Esileht Koolilaps Hambaravi narkoosis

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Hambaravi narkoosis

Postitas:

Minu 7 aastasel tütrel tugev hirm hambaarsti ees, selle tõttu on ta keeldunud täielikult hambaarsti külastustest. Väiksena oli kõik korras, lasi hambaid parandada, kuniks juhtus tema jaoks midagi hirmutavat ja nüüdseks on mitmed piimahambad nii katki, et peaks laskma välja tõmmata.
Muud varianti vist pole, kui lasta teha seda narkoosi all, sest laps pole absoluutselt valmis sellest isegi mitte rääkima.
Palun rääkige, kelle lapsel on tehtud hambaravi narkoosis, kuidas see toimub? Kas peab haiglas olema mitu päeva?
Narkoosis ravi toimuks Tartus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele tehti aprillis. Hommikul läks haiglasse ja pealelõunal sai välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ags siinkohal pole probleemiks hambaarsti kartus, vaid puudulik hambahügieen. Kui see oleks korras, pole arsti vaja.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 08:36; 17.08 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli ka väga suur kartus. Uurisin juba narkoosis hambaravi kohta jne. Soovitati siiski proovida narkoosita hakkama saada ja saimegi. Nüüdseks juba neli korda Tallinna Hambahaldja kliinikut külastanud ja lapsel mitmele piimahambale plommid pandud. Ühel piimahambal oli isegi nii suur põletik, et suretati närv ära.
Laps samuti 7aastane.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks helistada mõnda suuremasse hambaravikliinikusse ja sealt nõu küsida. Kas oled tavaliselt kabinetti kaasa läinud? Ehk on abiks kui laps üksi läheb ja arst temaga ise omavahel rahulikult vestleb ja võimalusel ehk õnnestub midagi teha ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Narkoosiga hambaravi võiks siiski olla erivajadusega lastele, aga jah käiakse täiesti tavaliste lastega ja järjest enam, sest vanem ei suuda/ei viitsi last ära rääkida.

Üldnarkoosis teostatakse hambaravi füüsilise või vaimse puudega või raske ülddiagnoosiga lapsele, keda pole koostöövõime puudumise vm põhjuse tõttu võimalik tavameetodil ravida.
Saatekirja olemasolul eelregistreerimine narkoosis hambaravile tel 6 977 200.

Otsuse narkoosis hambaraviks
a) tervele, kuid kartlikule lapsele teeb Kesklinna Lastepolikliiniku laste hambaarst,
kes väljastab ka saatekirja:

http://www.lastehaigla.ee/hambaravi-uldnarkoosis-3/

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin enda lapsega samal arvamusel, et kuidagi teistmoodi ei saa, laps hoidis lihtsalt kramplikult suud kinni hambaarsti toolis. Muud pole kui proovida erinevaid arste, kes lõpuks sobiks ja kellega lapsel tekib usalduslik side.

Laps hetkel 9 ja tal tõmmatud välja 14 piimahammast, põhjus hambumuses, et uued tulevad tagumisse ritta ja ei suru piimahammast eest ära. Absoluutselt ei karda isegi enam väljatõmbamist:)

Käime Maxillas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin lapsega hambaarsti juurde, kes ka ütles, et oi seda last ei saa üldse ilma narkoosita ravida. Käisime siis seal Tallinna Kesklinna polikliinikus, oli teine arst ja kohe esimesel visiidil selgus, et mingit narkoosiravi talle küll tegema ei pea. Esimesel korral muidugi ei tehtudki midagi, peale rääkimise. Kuna see kesklinna polikliinik oli meie jaoks logistiliselt halvas asukohas, siis vahetasime arsti ja sattusime Ülemiste Citysse, kus on Unimed hambaravi, dr Mari Lootsmann. tema juures nüüd oleme käinud mitu korda ja väga hästi läheb.

Ehk on seal Tartus ka siiski mõni niisugune laste hambaarst, kelle abiga saaksite hakkama ilma narkoosita? Kui laps ei ole just mingi erivajadusega, siis võiks proovida hakkama saada ilma narkoosita, tal on tulevikus ju siiski ka vaja hambaarsti juures käia, iga kord narkoosi pannes see siiski mõjub tervisele. kas olete püüdnud leida teist hambaarsti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin enda tütrega erinevate hambaarstide juures poolteist aastat, suud ei teinud lõpuks enam lahti ja nii me muudkui uusi arste proovisime, kuniks seis suus oli nii halb, et saime saatekirja narkoosis ravimiseks (piimahambad). Käisime seda Tartus tegemas, laps sai peale ärkamist paar tundi hiljem koju. Ei olnud midagi toredat, aga saime vähemalt hambad korda. Vähemalt nii me arvasime.
TEGELIKULT lagunesid plommid paari kuu jooksul juba ära- hakkasime uuesti hambaarsti juures käima ja kuigi siiani on see lapsele väga hirmus, siis nüüd laseb ikkagi vajalikud toimingud teha ning hambad on korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on 2 erivajadusega last, autistlikud. ja olen saanud narkoosita hakkama. esimese lapsega lihtsalt käisingi mitu arsti läbi kuni leidsin sobiva koha ja arsti kes oli nõus tegelema.
mõne lapse puhul, ka tavalise lapsega tulebki mitmeid kordi käia enne kui ta laseb parandada. Parim on alustada enne aukude tekkimist hambaarsti juures käimist.tore kui suur vend-õde näitab eeskuju.:-)
käime oma arsti juures juba aastaid. Lapsedki vahepeal täiskasvanuks saanud.
muideks, ma ise olin ka selline kes istus hambad ristis koolis hambaarsti juures algklassides.
aga lõpuks parandatud hambad said. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ags siinkohal pole probleemiks hambaarsti kartus, vaid puudulik hambahügieen. Kui see oleks korras, pole arsti vaja.

Tead! Hoia oma suu kinni.
Vahel lihtsalt on nii, et augud tekivad. Meil on kaksikud. Ühel pole kunagi auke ja teisel on alati.
Nüüd jõudsime ortodondil käies loogilise põhjuseni. Laps on enneaegne, tal oli neelamisega probleeme, kogu tema alalõua süsteem on vale, ta neelab valesti ning seetõttu on suus liiga vähe ila ning see omakorda kaitseks hambaid.Augud tekivadki sellest, et ila vähe….

Ära tule rääkima puudulikust suuhügieenist!

Tartus oli meie laste esimeseks hambaarstiks dr. Ragnar Toom Stomast ning tema lähenemine lastele oli lihtsalt suurepärane. Laste jaoks oli hambaarstile minek justkui pidupäev. Tõsi, ma ise suhtun ka hambakatesse rõõmsalt.
Äkki tasub dr. Toome juurde minna uurima.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 11:11; 18.08 02:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, muidugi. Kaksikutel on muidugi muus osas identne suuhügieen.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 08:36; 17.08 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, muidugi. Kaksikutel on muidugi muus osas identne suuhügieen.

Noooh jaaa!
Kahju kui inimene suudab vist lugeda, aga asjadest aru ikka ei saa. Seega tühikargamine on selle asja nimi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 11:11; 18.08 02:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsisin minagi väikelinnas narkoosis ravivõimalust. Tundus väga hirmutav. Lõpuks läksime Tartu Stomatoloogia kliinikusse. Rääkisin arstile, ei mäleta, kes oli, enne loo ära. Lapsega sai ka palju räägitud, lubasin midagi head ja ilusat. Sai ravitud ja edaspidi ning siiamaani on kõik valutult läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Hambaravi narkoosis