Esileht Väikelaps Hambapesu

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Hambapesu

Postitas:

Kuidas teie mudilased hambapesuga on leppinud? Mul on 1a 3k laps, kes alguses lasi ilusti hambaid pesta, aga nüüd käib see suure lisa saatel ja pean ta suud jõuga lahti hoidma, et hammastele üldse ligi pääseda. Kas kellelgi on ehk mingeid häid nippe, et ta sellega paremini lepiks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli ka mingi periood, kus pidi lausa vägisi pesema. Tõsi, ma hoidsingi kinni ja pesin vägisi. Veidi enne kolme vai elektrilise harja ja siis läks taas normaalseks.

1a 3kuuselt võivad tulla suuremad purihambad taha ja vb need igemed teevad haiget ja seepärast on pesu raskendatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 08:20; 17.06 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassika on kaks hambaharja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laulud ja luuletused – st laulsin hambapesu ajal või lugesin luuletust. Kuulasid. Vähe vanemaga, kui mõni selline tuju on, et ei taha pesta, siis sobis hoiatus, et kui ise suud lahti ei tee, siis pesen vägisi. Veel vanemaga sobis sööbiku ja pisiku hoiatus (teatris oli etendust näinud)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui enam ei lasknud, siis andsin hambaharja lapse kätte. jah, tean, et parem on kuni kooliminekuni ise üle pesta, aga no kui ei saa, ei saa – ma isegi ei kujuta ette, mismoodi see lapse suu jõuga lahti kangutada 😀 ma ei tea, kas tänu sellele, et ei ole jõuga tegutsenud, aga nii 4a kui 2 a lapsel pole hambapesu vastu midagi, kuigi pesevad enamjaolt ise. Vahel lasevad mul pesta, kui neil tuju tuleb. Mina võtan rohkem eesmärgiks, et lastel oleks harjumus hambaid pesta ja see poleks vastumeelne, mitte aga, et nühin jõuga kuni kooliminekuni nende hambaid, aga sealt edasi ei pese nad oma hambaid, sest tegevus vastumeelne.

Meil veel selline asi, et 4a lapsel viimasel ajal üks hammas valutab söömise ajal ja siis ta jookseb alati ruttu hambaid pesema keset söömist, uskudes, et hamba pesu võtab hamba valu ära 😀 Ja 2aastane on lihtsaalt hambapesu fänn, mingi aeg ei saanudki üldse vannitoas toimetada, ta kohe krapsti ronis oma pukile ja kukkus hambaharja närima, nüüd on natuke maha rahunenud ja juba saab aru, et hambapesuks on omad ajad, mitte 10x päevas 😀

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei ela Eestis ja alates 1a oleme kord aastas regulaarselt hambaid kontrollimas käinud. Esimeses kontrollis selguski, et igemete äärde kipub väga kergelt kogunema katt(kaaries) ja kuna mul on endal ülimalt kehvad hambad, siis ma püüan endast anda kõik, et lapsel tulevikus ikka korralikult pestud saaks.
Poiss on 5 ja seni polnud ühtegi auku olnud, kuna olen ise alati lapsel vähemalt üle päeviti üle pesnud. Näha on kohe, et igemete äärde jääb see sama katt, kui lasen vaid tal pesta. Viimane aasta 4-5 oligi nii, et mõtlesin, kuna ta juba üsna suur, peseb ise. Vahel pesin mina üle. Silmnähtavat mustust tema pesust enam ei jäänud enam.
Aga nüüd, kui aprillis kontrollis käisime, oli juba kolm augualget(kaks seisma jäänud üks aktiivne). Puurida siiski vaja polnud.
Nüüd siis võtsin taas asja käsile, ja pesen iga päev lapsel hambad ka ise üle.
Pesemisharjumus on olemas, sellega probleemi pole ja see lühike vägisi pesu periood traumat ei tekitanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 08:20; 17.06 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiks see, kui laps näeb, kui ema-isa esevad. Ja kui vanemad pesevad endal elektrilisega, siis lapsele võib ka elektrilise anda. Kaup24-s on üks odav, alla 8€ elektriline hambahari. Meil on kodus mõlemad, nii tavaline kui elektriline, mingi aeg eelistas viimast, kuid nüüd jälle tavalist hambaharja. Ehk hambahari on halb, kõva vms. Mina 1a8k lapsel pesen õhtul ise ja siis lasen tal sellega suus möllata. Hommikul tegutseb ise samal ajal, kui ma endalgi hambaid pesen. Olulisem on ka minu meelest tekitada pigem harjumus. Aga hambaarstid on öelnud, et lapse hambaid peavad vanemad pesema (üle) selle ajani, kui lapsel käekiri välja kujuneb, siis on käte liikumine paremini välja kujunenud ja saab ise hästi hakkama selle olulise tegevusega 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kunagi sai ka n-ö jõuga, aga nii kui elektrilise peagi ostsime, läks asi normaalseks ja mänguliseks. Kuigi on hambapesu talle ikka ebameeldiv kohustus, aga vahele ei jäta ja ise tal toimetada ei lase, siis on kaaries varsti platsis ka.
Ega see tavahambahari ei pese kunagi hambaid nii puhtaks kui käsitsi nühkimine niikuinii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Hambapesu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.