Esileht Ilu ja tervis Hambad korda!

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Hambad korda!

Postitas:

Kuidas julgustada tuttavat minema hambaarsti juurde, kui tead, et tal on lapsepõlvetrauma sellega seoses?
Mul on temast nii kahju, sest hambad on ju esimeste asjade seas, mida märkame uue inimesega suhtlemisel. Ja ole saa nii tore kui tahad, siis katkised hambad võtavad suhtumist väga palju alla. Päris mitu naist on selja taga öelnud, et ei suudaks temaga suhtes olla, sest ei kujuta suudlemist ette kui poolikud köndid vastu vaatavad. Sama tööl – esinduslik välimus tänapäeval ju nii oluline. No ja nii edasi.
Tuttav ise poeb rahapuuduse taha, kuigi teenib üle keskmise palka. No ja hirm ka, sest aastatega on asi ainult hullemaks läinud.
Oskate soovitada hambaarsti, kes on tegelenud sellistega?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis linnas? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult võib ju igas linnas soovitada, ma arvan me kõik teame mõnda niisugust inimest, kellele oleks kuidagi viisakalt vaja soovitada. See teema siin annaks hea võimaluse juttu teha/juttu alustada.

Tallinnas võin oma hambaasti, Ester Villi soovitada.

Samas oleksid vajalikud soovitused Tartusse just inimesele, kellel väga suured hambaaugud. Halvad kogemused ja kardab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Tallinnas, siis soovitan kindlasti Sakala hambaravi. On veidike kallim, kuid oma tööd nad tunnevad ja pigem maksta rohkem ja ühe korra, kui et odavamalt ja hiljem tööd ümber teha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tuttav teema. Mul sugulane sai järelmaksuga Tartus kuskil esihambad korda. Täitsa teine inimene on ja kahetseb, et varem ette ei võtnud. Elas aastaid tühja sahtliga ja enesehinnang sai kannatada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hammaste kordategemise juures on siiski kõige alus paks rahakott (kui pole just tegu tugeva psüühilise puudega inimesega, sest osadel sellistel on alates 1.juulist hambaravi täiesti tasuta), kui seda pole, pole mõtet midagi soovitada.

nt ma kohtasin ka nüüd mitme kuu tagant eakat sugulast, kelle esihammastest viimase aasta jooksul järgi vaid varemed. 4 esihammast tähendaks vähemalt 2-3-4 tuhandelist väljaminekut, sest lisaks parandamisele on arstidel soov ka vanade köntide juured ära ravida, lisaks tuleb teha enne arstivisiiti koroonatest + maksta mingi 50-60€ veel iga arstilkäigu pealt arsti-õde+enda isikukaitsevahendite eest.
pensionäril, kes saab ca 400€ kuus pensionit selist raha lihtsalt pole, järelmaksu või väikelaenu pole ka 80a inimesel mõistlik küsima minna.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 17:14; 19.07 23:24; 05.08 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas soovitan Kaarli hambapolikliinikut. Mul oli nn enda arst juba olemas, aga eriolukorra järgselt sinna veel ei saanud ja sattusin Kaarlisse – niiii rahul! Praeguseks on u 4 arstiga kokkupuuted (sh ka juureravi arst) ja no kõik on lihtsalt nii meeldivad ja professionaalsed ja sõbralikud olnud. Hinnaklassilt tavaline, hambaravi pole nagunii kuskil soodne. Õigemini võib väga soodsas kohas tulla hind kasutatavate materjalide kvaliteedi arvelt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas soovitan Kaarli hambapolikliinikut. Mul oli nn enda arst juba olemas, aga eriolukorra järgselt sinna veel ei saanud ja sattusin Kaarlisse – niiii rahul!

