Esileht Lapse ootamine Hambakivi ei saagi eemaldada rasedate soodustusega

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Hambakivi ei saagi eemaldada rasedate soodustusega

Postitas:

Avastasin üllatusega, et hambakivi eemaldus ei käigi rasedate haigekassa soodustuse alla, kuigi hambaarst ütles, et rasedus suurendab oluliselt hambakivi teket. Täitsa veider lugu. Sain aru, et soodustuse alla käib vaid aukude parandamine, auke õnneks pole. Igatahes tundub pisut ebaõiglane rasedate suhtes, et ei arvestata just raseduse ajal oluliselt suureneva hambakahjuga.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 15:20; 04.08 16:32; 04.08 20:36; 04.08 20:38; 04.08 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei käi jah, aga see pole kallis, kui palju pole. Mul on 2 korda seda raseduste ajal tehtud, pärast tehakse korralik hambapesu ka veel. 😀 Viimati maksin vist 12€ äkki (oligi hästi vähe), esimene kord oli pea 40€.
Muidu on hea, et soodustus meile kehtib kui midagigi on. 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 16:21; 04.08 17:20; 04.08 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei käi jah, aga see pole kallis, kui palju pole. Mul on 2 korda seda raseduste ajal tehtud, pärast tehakse korralik hambapesu ka veel. ???? Viimati maksin vist 12€ äkki (oligi hästi vähe), esimene kord oli pea 40€.

Muidu on hea, et soodustus meile kehtib kui midagigi on. ????

Huvitav, mulle aega broneerides öeldi registratuuris, et suuhügienisti tund maksab 90. Aga ma pole kursis ka, et kaua mul minna võiks. Et kas üldse vaadatakse aega või ongi kord 90. Tallinna hambakliinikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei käi jah, aga see pole kallis, kui palju pole. Mul on 2 korda seda raseduste ajal tehtud, pärast tehakse korralik hambapesu ka veel. ???? Viimati maksin vist 12€ äkki (oligi hästi vähe), esimene kord oli pea 40€.

Muidu on hea, et soodustus meile kehtib kui midagigi on. ????

Kus nii odavalt saab? Mul samamoodi seal Tallinna kliinikus – 90 eurot.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 15:20; 04.08 16:32; 04.08 20:36; 04.08 20:38; 04.08 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii odavalt saab Haapsalus. Kui mõni mõtleb, et ju pole siis hea kliinik, siis just üks Haapsalu parimaid. Võib-olla on mõnel kallim olnud, pole kursis sellega, mina maksin nii palju oma kordadel.
Esimese raseduse ajal oli 2 väikest auku ja parandatud sai odavalt (peale soodustust), tuimestust pole kunagi kasutanud. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 16:21; 04.08 17:20; 04.08 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just käisin juuli lõpus hambaarstil. Panin lihtsalt aja ja infoks juurde,et soovin kasutada ära hüvitise.Ainus mis arst tegi, oligi hambakivi eemaldus. Arve oli 14 midagi. Mulle arvet ei antud, ju siis summa oli keevitatud 100€, sest 15% on ju omaosalus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 17:55; 05.08 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on küll mõlema raseduse korral see hüvitamise alla läinud. Alles nädal tagasi käisin…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on küll mõlema raseduse korral see hüvitamise alla läinud. Alles nädal tagasi käisin…

Mulle veel registratuuris ka öeldi, et hügienist, kes hambakivi eemaldab, ei käi soodustuse alla. Kellelt seda üldse nüüd siis üle kontrollida? Mingilt haigekassa spetsialistilt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 15:20; 04.08 16:32; 04.08 20:36; 04.08 20:38; 04.08 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just käisin juuli lõpus hambaarstil. Panin lihtsalt aja ja infoks juurde,et soovin kasutada ära hüvitise.Ainus mis arst tegi, oligi hambakivi eemaldus. Arve oli 14 midagi. Mulle arvet ei antud, ju siis summa oli keevitatud 100€, sest 15% on ju omaosalus.

Ei saa olla niimoodi ju, on öeldud, et alati tuleb ise tasuda pool ning ülejäänud pool on soodustuse all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 15:20; 04.08 16:32; 04.08 20:36; 04.08 20:38; 04.08 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just käisin juuli lõpus hambaarstil. Panin lihtsalt aja ja infoks juurde,et soovin kasutada ära hüvitise.Ainus mis arst tegi, oligi hambakivi eemaldus. Arve oli 14 midagi. Mulle arvet ei antud, ju siis summa oli keevitatud 100€, sest 15% on ju omaosalus.

Ei saa olla niimoodi ju, on öeldud, et alati tuleb ise tasuda pool ning ülejäänud pool on soodustuse all.

