Esileht Ilu ja tervis Hambaarsti raviplaan

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Hambaarsti raviplaan

Postitas:

Käisin hiljuti pärast pikki aastaid lõpuks hambaarstil ja raviplaan, mis mulle saadeti, sisaldas ainult esteetilise ravi hindasid (kroonimine ja implantaadid), mitte ühegi hambaaugu parandust või hambakivi eemaldust seal kirjas polnud.

Tekkis küsimus, et mida kujutab endast korralik raviplaan hambaarsti juures?

Kui hambaarst teeb hinnapakkumise ainult esteetilisele ravile siis mis mõte üldse terviselaenul on kui maksan nt mitme tuhande euro suurust laenu iga kuu tagasi, millele lisaks pean iga kord hambaarstil käies veel eraldi lisaks aukude parandamise eest mitu sotti puhtalt välja käima.

Ps, tegemist oli tuntud koha ja tunnustatud hambaarstiga ja raviplaani ootasin pea kuu aega.

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Implantaat pannakse ikka ju haige hamba asemele, mis mõttes esteetiline raviplaan? Või ta hakkab sul terveid hambaid välja tõmbama?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralikus raviplaanis peaks kôik viimseni välja toodud olema. Minul oli.

Iga etapp, iga tuimestuse hind, vajaminevatel abivahenditel hind taga.

Pöördu selle sama küsimusega nende juurde v proovi mujalt ka pakkumist saada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust otsast on kroonid ja implantaadid esteetiline ravi? Kas sul on hambad ainult ilu pärast suus või on neid ikka muuks ka tarvis?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus oli selles, et kui mul on näiteks 10 hambaauku, aga neid raviplaanis pole, samas on hammaste kulumise tõttu kroonide paigaldus ja kahe puudu oleva hamba implantaadi paigaldus siis kas see pole kahtlane?

Kas aukude parandus ja nt hambakivi eemaldus tähtsamad pole kui kulunud hammaste ravi/puudu olevate hammaste asendamine, et neid asju raviplaanis kajastada pole vaja? Seda tahtsingi teada.

Loomulikult on kroonid esteetiline ravi kui need paigaldatakse hammaskonna kulumise tõttu ülemisele hambareale, seda unustasin täpsustada. Nendes konkreetsetes hammastes auke pole, mida on plaanis kroonima hakata ja mõjutavad hetkel lihtsalt naeratuse välimust.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Implantaat pannakse ikka ju haige hamba asemele, mis mõttes esteetiline raviplaan? Või ta hakkab sul terveid hambaid välja tõmbama?

Implantaat pannakse minu puhul puudu oleva hamba asemele, mitte haige hamba asemele. Midagi välja tõmmata pole vaja, küll aga on väga palju hambaauke, mida oleks tarvis parandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on veider jah.

Eelnevalt tehakse üldjuhul kôik hambaaugud, juureravid, eemaldatakse hambakivi. Ja nende tööde hind kokku pole mitte vàiksem kui kroonide/ implantaatide hind.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on veider jah.

Eelnevalt tehakse üldjuhul kôik hambaaugud, juureravid, eemaldatakse hambakivi. Ja nende tööde hind kokku pole mitte vàiksem kui kroonide/ implantaatide hind.

Seda minagi, mistõttu mind ärritabki teadmatus, et kui palju ma pean veel iga kuu lisaks terviselaenule juurde maksma kui võiks siis juba kogu vaja mineva summa peale terviselaenu võtta.
Tundub, et pean teise arsti juurde pöörduma, sest antud arst ütles, et neid töid saab paralleelselt teha, aga kuna hinnapakkumine/raviplaan neid ei kajasta siis nende jaoks ma terviselaenu küsida ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kroonid ja implantaadid on ju ravi, ma saaks aru, kui sa räägiksid laminaatidest jms, et paneme peale kena plaadi ja ongi korras. Ega keegi ei hakka augu pealt kroonima, ikka parandatakse hambad alt ära ja mida parandada ei saa, asendatakse implantaatidega.

Küsi hambaarstilt üle, arvatavasti on need täidised ja plommimised jms ikka seal sees märgitud. Ütledki, et mida pole hädapärast ja tervise pärast vaja, selle jäetaks välja. Muidu ei ole nagu loogiline, et ravilaani täitmise eelduseks on see, kui esmane ja hädavajalikum ravi tuleb omast taskust kinni maksta. Või tuleb võtta teine kliinik ja teine plaan.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kroonid ja implantaadid on ju ravi, ma saaks aru, kui sa räägiksid laminaatidest jms, et paneme peale kena plaadi ja ongi korras. Ega keegi ei hakka augu pealt kroonima, ikka parandatakse hambad alt ära ja mida parandada ei saa, asendatakse implantaatidega.