ka mina olin oma hambaarstiga rahul, kuid kahjuks selgus alles arvet makstes, et haigekassaga neil kahjuks lepingut pole. arvestades hambaravi hindu, on ka need mõnedkümned eurod kliendile olulised. igaljuhul mina läksin järgmisel korral sisse maja teisest uksest: tõnismäe hambakliinik samas majas, kuid sai kasutada ka hambaravihüvitust.
kaarli on väga suur kliinik (nad 3 erinevas linnaosas tallinnas) ja tööde kvaliteet sõltub konkreetsest arstist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 17:14; 19.07 23:24; 05.08 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka mures ühe tuttava naisterahva pärast. Tal on esiambad pruunid köndid ja vajaksid ravi. Rahapuudust nende peres ei ole. Muidu on väga hoolitsetud ja kallilt riietuv proua. Kena meigiga, aga suud ei tohi lahti teha.

Ma ei ole julgenud temaga hammaste teemal rääkida. Kuigi tahaksin teda hambaarsti juurde suunata. Täiskasvanud inimene, kuidas ma sel teemal vestlen? Tõesti ei tea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pensionäril, kes saab ca 400€ kuus pensionit selist raha lihtsalt pole, järelmaksu või väikelaenu pole ka 80a inimesel mõistlik küsima minna.

Pensionär paneb proteesid. Igal juhul parem variant kui hambutu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hammaste kordategemise juures on siiski kõige alus paks rahakott (kui pole just tegu tugeva psüühilise puudega inimesega, sest osadel sellistel on alates 1.juulist hambaravi täiesti tasuta), kui seda pole, pole mõtet midagi soovitada.

nt ma kohtasin ka nüüd mitme kuu tagant eakat sugulast, kelle esihammastest viimase aasta jooksul järgi vaid varemed. 4 esihammast tähendaks vähemalt 2-3-4 tuhandelist väljaminekut, sest lisaks parandamisele on arstidel soov ka vanade köntide juured ära ravida, lisaks tuleb teha enne arstivisiiti koroonatest + maksta mingi 50-60€ veel iga arstilkäigu pealt arsti-õde+enda isikukaitsevahendite eest.

pensionäril, kes saab ca 400€ kuus pensionit selist raha lihtsalt pole, järelmaksu või väikelaenu pole ka 80a inimesel mõistlik küsima minna.

Jama! Isikukaitsevahendid maksavad u 30 eurot (just käisin ühes Tallinna kallima otsa kliinikus), koroonatest ei ole vajalik. Katkisi könte ei hakka tänapäeval enam ükski hambaarst ravima, need tõmmatakse välja ja lähemas või pikemas tulevikus pannakse sinna implantaadid. Jah, hinnaklass jääb tõesti suurusjärku 1000-1500 eurot hamba kohta olenevalt töö mahust (luu siirdamise vajalikkus näiteks), aga seda raha peaks maksma mitmes osas ja kogu ravi pikkus võib olla üle aasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas olen käinud Merimetsa hambakliinikus ja ka Vagodentis. Mõlema kliiniku arstidega olen rahule jäänud. Mul muidugi ei ole ka õnneks midagi suurt parandada olnud, puhastatakse hambakivi, mitme aasta peale üks auguke, kord murdus esihambast kild ära, sellised asjad. Samas on tänapäeval ikkagi hambaravi nii palju edasi arenenud, et võrreldes selle ajaga kui laps olin (olen praegu 40+), ei ole midagi karta. Tehakse tuimestus, materjalid on teised, tööriistad. Eks see suu lahti hoidmine on ebamugav ja väike hirm enne kontrolli minekut, et äkki on midagi vaja parandada. Kui hambad väga korrast ära, siis muidugi tööd arstil rohkem, aga ikkagi tasub see käik ette võtta ja hakata vähehaaval laskma hambaid korda teha. Ma loodan, et su tuttav saab oma hambad korda, katkised tüükad on tõesti eemaletõukavad ja raske eelarvamusega sellise inimesega suhelda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 19:55; 31.07 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see suu lahti hoidmine on ebamugav

Käisin Kristiines ühes venelaslikus hambaravis (küsisin kunagi selle kohta siin infot ja selle nimetus kustutati siin ära), seal pandi mingi suud lahti hoidev asi suhu. Väga hea oli, suu ei väsinud üldse ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanud inimene, kuidas ma sel teemal vestlen? Tõesti ei tea.

