Esileht Lapse ootamine Hambavalu

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Hambavalu

Postitas:

Kellel on raseduse ajal hammas valutama hakkanud. Mis te tegite? Ja mis teile tehti? Teise trimestri lõpp ja täna tekkis hambavalu mis ei kao. Googlist leiab vastuseid seinast seina, mõned neist väga vanad, ei tea kuidas tänapäeval ravitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellel on raseduse ajal hammas valutama hakkanud. Mis te tegite? Ja mis teile tehti? Teise trimestri lõpp ja täna tekkis hambavalu mis ei kao. Googlist leiab vastuseid seinast seina, mõned neist väga vanad, ei tea kuidas tänapäeval ravitakse.

Läheks ikka hambaarsti juurde. Mul hakkas ka valutama, aga umbes 3 nädalat enne tähtaega. Mul oli kahjuks juba surnud hammas, nii et polnud vaja isegi tuimestust teha, pandi ajutine plomm ja pean võimalikult kiirelt pärast sünnitust uuesti minema, et saaks röntgeni teha ja vaadata, mis edasi saab.

Rasedatele on eraldi tuimestus, mis loodet ei kahjusta. Arstid ei riski lapse tervisega. Samas peaks isegi hambale tehtav röntgen nii väikse kiirgusega olema, et ka see ei kahjusta last, siiski minu arst seda ei tahtnud teha ja ma ei oleks vist ka lubanud.

Hammaste tervis on raseduse ajal väga oluline. Näiteks igemepõletiku korral võib põletikuline veri vereringe kaudu looteni jõuda ja teda kahjustada. Kindlasti tasub kontrollis ära käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedatele on eraldi tuimestus, mis loodet ei kahjusta. Arstid ei riski lapse tervisega. Samas peaks isegi hambale tehtav röntgen nii väikse kiirgusega olema, et ka see ei kahjusta last, siiski minu arst seda ei tahtnud teha ja ma ei oleks vist ka lubanud.

Just. Tänapäeval on juba leiutatud selline tuimestus, mis ei kahjusta loodet ja ongi spetsiaalselt rasedatele.

Paar kuud tagasi ise hambaarsti juures käies märkasin ooteruumis flaierit, mis kutsus ka rasedaid hambaarsti mitte kartma(st, et hambaid ei tasu hooletusse jätta raseduse pärast), sest tänapäeva tehnoloogiad võimaldavad ka rasedale ohutut ravi.
Kui tehakse vaid ühest hambast röntgen, pannakse ja kõhule kaitse peale. Aga seda(röntgen) tehakse ka vaid viimases hädas. Kui häda on visuaalselt mäha, siis seda vaja pole.

Mine ikka hambaarstile, sest põletikus hammas on samuti kahjulik ja stress lootele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin raseduse alguses hambad korda teha. Röntgenit ei tehtud, kuid tuimestus (rasedatele) tehti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt selgituseks – ei ole olemas mingit “uut” tuimestit. Ikka kasutatakse sama, vana head lidokaiini. Lihtsalt kasutatakse ilma adrenaliinita varianti, mis võib väga-väga-väga harva mingisuguseid kõrvaltoimeid esile kutsuda, kui niikuinii juba eelsoodumus on. Iseenesest on adrenaliin tuimestussüstis selleks, et see ahendaks veresooni. Tavaliselt kasutatakse ju kohalikku tuimestust kirurgiliste protseduuride korral, mil väiksem veritsus on igati vajalik.
Röntgen on kõige ohtlikum raseduse alguses. Röntgenkiirgus mõjutab DNA-d ja rakkude jagunemist. Seega, raseduse teises pooles on organid kõik kenasti välja arenenud ja suurt ohtu ei tohiks olla. Elulistel näidustustel tehakse rasedatele ka kompuutreid ja muid suure kiirgusega protseduure ning sünnivad täiesti terved lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Lapse ootamine Hambavalu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.