Esileht Ilu ja tervis Hambaravikindlustus

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Hambaravikindlustus

Postitas:

https://hambaravikindlustus.ee/

Kas kellegil on see hambaravikindlustus? Kas on mõtet teha ja kas tasub ennast ära?

Lisaks tekkis küsimus, et kindlustus ei hüvita kodmeetilist ravi. Mida see täpsemalt tähendab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.02 13:53; 11.02 18:22; 13.02 10:55; 14.02 18:09; 14.02 18:17; 15.02 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks tekkis küsimus, et kindlustus ei hüvita kodmeetilist ravi. Mida see täpsemalt tähendab?

Kosmeetilist ravi äkki? Et pole tervisealast näidustust, tahad lihtsalt, et ilusam oleks. Näiteks valgendus, lumineerid, sirgemaks ajamine, igemejoone muutmine jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 11:40; 11.02 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need summad on nii väiksed, et kui midagi juhtub saab ainult esmaabi ja proteesid heal juhul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa tegelikult aru (kas keegi üldse saab?), mis hambaravi meil haigekassa alla ei käi? Miks hambad on vähemtähtsad kui näiteks varbad? Miks katkise varbaga saab abi, aga katkise hamba ravi tuleb ise kinni maksta?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minugi poolest vōiks hambaravi olla haigekassa all, sest see on väga oluline ja paljud inimesed siinsete palkade juures lihtsalt ei käigi hambaarstijuures.
Ise viimai käisin, siis läks arve ca90eur. Minu jaoks on see suur summa. Varsti ilmselt jälle vaja minna, sest paar auku tekkimas, seega mõtlesingi, ehk on kaasulikum see kindlustus teha ja lasta siis ära parandada need. Sest miinimumpalgaga on lihtsam maksta iga kuu seda kindlustusmakset kui ühes kuus korraga 100+eur, ja kui veel mitu hammast, siis sunma suuremgi.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.02 13:53; 11.02 18:22; 13.02 10:55; 14.02 18:09; 14.02 18:17; 15.02 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest miinimumpalgaga on lihtsam maksta iga kuu seda kindlustusmakset kui ühes kuus korraga 100+eur, ja kui veel mitu hammast, siis sunma suuremgi.

Enamus miinimumpalgalisi ei saa seda kindlustust tehagi, sest kõigepealt peavad hambad korras olema, siis hakkab kindlustus kehtima. Nii ikka läbi ei lähe, et suus surnuaed, siis teed kindlustuse ja lased hambad korda teha. Aga enamus miinimumpalgalisi ei saagi oma hambaid korda, et kindlustust teha üldse.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 11:40; 11.02 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks pole hambaravi ravikindlustuse all? Arvan, et puhtalt rahalistel põhjustel. Hambaravi on tohutult kallis ning selle riiklik rahastamine nõuaks tohutuid lisaressursse. Kuna neid lisaressursse pole kuskilt võtta, siis läheks hambaravi millegi muu arvelt – siin on aga küsimus, et kui inimeste hammaste korrashoiule lähevad miljonid, millega kellegi teise elu võiks päästa, siis kas see oleks õige.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa tegelikult aru (kas keegi üldse saab?), mis hambaravi meil haigekassa alla ei käi? Miks hambad on vähemtähtsad kui näiteks varbad? Miks katkise varbaga saab abi, aga katkise hamba ravi tuleb ise kinni maksta?

Sest hambaarstid pole nõus töötama haigekassa hindadega ja haigekassa ei saa neile jälle rohkem maksta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hambaarst soovitas seda kaaluda. Praegu olen oma raviplaaniga enam-vähem järje peal, aga kuna on ikkagi selliseid kahtlaseid hambaid, mis võivad lähitulevikus ravi vajada või isegi krooni, siis ta arvas, et ma võiks mõelda sellele. Tundub tõesti nagu soodne diil sel juhul, maksad kuus paarkümmend eurot, aga kasutada saad suuremaid summasid. Aasta pärast võid lepingu katkestada, kui on soov. Soovitan lugeda ka tingimusi, seal on kirjas, mille puhul saab kasutada ja millal mitte. Päris sellist eeltingimust ei lugenud välja, et hambad peavad ideaalses korras olema lepingut sõlmides, aga pooleli olevale ravile seda tõesti rakendada ei saa, samuti puuduvate hammaste asendamiseks. Aga näiteks variant, kus hammas on terveks ravitud, aga siis juhtub, et plomm ei pea või hammas murdub, siis sel juhul peaks krooni küll saama kindlustuse kaudu.
Liitunud veel ei ole, sest tahtsin enne uurida ja järele mõelda, kus konks peitub, kui üldse. Aga tingimusi lugedes ei tundugi väga ebamaised need. Selge see, et ise peab ka panustama, kui summa piiridesse ei mahu, aga mitmel juhul võib see palju abiks olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 21:32; 12.02 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minugi poolest vōiks hambaravi olla haigekassa all, sest see on väga oluline ja paljud inimesed siinsete palkade juures lihtsalt ei käigi hambaarstijuures.

