Esileht Ilu ja tervis Hambateema

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Hambateema

Postitas:
Kägu

Ehk rumal küsimus: kui hammas nii palju katki, et närv peaaegu väljas röntgeni järgi, siis kas seda hammast saab veel päästa või kui närv väljas, siis seeda hakatakse juba suretama?

Ühesõnaga olukord selline, et purihammast on juba nii palju plommitud, et praeguse pildi jörgi närv peaaegu plommini. Kui on plommi vaja vahetada ja jõutakse närvini, kuidas siis edasi?

Oma arstilt küsin ja, loomulikult. Lihtsalt sel korral olin ähmi täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Hambaarst on ainus, kes seda olukorda täpselt hinnata saab. Aga seda nn. närvi suretamist ehk juureravi ei tasu väga karta, mul on mitmel hambal juba aastakümneid tagasi see tehtud ning vaatamata suurtele täidistele kõik ok. Mul oli aga ka üks suurte täidistega hammas, millel juureravi tegemata oli – sellega juhtus nii, et närv hakkas tasapisi ise ikkagi surema ja väga aegamööda tekkis juure alla põletik (pealt olid täidised kõik korras ja tunda ka kuidagi ei andnud). Kui ühel hetkel see ikkagi valutama hakkas ja hambaarsti poole pöördusin, pidin seda u 2 aastat ravima, et põletik lõplikult taanduks. Nii et mina oma kogemuse põhjal eelistaksin pigem kohe korralikku juureravi sellisel kahtlasel juhul.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk rumal küsimus: kui hammas nii palju katki, et närv peaaegu väljas röntgeni järgi, siis kas seda hammast saab veel päästa või kui närv väljas, siis seeda hakatakse juba suretama?

Ühesõnaga olukord selline, et purihammast on juba nii palju plommitud, et praeguse pildi jörgi närv peaaegu plommini. Kui on plommi vaja vahetada ja jõutakse närvini, kuidas siis edasi?

Oled sa kindel, et närvi pole juba suretatud? Kui plommitud on niipalju kordi, siis arvaks küll, et on. Eriti kui ta kordagi pole valutanud. Pealegi mis sellest suretamisest karta, see nii tavaline protsess ja valu küll ei tekita. Vähemalt minul pole tekitanud ja mul on pea kõik purihambad suretatud närviga. Lisaks pole sellel midagi ühist hamba kui sellise säilitamisega.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks pole sellel midagi ühist hamba kui sellise säilitamisega.

Nii palju on, et surnud hammas hakkab ikka kiiremini lagunema kui elus hammas.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA kirjelduse järgi on see juba nagunii äralagunenud oma mitmete plommidega.  Lisaks nüüd uue plommi paigaldusprotseduurid. Klaasikildudest saab vitraaži, mitte terve aknaklaasi.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA kirjelduse järgi on see juba nagunii äralagunenud oma mitmete plommidega. Lisaks nüüd uue plommi paigaldusprotseduurid. Klaasikildudest saab vitriini, mitte terve aknaklaasi.

Vitriini??

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele! Hammas on siiski elus, lihtsalt hiiglasliku vana plommiga, mille aeg hakkab otsa saama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA kirjelduse järgi on see juba nagunii äralagunenud oma mitmete plommidega. Lisaks nüüd uue plommi paigaldusprotseduurid. Klaasikildudest saab vitriini, mitte terve aknaklaasi.

Vitriini??

Ups, tahtsin kirjutada vitraaži aga mõte läks vales suunas ja kirjutasin vitriin. Tänan tähelepanu juhtimast, parandatud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nii lagunenud hammas, võiks mõelda suretamise peale võ lasta panna kroon.

Mul suus 2 surnud purihammast, 25 a tagasi tehtud koos juureraviga. Üks koosneb siiani plommist, pool hammast järgi ja teisele lasin 10 a tagasi krooni panna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled sa kindel, et närvi pole juba suretatud? Kui plommitud on niipalju kordi, siis arvaks küll, et on. Eriti kui ta kordagi pole valutanud. Pealegi mis sellest suretamisest karta, see nii tavaline protsess ja valu küll ei tekita. Vähemalt minul pole tekitanud ja mul on pea kõik purihambad suretatud närviga. Lisaks pole sellel midagi ühist hamba kui sellise säilitamisega.

Mul on ka selline väga plommitud hammas, aga juur täiesti suretamata. Aastate tagusest ajast mäletan nagu, et juurele ei pääsenud ligi ja ei torgitudki rohkem. Valutanud samuti ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, mul on ka 2 hammast parandatud peaaegu et närvi pealt Pandi mingi spetsiaalne “preparaat” (ma ei oska paremini nimetada) peale, mis kuidagi stimuleerib oma hamba tugevamaks muutumist või midagi sarnast. Selle peale siis plomm. Mul olid mõlemad hambad pärast pikalt üsna tundlikud, aga üks hammastest tehti 7 a tagasi ja teine 2 a tagasi. Teist hammast tegi teine arst ja ütles, et pildilt on näha, et mul on varem ka nii närvi lähedalt hammast parandatud ja seepärast võib ka seekord ära paraneda. EHk siis ta pidas ka üsna võimalikuks, et ikkagi tuleb juureravi teha, aga eelistas kindlalt ikkagi proovida see ravi edasi lükata. Ma arvan, et tuleks arsti usaldada lihtsalt, sest mida kauem hammas elus on, seda kauemaks jääb see hammas sulle suhu. Samas võib arst mõnikord pealtnäha suht viisakale hambale krooni soovitada, sest oht, et alles jäänud sein murdub koos hambapõhjaga (ja siis pole krooni enam kuhugi panna), on liiga suur.

0
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ilu ja tervis Hambateema