Esileht Ilu ja tervis Hambaravist..

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Hambaravist..

Postitas:

Kas mitte mingi valemiga ei saa seda haigekassa kulul? Probleem, sest mul on krooniline põsekoopapõletik tekkinud või mis, mul on kogu aeg seal mäda sees, vahet pole olnudki viimased aastad. Kõrvaarst leidis põhjuse, et see on hambas aga nüüd seisan lõhkise küna ees. Raviks raha ei ole, uut tasuvamat tööd pole kuskilt võtta ja auslat ei ole ka jaksu selleks, kuna viimase aasta olin enamuse aja haiguslehel. Enesetunne on kehv ja see pidev mäda on organismi ära kurnanud. Hea kui hoitakse tööl edasi.
Kas haigekassa kindlalt ei maksaks selle hambaravi kinni , kui mul endal seda tõesti ei ole, pole ka millestki koguda, sest palk on miinumum, millest kasvatan ka last. Või käingi nüüd elulõpuni kõrvaarsti tüütamas kuni asi muutub eluohtlikuks? Korra olen olnud enam vähem selles seisus juba, iseasi kuidas see kõrvaarst suhtub ja sinnagi on ooteaeg nii kuus kuud. Loputab ära, saan AB ravi, nädal ja mul on taas mäda, ootan kuus kuud aega ja vahepeal olen kaks kuud lehel. Jõudu töötada ei ole. Taotlen invaliidsuse ja jään koduseks, kas see on võimalik. Mõistan, et see ei aita mul seda probleemi lahendada aga vähemalt oleks kodus istumine põhjendatud, ega kaua vist enam tööl ei hoita ka kui käin seal nagu viirastus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:39; 17.08 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla see läheb erakorralise meditsiini alla? Kui näiteks on palavik?

Näita polikliinikus (Tartus näiteks olemas, võib olla mujal ka) ette (pead elavas järjekorras ootama 2-3 tundi). Võid ju ka küsida, et mis see maksma läheks? Võib olla on tasuta.
Küsija suu pihta ei lööda 🙂 Minul oli üks erakorraline probleem ja lõpuks selgus, et saan tasuta.

PS kuskil erakas on see raudselt tasuline 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla see läheb erakorralise meditsiini alla? Kui näiteks on palavik?

Näita polikliinikus (Tartus näiteks olemas, võib olla mujal ka) ette (pead elavas järjekorras ootama 2-3 tundi). Võid ju ka küsida, et mis see maksma läheks? Võib olla on tasuta.
Küsija suu pihta ei lööda 🙂 Minul oli üks erakorraline probleem ja lõpuks selgus, et saan tasuta.

PS kuskil erakas on see raudselt tasuline 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide kõik polikliinikutes asuvad hambaravid on erakad. Täpselt nii nagu kõik Eesti haiglad on erakad. Olgu nad siis OÜ, AS, SA või mõnel muul kujul. Enamus neid polikliinikute arste töötab osalise ajaga ka kusagil mujal hambaravides. Haigekassa tellib tervishoiuteenust eraettevõtetelt ja maksab tellitud teenuse eest rahvalt kokku kogutud rahaga. Mitte ükski tervishoiuteenus pole tasuta. Lihtsalt maksmine käib siis kui palgast läheb sots maks maha.