Ise viimai käisin, siis läks arve ca90eur. Minu jaoks on see suur summa. Varsti ilmselt jälle vaja minna, sest paar auku tekkimas, seega mõtlesingi, ehk on kaasulikum see kindlustus teha ja lasta siis ära parandada need. Sest miinimumpalgaga on lihtsam maksta iga kuu seda kindlustusmakset kui ühes kuus korraga 100+eur, ja kui veel mitu hammast, siis sunma suuremgi.

Aaaa, see on mingi reklaamteema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 10:32; 14.02 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus miinimumpalgalisi ei saa seda kindlustust tehagi, sest kõigepealt peavad hambad korras olema, siis hakkab kindlustus kehtima.

Kuidas seda hammaste korrashoidu kontrollitakse, kui teen lepingu internetis?

Uuritakse tausta, milliste hambaarstide juures käinud? Andmed digiloost?

Lugesin eile ka tingimusi, hammaste seisukord ei ole oluline (peaasi, et suus on). Lihtsalt enne kui saab ravikindlustust kasutada oli vist 60 või 90 päevane ooteaeg. Ehk ei saa nii, et täna teen kindlustuse ja homme arstile, vaid alles kahe-kolme kuu pärast.

Aga tahaks ka teada, kel kogemusi on. Mul on üpriski nõrgad hambad, arstil käin tihti, samas üle 300 euri aastas üldiselt ei lähe ka. Seega ma ilmselt jääks plussi, kuna kunagi on tehtud ka juureravi hambale, mis ilmselt mingi hetk alla annab siis oleks päris suur pluss küll kui sealt kaudu nt kroonigi saaks vmt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 19:50; 14.02 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KKK on kohe alguses kirjas, et hammaste seisund ei ole oluline.
https://hambaravikindlustus.ee/kkk

3 kuud peab ootama, enne kui kasutama saad hakata. Ja aasta on kohustuslik kindlustusperiood. Hambaarst peab ka olema liitunud selle süsteemiga. Ma ise ei teadnudki, et Eestis selline variant on, kui hambaarst poleks maininud, et paar patsienti seda kasutavad ja teatud ravijuhtudel võib tõesti plussi jääda, kui palju juureravi ees ootamas või kroone vaja panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 21:32; 12.02 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 kuud peab ootama, enne kui kasutama saad hakata. Ja aasta on kohustuslik kindlustusperiood. Hambaarst peab ka olema liitunud selle süsteemiga.

kas siia taha mitte selle kindlustuse tulusus pidama ei jää? kui paljud arstid sellega liitunud on?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 10:38; 13.02 14:48; 15.02 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole teinud seda teemat siia, et kedagi reklaamida. Kuid ilmselt inimesed tunnevad selle vastu siin huvi, ja ilmselgelt mingis mõttes se kindlustus siit reklaami sai 😀 Igaljuhul,see reklaam ei olnud see, miks ma selle teema siia tegin.
Aga nagu aru saan, siis siit kellegil sellega mingit kogemust ei ole. Igatahes, sain julgust natukenegi juurde, et see ära proovida, sest mul on lihtsalt väga nõrgad hambad, vaatamata sellele et hammaste eest hästi hoolitsen. Lisaks sain umbes 2a tagasi ühele hambale juureravi, kuid see hammas on vahest jälle tuikama hakanud..

