Esileht Ilu ja tervis Hamba välja tõmbamine-kaua paraneb?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Hamba välja tõmbamine-kaua paraneb?

Postitas:
Kägu

Mul tõmmati 1.09 külje pealt hammas välja, mis paranes kiiresti. 10.09 tõmmati veel üks hammas. Seekord pidi tuimestamise mõju kaua ootama ja paari pistega pärast õmmeldi ka. Siiani paraneb et ehk ige ühelt poolt veidi punane ja valulik. Või on asi selles, et hetkel tõbine(külmetus) ja lihtsalt läheb kauem aega? Kaua teil paranemine võttis aega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on välja tõmmatud enamus hambaid, probleeme pole olnud. Kuni aasta eest tõmmati veel üks välja ja äge valu vältas reaalselt peaaegu kuu. (Ma ei ole siiani kindel, kas valu tegi nii-öelda hambast jäänud auk, või oli katki ka kõrval hammas, ja valutas hoopis see.) 2 korda käisin ka uuesti arsti juures uurimas, ega midagi valesti pole – nende meelest ei olnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on välja tõmmatud enamus hambaid, probleeme pole olnud. Kuni aasta eest tõmmati veel üks välja ja äge valu vältas reaalselt peaaegu kuu. (Ma ei ole siiani kindel, kas valu tegi nii-öelda hambast jäänud auk, või oli katki ka kõrval hammas, ja valutas hoopis see.) 2 korda käisin ka uuesti arsti juures uurimas, ega midagi valesti pole – nende meelest ei olnud.

Kui küsida tohib miks peab koguaeg hambaid välja tõmbama? Kas tänapäeval saab ka ilma hammasteta hakkama?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on välja tõmmatud enamus hambaid, probleeme pole olnud. Kuni aasta eest tõmmati veel üks välja ja äge valu vältas reaalselt peaaegu kuu. (Ma ei ole siiani kindel, kas valu tegi nii-öelda hambast jäänud auk, või oli katki ka kõrval hammas, ja valutas hoopis see.) 2 korda käisin ka uuesti arsti juures uurimas, ega midagi valesti pole – nende meelest ei olnud.

Kui küsida tohib miks peab koguaeg hambaid välja tõmbama? Kas tänapäeval saab ka ilma hammasteta hakkama?

Hambaid peab kogu aeg välja tõmbama, kui oled lapsena – 70-ndatel, saanud selliseid ravimeid, mis on hambad rikkunud. Kui oled terve elu käinud hambaarsti juures ja järgmised hambad lagunevad enne, kui eelmised parandatud on ja lõpuks annad lihtsalt alla. Ja jah, tänapäeval on õnneks võimalik täiesti kvaliteetselt elada ilma oma hammasteta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui küsida tohib miks peab koguaeg hambaid välja tõmbama? Kas tänapäeval saab ka ilma hammasteta hakkama?

Tänapäeval just saabki ilma hammasteta hakkama, proteesimisel on nii head lahendused olemas. Sa pole kuulnudki?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ca nädal võib punetada valus olla, kauem siis kui miskit uuesti ärritab (nt jääb toidutükk kinni või hammustad miskit teravat selle kohaga).

Igeme põletikke/väljatõmbamiste jmt korral kindlasti soovitaks arst/apteeker kloorheksadiiniga suuvett https://www.apotheka.ee/gum-suuvesi-paroex-0-2-kloorheksidiiniga-300ml-pmm0193714ee

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui küsida tohib miks peab koguaeg hambaid välja tõmbama? Kas tänapäeval saab ka ilma hammasteta hakkama?

Tänapäeval just saabki ilma hammasteta hakkama, proteesimisel on nii head lahendused olemas. Sa pole kuulnudki?

Sinu arust on se klots suus hea lahendus.?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on välja tõmmatud enamus hambaid, probleeme pole olnud. Kuni aasta eest tõmmati veel üks välja ja äge valu vältas reaalselt peaaegu kuu. (Ma ei ole siiani kindel, kas valu tegi nii-öelda hambast jäänud auk, või oli katki ka kõrval hammas, ja valutas hoopis see.) 2 korda käisin ka uuesti arsti juures uurimas, ega midagi valesti pole – nende meelest ei olnud.

Kui küsida tohib miks peab koguaeg hambaid välja tõmbama? Kas tänapäeval saab ka ilma hammasteta hakkama?