Kas sa tõesti arvad, et see täiskasvanud inimene ise ei tea, milline ta välja näeb ja vajab sinu silmiavavat vestlust? Samamoodi nagu need ülekaalus tuttavate “aitajad”. Need inimesed teavad väga hästi enda terviseprobleeme, kõigist KÕIGE PAREMINI isegi. Teemaalgatajal tuttaval näiteks ei pruugi hammaste tervis olla sugugi suurim psühholoogiline mure. Võibolla see on hoopis tema jaoks hea asjaolu, mille taha peituda lähisuhete vältimiseks. Suures aitamise tuhinas tahetakse lahendada aitaja arvates põhilist probleemi a’la “Hambad korda!”, aga parim abi oleks lihtsalt pakkuda võimalust endaga rääkida kui hädasolija tunneb valmisolekut selleks, et oma probleemiga tegelema hakata. Mis on põhjused, miks sellesse olukorda on jõutud jne Kui isik seda ei soovi, siis unustage oma “aitamine” ja elage oma elu.
*Mainin, et suurem nö õigus sekkuda võib tõesti olla pereliikmete osas, aga siin teemas on juttu olnud lihtsalt tuttavatest.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://medihub.org/et/uudised/111/hambaravi-narkoosis-kus-kellele-ja-milleks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see suu lahti hoidmine on ebamugav

Käisin Kristiines ühes venelaslikus hambaravis (küsisin kunagi selle kohta siin infot ja selle nimetus kustutati siin ära), seal pandi mingi suud lahti hoidev asi suhu. Väga hea oli, suu ei väsinud üldse ära.

Jah, seda seaded on mullegi suhu pandud, aga ebamugavus ikka ju on sellega samamoodi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 19:55; 31.07 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hammaste kordategemise juures on siiski kõige alus paks rahakott (kui pole just tegu tugeva psüühilise puudega inimesega, sest osadel sellistel on alates 1.juulist hambaravi täiesti tasuta), kui seda pole, pole mõtet midagi soovitada.

nt ma kohtasin ka nüüd mitme kuu tagant eakat sugulast, kelle esihammastest viimase aasta jooksul järgi vaid varemed. 4 esihammast tähendaks vähemalt 2-3-4 tuhandelist väljaminekut, sest lisaks parandamisele on arstidel soov ka vanade köntide juured ära ravida, lisaks tuleb teha enne arstivisiiti koroonatest + maksta mingi 50-60€ veel iga arstilkäigu pealt arsti-õde+enda isikukaitsevahendite eest.

pensionäril, kes saab ca 400€ kuus pensionit selist raha lihtsalt pole, järelmaksu või väikelaenu pole ka 80a inimesel mõistlik küsima minna.

Ei saa aru, pensionärile ikka proteesid ju. Minuteada on olemas ka proteeside hüvitis.
Mis koroonatest? Kus veidrates kohtades te käite? Ma olen käinud kahes kliinikus peale kriisi ja ei mingit koroonatesti. Samuti ei võeta eraldi ka isikukaitsevahendite tasu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

narkoosis saab ka ju teha hambaravi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hambaarstide hinnad on peale kriisi kõrgustesse tõusnud. sugulane käis just eelmisel nädalal HK-ga lepingut omavas hambakliinikus vastuvõtul, “üks suur plomm” läks maksma 140€

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 17:14; 19.07 23:24; 05.08 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hambaarstide hinnad on peale kriisi kõrgustesse tõusnud. sugulane käis just eelmisel nädalal HK-ga lepingut omavas hambakliinikus vastuvõtul, “üks suur plomm” läks maksma 140€

Ära hirmuta – mul just kaks käiku ees ja sellist raha ma pole mul küll erilist tahtmist välja käia. Üks hammas murdus ja teine oli plaanis teha juba enne kriisi, siis tulid puhkuste ajad peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Hambad korda!