sellele mingi tegevusega reageerimata jätta.

Mida ta ütles ja mis kontekstis? Inimeste valuläbi on erinev,  ühe jaoks tähendab juba “jää vaid” maailma lõppu,  teine talub rahulikult ära ka enda värdjaks sõimamise ja p..isaatmise.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem sinna viimasesse auku. Aga sinna saadan ma vahest isegi omaette kirudes asju. Tema aga ütles minu jaoks midagi palju halvemat. Ma ei taga konkreetset lauset siia panna.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii palju vigu tuli 🙁 aga telefonis ei lasnud teemat tehes tekstis tagasi minna, et üle lugeda.

Laseb küll tagasi minna.

Lihtsalt õudne on sellist teksti lugeda! Nõu andma või arvamust avaldama ei tahagi hakata sellise kommentaari peale, kus teemaalgataja ei viitsin normaalselt kirjutada.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sa seda hindad, et mille peale ta nii reageeris? Oli siis põhjust või ei  olnud?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees sai üsna kiirwlt aru, et ütles väga koledasti ja hajjas selgitama, kuidas ta oleks võibud öelda ka “ma olen väga vihane”, aga tegi seda lihtsalt mahlakamalt. Ma ei tea, kuidas teha selgeks, et sellistel ütlemistel on tagajärjed…kuidas mitte lapsikult solvumist väljendada?

Kõik on sõnastuses kinni, kas liba või mitte. Mina arvan, et liba.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laste isa ütles tüli ajal mulle nii koledasti, et ma ei saa sellele mingi tegevusega reageerimata jätta.

Mida ta ütles ja mis kontekstis? Inimeste valuläbi on erinev, ühe jaoks tähendab juba “jää vaid” maailma lõppu, teine talub rahulikult ära ka enda värdjaks sõimamise ja p..isaatmise.

Jää vaid kuhu või mis? Jää vaid minuga, vaid minuga jää?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jää vaid kuhu või mis?

Tõlgin: jää vait.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TUndub, et mees isegi vabandas omal moel. Võimendad ilmselt üle lapsepõlves kogetu tõttu.
Väljendasid juba mehele enda tundeid seoses tema väljendusega. Kui veel kordub, siis kaaluks millegi tõsisema ette võtmist, praegu laseks minna.
Milles tüli seisnes, mille peale mees vihastas?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei tea – ehk puhkus spaas? Olen Perekoolist aru saanud, et puhkus spaas ravib kõike alates mehe petmisest kuni lolli ämmani.

Romantiline õhtusöök HEA veiniga on ka alati kindla peale minek.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodudest saav tulla küll erinev suhtumine. Nt sina kindlasti ei ütleks midagi solvavat. Isegi mitte vihaga. Sest tead et sel oleks tagajärjed. Mees on ehk sellisest perest, kus öeldi ja vihastati ja ometi läks elu edasi ja teise vihapurskele ei pööratud erilist tähelepan või anti andeks. Teine asi on enda solvumine. Millal on see lapsik ja millal enda eest seismine? Sa ju enda eest juba seisid. Aga solvumine on ikka. On solvumine iis alati  lapsik? Vahel muus olukorras kaevatakse solvaja isegi kohtusse.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laste isa ütles tüli ajal mulle nii koledasti, et ma ei saa sellele mingi tegevusega reageerimata jätta. Mu isa ütles mu emale väga koledaid asju mu lapsepõlves ja ma ei saanud aru, miks ema midagi ette ei võta. Ja minu sisetunne ei luba ka lihtsalt sõnade tagasi võtmisega leppida. Mees sai üsna kiirwlt aru, et ütles väga koledasti ja hajjas selgitama, kuidas ta oleks võibud öelda ka “ma olen väga vihane”, aga tegi seda lihtsalt mahlakamalt. Ma ei tea, kuidas teha selgeks, et sellistel ütlemistel on tagajärjed…kuidas mitte lapsikult solvumist väljendada? Oma sõbumi andsin talle juba edasi, aga ma tunnen, et sellest ei piisa mu jaoks.

Nii palju kirjavigu.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

TUndub, et mees isegi vabandas omal moel. Võimendad ilmselt üle lapsepõlves kogetu tõttu.

Väljendasid juba mehele enda tundeid seoses tema väljendusega. Kui veel kordub, siis kaaluks millegi tõsisema ette võtmist, praegu laseks minna.

Milles tüli seisnes, mille peale mees vihastas?

No mis vabandus see veel on? Oleks võinud öelda, et on vihane, aga sõimas sind, et väljendada end mahlakamalt? See pole vabandus vaid põhjendus sõimuks. Muidu sa äkki ei saa aru, et mis tujus see mees küll on. Vabandus oleks teisiti sõnastatud.

Vaevalt see mees nüüd esimest korda käredamalt väljendus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ütleks mehele, et kui järgmine kord vihaseks saab, siis mingu karjugu metsas, boksigu patju või elagu oma viha kuidagi teistmoodi välja. Mina ei ole mingi kalts, mis kannatab kõike. Kui tal midagi konstruktiivset öelda ei ole, siis pole mõtet ennast väljendama hakata.

Aga kui sa selliselt ennast väljendad, siis pead muidugi jääma ka endale kindlaks. Iga kord kui olukord hakkab kihva keerama (ta vihastab), siis ütle juba ennetavalt: stopp! Ja kui ei lõpeta, siis kolibki üks teist kahest välja.