Aga vastuvõtule minna ja küsida võib ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastaid kestnud probleem ei ole kindlasti erakorraline.
Kas hambaarst üldse asja vaadanud on? See kõrvaarsti oletus ei pruugi tõele vastata.
Kui hamba all on mädanik, siis tuleb see hammas tõenäoliselt välja tõmmata ja see ei ole nii üüratu kallis, et selle nimel kannatada, ca 30-40¤ ehk. Ilmselt on need haiguslehed ja ja AB-d sul juba praegu palju rohkem maksma läinud.
Paljudes kohtades saab järelmaksuga ka maksta. Põhimõtteliselt on see ikkagi valikute küsimus, kas pead enda tervist oluliseks või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 11:19; 17.08 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korra paistetas üle ammu, siis tegi hambaarst pildi ja ütles , et see on kõrvaarsti rida. Kõrvaarst tegi MRT ja sealt selgus, et siiski hambajuurealune põletik. Kus siis mäda tekkimise algallikas. Hammas ise on plommitud ja pealtnäha korras. Jah, need summad on üüratud, mis kulunud AB peale ja haiguslehel kaotatud aga ilma poleks ka saanud, sest jätta AB ära ja töötada, et raha sada raviks oleks lõppenud järgmise krahhiga. Usun , keegi siin ei kujuta mis tunne on töötada ja elada pea täis mäda, sest seda oli kõikjal, mitte vaid põsekoobastes. Selle palga eest mis saan, peale arveid jääb vaid söögiraha ja sedagi maksab sots.osakond juurde, set kätte jääb alla elatusmiinimumi.
Välja tõmbamine maksab ka, kuid see pole lahendus, et tirin kõik hambad järjest välja. Lõpuks oleks nagu hambutu sedasi.. Aus olla siis neid ongi juba üsna vähe ja kui ühes on probleem, on teistesse see kiire tekkima ja no kannatangi kuna pole võimalust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:39; 17.08 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on tegu kroonilise juurealuse põletikuga, siis on paraku väljatõmbamine ainus tõhus lahendus. See juureravidega jamamine ei aita nii kaugele lastud asja puhul.
Ja ei pea tervet rida välja tõmbama, ikka vaid selle hamba, mille all see mädanik on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 11:19; 17.08 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mida kauem sa ootad, seda hullemaks läheb. Soovitan ikkagi hambaarsti juures ära käia ning vähemalt ära kuulata mis ta ütleb ja mis see maksab. Siis võid proovida sots.osakonnast erakorralist abi paluda selleks konkreetseks juhtumiks – räägid oma loo ära, äkki aitavad.
Ja täiesti võimalik, et seda konkreetset hammast ei saa päästa, aga võibolla saab ja võibolla polegi asi üldse selles. Mädanik lõualuus tähendab seda, et varsti pole hammastel kuhugi kinnituda ning nad tulevad sul ise välja ja oledki hambutu, proteesi panna ka ei saa hästi, sest pole lõualuud, kuhu seda toetada. Kõige hullem on hirmust hambutuks jäämise ees mitte midagi teha. Sel juhul on kindel, et jääd lõpuks hammastest ilma ja samuti ka igasugusest lootusest terveks saada.
Kui väljatõmbamise asemel sadade eurode eest ravi vajad, siis võib ju ka neti teel endale rahakorjamiskampaania teha. Igasuguste petiste ja tigedate tänamatute sulide tõttu on rahvas küll üsna ettevaatlikuks muutunud, aga küllap leidub veel inimesi, kes mõnegi euroga toetaksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Korra paistetas üle ammu, siis tegi hambaarst pildi ja ütles , et see on kõrvaarsti rida. Kõrvaarst tegi MRT ja sealt selgus, et siiski hambajuurealune põletik. Kus siis mäda tekkimise algallikas. Hammas ise on plommitud ja pealtnäha korras. Jah, need summad on üüratud, mis kulunud AB peale ja haiguslehel kaotatud aga ilma poleks ka saanud, sest jätta AB ära ja töötada, et raha sada raviks oleks lõppenud järgmise krahhiga. [/tsitaat]

Siit lugedes ja teades, mis maksab MRT uuring, tundub see rahakasutus täiesti vale, selle rahaga oleks saanud inimesel mitu hammast korda teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus kandis elad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sul on hambajuurealune põletik, siis ilmselt on hambajuur otsapidi põskkoopas, minul oli ka nii ja juureravi arsti juures selgus, et ka lõualuu on osaliselt hävinud. AB on ajutine lahendus, see ei tee juurt terveks. Minul avastati mikroskoobi all neljas juur, seda raviti pool aastat ja nüüd on juba kaks aastat kroon peal, ravi oli pikk, ca aasta läks kokku ja maksma ca 1000 EUR. teine võimalus oleks olnud väljatõmbamine aga siis oleks tulnud õmmelda kuna juur oli põskkoopas ja siirdada lõualuud, kogu pull koos implantaadiga oleks ca 3000 läinud..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama jama. Lõi põskkoopapõletiku ja selgub, et üks kroonialune on pahandust teinud. Sealt pole juuri korralikult lahti saadud ning põletik on laiemaks läinud. Mul nüüd suts paha meel, kas võiksin küsida allahindlust uue krooni tegemisel, sest ega mina eelmist lohakalt teha soovinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain tänu sellisele hambapõletikule reumatoidartriidi, nii et lõpp-kokkuvõttes on see väljatõmbamise raha veel odav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Hambaravist..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.