Küsi hambaarstilt üle, arvatavasti on need täidised ja plommimised jms ikka seal sees märgitud. Ütledki, et mida pole hädapärast ja tervise pärast vaja, selle jäetaks välja.

Jah ja ma lasengi need ka teha, lihtsalt üllatas, et nn “esmaseid töid” polnud üldse välja toodudki raviplaanis. Oligi kahe lehekülje jagu infot, mis sisaldas kroonimist ja implantaatide paigaldamist.

Küsimuse peale, et miks neid asju raviplaanis pole, tõi hambaarst välja täidise tükihinna ja ütles, et neid töid saab muu raviga paralleelselt teha. Aga mitmele hambale seda teha vaja, mis hetkedel see vajalik oleks ja kui palju see kõik maksma läheb, seda pole kirjas mitte kuskil.

Ühesõnaga minule ei ütle see raviplaan mitte midagi hetkel, tundub väga poolik ja põlveotsas tehtud.

Kes veel sama saaga läbi käinud, palun soovitage kliinikuid ja hambaarste Tallinnas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes arvan, et see aukude parandamise plaan lendab niikuinii sul vastu taevast.

Käin juba üle aasta iga kuu hambaarsti juures, uued probleemid tekivad kiiremini kui vanad lahendatud saavad.

Kroonidest on ka arstiga juttu olnud, just hammaste edasise kahjustuse vältimiseks, mitte ilu pärast

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimuse peale, et miks neid asju raviplaanis pole, tõi hambaarst välja täidise tükihinna ja ütles, et neid töid saab muu raviga paralleelselt teha. Aga mitmele hambale seda teha vaja, mis hetkedel see vajalik oleks ja kui palju see kõik maksma läheb, seda pole kirjas mitte kuskil.

Kõlab nagu hiljutine Kuuuurija lugu, maksejõuetule mehele (väidetavalt) lubati mingis Lasnamäel asuvas kliinikus tasuta hambad korda teha (praktikat saab proovitööd teha) ja kui pool tööd oli tehtud, siis anti teada, et edasi tegemiseks vaja maksta x-kümmend tuhat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loogiliselt võttes on sellised võimalused.

Hammas on terve ja parandamist ei nõua. Hammas on auguga ja augu saab parandada. Hammas on nii katki (auk nii suur), et midagi parandada ei ole, saab aga asendada implantaadiga. Hammast ei ole enam selle koha peal ammu, siis kas jääbki nii või pannakse implantaat. No ja nüüd loetakse kokku, millist varianti kui palju on ja sealt tuleb orienteeruv hind. Näiteks. Viis hammast on auguga, need parandame ära. Kolme hammast parandada ei saa, sinna paneme implantaadi. Liidad summad kokku ja ongi hind teada.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sakala hambakliinik

dr. Laura Schmidt

Vàga professionaalne ja meeldiv algusest lôpuni. Soovitan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolleeg ka alles hiljuti käis ühes tuntus hambakliinikus Tallinnas, täpselt sama jutt, et vaja kohe mingeid kalleid asju teha jne. Läks teise kliinikusse, tuli välja, et pole midagi sellist vaja, vaid sai normaalse ravi ja hinnad ka ok. Tänapäev, kõik tahavad raha teenida, mitte ei huvitu patsiendist.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aukude puhul on vist keeruline konkreetset pakkumist teha, sest ravi käigus võib “üllatusi” tekkida (kõike ei näe isegi 3d pildilt) ja materjalikulu jms selgub jooksvalt. Aga üldiselt selliste kalliste ja suurte tööde puhul, olgu need siis hambad või autoremont või muu taoline, tasub alati paarist kohast pakkumine võtta, et endal parem ülevaade tekiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolleeg ka alles hiljuti käis ühes tuntus hambakliinikus Tallinnas, täpselt sama jutt, et vaja kohe mingeid kalleid asju teha jne. Läks teise kliinikusse, tuli välja, et pole midagi sellist vaja, vaid sai normaalse ravi ja hinnad ka ok. Tänapäev, kõik tahavad raha teenida, mitte ei huvitu patsiendist.

Mis hambaraviga tegu? Endal sarnane kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolleeg ka alles hiljuti käis ühes tuntus hambakliinikus Tallinnas, täpselt sama jutt, et vaja kohe mingeid kalleid asju teha jne. Läks teise kliinikusse, tuli välja, et pole midagi sellist vaja, vaid sai normaalse ravi ja hinnad ka ok. Tänapäev, kõik tahavad raha teenida, mitte ei huvitu patsiendist.

Mis hambaraviga tegu? Endal sarnane kogemus.

