Esileht Väikelaps Hambahaldja münt

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Hambahaldja münt

Postitas:

Mis mündi te olete “hambahaldja” mündiks lapsele pannud ?
Päris raha ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 13:33; 19.01 16:46; 20.01 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi päris raha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eurose mündi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 kindlasti. kuidas sa nii koi oled

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa, ok, et iga hammas 1 eur siis..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 13:33; 19.01 16:46; 20.01 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 või 2 eurose mündi. Aga kröösused nõuavad juba 5-euroseid 🙂

3-aastase võid mängumündiga ära lollitada, aga 6-aastane saab väga hästi raha olemusest aru.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures meil käras 3-6 eluaastani kullakarvaline komm väga hästi (Ferrero Rocher nt), aga nüüd tahaks ka vist 1-, veel parem kui 2-eurost.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 19:49; 23.01 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1-eurose mündi. Ükskord läks see äratulnud hammas pooleks ja siis tõi haldjas 2-eurose mündi. See tegi lapsele eriti palju rõõmu. 😀

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 21:53; 20.01 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei käi hambahaldjas ????. See pole nagu Eestlaste traditsioon üldsegi.
Minu viiesel ei ole veel phtegi hammast ära tulnud aga ta oleks ka isegi 10 sendi üle õnnelik.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil toob hambahaldjas esimese kahe hamba puhul mündi. Mul on kolm väikese vahega last. Ma muud ei saakski teha kui laste patjade ümber hiilida, et hammast mündi vastu vahetada, kui iga hammas mündi tooks. Meil esimeste hammaste puhul ikka käis haldjas, sest lasteaias kõigil rühmakaaslastel käis, kuidas siis meiegi..

Ülejäänud hambad visatakse ahju peale kilgile ( sealt pean neid ka kokku koguma, sest me kuivatame ahju peal kindaid ja mütse). Nii saame Eesti rahva pärimust ka elus hoida ja hüüda : ” Kilk, kilk võta luuhammas, too mulle raudhammas”.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 22:38; 23.01 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa, ok, et iga hammas 1 eur siis..

50 senti ei ole münt või?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tooth fairy ehk hambahaldjas ei ole eestlaste komme.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 04:13; 23.01 03:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tooth fairy ehk hambahaldjas ei ole eestlaste komme.

Kombed ei ole midagi sellist, mis kunagi tekkisid ja ajas ei muutu. Elavad traditsioonid ongi arenev nähtus nagu iga teine elusorganism. Kui Peppal käib hambahaldjas ja poes müüakse hambahaldja raamatut, mis õpetab hammaste eest hoolt kandma, siis käivad hambahaldjad ka lastel, kes nende lugudega tuttavad on.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 21:53; 20.01 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise, mis rahakotis juhtub olema 😀 Et tore, kui hammas tuleb ära hommikul ja saab valmistuda. Mu lapsel tuli täiesti ootamatult ilma, et laps oleks eelnevalt loksumist maininud, vahetult enne magamaminekut, paar nädalat varem sai 5-aastaseks. Ma polnud isegi mõelnud sellele veel. Juhtu solema rahakotis 1 eurone münt ja sain ka selle mänguga kaasa minna, aga selgitasin ka, et esimese hambaga käib hambahaldjas – just seetõttu, et mul ei pruugi alati olla ja kohalik pood pannakse kell 20 kinni, nii et ei saa vahetada ka suvalisel ajal.

laps saab juba aru ka, et raha on tähtis ja selle eest saba osta, mistõttu on ta väga rõõmus, kui sendi leiab vmt ja oma põrsasse saab panna.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte mingeid münte. Mingit hambahaldja muinasjuttu ma pole lapsele rääkinud, ära tulnud 6 piimahammast on meil alles, eks ükskord viskame lihtsalt minema, nagu ma ise omal ajal.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 16:00; 21.01 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna minu hinnangul on see tobe komme, siis peale esimese hamba äratulekut, kui laps hambahaldjast jahuma hakkas, ütlesin, et palju toredam oleks see hammas mälestuseks hoida. Järgmise lahustasime coca-colas üles. Nüüd ülejäänud on kokku kogunud ja tahab teha võrdlevat katset erinevate mullijookidega, mille kohta ma räägin, et see hammastele halb ja juua ei tohi.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tooth fairy ehk hambahaldjas ei ole eestlaste komme.

VÄGA IGAV, et eestlastel on nii vähe lastele meeldivaid ägedaid kombeid, kõik peab olema masendav ? Mulle just meeldib nii Halloween, Hambahaljas ja muu, põnev on, mänguline..