Ja liitunud hambaarste näeb selt kodulehelt.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.02 13:53; 11.02 18:22; 13.02 10:55; 14.02 18:09; 14.02 18:17; 15.02 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nagu aru saan, siis siit kellegil sellega mingit kogemust ei ole. Igatahes, sain julgust natukenegi juurde, et see ära proovida,

Õige suhtumine!
Kui kellelgi kogemust ei ole jagada, siis on kohe palju julgem tunne asi ise ära proovida.
😉

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nagu aru saan, siis siit kellegil sellega mingit kogemust ei ole. Igatahes, sain julgust natukenegi juurde, et see ära proovida,

Õige suhtumine!

Kui kellelgi kogemust ei ole jagada, siis on kohe palju julgem tunne asi ise ära proovida.

????

:)))

teemaalgataja ei maininud, kas ta peale julgustuse saamise ka tingimusi luges. mul ei jäänud pärast lugemist küll enam mingeid illusioone, et see asi võiks miskitmoodi kliendile tasuv olla. implantaadi puhul kompenseeritakse krooni maksumusest 150€!? heldeke, kas nad arvavad, et nende kliendid on kotis elanud ja neil pole vähimatki aimu hindadest?

liitunud kliinikuid leidsin sealt 12 tallinnas (tõsi, osa neist on isegi arvestatavad tegijad). aga kas sa tead, kui palju on tln-s hambakliinikuid kokku? u 250.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 10:38; 13.02 14:48; 15.02 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tingimustes on kirjas ju, et implantaadi kroon 100% ja kuni 1500€ kindlustusperioodi kohta. Mitte 150€.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.02 13:53; 11.02 18:22; 13.02 10:55; 14.02 18:09; 14.02 18:17; 15.02 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on see kindlustus. Juba peaaegu aasta olnud ja sellest on ikka väga palju abi olnud.
Maksan kindlustust umbes 19eur kuus. Kindlustusega olen hambaarstil käinud umbes 7korda, ning iga kord on arve olnud 60-150eur, ehk siis kogu selle on kindlustus kinni maksnud.
Kasutan kindlasti seda ka edaspidi, kuigi nüüd on mul kõik hambad korras, aga ega kunagi ei tea mis juhtuda võib!

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.02 13:53; 11.02 18:22; 13.02 10:55; 14.02 18:09; 14.02 18:17; 15.02 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain aru, et ei pea valima liitunud kliinikute vahel ju? Vaid oligi, et võid käia oma harjumuspärase arsti juures või valida kedagi teist.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 19:50; 14.02 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on see kindlustus. Juba peaaegu aasta olnud ja sellest on ikka väga palju abi olnud.

😀 😀 Hea teemaalgataja, sa ikka tead, et siin foorumis on ühe postitaja postitused kõik eraldi näha?
Niisiis, (mitte reklaami eesmärgil) teemat algatades otsisid vaid infot ja veel eile kogusid alles julgust, et liituda? 🙂 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 10:32; 14.02 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see oli ikka päris hale vahelejäämine.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 10:38; 13.02 14:48; 15.02 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on see kindlustus. Juba peaaegu aasta olnud ja sellest on ikka väga palju abi olnud.

Maksan kindlustust umbes 19eur kuus. Kindlustusega olen hambaarstil käinud umbes 7korda, ning iga kord on arve olnud 60-150eur, ehk siis kogu selle on kindlustus kinni maksnud.

Kasutan kindlasti seda ka edaspidi, kuigi nüüd on mul kõik hambad korras, aga ega kunagi ei tea mis juhtuda võib!

Sorri, jäi viide panemata aga copitud teisest foorumist kus kirjutat samuti sellest teemast, copisin sest keegi oli jätnud sellise tagasiside, mitte ma ise ei ole seda kasutanud aasta aega. Mina avastasin selle kindlustuse alles 2ndlat tagasi ja ei ole sellega liitunud, sest tahaksin teada reaalseid kogemusi. Tagasisidet on nii vähe selle kohta ja see kindlustus on eksisteerinud vähest aega ja kuskil ei ole seda reklaamitud ega midagi. Sellepärast nagu tegningi teema siia, et küsida, kas kellegil on reaalseid kogemusi.
Vaja minig kaela hüpata iga asja peale w??

Kui ma ise oleksin seda juba kasutanud siis ma nagu ei tuleks küsima siia!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.02 13:53; 11.02 18:22; 13.02 10:55; 14.02 18:09; 14.02 18:17; 15.02 16:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Hambaravikindlustus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.