Ei nimetanud meelega raviasutust ega hambaarsti, sest ei soovi avalikult kedagi laimata. Otsustasin, et kuna mul ühtegi järelmaksu ega liisingut pole siis võtan lõpuks oma tervise käsile, teen selle lükke ära ja hakkan uuesti naeratama. Valisin arsti tükk aega ja silma jäi arst, kelle tööd on vapustavalt ilusad ja valitud kliiniku sotsiaalmeedias pidevalt jagatud, mistõttu otsustasin, et tahan minna just sinna. PS, Tervisetrendis ka väga head tagasisided jne ja isegi on tuntud inimesi ja blogijaid, kes seal kliinikus käinud. Tegemist pole kindlasti petisega.

Ma pole käinud hambaarstil aastaid, puudu on paar tagumist hammast, auke on omajagu ja ülemises hambareas on paar hammast kulunud.

Esimese asjana tehti hammastest pilt, misjärel läksin kabinetti, kus arst vaatas suhteliselt kiirelt hambad üle, ütles, et katete jaoks on hambad liiga kulunud, et on vaja kroone, puudu olevad hambad implantaatidega asendada ja lubas raviplaani/hinnapakkumise saata.

Kui küsisin hambaaukude kohta siis ütles täidise hinna.

Ootasin hinnapakkumist pea kuu aega ja kui see lõpuks meilile saabus siis olin vapustunud, sest seal polnud aukudest haisugi ja ülemises hambareas kulunud hammaste katmine koos implantaatidega oli ikka väga mitu tuhat eurot (mille üle ma ei imesta), aga eeldasin, et raviplaan sisaldab ikkagi absoluutselt kõike, mis vaja teha. Mõistan ka seda, et muidugi täiesti 1:1 summasid sinna panna ei saa, aga orienteeruvalt oleks võinud ikkagi ka plommimise jms tööde hinnad sinna lisada, eriti kui soovin terviselaenu võtta hammaste parandamiseks.

Ja loomulikult olen nõus, et ega see esihammaste kroonimine ja puudu olevate hammaste implantaatidega asendamine pole aint esteetiline vaid kui ikkagi hambad on nii kulunud nagu mul siis need võivad ära murduda ja seda peab ka laskma teha, aga kui on küsimus selles, et kumb on tähtsam, kas hammas milles on auk ja võib hakata valutama või hammas mis on kulunud ja ei valuta siis tuleks ju see hammas ennem ära parandada mis võib valutama hakata. Või ma saan millestki ikka väga valesti aru.

Hambaarstil ju ongi nii, et teed suu lahti ja alles arvelauas selgub palju maksad. Ma ei hakka ju toolis karjuma, et “aitab küll, 100 euro eest olete auke parandanud”.

Võib-olla teebki a la mul ühe korraga nt 500 euro eest auke korda ja see alles selgub siis kui maksma pean, samas see raha oli mujale arvestatud.

Just sel põhjusel tahtsingi korralikku raviplaani.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaarstil ju ongi nii, et teed suu lahti ja alles arvelauas selgub palju maksad. Ma ei hakka ju toolis karjuma, et “aitab küll, 100 euro eest olete auke parandanud”.

Kui rahaga on kitsas, siis vahel vist peab. Ma pole küll seda veel teinud, aga vahel mõtlen, et võib-olla oleks olnud vaja. Ja mina just parandaks enne kõik augud ära, kui midagi muud üldse kaalumisele võtaks. Soovitan valida mingi hambakliiniku, kus lihtsamad inimesed ka käivad, nt Tõnismäe hambapolikliiniku vms. Mõned on vist harjunudki ainult klientidega, kes raha ei loe.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaarstil ju ongi nii, et teed suu lahti ja alles arvelauas selgub palju maksad. Ma ei hakka ju toolis karjuma, et “aitab küll, 100 euro eest olete auke parandanud”.

Kui rahaga on kitsas, siis vahel vist peab. Ma pole küll seda veel teinud, aga vahel mõtlen, et võib-olla oleks olnud vaja. Ja mina just parandaks enne kõik augud ära, kui midagi muud üldse kaalumisele võtaks. Soovitan valida mingi hambakliiniku, kus lihtsamad inimesed ka käivad, nt Tõnismäe hambapolikliiniku vms. Mõned on vist harjunudki ainult klientidega, kes raha ei loe.

Tundub nii jah, lisaks on väga levinud aina nooremate seas see, et oma hambad lastakse ära viilida ja kohe kroonid asemele, et oleks ikka nagu Hollywoodis. Nt paar üsnagi tuntud blogijat on seda teinud, kuigi minu arvates nende hambad ei näinud välja pooltki nii jubedad kui minu omad ja oleks täiesti lihtsalt valgendamisest ja hambakivi eemaldamisest piisanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Hambaarsti raviplaan