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 13:33; 19.01 16:46; 20.01 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tooth fairy ehk hambahaldjas ei ole eestlaste komme.

VÄGA IGAV, et eestlastel on nii vähe lastele meeldivaid ägedaid kombeid, kõik peab olema masendav ? Mulle just meeldib nii Halloween, Hambahaljas ja muu, põnev on, mänguline..

Rahanõudmine on põnev ja mänguline? Minu meelest see võrdlev katse erinevate mullijookidega on põnev ja mänguline, mitte mingi tühipaljas hammaste mahamüümine. Viimasega tuleb mul pigem “Hüljatute” Fantine meelde.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambahaldjas on praegu väga popp, ma pole lastelt kuulnudki, et kellegil ei käi. Meie peres on legend, et hambahaldjas võtab hamba, et sellest midagi ehitada. Täpsemalt hambahaldjate kuningriiki. Raha (ühe või kahe eurone) on vastutasuks.
Ühel lapsel on käinud lapsepõlves ka hambahaldja sõber lutihaldjas, kes luti viis ära ja kingi tõi asemele.
Lastele väga meeldivad haldjad ja päkapikud, miks seda rõõmu keelata.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tooth fairy ehk hambahaldjas ei ole eestlaste komme.

VÄGA IGAV, et eestlastel on nii vähe lastele meeldivaid ägedaid kombeid, kõik peab olema masendav ? Mulle just meeldib nii Halloween, Hambahaljas ja muu, põnev on, mänguline..

Rahanõudmine on põnev ja mänguline? Minu meelest see võrdlev katse erinevate mullijookidega on põnev ja mänguline, mitte mingi tühipaljas hammaste mahamüümine. Viimasega tuleb mul pigem “Hüljatute” Fantine meelde.

Täpselt. Kusjuures minu laps pole kordagi hambahaldjast rääkinud, kuigi neil nüüd rühmas järjest jäävad kõik hambutuks. Kogumispõrsas on meil olemas ja sinna ikka münte poetame, aga mitte ärakukkunud piimahammaste eest (see pole küll mingi saavutus, mille eest last premeerida; ta ise ju ei pea selleks midagi tegema, et piimahambad asenduksid jäävhammastega – puhas bioloogia), vaid pigem, kui ta on kuidagi väga tubli olnud või midagi erilist teinud, ja vahel ka siis, kui notsul lihtsalt “kõht tühjaks läheb”.

Tegelikult muidugi võib anda ka äratulnud hammaste eest münte, miks mitte, rahakogumise eesmärk peaks ju olema õpetada laps raha mõttest ja väärtusest aru saama, aga kasvatuslikus mõttes on justnagu veisi mõistlikum anda raha selle eest, kui laps millegi nimel pingutab ja midagi saavutab. Näiteks kui ta peseb korralikult hambad puhtaks ja ei unusta seda kohustust või kui ta suudab jätta nuiamata magusat jne.

Puhtalt minu arvamus. Ja me ju kõik kasvatame oma lapsi enda tõekspidamist järgi.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 16:00; 21.01 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres hambahaldjas ei käi, pole kunagi raamatutest hambahaldja kohta lugenud ja multikatest pole ka väga seda teemat silma jäänud.
Kui sellist kommet luua, siis eks iga pere mõtleb ise, miks sellist kommet on vaja ja mida haldjas hamba asemele toob (olgu selleks 1 sent, 2 eurot, meenemünt või kasvõi porgand).

Kägu, kes ütles, et Eestis ei ole ägedaid kombeid – Halloweeni asemel on lausa kaks päeva Mardi- ja Kadripäev. Muidugi meie lapsed ei lähe pommiga ähvardama, vaid peavad ikka etteaste tegema. Väga äge on ka Jaanipäev – lõkke tegemine ja mängud. Jõulud, Vastlapäev …. Tõesti masendav, et eestlased loevad jõuluvanale luuletust, samas USAs saavad lapsed kingi niisama kätte. Eestis on väga ägedaid kombeid! Muidugi ei ole keelatud teisi kombeid omaks võtta ja tähistada.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tooth fairy ehk hambahaldjas ei ole eestlaste komme.

Kombed ei ole midagi sellist, mis kunagi tekkisid ja ajas ei muutu. Elavad traditsioonid ongi arenev nähtus nagu iga teine elusorganism. Kui Peppal käib hambahaldjas ja poes müüakse hambahaldja raamatut, mis õpetab hammaste eest hoolt kandma, siis käivad hambahaldjad ka lastel, kes nende lugudega tuttavad on.

