Esileht Ilu ja tervis Hambaarsti hind erakal

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Hambaarsti hind erakal

Postitas:

Tahaks teada, palju teie maksate hambakivi eemaldamisest? Aega läks 45 minutit. 136,90 eurot.

Panoraamröntgen 115. Järmisel nädalal on plommi panek. Arvet veel ei yea.

Räägitakse, et Eestis on hinnad kallid, et inimesed ei saa sellepärast arstil käia. Täitsa huvitab, kis hinnad keskmiselt Eestis on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 07:01; 20.01 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Kas Teie jaoks on see hind siis odav? 80% jaoks on selline hind ikka väga kõrge. Eraarstil ei käi, käin haigekassa lepingut omava arsti juures. Hambakivi eemaldus 32€, ülesvõte hammastest 12€ ja olen lasknud mõne hamba eemaldada, üks hammas koos tuimestusega 42€ Kuuldavasti tarkusehamba eemaldus on kallim, vaja kaks eemaldada, eks peab sellega arvestama. Abikaasal parandati üks hammas, arve oli 86€

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just nädala eest käisin, hambakivi eemaldati neljalt hambalt, arve oli kokku 70 eurot, seal sees oli ka tuimestus ja hammaste kontroll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaravi hinnakirjad on enamusel kliinikutest kodulehel ju üleval – põhilised asjad, mida tavapäraselt tehakse, on seal kõik kirjas ja näha, nii et saab ise võrrelda, kui palju kuskil mingi asi maksab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Eraarstil ei käi, käin haigekassa lepingut omava arsti juures.

kõik hambaarstid on eraarstid.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi kui kallis ….ma käinud erinevate juures . Nigul ja orn.is oli hambakivi eemaldus 42….jutu järgi mul palju polnud sest käin igal aastal.
Ühe augu parandus on nii seal kui polikas olnud 50 euri.
Olen aru saanud, et nad kõik sinnakanti aga, et nii suur vahe on… ulme. Rönken on erakas ka 9 euri olnud …ühe hamba oma , terve suu 30 . Aga nad kÕik on erakad tegelt jh. Olen ka erinevatel uurinud kroonide hindu siis vahed on ka suured 400 kuni 700 tüki eest koos paigaldusega.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panoraamröntgen 115€?! Kuidas see võimalik on, äkki ikka 15€?
Mul oli soodapesu 80€ + 45€ hambakivi eemaldamine ultraheliga ja pastapuhastus.
Panoraamröntgen 12€.
Ühe pinna täidis on olnud vist 65€.

Kallis on siis, kui ei käi korralikult kontrollis ja on halb hügieen. Ise olen ka süüdi selles, edaspidi proovin ikka 2x aastas käia, nagu peab, ja paremini hammaste eest hoolitseda.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:46; 20.01 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panoraamröntgen 115€?! Kuidas see võimalik on, äkki ikka 15€?

Mul oli soodapesu 80€ + 45€ hambakivi eemaldamine ultraheliga ja pastapuhastus.

Panoraamröntgen 12€.

Ühe pinna täidis on olnud vist 65€.

Kallis on siis, kui ei käi korralikult kontrollis ja on halb hügieen. Ise olen ka süüdi selles, edaspidi proovin ikka 2x aastas käia, nagu peab, ja paremini hammaste eest hoolitseda.

—–
Need hinnad ongi Soomes. Olen lugenud, et eestlased hädaldavad, kui kallid on hambaravi hinnad, et sellepärast ei saa käia. Panin siis võrdliseks hinnad ka nähtavale.

Ise käin hambakivi eemaldamas aastas korra. Ühe korra kahe aasta sees saab terkkaris. Aga kivi tuleb mul siis ka, kui ma ainult päev otsa hambaid peseksin.

Selle panoraamipildi pidin võtma, sest pea valutab. Otsin põhjust.
Plommid on juha pikka aega olnud, peab vahetama.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 07:01; 20.01 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panoraamröntgen 115€?! Kuidas see võimalik on, äkki ikka 15€?

Mul oli soodapesu 80€ + 45€ hambakivi eemaldamine ultraheliga ja pastapuhastus.

Panoraamröntgen 12€.

Ühe pinna täidis on olnud vist 65€.

Kallis on siis, kui ei käi korralikult kontrollis ja on halb hügieen. Ise olen ka süüdi selles, edaspidi proovin ikka 2x aastas käia, nagu peab, ja paremini hammaste eest hoolitseda.

—–

Need hinnad ongi Soomes. Olen lugenud, et eestlased hädaldavad, kui kallid on hambaravi hinnad, et sellepärast ei saa käia. Panin siis võrdliseks hinnad ka nähtavale.

Ise käin hambakivi eemaldamas aastas korra. Ühe korra kahe aasta sees saab terkkaris. Aga kivi tuleb mul siis ka, kui ma ainult päev otsa hambaid peseksin.

Selle panoraamipildi pidin võtma, sest pea valutab. Otsin põhjust.

Plommid on juha pikka aega olnud, peab vahetama.

