Esileht Ilu ja tervis Hamba siirdamine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Hamba siirdamine

Postitas:

Mul on üks ülemine purihammas niivõrd katki ja põletikune ja hambaarst pakkus välja võimaluse, et saab tarkusehamba siirdada katkise hamba asemele.
Pidi olema suhteliselt uus protseduur. On kellelgi varasemalt seda tehtud ja oskab kogemusest rääkida? Või ka hinnast? Odav lõbu kindlasti ei ole.. Samas siiski tähtis hambad korda saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 09:23; 16.08 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole sellisest asjast kuulnudki. Aga mul tekkis küsimus, kas tarkusehammas on siis täpselt sama kujuga, et ta sinna purihamba asemele sobiks? Minul näiteks küll ei ole. Ja kuidas seda tarkusehammast tagant lõualuust tervelt kätte saab, nii et teda veel siirdada kannatab?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 13:06; 06.09 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hamba siirdamine on odavam kui implantaadi panek. Mõnevõrra suurem on risk, et protseduur ei õnnestu ja juur ei jää pidama, vaid laguneb.
Kuigi ka implantaadi puhul võib juhtuda, et lõualuu ei võta kruvi omaks ja hakkab ümbert lagunema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 14:32; 06.09 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav teema. Hea, et mul 2 tarkusehammast veel alles on. Äkki läheb tulevikus vaja :-)-

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just löhen homme tarkusehammast välja tõmbama, äkki peaks alles hoidma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just löhen homme tarkusehammast välja tõmbama, äkki peaks alles hoidma.

Olen teemaalgataja – Ma ei teagi, kas nii saab, et hiljem siis nö kasutada. Mulle igaljuhul räägiti et tehakse ühe korraga – tõmmatakse vana hammas välja ja tarkusehammas. Ja siis kohe sama operatsiooni käigus tarkusehammas siis vana hamba asemele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 09:23; 16.08 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun jaga siis siin kogemusi, huvitav võimalus, tahaks enam teada

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin on üks artikkel kus natuke teemat seletatakse https://tervis.postimees.ee/4056269/hamba-saab-asendada-ka-siirdamisega ja viitab, et tehtakse, vähemalt siis kui see ilmus, kuni 25-aastastele. Ilmselt vanematel tekib probleeme rohkem ja võib üldse mitte paraneda. Aga kogemus oleks huvitav ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen läbinud protseduuri. Kõik tehakse ikka ühe korraga. Katkine hammas eemaldatakse ja 18 minuti jooksul tuleb tarkushammas välja tõmmata ja asemele istutada. Minul istutati ülemine tarkushammas alla ja see hammas oli pesa jaoks väga tilluke. Siis pidigi natuke rohkem arst vaeva nägema ja ise loomulikult ka kodus pärast, et ei loksutaks hammast. See protseduur läks maksma 300 euro kanti, ent pärast peab ikkagi arvestama, et reeglina on vaja sellele asendatud hambale juureravi ka teha, mis võib minna veel umbes sama kalliks.

Ise olin kohutavalt närvis enne seda protseduuri, aga minu kliinikust anti rahusti/uinuti laadset asja ka, mis tegi selle väga kergeks ja tegelikult isegi meeldivaks protsessiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 19:12; 06.09 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jummel, mida kõike on inimesed valmis taluma…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jummel, mida kõike on inimesed valmis taluma…

Ja mis see sinu pakutud lahendus oleks? Tükk nätsu tühjaks jäänud koha peale lükata?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 14:32; 06.09 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks see protseduur on täielik müstika. PM tõmmatakse päevaga 2 hammast välja ja hakatakse siirdama siis seda…

Mul on juba harilikult vaja peale üht hamba välja tõmbamist nädala haiguslehte-sest nägu paistetab ülesse jne. Ja kõik hambad on võetud välja kildudena..

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin just küsida, et palju selline nali maksab ka, vastus juba anti, niiet min 500.- lugu ja juureravi tähendab, et tegelikult suretatakse see siirdatud hammas ikkagi ära, lihtsalt püsib kuidagi suus… Aga noh, implantaat on kallim (kuigi kestvam ja kindlam, ma arvan).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistan täielikult seda hirmu selle protseduuri ees, aga tõsiasi on see, et kõikide hammaste välja tõmbamine ei ole ühtmoodi. Minu eelnevate tarkushammaste väljatõmbamise järel tuli samuti võtta haigusleht, aga seekord seda siirdamist tehes polnud järgmisel päeval isegi nägu paistes. Seega tõesti oleneb mis hambaga mis hammast asendada.

Teine asi protseduuri juures on kindlasti vanus – mida nooremana seda teha, seda suurem on tõenäosus, et ei ole isegi vaja juureravi teha. Sellisel juhul võib siirdatud hammas kasvada selle pesa juurtega kokku.

Kokkuvõttes on mõte kordades hirmsam kui protseduur ise. 🙂

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 19:12; 06.09 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul võib siirdatud hammas kasvada selle pesa juurtega kokku.

Milliste pesa juurtega hammas kokku kasvab, mis sa sokid?!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 13:06; 06.09 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nihutati tarkusehambad klambritega ettepoole, väljatõmmatud purihammaste asemele. Soovitan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõstan teemat. Kas kellelgi veel kogemust hambasiirdamisega? Kuidas/kas protseduur õnnestus ja kuidas pärast taastumine oli? Kindlasti on individuaalne, aga siiski oleks tore teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Hamba siirdamine