Mida iganes.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 04:13; 23.01 03:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan kuidas minul endal 35 aastat tagasi lapsepõlves linnakorteris elades isa lasi hambad radiaatori taha visata ja kilki hüüda. Ütles et radiaator on uuema aja ahi ja nüüdisaegsed kilgid elavad radiaatori taga 🙂

Aga mina olen selline, kes hea meelega kasutab võimalust ja võtab üle hea ja põneva ka mujalt aga Eesti rahva kombeid ka ära ei unusta.

Samas näiteks see Ameerika komme nii Halloweeni kui ka Jõulude ajal ilma midagi vastu andmata kinke saada – seda ma üle ei võta. Ma pigem õpetan lastele, kuidas päris elus asjad käivad. Näiteks kui on teada, et lapsed Kadride-Martidena küla peal käivad läbi mõeldud ja korraliku eeskavaga, ägedate riietega, siis inimesed ka vaevuvad ette mõtlema ja paremat kommi varuma. Kui ise lähed mütsiga lööma, ei teki ka teistel motivatsiooni sinu pärast pingutada. See, et peab ise ka midagi vastu pakkuma ei tee ju traditsiooni igavaks, vastupidi väga hea saavutuse tunne on, kui oled oma luulutuse suutnud Jõuluvanale ette kanda. See jõuluvanale esinemine on arglikumate laste jaoks üks väheseid kohti, kus esinemisstressist üle saamist harjutada. Täiskasvanuna läheb igaühel seda oskust vaja. Kogu edaspidine täiskasvanuelu on ka nii, et mida paremat produkti sa enda poolt pakud, seda parema auhinna, palga, preemia saad.

Samas ei ole mul probleemi Ameerika muinasjuttudest ägedad asjad üle võtta. Kõrvitsa lõikame, lapsed meisterdavad nahkhiiri, laternaid ja luukeresid, mida kogu kodu täis tol hetkel on- see on minu meelest tõesti äge muinasjutt. Lapsed pidutsevad naabrilastega, kostümeerivad end kui soovivad, koolis on niikuinii kostüüme vaja. Aga ilma midagi vastu pakkumata naabri ukse taha kommi lunima ei lähe, sest see pole Eestis vähemalt maakohtades veel kombeks ja tekitab pigem pahameelt.

Hambahaldja muinasjutt ei ole ka ju kole. Kuigi see rahamaailm, kus iga asja eest saadakse raha, raha, raha ja siis täiskasvanuks saades selgub, et raha ei kukugi niisama taevast, tekitab minus kerget tõrget. Lisaks hambahaldjale võiks lastele kodune kilk ka ikkagi meelde jääda. Ega kilk pole ka igav, päris kõhe ja põnev mõelda lapsena, et keegi seal ahju taga elab ja tugevama hamba loitsusõnad on nagu nõidumine.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 22:38; 23.01 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päkapikud on tore komme, aga hambahaldjas mitte? Miks siis?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist võrreldes siinsete emadega tõeline vanur. 2 last suured, neil hambahaldjaid ei käinud. Ei tulnud selle pealegi. Kolmas laps on öelnud, et kasteaias kellelgi on käinud. Tal veel hambad ei vahetu, saan mõelda, mida teha ja neljas on veel beebi. See hambahaldjas on nii võõras kuju minu jaoks. Nagu halloween, aga suuremad käivad halloweenitamas ( mul pole ühtki head põhjendust neid keelata), vb annan üldsuse survele järgi ka haldja osas. Näis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina muide jätan näiteks metsas Metsaemale ilusa seene või peotäie marju mättale tänutäheks saagi eest ja õpetan seda tänamist lastelegi jms, niiet mina olen küll viimane inimene, kes eestlaste vanu kombeid halvustab, aga midagi halba ei tee ka uute kommete järgimine. Muidugi ei tee seda kõikide hammaste vahetudes jne, paar esimest käivad sellise tseremooniaga (tegelikult nad ammu teavad, kes see hambahaldjas on, mingit muinasjuttu ma pole neile kunagi rääkinud, see on selline omavaheline nali). Ei ole nad uskunud toonekurge ega päkapikke ega jõuluvana jms tegelikult, aga kaasa teevad ikka rõõmuga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 19:49; 23.01 13:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Väikelaps Hambahaldja münt