Ma olen kaheksakümnendatest, aga ma ei tea, mida küll tollal hammaste hoolduse ja raviga tehti? Mu hambad lasti lapsepõlves ära laguneda. Täiskasvanuna pole auke tulnud, sest hooldan neid. Küll aga olen maksnud ravi eest pea 8000 eurot (päris mitu implantaati). Hoolitsege oma laste hammaste eest. Tänapäeva ravi on kvaliteetne ja tasuta lastele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igemepõletiku puhul suuvesi võib kasulik olla. Ma ise olen kasutanud veega pooleks lahjendatud taruvaigupiiritusega loputamist – mõjub igemepõletikkele nagu võluväel. Alkohol desingitseerib kohe ja antibakteriaalne taruvaigu osa kleepub veel tundideks igeme ja limaskesta peale ja mõjub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tõmmati ka hiljuti ülemine purihammas välja, sest arsti väitel oli see juba nii lagunenud?? Olen 80ndatel sündinud ja siis puuriti hambas auk võimalikult suureks, et tinaplomm ära mahutada 🙁  Juureravi olen ka tänaseks vähemalt 2x teinud, pidasin peas mõistlikuks arstiga nõus olla.  Täna lähen kohaliku hamaarsti juurde haavakontrolli. Mulle tundub, et paraneb kenasti, ainult et veremaitse ajab iiveldama. Kui mul purihammas eemaldati, siis peale lõikust haav õmmeldi kinni, paranes ca nädala kindlasti. Sel korral ei õmmeldud. Mõtlesin, et kui “vahendeid” on piisavalt, lasen implantaadi paigaldada. Nüüd on küsimus, kuhu ja kelle juurde (oskab keegi soovitada?).

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 80ndatel sündinud ja siis puuriti hambas auk võimalikult suureks, et tinaplomm ära mahutada ????

80ndatel sündinud inimene pidi ikka vähemalt kümme aastat elama, enne kui kõik jäävhambad suhu kasvasid. Alles 90ndate alguses sai juttu olla hammaste massilisest parandamisest sinu vanusel inimesel ju.  90ndatel olid juba moodsad hambaravivõimalused olemas.  Ja kui need hambakesed, mis hiljutin alles suhu klasvasid juba kohe massiliselt lagunesid, et muudkui puuri ja paranda siis pidi suuhügieen ikka väga kehva olema ja seda juba maast madalast.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäta oma trollimine. Olen ka 70-ndate laps ja sel ajal oli tõesti nii toit olematu (vitamiinideta, sest puuvilju polnud ja samu tohletanud kapsaid söödi talv läbi) kui ka hambaravi olematu. Välismaal hambaarstile sattunuile öeldi, et ärge palun kodus ise enam hambaid parandage, pöörduge ikka arstile.

90.ndail sain väga hea palgaga töökoha ja iga kuu näpistasin palgast ühe hamba parandamise – oma väga hea palga puhulgi rohkemaks polnud võimalust. Hambaravi oli väga kallis (pea sama kallis kui praegu), palgad aga praegusega võrreldes olematud.

Nii et su targutamine ja trollimine on kohatu.

Iseasi on kui praegu keegi oma lapsega hambaarstil ei käi, sest praegu on kõik võimalused laste hammaste tulevikuks olemas. Meie põlvkonnal seda polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sündinud 60ndate lõpus, ilmselt on mul 80% hammastest plommitud, 3 tk välja tõmmatud (sh. 2 tarkusehammast), 2 surnud hammast. Esiteks on geneetiliselt kehvad hambad, teiseks – jah see nõuka aeg, meil oli koolis hambaarst, iga aasta puuriti vanu plomme välja, pandi uusi tinaplomme  suhu jne Olen vist viimase 25 aastaga tuhandeid eurosid suhu matnud – uued plommid, juureravid, 2x hambaarstil, pesen, niidin.   Õnneks on puuduv hammas sellises kohas, et välja ei paista.

Kui esimene tarkusehammas välja tõmmati, oli ikka üle nädala valus, sest tekkis põske  põletik (hammas kasvas viltu), teisega läks kiiremini.  Aga tavalise hamba tõmbasin välja päeval, kui pidin sõbranna sünnipäevale ja jõin seal konjakit  ning paranes kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kodukohas pandi tinaplomme (ei ela Tallinnas ega Pärnus, kus võibolla olidki juba moodsamad ravivõimalused). Käisime iga aasta klassiga hambaarstil kontrollis 90ndatel.  Iga hommik-õhtu oli hambapesu, sest kontroll oli kodus range. Ei taha väga öelda, et mu hambad on halvas seisukorras, olen hetkel 38 ja 1 plomm on suus (lasin tinaplommi väljavahetada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu siin keegi mainis, siis ” klots suus”on igaühe enda valik. Ma pole kunagi arvet pidanud, palju ma olen hambaravi eest elu jooksul maksnud, eks kah paar tuhat tuleb ära ilmselt. Sildu-implantaate pole mulle kunagi pandud, ravi on olnud plommid ja välja tõmbamine. Nüüdseks on mul paar aastat nii üleval kui all need klotsid, mis maksid kordi ja kordi vähem, kui võimalikud implantaadid. Ja olen absoluutselt rahul. Lõpuks ometi ei pea ma pidevalt hammaste peale mõtlema. Elukvaliteedi vahe varasemaga, kus üks arve ajas teist taga, on ikka päris suur. Mulle sobib minu valik. Pole kordagi veel kahetsenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Hamba välja tõmbamine-kaua paraneb?