No selge siis, järgmisel korral võiks kohe seda mainida 😀
Aga eks see ongi inimestel pigem prioriteetide küsimus, enamasti ei lähe see hambaraviks mittekulutatud raha paremasse kohta, välja arvatud erhk tõesti neil, kes peavad miinimumpalgaga hakkama saama. Ja nagu näha, kui kellelegi on kallis, saab keegi kuskilt hoopis odavamalt. Ehk siis peab otsima võimalusi, kui küsimus on eelkõige rahas.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:46; 20.01 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambakivi hind tundub ok, aga see ülesvõte on küll imelik.
Ja nüüd kukkuge pepuli: minu pea horisontaalis kasvavat tarkusehammast ei julgenud kirurg eemaldada: pidavat olema põhihaiguste tõttu liiga suur risk suremiseks (mädandavad bakterid), mine riigihaiglasse. Seal aga öeldi, et hambaravi on erasfääri teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 18:40; 20.01 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigihaiglat pole olemas.
Hambaarst saatis su näo-lõuakirurgiasse. Aga sul ikka hambaprobleem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigihaiglat pole olemas.
Hambaarst saatis su näo-lõuakirurgiasse. Aga sul ikka hambaprobleem.

Jah, selles osas on Teil õigus, et pole olemas nn riigihaiglat.
Meelega vast jätsite välja minu viimase lause?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 18:40; 20.01 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sa ütled, et pea valutab ja otsid põhjust, siis mul oli midagi sarnast. Olin kindel, et peavalu, mis kiirgas pidevalt justkui hammastesse, on seotud hammastega. Hambaarstil käik kinnitas, et hammastega see valu seotud ei ole. Panin aja neuroloogi juurde ja selgus, et mul oli hoopis kolmiknärvipõletik.
Mis aga nendesse hindadesse puutub, siis panoraampilt 115 eurot on ikka täielik röövimine. Kindlasti on hambaravi kallis, aga Eestis ikka kõvasti odavam kui Soomes, sellepärast paljud soomlased käivadki Eestis hambaid ravimas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sa ütled, et pea valutab ja otsid põhjust, siis mul oli midagi sarnast. Olin kindel, et peavalu, mis kiirgas pidevalt justkui hammastesse, on seotud hammastega. Hambaarstil käik kinnitas, et hammastega see valu seotud ei ole. Panin aja neuroloogi juurde ja selgus, et mul oli hoopis kolmiknärvipõletik.

Mis aga nendesse hindadesse puutub, siis panoraampilt 115 eurot on ikka täielik röövimine. Kindlasti on hambaravi kallis, aga Eestis ikka kõvasti odavam kui Soomes, sellepärast paljud soomlased käivadki Eestis hambaid ravimas.

Ma elan Soomes ja minu kogemus näitab, et just siin on hambaravi tunduvalt odavam. Vb see on siis piirkonniti erinev. Igaljuhul mina käin linna omas ja maksin panoraamröntgeni eest visiiditasu 21+röntgen ca 20.
Erakas on Soomes tõesti kallis. Soomlased käivad Eestis seepärast, et siin kohalikud(nö riigipoolsed) kohad teevad kohati väga halba tööd ja head ning hoolikat arsti annab tikutulega otsida. Mina õnneks leidsin omale väga hoolsa arsti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 12:26; 25.01 08:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägitakse, et Eestis on hinnad kallid, et inimesed ei saa sellepärast arstil käia. Täitsa huvitab, kis hinnad keskmiselt Eestis on.

Soome ja Eesti palkade erinevus võib olla mitmekordne ning soomlastele võibki rohkem raha kätte jääda. Eestis on keskmine palk kuskil 1000 euro ringis. Sellest rahast peab siis tasuma eluasemekulud, toidu eest ja muud kulud. Väga sageli tõesti ei jätku enam hambaravi katteks, sest selle palgaga võrreldes on teenus kallis. Kuid kui inimesele ei ole hambaravi prioriteediks, et selleks koguda või kas või järelmaksuga olukord kontrolli all hoida, siis ei ole midagi teha. Tallinnas on näiteks praegu keeruline leida kesklinnale lähedast korralikku 2-toalist üürikorterit 500 euroga kuus. Kui eluasemelaenu ei saa, siis peadki elama üürikorteris.

2016. aastal oli Soome keskmine palk kuskil 3300 eurot. Üürihinnad on seal muidugi kallimad, kuid näiteks toit võib olla odavamgi kui Eestis. Selliste summade kõrval tundub tõesti, et röntgeni eest 115 eurot välja käia polegi eriti kallis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2016. aastal oli Soome keskmine palk kuskil 3300 eurot. Üürihinnad on seal muidugi kallimad, kuid näiteks toit võib olla odavamgi kui Eestis. Selliste summade kõrval tundub tõesti, et röntgeni eest 115 eurot välja käia polegi eriti kallis.

Tegelikult siin on sama, et see keskmine palk on mingute imenäitajatega kõrgeks aetud. Reaalsuses sellist raha saavad vähesed. Ja siin käib iga arvestus bruto tuluga. Maksud maha, siis kätte eriti ei jäägi midagi. Ja nagu teada, mida rohkem teenid, seda rihkem maksad makse.

Ühesõnaga, ei tasu võrrelda Soomet ja Eestit, sest siin on nii palju nüansse, mis mõjutab.

Mina ütleks, et erakliinikus kogu visiidi eest maksta 140 eur, 45 min eest, on vähe isegi.

Mina käisin kevadel lapsega allergoloogi juures. Visiit 20 minutit maksis 90 eur ja allergiatestid + rohud kokku olid 340 eur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 12:26; 25.01 08:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Hambaarsti hind erakal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.