Tavalise hüvitisega on 50%. Rasedatel maksab kuni 85% riik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan ka minna hambakivi eemaldama, pikalt juba võtan hoogu, aga esimesel korral tehti ilma tuimestuseta ja see oli kergelt öeldes võigas. Rasedad tuimestust ei saa? Ja kas kliinikul peab olema haigekassaga leping?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin haigekassa lehelt sellise asja, et hambakivi justkui on esmavajaliku ravi nimekirjas: https://www.haigekassa.ee/esmavajalike-hambaraviteenuste-piirhinnad
Supragingivaalne kivi eemaldamine nelja hamba ulatuses*
Subgingivaalne kivi eemaldamine nelja hamba ulatuses*

Samas pole kirjas, mida see tärn tähendab. Ei tea, miks mulle siis väideti, et hambakivi eemaldus ei käi soodustuse alla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 15:20; 04.08 16:32; 04.08 20:36; 04.08 20:38; 04.08 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan ka minna hambakivi eemaldama, pikalt juba võtan hoogu, aga esimesel korral tehti ilma tuimestuseta ja see oli kergelt öeldes võigas. Rasedad tuimestust ei saa? Ja kas kliinikul peab olema haigekassaga leping?

Ikka saavad tuimestust, kui vaja, mina isiklikult pole kunagi kasutanud. Kliinikul peab olema leping haigekassaga, aega kirja pannes võid küsida kas nad on nimekirjas, et hüvitist saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 16:21; 04.08 17:20; 04.08 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kahel korral lasknus rasedana hambakivi eemaldada.
Esimesel korral maksin mingi 8.- ja teisel vast 12.
Otsi teine hambakliinik

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 22:57; 05.08 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka muidu hügienisti juures käinud, aga kuna tal lepingut polnud, siis raseduse aeg läksin tavalise hambaarsti juurde. Maksin vist 7euri ja tehti hambad puhtaks ???? Tuimestust sain ka muidugi, sest olen paanika-jaanika.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just käisin juuli lõpus hambaarstil. Panin lihtsalt aja ja infoks juurde,et soovin kasutada ära hüvitise.Ainus mis arst tegi, oligi hambakivi eemaldus. Arve oli 14 midagi. Mulle arvet ei antud, ju siis summa oli keevitatud 100€, sest 15% on ju omaosalus.

Kus sedasi teha saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin Pirita Hambaravis…Aja broneerisin internetis tavalise arsti juurde. Ma seal enne ka käinud ja ravikaart vms oli olemas. Kui esimene kord minna, siis vb koostavad selle ka ja selle eest tuleb eraldi tasuda, ei tea.

Mina just käisin juuli lõpus hambaarstil. Panin lihtsalt aja ja infoks juurde,et soovin kasutada ära hüvitise.Ainus mis arst tegi, oligi hambakivi eemaldus. Arve oli 14 midagi. Mulle arvet ei antud, ju siis summa oli keevitatud 100€, sest 15% on ju omaosalus.

Kus sedasi teha saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 17:55; 05.08 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just käisin juuli lõpus hambaarstil. Panin lihtsalt aja ja infoks juurde,et soovin kasutada ära hüvitise.Ainus mis arst tegi, oligi hambakivi eemaldus. Arve oli 14 midagi. Mulle arvet ei antud, ju siis summa oli keevitatud 100€, sest 15% on ju omaosalus.

Kus sedasi teha saab?

Igalpool,kus on haigekassa leping

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 22:57; 05.08 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest ei käi Tallinna Hambakliinikus suuhügienisti teenus soodustuse alla ja 90 eurot tuleb maksta ise ka rasedana. Seal kliinikus tava hambaarstid seda teenust ei paku, ongi ainult spetsialisti teenus ja ilma soodukata. Ilmselt on teised, kes kogemust jagasid, saanud hambakivi eemalduse tava hambaarsti juures kuskil mujal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba hambaarsti teema siin üleval on, siis..
Kas keegi oskaks soovitada Tallinnas toredat kohta hambaarstile minekuks?
Mul ühtegi probleemi otseselt ei ole, aga kuna ei ole juba 2+ aastat hambaarstil käinud, siis tahaksin praegu hüvitise ajal igaks juhuks kontrollis ära käia 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dr Monika Markson

https://www.keskhaigla.ee/kliinikud/hambaravikliinik/nomme-tervisekeskus/

siin saad bronnida https://www.keskhaigla.ee/kliinikud/hambaravikliinik/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma pakun siis välja, et selles konkreetses kliinikus on suuhügienisti teenus sisse ostetud mõnelt teisel tkliinikult, kellel puudub leping, või ongi kõik arstid seal FIE-d tegelikult ja siis kellel on leping, kellel pole.

Viisakas olek smuidugi kliinikul informeerida, et mitte “ei käi hüvitise alla”, vaid, et “meie kliinikus ei käi”

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga küsige, mis käib biokile eemaldamise alla. Rasedatele hüvitatakse biokile eemaldamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Lapse ootamine Hambakivi ei saagi eemaldada rasedate soodustusega