Minu meelest on igal inimesel õigus olla vihane. Aga igal inimesel on ka vastutus, mitte oma viha teiste inimeste peale välja elada. Leidku mingi muu väljendusviis.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

boksigu patju

padjad kasti? või mis see tähendab? Mis värk on?

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

boksigu patju

Misasja? Boksigu? Mis keeles sa räägid?

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Romantiline õhtusöök HEA veiniga on ka alati kindla peale minek.

Teine variant on KVALITEETvein, seegi mõjub hästi.
No vaata, kui palju häid soovitusi me siin suudame juba teemaalgatajale anda.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige hullem ja labasem, mis mees mulle öelnud on – pea oma lollid lõuad kinni. Eks võttis õhku ahmima küll, kui selliseid sõnu kuulsin.. aga asjad said selgeks räägitud ja elu läks edasi. Juhtus aaastaid tagasi, meeles on siiani. Aga solvunud enam ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega kui inimestel emotsioonid laes on aj end nurja surutuna tunnevad, siis hakkavadki urisema, hanbaid näitama ja haukuma. Väga kena oleks küll, kui mees suudab sellest parem olla ja tülist enne taganeda, kui emotsioonid lakke jõuavad – aga see on inimesest palju oodatud – st – kas sa ise oled võimeline vestlusele ja kaaslasele nii palju tähelepanu andma, et suudad õigel ajal öelda, et okei, ma hakkan endast välja minema, vajan väikest pausi, jätkame 15 minuti pärast vms.

Üks halvinaid tulemusi peale mahlakamat sõnelust on see, et üks või teine partner ei julge enam probleemidele valgust heita, kui need tulevad.

Aga ega probleemidest rääkimine ei peagu lihtne ja mugav olema – aga kui need mõrud tabletid alla neelata, teeb see suhte ainult paremaks.

Kui on plaanis suhet pikemalt jätkata, on ‘kaklema õppimine’ vajalik – st mõista, et vihasena öeldud asjad ongi üle võlli ja neis ei ole mingit ratsionaalset tõde. Inimesed solvavad teist, et teine taganeks. Kui neid asju teada ja emotsioonide pealetulekul silma peal hoida, on võimalik need jutud rahulikumalt ära ka ajada.

Sa võid ju oma mehele vastavad ettepanekud teha, ta võib isegi lubada, et prooviks ise paremini – aga peamine on see, et sa ise tahad ja proovid… Sest neid tülisid ja libisemisi tuleb kindlasti veel.

Edu!

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaevalt see mees nüüd esimest korda käredamalt väljendus.

Miks sel juhul üldse teemat teha siia ja imestada? Eks oli ikka midagi uut mehe juures.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimene teeb mingit asja esimest korda, jääb ta enamasti seda ka kordama. Sest ta on ise selle piiri ületanud.

Saadab korra persse, usu, saadab ka edaspidi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimene teeb mingit asja esimest korda, jääb ta enamasti seda ka kordama. Sest ta on ise selle piiri ületanud.

Saadab korra persse, usu, saadab ka edaspidi.

Vahel mõni inimene ikkagi õpib sellest ega korda oma viga. Kui oli suur viha, ekstreemne olukord, inimene pärast päriselt ka kahetseb ja tunneb sisimas end oma käitumise pärast pahaselt ja teeb enda jaoks otsuse, et ei taha enam nii madalale langeda. Ma mõtlen, et oma elule tagasi mõeldes paljud ju mäletavad mingit olukorda, kus nad käitusid valesti ja õppisid sellest ega korranud seda rohkem. Aga tõsi on see, et kergem on jälle nii madalale langeda, kui juba oled nii teinud, eriti kui sarnane olukord jälle ette tuleb. Ja mida rohkem inimene mingit käitumismustrit on kasutanud, seda tõenäolisem on selle mustri edaspidine kordumine.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui oli suur viha, ekstreemne olukord, inimene pärast päriselt ka kahetseb ja tunneb sisimas end oma käitumise pärast pahaselt ja teeb enda jaoks otsuse, et ei taha enam nii madalale langeda. Ma mõtlen, et oma elule tagasi mõeldes paljud ju mäletavad mingit olukorda, kus nad käitusid

Tunneb pahaselt ja ei taha madalale langeda, aga ei tunne süüd. Teisisõnu oli ütlemine õigustatud, aga ebaviisakalt öeldud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie peres ei öelda midagi halvasti. Minu lapsepõlvekodu oli teistsugune. Öeldi igat, eri toonil ja sõnastuses. Mees on mind ka ümber kasvatanud. Aga vahel ma tunnen puudust oma emotsioonide väljastamisest. Mulle tundub vahel et meil on nagu vilets rahvateater. Tunded tuleb panna sõnadesse-ma olen nii vihane, et tahaks sind sõimata. Ja seda öeldakse monotoonselt ja häält tõstmata:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on selline stamplause – minuga nii ei räägita! Mehel ei ole pidanud seda ütlema, aga pubekatele küll. Samas tuleb kohe seda teha, mitte marineerida ja haududa ning siis järgmisel päeval juttu teha.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Pereelu ja suhted Halvasti ütlemine