Esileht Ilu ja tervis hambapõletik

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: hambapõletik

Postitas:
Kägu

Natuke halan ja küsiks ka nõu(kuigi olen valmis, et ega äkki siit head nõu saagi).

Laupäeval lõi hamba valusaks, võtsin päeva jooksul oma 4 tabletti keto100(ennegi ju vahel löönud hamba valusaks ja siis üle läinud). Pühapäeva hommikul oli põsk paistes ja pidi minema hamba esmaabisse Kaarlisse. Õnneks oli meeldiv arst, tuimestas, lõikas igeme lahti, sai mäda kätte. Kirjutas 6 päevaks ab-amoxicillin ratiopharm 500mg(1 tbl 3x päevas). Esmaspäeval oli nägu mega paistes+silm kinni. Tegin ka kummeli kompressi igemele sel päeval. Siis kuulsin tuttavalt, et see polegi hea. Järgmisel päeval helistasin Kaarlisse ja sain lõpuks arstiga räägitud, kes pühapäeval minuga tegeles. Sain kinnitust et ma ei teeks kompressi rohkem. Kirjutas veel juurde ab minu palumise peale, ütles et peaks korda saama. Nüüd esimene karp kohe otsas ab. Teine karp siis veel 6 päevaks. Nägu juba ilus, kuigi ige veel paistes ja nö põsesarn kõvem. Eile natuke pigistasin iget ja tuli veidi mäda. Ma loodan, et see kõik on norm. Uuele puhastusele küll minna ei tahaks, jube on seal toolis ju olla, eriti kui madal valulävi. Uhhh, lohutage mind positiivselt, palun….

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas röntgen ikka ka tehti, et välistada juures põletik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas röntgen ikka ka tehti, et välistada juures põletik?

Jah tehti, öeldi, et põletik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hambaarstid kirjutavad millegipärast antibiootikume liiga väikeses annuses. Olen seda ennegi tähele pannud. Vähemalt 1000mg x2 oleks võinud doos olla. Ravimite puhul ongi õige doos oluline.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hambaarstid kirjutavad millegipärast antibiootikume liiga väikeses annuses. Olen seda ennegi tähele pannud. Vähemalt 1000mg x2 oleks võinud doos olla. Ravimite puhul ongi õige doos oluline.

Aga kui teema algataja on 50 kilone inimene, siis 1,2g amoksiklaavi oleks talle ikkagi palju.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui teema algataja on 50 kilone inimene, siis 1,2g amoksiklaavi oleks talle ikkagi palju.

Ei ole jah 50 kg, vaid ikka rohkem…
Kas muidu kirjutatakse veel ab juurde kui pole veel nädala pärast korras?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole jah 50 kg, vaid ikka rohkem…

Kas muidu kirjutatakse veel ab juurde kui pole veel nädala pärast korras?

Kui põletik on juures, siis on lõpuks ikkagi vaja juureravi(juure suretamine). Ega ainult ab-ga seda täitsa ravida saa ja neid ei saa lõputult võtma jääda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui põletik on juures, siis on lõpuks ikkagi vaja juureravi(juure suretamine). Ega ainult ab-ga seda täitsa ravida saa ja neid ei saa lõputult võtma jääda.

Jah, aga enne on vaja põletiku äge staadium väljaravida kui hakata seal surkima. See võib hoopis rohkem probleeme tekitada ühe hambajuure põletiku lisaks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, aga enne on vaja põletiku äge staadium väljaravida kui hakata seal surkima. See võib hoopis rohkem probleeme tekitada ühe hambajuure põletiku lisaks.

Jah, aga mulle tundub, et teemaalgataja just seda loodabki, et saab järgmise AB kuuri peale ja hambaarsti juurde rohkem ei pea minema. Mõne aja pärast kõik kordub.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juurepõletikku ainult tabletiga välja ei ravi, see on väike ruum, sügaval kehas, tabletilaks lihtsakt ei jõua sinna küllaldasel määral. AB kasutatakse esmaabiks, aga mingil hetkel tõenäoliselt tuleb see juurepõletik tagasi, kuna, ei tea keegi öelda. Niiet isegi kui sa oma ab kuurigga saad tulemuse, et hammas ei valuta, võib see lihtsalt natuke aega võita.

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Ilu ja tervis hambapõletik