Esileht Ilu ja tervis hambaarst ja hirm

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: hambaarst ja hirm

Postitas:

Kas kõigil on hirm hambaarsti juurde minekul? Kuidas hirmuga toime tulete? Saan ju aru et tehakse tuimestav süst ja üldjuhul ei ole vaja karta aga kardan ikka…Eriti nüüd kui oleks vaja üks hammas välja tõmmata, sest on lagunenud. Ja hetkel põletik ka. Sain õnneks hambaarstilt ab peale 6 päevaks. Kuid tundub et ilmselt vaja veel et ta kirjutaks(täna kolmas päev). Ei tea kas ikka kirjutab kui küsida?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antibiootikum hakkabki alles 3. päeval mõjuma.

Ei ole hirmu, hoopis lõbus on olnud käia ja olen oodanudki, sest hambaarst räägib lahedat juttu ja viskab nalja. Kahjuks juureravide jms pärast olen nüüd pidanud suurde kliinikusse pöörduma ja palju kordi seal käima ja see pole enam nii tore. St kõik hambaarstid on igati sõbralikud, pädevad, toredad jne, aga sellist jutustamist, nagu eelmine hambaarst tegi, enam pole 🙂 .

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hirmu korral tuleks enne hambaravisse minekut võtta ära rahusti. Näiteks Diazepex, Xanax või Valocordin Diazepex tilgad.Need ravimid rahustavad ja hoiavad närvid “paigal” .Ma ei tea kas perearst kirjutab rahustit välja kuid psühhiaater kirjutab kindlalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 20:08; 21.02 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei karda enam ammu neid käike … aga seda, mis jälje need käigud rahakotile jätavad, kardan küll 🙁 just tõmbasin hamba – 250EUR läks koos luumaterjali lisamisega … nüüd veel tuleb ca 2000EUR otsa implantaadi eest.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa suudaksid oma hirmu hambaarstile sõnastada, siis ta saaks aidata sind läbi selgituste maha rahustada. Praegugi ei ole sa täpsustanud, milles hirm seisneb ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 20:27; 21.02 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hambaarstile minekul alati suured vahed sisse tekkinud. St teen hambad korda ning siis tükk aega ei käi, ja selle ajaga läheb meelest, et ei olegi hirmsat midagi.

Aga päriselt ka, ei ole hirmus. Ainus hirmus asi on see arve, mis pärast võib tulla, aga ka seda saab arstiga enne ilusti läbi rääkida, mis summadega sa oled arvestanud. Kui sa valu kardad, siis valus ka ei ole. Minu arst mitu korda küsib ja kontrollib, et ikka midagi ei tunneks, ning vahel tundub mulle, et tegelikult väiksemad augud saaks ka ilma tuimestuseta parandatud, aga kuna ma sihuke kartlik olen, siis ikka tehakse. Kui see põletikuline hammas ikka välja saadakse, siis on endal ka parem olla kohe, ei lähe toitu hamba vahele ning ei valuta.

Minu arust ongi tähtis, et tekiks korralik hambaarsti juures käimise rutiin 2x aastas, ja siis seda hirmu ka nii palju enam ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa suudaksid oma hirmu hambaarstile sõnastada, siis ta saaks aidata sind läbi selgituste maha rahustada. Praegugi ei ole sa täpsustanud, milles hirm seisneb ????

Tavaliselt tunnevad hirmu nõrgema närvikavaga inimesed.Teised ei pruugi sellest üldse aru saada.Nii et püüame mõista et on olemas ka nõrgemaid.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 20:08; 21.02 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa suudaksid oma hirmu hambaarstile sõnastada, siis ta saaks aidata sind läbi selgituste maha rahustada. Praegugi ei ole sa täpsustanud, milles hirm seisneb ????

Tavaliselt tunnevad hirmu nõrgema närvikavaga inimesed.Teised ei pruugi sellest üldse aru saada.Nii et püüame mõista et on olemas ka nõrgemaid.

Funktsionaalse lugemisoskuse puudus? Ma ütlesin, et inimene võiks selgitada, milles hirm seisneb, mitte et ma sellest aru ei saa või et hirmu ei tohiks tunda. Hirm on normaalne, kuid sellel on siiski erinevaid võimalikke põhjuseid, nt ülemõtlemine, varasem halb kogemus, madal valulävi jne. Ja selles küsimus ongi, et milles hirm seisneb ja arstile võiks seda julgelt mainida, et inimene ilma abita ei jääks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 20:27; 21.02 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina väga kardan, kuigi juba tükk vanainimest. Põhjuseks asjaolu, et mul on suu ülitundlik. Igasugune asjatamine suus ajab oksele, vee kurkuminek tekitab paanika. Tagumisi hambaidki on raske pesta, rääkimata siis tunniajasest sessioonist, kus igasugu asju suhu topitakse. Seega olen alati seal toolil poolsurnud ja arstid näevad minuga hirmsasti vaeva, sest pean vahepeal saama neelata, hingata, rahuneda, mulle ei saa mingeid kilesid ja klambreid suhu toppida jne. Aga ma alati ütlen enne minekut, et ma selline loll olen, teavad arvestada. Aga muuta seda ei ole siiani ükski arst suutnud. Tuimestav geel mõnel korral aitab okserefkesi vastu, oleneb asukohast. Jube piin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just viimane kord hambaarsti toolil istudes mõtlesin selle hambaarsti hirmu peale. Ühest küljest kummitavad vanemat generatsiooni mälestused nõukaaegsest hambaravist kui mingit valuvaigistavat süsti ei saanud ja arstid olid kurjad. Teisest küljest on asi ilmselt veidi ka psühholoogiline,sest suu sisemus tundub kuidagi väga intiimne. Aga tegelikult on tänapäevane hambaravi nii inimsõbralik ja valuvaba. On märksa ebameeldivamaid protseduure…mõõganeelamine, seljaaju vedeliku proovi võtmine jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hirmu otseselt ei ole aga peale käiku on alati õlad valusad, sest toolis olles ikka paratamatult olen nö krampis ja käed rüsikas. Kuigi valusei ole. Tuimestuse võtan alati ja see süst on olnud valus vaid 1x, kui esihambaid parandati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis hambaarst ja hirm